Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   kubik7

kubik7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2013 - 21:32

My dostaliśmy wczoraj wiadomość, że lodu już na naszym jeziorze niewiele (południe, niedaleko Karlskrony) Do wyjazdu został równy tydzień, więc jesteśmy nastawieni dość optymistycznie.

557955_10151627074111807_998441696_n.jpg


  • wobler129 i włodi lubią to

#82 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 21 kwiecień 2013 - 11:25

Witam,myślę że dla tych co jadą za tydzień na południe Szwecji mam dobre wieści..5 dni temu koło Vaxjo wszystkie jeziora były zamarznięte,a dzisiaj zero lodu!,a to kawał wody. Vaxjo leży na wysokości Kalmar,czyli Karlskrona,Emmaboda,i wszystko poniżej musi być już dostępne do wędkowania.Pogoda piękna,czyste niebo,słońce grzeje,lód znika w oczach. Pozdrawiam
  • wobler129 lubi to

#83 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 kwiecień 2013 - 11:29

W takim razie  , teraz dyskutujemy od jakiej temperatury zaczyna się żerowanie szczupaka  :D



#84 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 21 kwiecień 2013 - 11:38

Tak,śmiało można się zająć detalami.

#85 OFFLINE   guder44

guder44

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 15:13

Woda bedzie miała jakie 4-6 stopni, wody będzie z 1,5m więcej a szczupaki będą na tarle...

Troche sie zastanówcie. Oprócz tego że wolno łowić potrzebny jest zdrowy rozsądek



#86 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 21 kwiecień 2013 - 16:00

Ponieważ w tym roku są pewne przesunięcia terminowe to najpewniejsze wydaje się kierowanie fazami fenologicznymi roslin:

(według Bernatowicza):
l. Tarło szczupaków w strefie przybrzeżnej małych i rozległych jezior odbywa się wtedy, gdy lód odtaje przy brzegach i woda tworzy wiosenne rozlewiska. Wtedy właśnie zakwita podbiał pospolity, a lepiężnik różowy znajduje się w pełni kwitnienia.

Tarło dobiega końca, gdy w jeziorach przy dnie rozwijają się pierwsze listki grążela żółtego, pękają liście olchy czarnej i zaczynają rechotać żaby. Podczas tarła szczupaków na płyciznach śródjeziornych rozległych jezior przekwita podbiał pospolity, zakwita i w pełni kwitnie knieć błotna, klon zwyczajny i mniszek pospolity. W tym czasie liście grążela żółtego i trzciny pospolitej wydostają się na powierzchnię wody. W drugiej połowie tarła zakwita czeremcha zwyczajna i bez pospolity, a pełne ich kwitnienie zbiega się z zakończeniem tarła.

 

@guder44 - także witamy na Forum, a jeżeli chodzi o zachowanie zdrowego rozsądku to mogę sobie odpuścic pójście na szczupaki na rzekę czy jezioro które mam"pod ręką" , ale jeżeli chłopaki kilka miesięcy temu porobili rezerwacje, opłaty, pobrali urlopy i skoordynowali wyjazd to trudno mówic o zachowaniu rozsądku.

Kilkakrotnie byłem w Szwecji (jezioro) na początku maja - woda miała 10-12o i nigdy nie było problemów z "cieknącymi" szczupakami,- sandacze owszem .

W tym roku jadę 10.05 i mam nadzieję że wszystko będzie w normie.



#87 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2013 - 16:40

Na Boren lodu od strony Motala nie ma. Od strony południowej 2m od brzegu nie ma, dalej jeszcze jest  :(. Mam nadzieję, że w ciągu tego tygodnia zejdzie...



#88 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 23 kwiecień 2013 - 14:55

@marcinesz

Ja też mam taką nadzieję...



#89 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 24 kwiecień 2013 - 16:01

My jedziemy/płyniemy Stena 26stego po 19stej  ;-)  . Ktoś chce się wymienic na jerki to zapraszam  :D



#90 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 kwiecień 2013 - 20:39

Ja płynę steną 26tego o 8-9rano :)  Jaka pogoda w Szwecji, podobnie jak u nas?



#91 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2546 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 kwiecień 2013 - 20:57

Panowie, małe ostrzeżenie logistyczne :) Na Estakadzie Kwiatkowskiego jest zamknięty jeden pas ruchu w stronę terminalu, co jest tego wynikiem to chyba nie muszę tłumaczyć :) Warto wziąć to pod uwagę planując podróż do Gdyni żeby później ręce na kierownicy się nie pociły :) 


  • wobler129 lubi to

#92 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 25 kwiecień 2013 - 21:43

"No i stało się! W szkierach Św.Anny nie ma lodu:
http://www.webbkamer...ory_06_1280.php

To o trzy tygodnie wcześniej niż w zeszłym roku i o cztery tygodnie wcześniej niż w 2010."

 

Tak napisałem 18.03.2012 r. Dziś zaglądałem w to samo miejsce - lód pokryty śniegiem, a na śniegu ślady samochodów. Grubo. Jest gorzej niż w 2010, 2011 i 2012 r., a mówią o globalnym ociepleniu .... ;) 

 

Wygląda na to, że od dziś nie ma lodu również w szkierach Św. Anny!


  • wobler129 lubi to

#93 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 10:14

Witam,

 

Mam chyba dobrą wiadomość dla jadących na rybki do Szwecji. Dzisiaj wróciliśmy znad Morrum, gdzie oczywiście łowiliśmy trotki i łośki. Postanoiwlismy ostatniego dnia połowić na zatoce Pukavik. Wyskoczyliśmy na dosłownie na dwie godzinki i złowiliśmy około 15 szczupaków w tym dwa całkiem przyzwoite ( 75 i 80 cm). Łowiliśmy tam pierwszy raz i zatrzymaliśmy się  może w trzech miejscach. Co ważne rybki były już wytarte i łapczywie atakowały dość szybko prowadzone obrotówki. Inne przynęty zdecydowanie słabiej działały. Rybki stały w płytkich zatokach z klarowną wodą, gdzie potencjalnie była najcieplejsza woda. Zatoki zawietrzne. Głębokość od 0,5 do 1 metra. Także Panowie, którzy na dniach jada do Szwecji głowa do góry i do boju jest duża szansa że połapiecie. Szukajcie płytkich miejsc i dużo pływajcie. Parę rzutów, nic się nie dzieje i zmiana.

 

Połamania


  • platynowłosy lubi to

#94 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 kwiecień 2013 - 19:28

Pierwsi koledzy już pojechali, trzymam kciuki i ciekaw jestem warunków  na wodzie i wyników



#95 OFFLINE   sharki

sharki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaKobyłka

Napisano 28 kwiecień 2013 - 21:46

Witam

Jestem w Stromstad , załamanie pogody wczoraj jedno branie . Dzisiaj 0 , tak wieje że slider 10 leci na 20m pod wiart. LIPA



#96 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 kwiecień 2013 - 07:48

Witam,

 

Mam chyba dobrą wiadomość dla jadących na rybki do Szwecji. Dzisiaj wróciliśmy znad Morrum, gdzie oczywiście łowiliśmy trotki i łośki. Postanoiwlismy ostatniego dnia połowić na zatoce Pukavik. Wyskoczyliśmy na dosłownie na dwie godzinki i złowiliśmy około 15 szczupaków w tym dwa całkiem przyzwoite ( 75 i 80 cm). Łowiliśmy tam pierwszy raz i zatrzymaliśmy się  może w trzech miejscach. Co ważne rybki były już wytarte i łapczywie atakowały dość szybko prowadzone obrotówki. Inne przynęty zdecydowanie słabiej działały. Rybki stały w płytkich zatokach z klarowną wodą, gdzie potencjalnie była najcieplejsza woda. Zatoki zawietrzne. Głębokość od 0,5 do 1 metra. Także Panowie, którzy na dniach jada do Szwecji głowa do góry i do boju jest duża szansa że połapiecie. Szukajcie płytkich miejsc i dużo pływajcie. Parę rzutów, nic się nie dzieje i zmiana.

 

Połamania

Hej !

Zatoka o której  piszesz to ta co ją widać od strony trasy na Geteborg ?

Dla informacji dla kolegów... ryba na jeziorach chimeryczna o sliderach na razie należy zapomnieć.



#97 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 08:52

Tak na wysokości mejscowości Karlshamn........



#98 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 08:53

Nam też jerki nie bardzo działały. Zdecydowanie lepsze były obrotówki mepsa ( jaskrawe kolory), wysoko prowadzone w dośc szybkim tempie.



#99 OFFLINE   sharki

sharki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaKobyłka

Napisano 02 maj 2013 - 13:16

Wczoraj dostałem film od kolegi Piotra na stałe mieszkającego w Szwecji. Na filmie wyciągam szczupaka 108 cm  (foto zwalone  ,za bardzo pokazalem skrzela rybci - ryba w dobrej kondycji bez pijawek wróciła do wody )Przynęta Mepps 5 Fluo

Pogoda przez cały pobyt koszmarna , zimny wiatr z północy , temp . wody maks . 6.5 C

Tarło na całego , w zacienionych miejscach leżał jeszcze śnieg.  Jezioro Sodra Bullaresjon to piękny zbiornik z dużym pogłowiem szczupaka i okonia , niestety wyniki tego nie potwierdziły. Widzielismy piekne okonie które tylko odprowadzały slidera do łódzi .

Wczoraj wieczorem rozmawialem z Piotrem - poinformował że szczupak pojawił sie już na blatach 2-3 m i zaczyna odrabiać straty po zimie :D.  Kolejny wylot nad jezioro we wrześniu B)

 


Użytkownik sharki edytował ten post 09 maj 2013 - 16:37


#100 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 maj 2013 - 15:23

Są jakieś wiadomości z pola walki?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych