Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Benche z Polski !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:08

Tak więc w składzie mojego skromnego  warsztaciku-cienkościenne naczynie z wodą.

 

No i młynek do kawy ("udarowy" jak go kiedyś nazywano) ... Kapitalne nadzędzie i sposób na uzyskiwanie dowolnych mieszanek, znany z okresu sprzed komercyjnej dostępności "dubbingów"... :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jurek Kowalski



#182 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:36

Dla ludzi kupujących dubbingi w sklepie, młynek do kawy też jest bardzo przydatny, ponieważ pozwala pięknie wymieszać różne materiały, które mogą być zarówno gotowcem jak i surowcem.



#183 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 grudzień 2012 - 07:32

No cóż .. Kto chce , ten wie , ze wszystkie drogi prowadza do Rzymu , a każde bezhołowie powinno się  kończyć zwrotem do klasyki :)

Bench albo szklanka - tym właśnie są .. Byle nie duralex :rolleyes:



#184 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 grudzień 2012 - 12:15

Cześć! :)

Prosta porada w dziale muchowym-tylko tyle ,a może aż tyle ? :) . Młynek ,szklanka...wiem -  brzmi mało prestiżowo ,ale cóż :(

A dura lex? .Dotyczy towaru w naszym otoczeniu dość deficytowego :D

pzdr.kardi

 



#185 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2012 - 14:26

Kiepsko widać przez duralex , a już herbata w nim - dramat  :rolleyes: 

Bo dura lex jest dziś nieuchwytne , szybkoobrotowe , rozgrzane , przepocone od sprintów za władzy palcem . Taki tutaj pejzaż ..



#186 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 grudzień 2012 - 06:31

Dobrą bazą na benche są sekretarzyki z okresu późny Gomułka.



#187 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 grudzień 2012 - 07:21

http://allegro.pl/wy...2893550548.html

 

Proszę bardzo benche z meblem 2w1.



#188 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 23 grudzień 2012 - 11:10

No i nawet kołowrotki,sznury itd się pomieszczą :) fajny!



#189 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 grudzień 2012 - 11:22

Dobrą bazą na benche są sekretarzyki z okresu późny Gomułka.

 

Ludwik XVI też chyba nada się znakomicie. :rolleyes:

 

http://www.moinat.ch.../00083a BUR.jpg

 

Godzień najlepszych much, no i mnóstwo możliwości przeróbek. 

 

A tak poważnie, to w ikei widziałem ostatnio coś co by się nadawało .


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 23 grudzień 2012 - 11:24


#190 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 23 grudzień 2012 - 22:52

Kiepsko widać przez duralex , a już herbata w nim - dramat  :rolleyes:

Bo dura lex jest dziś nieuchwytne , szybkoobrotowe , rozgrzane , przepocone od sprintów za władzy palcem . Taki tutaj pejzaż ..

 

Co to, to racja... przez dura lex kiepsko widać - "rzuca się na oczy" mgłą jakąś ;)  ... zresztą, ci zamiłowani w "dura lex'ie" mają jakiś rodzaj zmętnienia soczewek ... w końcu zostają tylko skrajne sylaby i robi się z tego "prędzej serce ci pęknie", w dodatku nadmuchany powietrzem jak balon ... od czasu do czasu opróżniający się, wydając charkterystyczne dźwięki ... ;)

 

Różne formy "wydłużania męskości" są w użyciu, ale warsztat zwany "benchem" mało odpowiedni kształtem ... ;)

 

Ktoś tu wspominał o czterech tysiącach za domorosłą produkcję ... sporo taniej wycenia swój produkt "firmowy" jeden z "droższych brand'ów" http://www.orvis.com...aspx?pf_id=1t1r ... ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#191 OFFLINE   seba

seba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Ruszkiewicz

Napisano 28 grudzień 2012 - 20:11

Przeczytałem całą dyskusję. Benche piękne. Warte swojej ceny. Koszt materiału, robocizna - to musi kosztować. I dobrze, że ktoś to promuje i wykonuje w naszym kraju.Tak jak kompletujemy dobry sprzęt całe życie( wędki, kołowrotki, pudełka na muchy), tak dla niektórych taki bench to wspaniały kawał flytyingu. Gdybym nie miał wcześniej podobnego, pewnie bym taki nabył ale dawno temu zrobiłem podobny ale swoimi amatorskimi narzędziami oraz rękami( jakieś pojęcie o stolarce mam, ale nikłe). Bench był podobny, duża liczba szpulek cały czas w pogotowiu. Jakieś dodatki z drewna na pióra i flesze. Pomalowany, oszlifowany w miarę możliwości. Efekt. Po 4 latach funkcjonowania - oddany koledze. Dzięki uprzejmości wspaniałego kolegi z Warszawy mam taki - Skrzynia bench.

Podobne benche wykonuje na zamówienie Janusz Kitowski. W galerii jest również artykuł z jego wyrobami z drewna.

 

Dlaczego ten pierwszy zmieniłem a podobny do mayfly bench? bo był nieefektywny, mnóstwo kurzu i wieczny burdel. Dla zawodowca, który robi - set czy tysięcy much miesięcznie, całkowicie nieużyteczny. Widziałem kilku zawodowców. Oni mają warsztaty pracy. Gdzieś można by je nazwać - benchami :D

 

Seba



#192 OFFLINE   skwara

skwara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjapiaseczno

Napisano 03 sierpień 2013 - 13:01

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1375530928.557806.jpg   172,54 KB   192 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1375530965.785743.jpg   210,83 KB   189 Ilość pobrań Bracia i siostry u mnie to tak wyszlo Zadanie swoje spelnia a kosztowalo : 1. Stolnica 26 zl allegro 2. Dwie deski 24 zl i 2 paczki koleczkow 12 zl z Leroy 3. Reszta to to co znalazlem w domu czyli wkrety i olej do mebli ogrodowych W sumie 4-5 godziny pracy rozlozone na kilka wieczorow Peace
  • peresada i Tomasz Dyduch lubią to

#193 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 sierpień 2013 - 08:33

No i kopara opada :) .Polak potrafi :rolleyes: .



#194 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 sierpień 2013 - 09:54

Nieźle Skwara, stworzyłeś monstera ;) 

Powiedz, jak z wygodą używania? Mieścisz się na szerokość?



#195 OFFLINE   skwara

skwara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjapiaseczno

Napisano 05 sierpień 2013 - 10:38

@kuba

mieszcze sie na szerokosc choc ostatnio utylem :)

kretacz ze mnie sredni ale punktem wyjscia bylo zmiescic sie na biurku z ustrojstwem, blat roboczy ma 50 cm, a calosc  72 cm wiec daje rade

 

pzdr



#196 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 24 styczeń 2014 - 01:57

Witam Pany, chciałbym Wam przedstawić projekt mojego "bencha" a w zasadzie szafeczki muchowej. Na bencha po prostu nie mam miejsca i muszę kombinować z rozwiązaniami ukrytymi gdzieś w moim niewielkim mieszkanku. Co o tym sądzicie? Czy macie może jakieś dobre pomysły co jeszcze można by w takiej szafce zawrzeć? Materiał - sklejka. Wymiary 135cm szerokości x 152cm wysokości x 11cm głębokości. Blacik otwierany - głęboki na 45cm. Mebel po zamknięciu jest głęboki na 22cm i o połowę mniejszy na szerokość. Za blatem przy ścianie podłużny otwór na zrzucanie śmieci z blatu (pod blatem oczywiście worek na odpadki) - raczej głupie rozwiązanie bo np. przy cięciu sarniaków wszystko się sypie pod nogi... autokorekta :) Czy uważacie że muszę mieć jakieś "szufladki" np. z pleksi czy da się bez tego obejść? Proszę o wszelkie komentarze, rady etc. Pozdrawiam

 

ysj4.jpg

 

8oja.jpg



#197 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 24 styczeń 2014 - 21:42

Moim zdaniem troszkę za wysoko dajesz ten zestaw. Ja zrobiłbym od poziomu podłogi, tak żeby wszystko było lepiej dosięgnąć... Lewe skrzydło na materiały bym zmienił. Jeśli nie chcesz żeby to wszystko wyleciało to dałbym jakieś szufladki. Lub prościej skośne wrzutki zamiast równotegłych. Tak żeby wszystko wpadało na ściankę. To tak na szybko co zauważyłem. Pozdrawiam.



#198 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:14

Od ziemi niestety nie mogę dać bo Luba musi mieć gdzie stawiać... suszarkę z praniem :/ Tak, oczywiście lewe skrzydło i prawe zresztą również, będzie miało jakieś "ograniczniki" żeby materiały nie wypadały przy dynamiczniejszym otwieraniu. Choćby drucik poziomy na 1/3 wysokości. A co masz na myśli mówiąc o tych wrzutkach skośnych?



#199 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:52

Na Twoim miejscu usiadł bym na krześle na przeciw ściany, ograniczył się odległością blatu na którym będziesz pracował i sięgając rękoma na przeciw siebie do wirtualnych skrytek rozpracował gabaryty mebelka. Ergonomia sama Ci podpowie jak ma to wyglądać, co w nim jest niezbędne. Pomyśl o miejscu na lampę z rozproszonym miękkim światłem. Na froncie zamkniętej szafki wstawił bym fotkę, grafikę, taka wizualizacja np. pstrąga, plener... Ładny projekt, Kolega z branży...  ;)



#200 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 25 styczeń 2014 - 09:24

Chodziło mi bardziej o to że jak na lewym skrzydle są mini półeczki to żeby ich podłoga nie była równoległa tylko "nachylona" w dół do ścianki tak żeby się wszystko delikatnie zsuwało na ściankę a nie wypadało. Coś jak wrzutka na listy, pieniądze itp. Tak jak napisał wyżej Pan Andrzej, ergonomia jest ważna. Po prtostu przydałoby się mieć wszystko w zasięgu ręki albo chociaż wzroku siedząc przy biurku. Jestem na etapie budowy swojego bencha. Tylko bardziej "klasycznego". Jak skończe wrzuce fotki. Myślę, że fajnym patentem byłoby zrobić cały ten regalik na prowadnicach żeby dało się go opuścić i podnieść w razie suszenia prania. Pozdrawiam


  • *WŁÓCZYKIJ* lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych