Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na pstrągi - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Pozer

Pozer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 12 listopad 2020 - 18:25

Witam Was serdecznie . A czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę na temat wędziska Corona Fishing pstrąg fascynacja ? Może ktoś łowi z Was na tej kij . Jestem ciekawy waszych opinii .

Mam PF240MLMF.........Ogolnie fajny kij,choc moim zdaniem troche gumiasty.Coby nie mowic to w niare dobrze sie laduje i trzyma rybe :) a o to chyba chodzi


  • kubaaaan lubi to

#322 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 12 listopad 2020 - 20:03

Czy ktoś może coś powiedzieć o  lureleader natural heart 1 5-8g



#323 OFFLINE   Galanonim

Galanonim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 13 listopad 2020 - 06:58

Witam

 

Mam do was pytanie chciałbym od przyszłego sezonu zacząć bawić się ze pstrągami, jednak nie chciałbym zaczynać od razu od wydawania miliona monet na nową wędkę. Powiedźcie mi czy któraś z tych będzie odpowiednia na zimowe i wiosenne pstrągi?

Mikado Red Cut Perch 3-15 2m

Fiume Leaf 0,5-6 2,13m



#324 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 13 listopad 2020 - 07:33

Nie znam w/w patyków, ale patrząc po c.w. to raczej na pstrążki, bo raczej nie na pstrągi. Przed wyborem przeanalizuj jakie ryby występują na danym akwenie i jaka to woda (głębokość,szerokość,  roślinność, zatopione gałęzie, konary itp.) Najlepiej porozmawiać z kimś kto zna to łowisko. Ja zawsze wolę mieć zapas mocy.   


Użytkownik Delbanka edytował ten post 13 listopad 2020 - 07:34

  • popper i Biesan lubią to

#325 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 listopad 2020 - 09:10

Niestety nie ma możliwości, by ktoś zdalnie podpowiedział ci jaki będzie optymalny dla Ciebie kij na pstrągi, nawet gdybyś wypełnił kwestionariusz zawierający 100 najważniejszych pytań, o: wielkość rzeki i spodziewanych ryb, rodzaj przynęt i linki, porę roku, charakter wody, łowienie z brzegu czy brodzenie, itp. itd. nie chce mi się dalej wymieniać litanii. Nawet jak dla polecającego dla określonych założeń dany kij będzie idealny, to dla Ciebie nie musi.

Kup po prostu jakiś standard, np. 2,40 3-15g o średnim ugięciu, a w miarę wzrostu swoich doświadczeń w tej materii sam będziesz wiedział, co zmienić. A ten uniwersałek zawsze się przyda, ewentualnie go odsprzedasz, dość łatwo.

Może też od razu trafisz lub ty dostosujesz się do posiadanego już kija lub okaże się, że nie jesteś wybredny :-)

Głowa do góry. Dopasowywanie sprzętu to moźe być też fajna część wędkarstwa.

Użytkownik smokwelski edytował ten post 15 listopad 2020 - 09:11


#326 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 15 listopad 2020 - 18:27

Niestety nie ma możliwości, by ktoś zdalnie podpowiedział ci jaki będzie optymalny dla Ciebie kij na pstrągi, nawet gdybyś wypełnił kwestionariusz zawierający 100 najważniejszych pytań, o: wielkość rzeki i spodziewanych ryb, rodzaj przynęt i linki, porę roku, charakter wody, łowienie z brzegu czy brodzenie, itp. itd. nie chce mi się dalej wymieniać litanii. Nawet jak dla polecającego dla określonych założeń dany kij będzie idealny, to dla Ciebie nie musi.

Kup po prostu jakiś standard, np. 2,40 3-15g o średnim ugięciu, a w miarę wzrostu swoich doświadczeń w tej materii sam będziesz wiedział, co zmienić. A ten uniwersałek zawsze się przyda, ewentualnie go odsprzedasz, dość łatwo.

Może też od razu trafisz lub ty dostosujesz się do posiadanego już kija lub okaże się, że nie jesteś wybredny :-)

Głowa do góry. Dopasowywanie sprzętu to moźe być też fajna część wędkarstwa.

Odnośnie ostatniego zdania: to obecnie najważniejsza część wędkarstwa :) Cała reszta to tylko sprawdzanie czy dobrze dobraliśmy odpowiedni sprzęt :)

Użytkownik dante edytował ten post 15 listopad 2020 - 18:28


#327 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 15 listopad 2020 - 18:40

Na giełdzie masz TD 2.40M 3-14g. Pstrągarze to chwalą. 150zł i pierwszą wędkę masz, a jak się nie spodoba to sprzedasz w tych samych pieniądzach.
  • saitt lubi to

#328 OFFLINE   Swierzak

Swierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2021 - 23:34

Cześć,
chciałbym sie Was zapytać o jakąś wędkę pod pstragi do max 300 zł.
Czytałem wątek i widzę, że jest tu sporo wyjadaczy, to i pewnie mi coś doradzicie.

Zaczynam dopiero dlatego planuje łowić głównie na gumki, imitacje robactwa od libra lures, fishUp itd, ale też na obrotówki.

Będę łowił na Pomorzu, głównie Radunia i inne rzeki z Pomorskiego.
Na główki i czeburaszki, 1/2/3 g a czasami może i więcej, myślę że 5 to max.

Co prawda mam kij pod okoniowego dropshota, savage gear finezze 5-20,ale tych lekkich główek nie czuć.

Póki co myślałem nad kijem Favorite White Bird albo Dam Microflex.

Poradźcie coś proszę.
Pozdrawiam

#329 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 00:36

Westin W4 2.85m 3-15g gumiasty, katapulta, nic nie spadnie- trzyma jak klej... acha ale droższy -może używka=?



#330 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 06 styczeń 2021 - 15:15

Poszukaj uzywki parabellum ccs 3-14g mysle ze na poczatek to wystarczy dobrze sie gnie niezle wykonany i niezbyt drogi na olx był albo major craft trapara.

#331 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 06 styczeń 2021 - 15:50

Ja kupiłem sobie niedawno dama microflexa 2.7m 3-15g. U nas sezon pstrągowy zaczyna się od lutego dlatego jeszcze nieprzetestowany ale myślę że powinien być ok.
A co wy o tym sądzicie? Nada się?

#332 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4909 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 styczeń 2021 - 21:25

Radunia to niewielka, kameralna rzeczka, sam łowię tam patykiem 2.3m i raczej, w większości miejscówek nie poleciłbym więcej niż 2.4m. Oczywiście wraz z zaangażowaniem, można się pokusić o drugi kij długości 2.7m, kiedy opanujesz już sztukę podania z dystansu lub na płasko z dala od brzegu... Jednak na początek celuj w krótką antenkę, czułość nie jest tu priorytetem gdyż pstrąg strzela raczej wyraźnie, skup się na lince, precyzji łowienia, dokładnych rzutach...sprzęt zostaw na później, z czasem sam wysuniesz wnioski.
  • Robert Crocker, Alexspin i DominikSy. lubią to

#333 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 09 styczeń 2021 - 23:24

Mam PF240MLMF.........Ogolnie fajny kij,choc moim zdaniem troche gumiasty.Coby nie mowic to w niare dobrze sie laduje i trzyma rybe :) a o to chyba chodzi

Rozważam zakup tego modelu Fascynacji dlatego zapytam.

 

Czy ta jego gumiastość będzie przeszkadzać przy twitchingu? Czy szybko gaśnie po rzucie? Bliżej mu do fast, czy moderate?

 

Może ktoś jeszcze z kolegów użytkuje kijek i podzieli się subiektywną opinią.


Użytkownik Darecki edytował ten post 09 styczeń 2021 - 23:26


#334 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 styczeń 2021 - 09:53


Póki co myślałem nad kijem Favorite White Bird albo Dam Microflex.

White Bird jest bardzo miękki - to raczej wędka na białoryb....  Microflex będzie lepszym wyborem. 


  • S.N. lubi to

#335 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 14 styczeń 2021 - 11:49

Szukam wędki pstrągowo-brzanowej (pewnie też dość często będzie lądował kleń) na San, Wisłok.

 

Łowił będę głównie na gumki na bardzo lekkich główkach, czasem jakiś wobler typu średnia basara, krakusek, wideł czyli ogólnie nie zamiatające zbyt mocno, ale dlatego nie chciałbym niczego z delikatnym szczytem, wklejek etc.

 

Ponadto będzie to łowienie na dystansie, więc optymalnie byłoby 2,30-2,40 o mocy koło 8 lb (żeby rzucić gumką na wolframie - pewnie łącznie około 2gr niezbyt skupionej masy) i wędka musi być szybka, żeby móc zaciąć na balonie jak powieje.

 

Obecnie łowię (i bardzo mi pasuje w pracy) crazy fishem freedom force tylko niestety raz - za krótki i dwa - 5 gr cw to jednak zdecydowanie za mało mocy, niemniej bardzo szybki patyk (jakieś drobne okonki czy pstrążki spadają, ale to kalkuluje w straty).

 

Z budżetem chciałbym się zmieścić powiedzmy do 800 zł (jakaś używka nawet).



#336 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 styczeń 2021 - 13:43

Witam

 

Ktoś  może  ma/używał    szklaka z Ego  1,55 m lub 2,10 m    opisane do ca 12 gramów  w spinie   i mógłby  napisać kilka słów   na ich temat  .?

 

pozdrawiam



#337 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 13:50

Możesz wysłać link do tego kija 2.10cm?

#338 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 styczeń 2021 - 15:13

Możesz wysłać link do tego kija 2.10cm?

 

https://ego-fishing....e-s-glass-spinn

 

:)



#339 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 16:12

Dzięki, nazwa kija to Pure S-glass spinn na blankach ego,dlatego nie mogłem znaleźć. Szkoda że te szklaki są w trzech kawałkach

#340 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 styczeń 2021 - 16:46

Dzięki, nazwa kija to Pure S-glass spinn na blankach ego,dlatego nie mogłem znaleźć. Szkoda że te szklaki są w trzech kawałkach


no właśnie szkoda,bo sam o takim czymś myślałem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych