Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jesteśmy bezrefleksyjnymi okrutnikami


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
186 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 czerwiec 2024 - 13:30

"Naukowczyni", profesorka  tak  uważa, tak nas ocenia. Wpisuje się w zielony obłęd. Więcej nie będę komentował albowiem musiał bym iść w politykę. Mimo wszystko polecam przeczytać !

 

https://zielony.onet...of-uken/h97lvel


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 08 czerwiec 2024 - 13:30

  • DonPablo i coma lubią to

#2 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 08 czerwiec 2024 - 13:54

Szkoda czasu na czytanie i słuchanie oszołoma. Spurek 2.0

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 czerwiec 2024 - 14:16

Teoretycznie za pieniądze można kupić każdego niestety.
  • doktorek i Alexspin lubią to

#4 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 czerwiec 2024 - 14:30

Centrum Etyki Chrześcijańskiej 😉.

Załączone pliki



#5 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2024 - 16:55

Przeczytałem i poczułem się w pełni wyjaśniony. Uświadomiłem sobie, że od kilkunastu lat obcuję na tym forum z gronem ludzi bezmyślnych, bezdusznych, głupich i moralnie niedorozwiniętych. W gruncie rzeczy chyba wolę to, niż karierę naukową i profesurę z etyki.

#6 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 08 czerwiec 2024 - 17:28

Ta Pani ma rację, choć bez wędkarskiej wiedzy. Tak, ja zadaje cierpienie rybom sztucznymi przynętami dla własnej przyjemności i tym grzechem zostaje do końca.



#7 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 czerwiec 2024 - 17:50

"Cierpienie ryb" to ludzka kategoria a nie ichtiologiczna. Ichtiolodzy juz od dawna wiedza, i mowia o tym, ze ono nie istnieje w postacie i kategoriach stosownych do ludzkiego odczuwania. 

Wiec jak mamy pragnatycznie sie do tego odnosic,- to szkoda czasu na dyskusje z wyobrazeniami pani profesor.

Ona moze je miec, chocby byly najglupsze, jakie jestesmy sobie w stanie wyobrazic. Nie nalezy tylko zapominac o fakcie, ze glupota wypowiedziana przez profesora nie zmienia swojego statusu glupoty ;)



#8 OFFLINE   sinus

sinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Polanowski

Napisano 08 czerwiec 2024 - 18:08

Wytrzymałem do połowy tekstu, jednym zdaniem 3 kategoria prawdy Tischnera, czyli gówno prawda. Pani naukowczyni nie ma zielonego pojęcia o wędkarstwie, technikach i przepisach, więc uzupełnia story jej wydaje misię... pytanie na jak podatny grunt trafi ten tekst...
  • Alexspin lubi to

#9 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 08 czerwiec 2024 - 18:31

Haha, już dawno pisałem że uwielbiam męczyć szczupaki i jestem nienormalny. 

Ale ogólnie to bym się nie przejmował- wędkarstwo i myślistwo nie zniknie, choćby się posrali aktywiści. Ewentualnie pod koniec będzie zrównane czyli bardzo drogie i elitarne.  


Użytkownik Michal_ edytował ten post 08 czerwiec 2024 - 18:36

  • rózgaś lubi to

#10 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2024 - 19:58

Chyba cała nadzieja w lobby biznesowym. Jeśli ono, broniąc swojego interesu nie stanie twardo naprzeciw zmianom, marnie to widzę. Decydenci robią w majty na widok byle eko-oszołoma, poprawność polityczna wlewa się do obejść drzwiami i oknami, a końca tego wariactwa nie widać. Co do autorki złotych myśli, nie wiedząc od kogo pochodzą możnaby odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z ośmioletnią dziewczynką. Taką wychowaną w inkubatorze idealnego świata bez przemocy, bez łańcucha pokarmowego, słowem pełnej utopii. Niestety to osoba dorosła, więc leczenie w zakładzie zamkniętym byłoby jak najbardziej na miejscu. W jednym pokoju z inną profesor etyki, która pozwoliła sobie na równie odkrywcze stwierdzenia w znacznie poważniejszej kwestii. Jak ktoś nie wie o kim piszę, nazwisko podam w Środę.

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2024 - 20:12

dawno pisałem że przyjdą i po nas jak się brali za myśliwych... na stacji metra Warszawa Centrum jest banner nt "cierpień ryb" - ale nie , nie tych męczonych przez wędkarzy - tylko tych hodowlanych. Cierpienie ryb jest obrazowane przez zdjęcie pstrąga tęczowego w podbieraku. Generalnie odnoszę wrażenie że wszystkie tradycyjne wartości, zajęcia, przyzwyczajenia są dziś systemowo zwalczane i ścierane .... zaczyna się od myśliwych i wędkarzy a kończy na zakazie grilla i samochodów spalinowych - to jedna i ta sama "mańka". Ja Maciek myślę że to pójdzie inną stronę - nie w stronę zakazów ale podnoszenia kosztów. Pewne rzeczy zostaną dostępne tylko dla tych których będzie stać na opłacenie specjalnych podatków, certyfikatów itp - dla plebsu zostanie rowerek, sojowy kotlet i trzy koszule na rok ;)

 

to jest realne wyzwanie dla takiej organizacji jak PZW: kształtowanie wizerunku wędkarstwa i wędkarzy w społeczeństwie, lobbying. Nie mówię żeby od razu polemizować z taki tekstami czy "naukowczyniami" i podbijać im zasięgi - ale coś trzeba zacząć robić. 


Użytkownik Friko edytował ten post 08 czerwiec 2024 - 20:20


#12 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 czerwiec 2024 - 20:37

Zobaczymy jak PZW czy Wody prawie Polskie podejdą do tematu.  Z zasady jak jest dużo krzyku to i potrzeba dużo pieniędzy. Przykład poniżej i pewien jestem, że pójdą za tym niemal wszyscy bo to góra kasy.

 

 

"Londyn (Low Emission Zone)

W lutym informowaliśmy o zmianach w Londynie w strefie czystego powietrza (LEZ).

Od 01 marca 2021 w obszarze Wielkiego Londynu (Greater London) wprowadzone zostały zmiany w strefach niskiej emisji Low Emission Zone (LEZ). Od 01 marca po Londynie mogą poruszać się pojazdy o DMC powyżej 3,5 t spełniające normę emisji spalin Euro VI. W przypadku pojazdów, które nie spełniają normy euro VI, za jazdę po obszarze Londynu trzeba zapłacić opłatę dzienną.

Opłata dzienna dla pojazdów:

  • spełniających normę emisji spalin Euro IV lub V –  opłata dzienna wynosi 100 £
  • nie spełniających normy emisji spalin Euro IV – opłata dzienna wynosi 300 £ "

Użytkownik S.N. edytował ten post 08 czerwiec 2024 - 20:37

  • Alexspin lubi to

#13 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2024 - 20:45

Zważywszy,że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że cywilizacja zachodnia radośnie piłuje gałąź na której siedzi... Czy wędkarstwo jest halal, czy haram? Obawiam się, że to drugie. Gdzie się nie spojrzeć...
  • coma i Alexspin lubią to

#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 czerwiec 2024 - 20:53

Rowniez nie odpowiadam Pani profesor oficialnie po to by nie podbijac zasiegow. Poniewaz etyka w kategorii naukowej nie jest mi obca, moge juz po przeczytataniu wstepu powiedziec, ze Pani profesor zbudowala swoja teze na nierealistycznym "gdybysmy mogli uslyszec krzyk ryb"...Delikatnie mowiac bajkowy kontent a bardziej dosadnie papka dla nieukow z rozedrgana emocjonalnoscia, przedkladajacych doznania nad fakty. Swoja droga ilosc tak uformowanych osobnikow w tzw spoleczensctwie europejskim rosnie mam na potege i to ich o zgrozo uznaje sie oficjalnie za tych wrazliwych.

Znam z historii sformulowania wypowiadane przez rozne autorytety swoich czasow okreslenie, ze jakoby uchem swej wyobrazni slysza cos tam (co zazwyczaj nie istenieje) i na tym buduja swoja narracje. W wiekszosci przypadkow wlasnie w ten sposob powstaja grozne i odjechane ideologie a w najlepszym wypadku zamykajace na rzeczywistosc obrazy tego czy innego problemu.

 

Tu gdzie mieszkam juz dawno sie wydarzylo (za poprzedniej kadencji partii zielonych) to o czym pisze Pawel. Kuriozum jakie z tego powstalo wyglada tak, ze wedkarstwo jest zrodlem pozyskiwania wysokowartosciowego bialka (podobnie jak myslistwo) a oficjalnie kazda wymiarowa ryba zlowiona poza okresem ochronnym musi byc natychmiast po zlowieniu ogluszona i zabita. Chyba tylko rosjanie, jak przystalo na europejczykow  :lol:  przestrzegaja literalne tej regulacji :lol:  :P pozostala czesc, jak to zwykle bywa, gdy bzdura przychodzi z gory, zaczela najwyrazniej myslec i bierze kiedy chce i wypuszcza kiedy chce :D


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 08 czerwiec 2024 - 21:07


#15 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 08 czerwiec 2024 - 22:36

No cóż, pani profesor ma rację, ale taki jest ten świat.



#16 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 09 czerwiec 2024 - 00:16

Jak ja kocham nowoczesny, postępowy, zrównoważono rozwinięty świat.


  • Maciej W. lubi to

#17 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 09 czerwiec 2024 - 00:35

Jak ja kocham nowoczesny, postępowy, zrównoważono rozwinięty świat.

I jakże odpychającą karykaturą, wynaturzeniem a często zaprzeczeniem swojego znaczenia stało się dzisiaj każde z tych słów tak chętnie nadużywanych przez pewne środowiska. Nowoczesny czyli cofający nas w rozwoju i zaprzeczający ideałom wypracowanym przez tysiąclecia. Postępowy czyli np. wracający do pogaństwa i zamykający usta myślącym inaczej. Rozwinięty czyli taki, który zaprzecza naukom ścisłym w imię emocji, uczuć ale często też biznesów wąskich grup. Jak tu nie kochać takiego świata? 



#18 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 09 czerwiec 2024 - 05:52

@coma ale pogaństwa to w to szaleństwo nie mieszaj, przynajmniej tego z którego się wywodzimy.  :P 


  • Mysha, Lepton i morrum lubią to

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2024 - 06:54

.

Tu gdzie mieszkam juz dawno sie wydarzylo 

 

Arek a powiedz mi czy jakoś zmienia się społeczny obraz wędkarstwa / wędkarza ? Chodzi mi o to że dziś w Polsce, gdybym był myśliwym to w nieznanym towarzystwie raczej bym się swoim hobby nie pochwalił.  Do wędkarstwa jeszcze można się u nas przyznać bo wydaje mi się że prędzej wzbudzi to politowanie niż wrogość, względnie klasyfikację do kategorii "dziadersa"  którym i tak jestem więc żadna to zmiana.

A jak to wygląda u Ciebie ?


  • malinabar lubi to

#20 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 czerwiec 2024 - 09:38

Wczoraj byłem u znajomych na tzw. grillu gdzie było sporo osób, zajmujących się totalnie różnymi profesjami. Niestety, rzeczywistość jest taka, że wokół nas, umiera coraz więcej ludzi w naszym wieku, choć jest to normalne to jednak nie sposób tego nie zauważyć i tym samym, poruszyć w rozmowie. Kiedy temat dyskusji zaczął obracać się wokół szeroko pojętej śmierci, zaczęliśmy rozmawiać o tym co ludzie robią kiedy wcześniej dowiadują się o bliżej określonym jej terminie, co ma zwykle miejsce w przypadkach nieuleczalnych chorób. "Kiedy była moja kolej" powiedziałem, że gdybym miał umrzeć jutro to nic bym nie zmienił tylko jak zawsze, poszedłbym wieczorem na ryby.

Zaraz jak odpowiedziałem, większość osób, oburzyła się jak to możliwie, że nie chciałbym spędzić tego czasu z rodziną? Ja byłem zwyczajnie, szczery a Oni?

Moim zdaniem łatwo jest ocenić a dużo trudniej, zrozumieć...