Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sznur do suchara.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1980 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 15 luty 2013 - 09:11

Odesłał miala :-)

 

Hi Tom,

While
I cannot tell by the colors ( often times demo lines are not the exact
same color that we use on our production models ) it does indeed look
like our labeling on the packaging.  I suspect it is legitimate.

Cheers,

Chris

 

jesli ktoś ma wątpliwości,z ę mogłem spreparować (choć nei wiem w jakim celu) terśc mogę pzresłać oryginał :-)

 

na jaki adres mailowy się z nimi kontaktowałeś? Ja pisałem przez komunikator na ich stronie ale bez odzewu.

https://www.rioprodu...tus&mode=update



#162 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 15 luty 2013 - 16:32

na jaki adres mailowy się z nimi kontaktowałeś? Ja pisałem przez komunikator na ich stronie ale bez odzewu.

https://www.rioprodu...tus&mode=update

Na ten sam, mi odpisali, mogę podać bezpośredni, z jakiego odpisali:

 

 

contactus@rioproducts.com

 

 

pzdr

tomek



#163 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 luty 2013 - 22:45

Końcówka tego "RIO" z allegro zaczęła mi się po weekendzie rozdwajać... Muszę tam nałożyć koszulkę termokurczliwą chyba, wkurzało mnie to strasznie bo żyłka z przyponu zachodziła bo robił się z dwóch końcówek zadzior i się nieco częściej plątało...



#164 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 17 luty 2013 - 22:53

Końcówka tego "RIO" z allegro zaczęła mi się po weekendzie rozdwajać... Muszę tam nałożyć koszulkę termokurczliwą chyba, wkurzało mnie to strasznie bo żyłka z przyponu zachodziła bo robił się z dwóch końcówek zadzior i się nieco częściej plątało...

 

Możesz wstawić dobrej jakości zdjęcie tego "rozdwojenia"?

 

Pozdrawiam

Salmo



#165 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3680 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 luty 2013 - 23:38

Nie myślałem ,że tyle sie tu zamieszania zrobi w sprawie linek.

 

TomCast- wsadził kij w mrowisko i za bardzo nie ma odpowiedzi. Producent nie twierdzi ,że to podróbka.Wiec w czym problem ?

Mam też tę linkę od wiosny zeszłego roku.Użytkowałem nią sporo,bo kwieceń,maj i czerwiec ganiałem po Pomorzu za pstrągami.Pewnie ze 20 razy byłem.Jak na mnie sporo.Linka cały czas sprawna.

Lubie linki Rio. Pierwsza moja kupiona na jeziorowe okonie w Taimeniu.Za jakieś chore pieniądze. Ale okonie brały,wiec kasa sie nie liczyła.Dozbierałem przez kilka lat cały prawie komplet linek.Wszystkie Rio,bo są wyjątkowo trwałe.

Ta z allegro też jest OK. Czy oryginalna ? nie wiem,nie drążę tematu,nie bawie sie  w detektywa.Spełnia moje wygórowane wymagania co do linek.

ot tyle.

 

 

Końcówka
tego "RIO" z allegro zaczęła mi się po weekendzie rozdwajać... Muszę
tam nałożyć koszulkę termokurczliwą chyba, wkurzało mnie to strasznie bo
żyłka z przyponu zachodziła bo robił się z dwóch końcówek zadzior i się
nieco częściej plątało...

 

:P Prawda, że się bezpodstawnie "czepiam" , taki ze mnie wredny typ :wacko: :D :P


Użytkownik TomCast edytował ten post 17 luty 2013 - 23:40


#166 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 luty 2013 - 07:23

He he "prawda" Tomku :) :D
 

 

Foto wstawię z pracy, bo tutaj coś karta od aparatu mi nie chce działać...



#167 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 luty 2013 - 21:07

Karta mi nawaliła jednak... Ale już mam foto - po 3x na rybach.,.. REKLAMOWAĆ?

 



Uploaded with ImageShack.us



#168 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 luty 2013 - 21:11

Tak, jeśli nie uszkodziłeś mechanicznie tylko "samo poszło"

Po sezonie ostrego dręczenia z rio nie miałem problemów... 

widzę ze gówno to jest warte, podobnie chyba jak zapewnienia sprzedawcy o oryginalności pochodzenia



#169 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 luty 2013 - 21:13

Kuba to podczas rzutów nad rzeką takie coś wynikło :o  Jak zaczynałem to tego nie było i w połowię coś się splątało... Przypon zachodził za ten "zadzior"....



#170 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 18 luty 2013 - 21:15

Czy ta linka nie była używana "do prób" bez przyponu?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#171 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 luty 2013 - 21:21

Była przez 5min  parę tygodni temu. Ostatnie 2x wypady tylko z muchami, żyłkami/przyponami. Trochę się wkurzyłem, leci fajnie wszystko ok ale się po prostu rozpadła...



#172 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 18 luty 2013 - 21:29

Czasem wystarczy te 5 czy 15 minut, kiedy linka "strzela jak z bicza" i płaszcz pęka ... dlatego zapytałem, bo tak mi wygląda z fotografii ... Wtedy łatwo o przecięcie płaszcza przyponem zaplątanym na lince albo muchą ...

Czy płaszcz pęka poza końcówką po naciagnięciu linki, jest suchy i złuszcza się, nie jest sprężysty i po ucisku zostają trwałe wgłebienia? Jeśli nie, to wygląda na dobry ...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#173 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 18 luty 2013 - 21:36

Czasem wystarczy te 5 czy 15 minut, kiedy linka "strzela jak z bicza" i płaszcz pęka ... dlatego zapytałem, bo tak mi wygląda z fotografii ... Wtedy łatwo o przecięcie płaszcza przyponem zaplątanym na lince albo muchą ...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski

dokladnie tak zniszczylem kiedys nową linkę, testowaliśmy w kilku sa gpx, smiechu bylo co niemiara a potem zdziwienie...



#174 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 luty 2013 - 21:51

Kuba to podczas rzutów nad rzeką takie coś wynikło :o  Jak zaczynałem to tego nie było i w połowię coś się splątało... Przypon zachodził za ten "zadzior"....

To jednak nie "samo wynikło" tylko napastowałeś linkę bez przyponu...

niemniej jednak - po odnalezieniu przez Flytiersów "alibaby" tak długo jak nei zobaczę faktury z usa stwierdzającej sprzedaż "ex-demo" tak długo będe uważał, ze zostałem oszukany i wprowadzony w błąd, rozmyślnie, przez moim zdaniem nieuczciwego sprzedawcę.

Po prostu - to co oferują Chińczycy wygląda identycznie jak to co dostałem, to co oferuje rio - nie.

Linka jest dobra - nie dobra, nie ma to znaczenia. Kupujesz rio - masz dostać rio, a nie chińską podróbkę...

Choc, moze cud się zdarzy i sprzedawca zechce w jakiś sposób uwiarygodnić pochodzenie linek?



#175 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 luty 2013 - 22:17

Nie strzelałem z bicza i były to rzuty z umiarem - dosłownie 5x rzutów nad stawkiem. Bez siły, tylko wędką. Więc dlaczego dopiero po drugiej wyprawie się rozpołowiła?



#176 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 18 luty 2013 - 23:49

Szanowny Panie Macieju,

 

Z całym szacunkiem - z fotografii nie wygląda na to, żeby linka "się rozpołowiła", tylko została nacięta przez przesuwający się przypon ... to zdarza się linkom, zwłaszcza w warunkach zbiegnięcia się kilku czynników, takich jak drobne pęknięcia płaszcza wokolicy zgrubienia przy wytworzonej petelce ... Te drobne peknięcia rzuciły się w oczy i dlatego zapytałem ... Kształt uszkodzenia - początkowy kąt dotarcia do "rdzenia", a następnie zerwanie płaszcza wzdłuż rdzenia pokazuje kierunek działania siły ... 

 

Nie da się rzucać linką bez przyponu i uniknąć zjawiska gwałtownej zmiany prędkości na końcu linki, które negatywnie oddziałuje na płaszcz ... szczytówka wędziska w czasie rzutu porusza się z prędkościa liniową przekraczającą 20 m/sek, czyli 70 km/h, a ta prędkość przenoszona jest na linkę, zaś przy "nawrotach" czyli przy prostowaniu pętli koniec linki porusza się z chwilową prędkościa wielokrotnie większą ...

 

W zasadzie nie powinno być problemu z użytkowaniem linki (jeśli płaszcz nie jest w ogóle kruchy i nie poddaje się "cięciu" przez żyłke przyponu), a po odcięciu tej nieszczęsnej pętelki w granicach kilku cm od uszkodzenia płaszcza można przymocować przypon w sposób, o którym pisaliśmy z Pawłem Bugajskim wczesniej chyba właśnie w tej dyskusji ...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#177 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 luty 2013 - 15:51

Dostałem odp. że nie mieli jeszcze reklamacji i wymienią mi ją oczywiście na nową.



#178 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 19 luty 2013 - 16:05

Mają pewnie tego całe pudła, po 3 dolary za sztukę ;)  ... Może kolejna dłużej posłuży ... :) :OK:

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#179 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 19 luty 2013 - 22:01

Dostałem odp. że nie mieli jeszcze reklamacji i wymienią mi ją oczywiście na nową.

 

Witam

 

To musiała być megalikwidacja megasklepu  :D  Nie dość, że wyprzedażowe ( lepsze niż oryginały :P ) linki zakupiło multum osób, to jeszcze każdemu chcą bez problemu wymienić ;) Cieszy mnie to niezmiernie, bo sam również posiadam owo cudo i myśl o ewentualnej wymianie wydaje mi się budująca :D Może dystrybutor pójdzie na całość i eksploatacja będzie wyglądała jak eksploatacja sprzętu ektronicznego z ChRL. Czyli bateria się wyczerpuje i kupujemy ( w naszym wypadku wymieniamy na ) nowy :lol:

 

Pozdrawiam

Jarek M



#180 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 luty 2013 - 18:39

Może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy linką RIO TROUT LT DT4F stary kartonik a tą obecną nowy kartonik RIO TROUT LT (LIGHT TOUCH) DOUBLE TAPER oczywiście #4. Mam wrażenie, że coś czytałem w tej materii ale nie pamiętam gdzie szukać...