Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sznur do suchara.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 luty 2013 - 11:21

-Nie wiem jak z traceniem właściwości, bo łowiłem tym ze 2h

-Możliwe jest uzyskanie choćby innej, lepszej mieszanki do produktów demo, nieopłacalnej przy masowej produkcji. Niemniej jednak - uważam taką praktykę za zwykle oszustwo ze strony firmy - oglądam i macam demo wypasione a kupuję shit seryjny... Jakbym na jazda próbną miał bmw m5 w przebraniu zwykłej 5 którą kupię.

-Dostałem linkę z żółtymi zawijkami i w woreczku richtyg jak z chińskiego obrazka, mimo wytężania wzroku nie znalazłem szczegółów różniących te obrazki

-Też chciałbym takiego maila od Rio przeczytać

-I chciałbym zobaczyć fakturę od Pana z Allegro na linki które kupił, z amerykańskiego sklepu a nie od Pana changa. Chyba że w usa ktoś wpadł na taki chytry pomysł. Niemniej jednak uważam ze ktoś po drodze mnie oszukał i ja zamiast temat rozeznać przekazałem ten news przynajmniej jednej osobie, która taką linkę kupiła. Nie czuję się z tą sytuacją komfortowo i gdybyśmy żyli w innym kraju byłaby rozmowa ze sprzedawcą...



#122 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 13 luty 2013 - 12:04

Nie wiem jak jest naprawdę, ale po co gość z Rio miałby podawać nieprawdę? Wręcz przeciwnie działa to na jego niekorzyść.



#123 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 13 luty 2013 - 12:08

Ja wysłałem do sprzedawcy maila z wątpliwościami dotyczącymi różnic z "oryginałem" i otrzymałem taką odpowiedz:


 

 

tak więc nie robią problemu z zwrotem.

 

Ale tak dla pewności to jak byś domeldoom mógł wkleić odpowiedz kolesia z RIO to było by miło.

K.wa wykasowałem maila podczas czyszczenia skrzynki - teraz pewnie strace na wiarygodności :-( ale nie mam nic wspólnego z gościem sprzedającym linki na Allegro. Ja w każdym razie oddałem linkę gościowi, po jej sfotografowaniu dokładnym i wysłaniu maila do Rio. Napisze do niego jeszcze raz (do Rio)  - może odeśle mi maila to od razy go wkleję.


Użytkownik domeldoom edytował ten post 13 luty 2013 - 12:13


#124 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1980 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 13 luty 2013 - 12:12

(...)Nie czuję się z tą sytuacją komfortowo i gdybyśmy żyli w innym kraju byłaby rozmowa ze sprzedawcą...

 

a próbowałeś Kuba wogóle się kontaktować ze sprzedawca w tej sprawie? Nie ukrywam że mnie tez  uderzyło podobieństwo do tych chińskich linek. Z drugiej jednak strony nieugięte stanowisko sprzedającego że jest to produkt 100% oryginalny oraz post kolegi domeldoom powodują że na razie wstrzymałem się odesłaniem linek. Jeśli okaże się że jednak ponad wszelka wątpliwość nie jest to oryginalny produkt to wydaje mi się że konsekwencje dla sprzedającego mogą poważne. W takiej sytuacji uzasadnione jest żądanie zwrotu pieniędzy za zakupione linki  nawet jeśli były używane. Jednak do tego momentu osoby zawiedzione otrzymanym towarem mogą wyłącznie liczyć na uprzejmość sprzedawcy.

 

EDIT: szkoda  że skasowałeś mail-a, spróbuje samemu wysłać zapytanie do RIO, tak dla pewności.


Użytkownik hi tower edytował ten post 13 luty 2013 - 12:15


#125 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 13 luty 2013 - 12:16

Pic na wodę, co mieli Ci napisać? Ciekawe czemu linki tracą swoje właściwości po kilku łowieniach, bo są demo??????

Ale jeśli wiedzą, że linki tracą własności to logicznie na ich miejscu byłoby napisać, że to nie Rio tylko podróba i nie przyznać się do tego. Sam nie wiem po kiego ch..ja się w to wmieszałem - kupiłem, oddałem i spokój.



#126 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 luty 2013 - 12:23

Nie, na razie mam większe problemy na głowie :D

Linki używałem zaraz po tym jak przesyłka doszła i byłby to cud gdyby okazało się ze można oddać używana w solance. Moim zdaniem nie.

Kolejna sprawa - mi się tą linką dość przyjemnie łowiło, powiem szczerze - nie mam do niej większych zastrzeżeń.

Potrzebowałem linki WF z FT do #6, bo mam #7 i jest za ciężka, a posiadany Compound ma nie za dobry profil, gdy trzeba startować na szybko z krótkiej linki i masz rybska przed nosem.

Ja do swojej linki zastrzeżeń nie mam, póki co, po 2h łowienia. Niemniej jednak póki co "absmak czuję" i nie podoba się mi taka sytuacja, bo to co dostałem wygląda identycznie jak to ze zdjęcia z chińskiego sklepu, więc zaczynam mieć problemy z uwierzeniem w całe to story, tym bardziej, ze jak pisałem - będąc pewnym że to oryginał, plus mając moją linkę i oceniając ją jako OK poleciłem ja kilku osobom.

Myślę ze sytuacja wygląda trochę tak, ze teraz nawet gdyby rio wystosowało oficjalny list, to zawsze smrodek zostanie :D

 

Niemniej jednak, ja do swojej, póki co, zastrzeżeń nie mam większych.



#127 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 luty 2013 - 12:24

Tomku, ja do Ciebie nie mam pretensji, jedynie głośno się zastanawiam, bo temat "śmierdzi" na odległość. Być może nigdy nie dowiemy się jak jest na prawdę. Nie masz pewności że panowie z Rio wiedzą o wadach tych linek. Nie wiemy też czy zrozumieli, że chodzi o sprzedawce z Polski.



#128 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 13 luty 2013 - 12:31

A tak poza tą całą dyskusją - nadaje się "toto" do łowienia?(Kuby i Macieja się nadają-a jak u innych?) Odsyłać chyba nie będę, moja wydaje się być dosyć śliska, jak mogłbym ją ewentualnie odświeżyć?

Użytkownik wojciiech edytował ten post 13 luty 2013 - 12:32


#129 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 luty 2013 - 14:08

Domeldom - chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie ma do Ciebie jakichkolwiek pretensji w tym temacie - luz.



#130 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 13 luty 2013 - 14:56

Ale ja również tak jak Kuba łowiłem 1x tylko... W weekend trochę pomacham tym.


Użytkownik wobler129 edytował ten post 13 luty 2013 - 14:57


#131 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 13 luty 2013 - 17:16

Witam

 

"Sprezentowałem" sobie Trout LT #5 Beige/Sage. LInka przyszła w woreczku jak wyżej prezentowane "chinolki" ale z naklejką mówiącą, że to Rio Trout LT ;-). Wrażenia ... ??? Pierwsze - linka tak intensywnie pachnie świeżością, iż nie może to być produkt powystawowy. Drugie - kolory są jakby wyblakłe i o ile jeszcze "beige" jest z grubsza beżowe to "sage" jest mało "szałwiowy" ;-) Pętelki bez zarzutów - jak w orginalnych RIO. Śliskość powłoki - bez rewelacji ale i nie tragiczna. I najlepsze - linka z alledrogo była dużo bardziej miękka niż oryginalny gold ściągany ze stanów. Postanowiłem ją wypróbować. Szybkie przetarcie specyfikiem Snowbee (zawsze tak robię z pływającymi ;-) )  i jazda na ogród. Rzuty jak marzenie. Zarówno pod kątem odległości jak i prezentacji. Mało tego. Celowo zostawiłem rozwiniętą linkę na śniegu, żeby sprawdzić czy straci miękkość. Po 30 minutach linka była ciągle tak miękka jak w temperaturze pokojowej. Zwijając ją na kołowrotek przeciągnąłem ją przez wacik bo śnieg nie grzeszył czystością i ... na waciku został wyraźny ślad owego "sage" ;-) Pewnie dlatego taki jest blady. Wkurzyłem się z lekka bo byłem już na 100 % pewien, że to podróba. Ale przemyślałem sprawę i postanowiłem linki nie odsyłać.W końcu od początku brałem to pod uwagę. Nikt nikomu nie robi prezentu za jakieś 140 PLN. A taka jest różnica w cenie w stosunku do oryginału. Reasumując. Za stówę mam linkę rewelacyjnie miękką i znakomicie pasującą do kija. Czy okaże się trwała ? Będę wiedział po sezonie. Gdyby tak było to przerzucę się z Rio, Cortlandów i Visionów na zakupy na alibabie albo chinatrade ;-) Jeśli skrzyknie się paru kolesi to wyjdzie po parę PLN za linkę ;-)

 

Chociaż bardziej w porządku byłoby, gdyby sprzedawca umieścił tekst: "Linka wykonana w ChRL na wzór i podobieństwo Rio Trout LT w rewelacyjnej cenie 45 PLN + wysyłka" ;-)

 

Pozdrawiam

Jarek M



#132 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 luty 2013 - 17:19

Chociaż bardziej w porządku byłoby, gdyby sprzedawca umieścił tekst: "Linka wykonana w ChRL na wzór i podobieństwo Rio Trout LT w rewelacyjnej cenie 45 PLN + wysyłka" ;-)

I w tym cały problem wlaśnie..

Moja też wydawała się śmierdząco świeża



#133 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 13 luty 2013 - 17:20

A mnie dziwi  to, że koleś w tym momencie nie wystawia nic na Allegro. A miał prócz linek jeszcze jakieś inne klamoty powystawiane.



#134 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 luty 2013 - 17:24

Może to tez były podróbki i boi się pukania o 5 nad ranem ;)



#135 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 13 luty 2013 - 18:40

To nie to Kuba. Sprzedaż wznowiona-linka znacznie podrożała. Niech żałują ci którzy nie kupili.. :P



#136 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 13 luty 2013 - 18:43

Cały problem w tym, że sprzedawcy z prawnego punktu widzenia niewiele można zarzucić z poziomu detalicznego nabywcy. W jaki bowiem sposób dowieść, że nie nabyliśmy oryginału. O braku pudełka i szpulki przecież wyraźnie pisze. A sprawy odcieni kolorów, wielkości pętelek, śliskości, miękości itp. itd. są wyróżnikami tak subiektywnymi, że raczej ciężko o oskarżenie kogoś o oszustwo. Ja bym się w każdym razie na to nie zdecydował, gdyż mimo przekonania na 100 % o tym, że nabyłem podróbkę, poza opisanymi w poście wyżej odczuciami nie jestem w stanie podać zmierzalnych parametrów i wykazać różnic. Z pewnością mogłaby to zrobić firma Rio dysponując linką od tego sprzedawcy w celu dokonania ekspertyzy. I podjąć stosowne kroki. Co prawda Rio to nie potentat na miarę Adidasa ale skoro Adidas potrafi zrobić dystrybutorom podróbek swoich produktów jesień średniowiecza z tyłków to nawet takie Rio mogłoby pokusić się o może nie jesień ale takie małe "późne lato" ;)

Jest jeszcze inna opcja. Wszystkie linki powstają w garażu tego samego Pana Changa a ich cena zależy tylko od kanału dystrybucji i tego czy linka spełnia pewne normy tzn. czy Pan Chang dosypał wiadro czy dwa barwnika czy też plastyfikatora, czy też zapomniał z przepracowania. Prima sort w pudełka a takie mniej "prima" na alibabę w workach ;)

 

Pozdrawiam

Jarek M



#137 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 13 luty 2013 - 18:56

a próbowałeś Kuba wogóle się kontaktować ze sprzedawca w tej sprawie? Nie ukrywam że mnie tez  uderzyło podobieństwo do tych chińskich linek. Z drugiej jednak strony nieugięte stanowisko sprzedającego że jest to produkt 100% oryginalny oraz post kolegi domeldoom powodują że na razie wstrzymałem się odesłaniem linek. Jeśli okaże się że jednak ponad wszelka wątpliwość nie jest to oryginalny produkt to wydaje mi się że konsekwencje dla sprzedającego mogą poważne. W takiej sytuacji uzasadnione jest żądanie zwrotu pieniędzy za zakupione linki  nawet jeśli były używane. Jednak do tego momentu osoby zawiedzione otrzymanym towarem mogą wyłącznie liczyć na uprzejmość sprzedawcy.

 

EDIT: szkoda  że skasowałeś mail-a, spróbuje samemu wysłać zapytanie do RIO, tak dla pewności.

Odesłał miala :-)

 

Hi Tom,

While
I cannot tell by the colors ( often times demo lines are not the exact
same color that we use on our production models ) it does indeed look
like our labeling on the packaging.  I suspect it is legitimate.

Cheers,

Chris

 

jesli ktoś ma wątpliwości,z ę mogłem spreparować (choć nei wiem w jakim celu) terśc mogę pzresłać oryginał :-)



#138 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 luty 2013 - 19:03

Nie ma napisane jednoznacznie.... "tak to na 100% nasz wyrób".... jest tylko przypuszczenie że to prawdopodobnie, że wygląda jak nasz wyrób..... Tak jak pisałem wcześniej, czas pokaże jaka jest jakość tych linek :)



#139 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 13 luty 2013 - 19:06

Swoją drogą, gdy na alibabie widzę klona Loop'a Classic w cenie 10 baksów to aż mnie Paypal świerzbi ;) Studzi mnie jedynie to, że nie mam do czego przypiąć tych pozostałych 499 sztuk z minimalnego zamówienia :lol:

 

Pozdrawiam

JM



#140 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 luty 2013 - 19:27

Klon musiał by być 1:1 wizualnie i jakościowo, czyli drugi LOOP CLASSIC, a tak mamy jedynie nędzną podróbkę...

Od paru miesięcy planuję jego zakup w klasie 5-8 a Ty prostym sposobem skutecznie mi go obrzydziłeś... :D