Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dwuręczna muchówka- od czego zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 11:48

Witam

Szukam dwuręcznej muchówki do nauki,koszt tak do 800,00 pln , 14-15 ft #9-10,wiem że wybór nie jest łatwy, ale za wszystkie podpowiedzi i sugestie z góry dziękuje.



#122 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 13:17

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:16


#123 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 listopad 2013 - 17:37

Jesli chcesz nowy kij to mam tak na szybko dwie propozycje za mniejsze z Ebay:

- Scierra HM+ 14ft #9/10

http://www.ebay.co.u...=item27d8799025

- Scierra Ferox 14ft #9/10

http://www.ebay.co.u...=item58a5290e7c

Nie znam co prawda sprzedawcy, ale kijami rzucalem i naprawde daja rade z linkami typu scandi. Osobiscie poszedlbym w krotszy kij, po co sie meczyc, 13ft #8/9 i do tego skagit bo najlatwiejszy do nauki, a potem dopiero scandi. Moj siedmioletni synek nauczyl sie rzucac skagitem w pol godziny, a mi opadla szczeka :o  Jak bede mial czas to kiedys wrzuce na forum filmik.



#124 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 19:15

Scierry z tego co mi wiadomo mają pozytywne opinie wśród użytkowników, w tych cenach to bardzo ciekawa propozycja.Oglądałem jeden kij Scierry HM, wykonanie nie było powalające na kolana, a na tym etapie to sprawa dla mnie drugorzędna.

 

Jest też taki Guideline- używka

Guideline LPXe 14ft #9/10 Zweihandfliegenrute Angeln Angelsport ArtNr 5

 

Nie wiem czy do nauki nie jest za szybki ....?



#125 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 listopad 2013 - 19:50

To nie jest tak, ze jakis kij jest za szybki lub za wolny do nauki. To kwestia indywidualnych preferencji. Musisz sam sprobowac pomachac i w koncu trafisz na cos co ci pasuje. Zamiast Guideline LPXe proponuje Airflo Airlite, jesli chcesz kij do linek typu scandi. Ten sam blank, ale troche ubozsze wykonanie, za to sporo tanszy, np tu (ostatni w tej cenie):

http://www.fishingme...y-rods~539.html

Moj tata mial dokladnie ten sam model i byl bardzo zadowolony. Do tego Rio AFS #8/9 i tonace przypony 5ft lub 10ft.



#126 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 04 listopad 2013 - 09:52

Scierry HM są w Polsce oferowane w cenie +/- 600pln.

Ebay plus wysyłka da różnice w cenie najwyżej na "małą" flaszkę. Poza tym, zgadzam się że "za dlugi i za ciężki" kij na etapie nauki chyba nie wskazany. Wiem po swoich błędach....:-)

 

tomaszek11



#127 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 10:43

Długi dlatego że rzeka dość szeroka, szersza od Warty, widziałem że używali tam 14-15 ft, ten AIRFLO wygląda ciekawie-jeśli to taki sam blank co Guideline LPXa,

Tylko troszkę krótki chyba.



#128 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 04 listopad 2013 - 14:47

Filip, a moze opisz lowisko i metode jaka sie na nim lapie. To, ze inni lapia 15-stopowymi lusniami, to nie znaczy, ze to najlepsze rozwiazanie. Np. w Szkocji tak sie przyjelo, bo "tak lapal moj dziadek i ojciec, to ja tez bede". Ja tez zaczalem od 15ft #10 z linka mid belly czym zrobilem sobie mocno pod gorke. 13ft kijem przy odrobinie wprawy obsluzysz wiekszosc sytuacji, poza jakimis ektremalnymi przypadakmi. Zapomnialem dodac , ze zalinkowany przeze mnie Airflo radzil sobie tez ze skagitem.



#129 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 15:09

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:17


#130 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 04 listopad 2013 - 16:42

Darko jak sie uprzesz to kazdym kijem rzucisz, ale sa takie, ktore sie nadaja mniej lub wiecej. Dla przykladu mam Vision GT4 Catapult 14ft #10, dosyc szybki kij ktory pieknie wspolpracuje z Rio AFS ale ze skagitem tak sobie. Owszem rzuce jesli trzeba, ale bez przyjemnosci ze tak powiem. Dla odmiany Echo 13 1/2ft #8 (a tak naprawde to 9 i pol) o akcji bardziej progresywnej (innymi slowy wolniejszy) idealnie nadaje sie do glowic typu skagit, natomiast z Rio AFS srednio mi sie rzuca, co nie znaczy, ze sobie nie poradzi.



#131 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 17:02

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:18


#132 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 04 listopad 2013 - 17:29

Amerykanie maja dziwna tendencje do zanizania klasy. Cos co w Europie jest #9 za oceanem opisuja #8. Moj Echo TR 8136 to jak na moj gust mocna dziewiatka, zreszta popatrz na rekomendacje Echo:

http://www.echoflyfi...eylinechart.pdf

Optymalny skagit to 630 grains (sprawdzone organoleptycznie), a wspomniany przez Ciebie scandi 510 grains to moze byc za lekkie nawet dla o klase nizszego Echo TR 7130. Pewnie duzo zalezy znowu od upodoban, techniki, przyponu itd... ale mi osobiscie TR 8136 dopiero przy Rio AFS #9 jako tako pracowal.

Co do Vision GT4 Catapult 14' #10 zalecany jest skagit 660 grains i takim tez rzucalem.



#133 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 09:20

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:18


#134 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 05 listopad 2013 - 11:28

Darku, nie chce dzielic wlosa na czworo. Pisze o tym, co mi sie sprawdza w warunkach bojowy nad rzekami lososiowymi, a nie w rzucaniu dla satysfakcji przy bezwietrznej pogodzie.

Tabele sa ogolna instrukcja a nie sztywna zasada, ale w wiekszosci przypodkow mi sie sprawdzily.



#135 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 16:13

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:18


#136 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 05 listopad 2013 - 18:04

OK Darku, to jest darko, zgodnie z zyczeniem pomeczymy bule dalej (swoja droga okazalo sie na privie, ze filip to nie Filip :)). Spij spokojnie, to byl AFS #8/9 + 10ft tonacy przypon. Mowiac o glowicach nie bawie sie w doliczanie przyponu, bo jest on w wiekszosci przypadkow intergralna czescia zestawu. Zatem calosc deczko ciezsza niz twoje scandi i dluzsze, ale przy wietrze slabo mi to latalo i w moim przypadku AFS #9/10 jest lepszym rozwiazaniem. Na wyspach naprawde ciezko o bezwietrzne warunki.

W tabeli brakuje Scandi dla TR8136 bo Airflo robi Scandi to 540 grains a to jest wedlug Echo za malo dla tego kija. Jest za to Rage Comptact, w tym przypadku 600 grains, i jesli jeszcze nie probowales to polecam. Mam ta glowice pod Vision Cult 13'2" #8, lata przepieknie i jest to w tym momencie moj zestaw nr 1, ale zima oczywiscie wroce do skagitu.

GT4 Catapult 13' #9 swietny kij, bedziesz zadowolony.



#137 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 20:49

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:18


#138 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 06 listopad 2013 - 11:31

OK, po kolei. Forumowicz "filip", ktory zadal pytanie o kije, wcale nie ma na imie Filip, jak sie okazalo. To bylo odnosnie "darko" i Darek :)

Piszac, ze mam Rage Compact sparowany z Vision Cult #8 powinienem dodac tez jego wage, a w tym przypadku to jest 480 grains. 600 grains odnosilo sie tylko i wylacznie do TR 8136.

Nigdy nie mialem Rio Scandi Short Versitip w rekach. Cena mnie skutecznie zniechecila (zestaw z tipami £100) i wybralem Rage Compact  za 1/3 tej ceny (zestaw tipow juz mialem zarowno 5' i 10').

Vision Cult jest wolniejszy od Echo TR, ale bardzo mi podpasowal.

Airflo Rage Compact i Skagit Compact prostuja sie bez zarzutow innych linek z tej firmy nie uzywam do kijow dwurecznych.



#139 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 06 listopad 2013 - 12:04

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:19