Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Pilchowice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 13 listopad 2014 - 15:30

Czasami mam wrażenie, że u nas nawet jak by tołpygi rozmnożyły sie w takiej skali jak w Ameryce Północnej to i tak zostały by wyjedzone do cna...


  • bertold12 i TomekSudety lubią to

#82 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 listopad 2014 - 17:31

Czasami mam wrażenie, że u nas nawet jak by tołpygi rozmnożyły sie w takiej skali jak w Ameryce Północnej to i tak zostały by wyjedzone do cna...

Ja też   :bighair:


Użytkownik popper edytował ten post 13 listopad 2014 - 17:40

  • bertold12 lubi to

#83 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 30 czerwiec 2015 - 09:51

Od kilku dni zrzucana jest woda na zaporze,dzisiaj przeczytałem że powodem jest awaria urządzenia spustowego i dlatego obniżają lustro wody do  zaledwie  8-10 mln m3.

więcej w artykule:

 

http://grodzkie.pl/m...article&sid=629


Użytkownik sebalos.77 edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 10:07


#84 OFFLINE   ultra

ultra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 11:39

Jeżeli pojemność zbiornika ma 50mln m3 a woda ma być spuszczona do 8-10mln to nie wiem czy to przypadkiem nie skończy się katastrofą ekologiczną, wszak przy wysokich temperaturach miejsca odsłonięte będą momentalnie wysychać a co za tym idzie mnóstwo fauny zamieszkującej dno po prostu zginie. Obstawiam, że sporo ryby też nie zdąży zejść z zatok na głębszą wodę. Ma ktoś jakieś bliższe info co tam się dzieje? Skoro ze zbiornika ma zostać 1/5 pojemności to uważam, iż powinien być całodobowo strzeżony i wyłączony z wędkowania, żeby nie skończyło się tak jak na Wilczej Woli w 2013 roku :/



#85 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 12:35

myślisz ze RZGW to obchodzi ?



#86 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 30 czerwiec 2015 - 12:50

Sęk w tym że prawie nikogo nie obchodzi poza wędkarzami,niestety zbliża się fala upałów i ryby tego mogą nie przetrzymać.



#87 OFFLINE   ultra

ultra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 12:51

Oczywiście, że nie, ale ile jeszcze zbiorników ma być zniszczonych w tym kraju? Rozumiem, że to zaporówki, że awarie się zdarzają, ale przecież to wszystko leży w interesie wędkarzy i okolicznych kół. Od czego są zarządy kół, PSR? Przecież za coś te pieniądze PSR bierze i powinna przez te kilka dni pilnować sytuacji, jako, że jest to sytuacja wyjątkowa. Pewnych rzeczy uniknąć nie można, ale ja to widzę tak:

1. W zaistniałej awaryjnej sytuacji okręg PZW wprowadza natychmiastowy zakaz wędkowania na zbiorniku, stawia odpowiednie tablice i obwieszczenia.

2. PSR bez łaski robi swoją robotę czyli pilnuje hołoty żeby nie zabierali ryb i egzekwuje zakaz wędkowania. W przypadku kiedy sobie nie radzą wzywają policję, która ma obowiązek odpowiedzieć na zgłoszenie i wysłać patrole.

3. Ochotnicy z kół pojawiają się nad wodą, choćby po to żeby działać odstraszająco na niektórych gumofilcowych, nie zaszkodzi fotografować zaistniałej sytuacji, aby była dokumentacja fotograficzna w przypadku spraw sądowych kiedy dojdzie do zaniedbań z którejś strony.

4. Powiadomić regionalne media, niech drążą temat a nóż coś wyjdzie "z szafy" ku przestrodze.

 

Jeżeli część ryb zginie, to przed sądem RZGW się wybroni sprawą awarii i to niestety będzie nieuniknione, natomiast ww. działania spowodują, że to co nie zginie i będzie spływać do głębszej wody nie będzie wytrzebione widłami.



#88 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 30 czerwiec 2015 - 13:01

Oczywiście, że nie, ale ile jeszcze zbiorników ma być zniszczonych w tym kraju? Rozumiem, że to zaporówki, że awarie się zdarzają, ale przecież to wszystko leży w interesie wędkarzy i okolicznych kół. Od czego są zarządy kół, PSR? Przecież za coś te pieniądze PSR bierze i powinna przez te kilka dni pilnować sytuacji, jako, że jest to sytuacja wyjątkowa. Pewnych rzeczy uniknąć nie można, ale ja to widzę tak:

1. W zaistniałej awaryjnej sytuacji okręg PZW wprowadza natychmiastowy zakaz wędkowania na zbiorniku, stawia odpowiednie tablice i obwieszczenia.

2. PSR bez łaski robi swoją robotę czyli pilnuje hołoty żeby nie zabierali ryb i egzekwuje zakaz wędkowania. W przypadku kiedy sobie nie radzą wzywają policję, która ma obowiązek odpowiedzieć na zgłoszenie i wysłać patrole.

3. Ochotnicy z kół pojawiają się nad wodą, choćby po to żeby działać odstraszająco na niektórych gumofilcowych, nie zaszkodzi fotografować zaistniałej sytuacji, aby była dokumentacja fotograficzna w przypadku spraw sądowych kiedy dojdzie do zaniedbań z którejś strony.

4. Powiadomić regionalne media, niech drążą temat a nóż coś wyjdzie "z szafy" ku przestrodze.

 

Jeżeli część ryb zginie, to przed sądem RZGW się wybroni sprawą awarii i to niestety będzie nieuniknione, natomiast ww. działania spowodują, że to co nie zginie i będzie spływać do głębszej wody nie będzie wytrzebione widłami.

 

...to tylko pobożne życzenia,a realia są niestety inne



#89 OFFLINE   ultra

ultra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 13:19

Realia są takie jakie kreują koła i okręgi PZW, w każdej normalnej organizacji są procedury awaryjne, które się wprowadza a w PZW wszystko zawsze na odwrót. Chociaż ze swojej strony nie uważam, że wprowadzenie zakazu wędkowania to taki wielki problem. Z drugiej jednak strony zachęcam do przeczytania linku podanego przez kolegę wyżej http://grodzkie.pl/m...article&sid=629. Cytat: "Wędkować nie da się nie tylko w rejonie "Patelni". Również od strony Strzyżowca zaczyna brakować wody. Pierwsza zatoka jest już sucha, w drugiej już bardzo płytko. Na lewo od slipu można podziwiać dno jeziora, o wędkowaniu można zapomnieć. Bardzo trudno jest zwodować łódź. Kilkadziesiąt metrów brzegu pokrywa błotnista maź. Wjazd samochodem osobowym raczej wykluczony. Jeśli koniecznie chcemy dotrzeć do tafli wody, warto zaopatrzyć się w gumowe buty, bo błoto jest wszechobecne."

 

Jeżeli nikt w kole nie wpadł na pomysł żeby zadzwonić do zarządu okręgu ws. wprowadzenia zakazu, a największym problemem jest to, że nie można wędkować to ręce opadają. Każdy zainteresuje się sprawą po fakcie, kiedy nie będzie tam czego łowić i będzie biadolenie, że woda bezrybna.



#90 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 czerwiec 2015 - 13:49

Jeżeli pojemność zbiornika ma 50mln m3 a woda ma być spuszczona do 8-10mln to nie wiem czy to przypadkiem nie skończy się katastrofą ekologiczną, wszak przy wysokich temperaturach miejsca odsłonięte będą momentalnie wysychać a co za tym idzie mnóstwo fauny zamieszkującej dno po prostu zginie. Obstawiam, że sporo ryby też nie zdąży zejść z zatok na głębszą wodę. Ma ktoś jakieś bliższe info co tam się dzieje? Skoro ze zbiornika ma zostać 1/5 pojemności to uważam, iż powinien być całodobowo strzeżony i wyłączony z wędkowania, żeby nie skończyło się tak jak na Wilczej Woli w 2013 roku :/

Że już nie wspomnę o tym, jakie substancje, dotychczas zalegające na dnie zbiornika, dostaną się do wód Bobru poniżej zapory...



#91 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 sierpień 2015 - 18:34

Orientujecie się może jak wygląda kwestia wody na dzień dzisiejszy? Planowałem pojechać tam na kilka dni, ale zastanawiam się czy ma to sens...



#92 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 sierpień 2015 - 18:58

http://www.flyfishin...isplaytype=full



#93 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 13 sierpień 2015 - 19:07

Wczoraj wieczorem byłem na chwilę, dłużej nie miało sensu.

Wody dramatycznie mało, b. mocno kwitnie, pachnie intensywnie i mało powabnie. Pojechałem zobaczyć co się dzieje i nowy kij obłowić.

Długo jednak nie wytrzymałem, żal na to patrzeć :(  



#94 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 sierpień 2015 - 10:59

Jest źle.... :(

http://zahaczeni.net...ofa-nad-bobrem/



#95 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 18 sierpień 2015 - 14:30

Znajomy był nad zalewem i od piątku nadal spuszczają tą breje dolnym spustem,woda jak kawa z mocnym smrodem siarczanów.

Zabijanie Doliny Bobru trwa w najlepsze a według Taurona nic się nie dzieje.



#96 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 październik 2015 - 23:50

Jak tam w rzece? Czy przeżyły pstrągi lato i zrzuty?



#97 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2015 - 23:54

Ponoć tak. Jakieś lipki wyjeżdżają. W kwestii pstrągów, trzeba poczekać minimum do stycznia...



#98 ONLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:23

Jedziemy w kilka osób na małą integrację na Pilchowice. Nie wiem ile będzie łowienia ;) , ale mógłby ktoś podrzucić jakieś wieści czy coś się tam dzieje? Będę wdzięczny także za jakieś wskazówki. Nigdy tam nie byłem i przydałby się jakiś punkt zaczepienia. Nie liczę na namiary gps, ale chociaż na ogólne wskazówki na jakiej głębokości i w jakim rejonie zbiornika są teraz brania. W sandacze jakoś niespecjalnie wierzę, ale jeśli udałoby mi się trochę pobawić z okoniami, to będę bardzo zadowolony.


  • kacpik lubi to

#99 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 22 sierpień 2016 - 15:45

Byłem w sobotę.Jest bardzo duży zakwit. Dwie ryby w trolu szczupak 0k 70 i sandacz ok 60cm. O okonie bądź spokojny.Po dobraniu odpowiedniej gumki nałowiłem się do syta ale ryby od 15 do 20 cm.



#100 ONLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 22 sierpień 2016 - 17:01

Dzięki. Mam nadzieję,  że w takich warunkach coś się uda połowić :) Liczę, że większe okonie też tam pływają ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych