Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sznur do suchara.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 29 grudzień 2015 - 11:31

Poza wspomnianą wcześniej zmianą kolorystyki umożliwiającą łatwiejszą kontrolę długości głowicy/linki poza przelotkami zmieniono rdzeń na znacznie mniej rozciągliwy. Linka jest też trochę miększa.

Wcześniejsze rdzenie RIO były dość gęsto plecione i sztywniejsze, mimo to bardziej rozciągliwe. Obecne (w linkach inTouch) są luźniej plecione, przez to bardziej miękkie ale co dziwne, mniej rozciągliwe. Pewnie zmienił się materiał rdzenia i on "robi robotę".

 

Ale czy ma to realny wpływ na komfort i efektywność łowienia ???? Nie jestem przekonany.

Być może, przy krótkim zacięciu "z ręki" ma to jakieś znaczenie. Ja za bardzo nie zauważyłem. Analogicznie przy prowadzeniu przynęty, zmniejszona rozciągliwość powinna dać więcej informacji co się dzieje z przynętą itd. Zgoda przy metodach "streamerowych" itd. Ale przy lince do suchej praktycznie nie ma znaczenia.



#202 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 340 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 grudzień 2015 - 16:37

Dzięki za odpowiedź!


Użytkownik ryba7 edytował ten post 29 grudzień 2015 - 16:46


#203 OFFLINE   GuCeK

GuCeK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:05

Pomimo, iż dla mnie sezon muchowy rozpocznie się z dniem pierwszego marca to już teraz rozpoczynam zbrojenie zestawu. Poza kijkiem do suchara poszukuje odpowiedniego sznura, który ze względu na swoją budowę, jakość komponentów etc., będzie idealny w #4 do suchej muszki na wąskich ciurkach. Dylematów jest kilka:

- dt czy wf ( oczywiście floating)
- jaki producent
- który model ...

Szukam produktu, który pogodzi jakość wykonania i przyjemność użytkowania ze względnie niską ceną. Zdaje sobie sprawę, że to zestawienie będzie trudne ale nie chce przepłacać za tzw. prestige producenta. Pytam się Was doświadczeni koledzy o uwagi w tej kwestii. Za wszelkie wskazówki i dyskusję z góry dziękuje.

#204 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:23

Witaj

Dużo już o linkach w tym wątku...

Każdy chwalić będzie swoje.

Ja nieodmiennie zaproponuję serie, która od dłuższego już czasu gości na moich kołowrotkach - chodzi o Cortlanda 444

Szczerze polecam..po prostu: tania i dobra linka  

Niżej słów kilka o tym produkcie na blogu 'hrabiego' ...warto poczytać.

http://dalekiport.bl...rtland-444.html


Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 06 styczeń 2016 - 20:24

  • GuCeK i marckus lubią to

#205 OFFLINE   GuCeK

GuCeK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:29

Wiem, że w wątku informacji sporo niemniej jednak czas mija, wchodzą nowości, zmiany technologiczne, trendy ... Dziękuje za info. Już przeglądam link.

#206 OFFLINE   marckus

marckus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:46

Ja do #4 używam RIO Perception i jestem zadowolony, jeśli chodzi o Cortlanda jak wspomniał @K.Kalisz, też godna polecenia i nie narzekałem.



#207 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 06 styczeń 2016 - 22:03

Witaj. Jeśli na wąskich ciurkach to pewnie nie za wiele tego sznura będzie poza przelotkami, proponuję więc coś z krótka głowicą, będzie lepiej ładować kijek.

http://www.flylinesh...m-fly-line.html



#208 OFFLINE   GuCeK

GuCeK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2016 - 22:10

Czyli proponujesz postawić jednak na linkę WF. Sądziłem, że przez swój koniczny charakter linka typu DT będzie finezyjniej kładła przypon z muszką. Hmm... wiele lektury jeszcze przede mną . Dziękuje za podpowiedzi.

Użytkownik GuCeK edytował ten post 06 styczeń 2016 - 22:11


#209 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 06 styczeń 2016 - 22:38

Tez sie dopytam. Ja zaczne w drugiej polowie marca wiec mam czas na rozszerzenie arsenalu.

Do mojego G Loomis IMX #3 mam plywajacy SA GPX. Mam druga szpule kolowrotka na ktora cos chce nawinac. Wedka kupiona do suchej na OS San. Myslicie ze powinienem na druga szpule dac DTke? Jesli tak to jaka? Moze jeszcze cos innego? Myslalem tez o Royal Wulffie - bedzie duza roznica? Doradzcie.

Druga rzecz ktora chodzi mi po glowie to sznur Clear. Moze to jest ciekawa alternatywa dla SA GPX?

Użytkownik ictus edytował ten post 06 styczeń 2016 - 22:39


#210 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 06 styczeń 2016 - 22:55

W kategoriach dobra i budżetowa linka warto jeszcze rozważyć coś takiego jak SA Air Cell. Ja sznurem tym (#3 WF) łowiłem w pierwszym roku swojej przygody z muchą ...dzielnie znosiła ten okres. Ktoś może uważać, że za te pieniądze nie można oczekiwać niczego dobrego, a to błędne myślenie. To naprawdę niezły i tani produkt. Wydaje się być lekko przegrubiona, ale ten drobny mankament nadrabia takimi cechami: jak trwałość, dobra miękkość ....i naprawdę fajnie lata. Jej powłoka pokryta jest chyba jakimś środkiem smarującym co powoduje że ma znakomity poślizg !. 

 

Kosztuje w promocji tylko 84 zł. Jeszcze wczoraj  w Taimieniu dostępna była #4 (WF) ...dzis pozostały ciut cięższe.

Może ktoś skorzysta.  

http://www.taimen.co...r-cel_217/89837



#211 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2016 - 00:24

Cieszy mnie fakt, że mój wątek ma się dobrze, jest regularnie odświeżany i przede wszystkim przynosi pożytek użytkownikom :)

 

Temat do mnie wraca, bo na ten sezon już MUSZĘ mieć nowy sznur, bo stary się rozsypał.

 

Może i bym wyszarpał jakąś większą mamonę, ale skoro niekoniecznie potrzeba? Oprócz pstrągowych ciurków, linka będzie też wycierana po odrzaskich kamulcach. A w trakcie łowienia...łowię, a nie zaprzątam sobie głowy, czy aby kamienie pod nogami nie są za ostre, jak na linkę za 400 peelenów ;)

 

Cortlanda jest tyle odmian, że jakby ktoś był tak miły i wyjaśnił co nieco, byłbym wdzięczny.

 

W oczy rzuciła mi się też Vision (marka chyba znana i uznana? ) Keeper za....79pln! Cena robi wrażenie równie duże, co opis marketingowy. Warte to czegokolwiek? Ktoś z Was ją testował?

 

Czy mam wziąć to na siebie? ;)



#212 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 07 styczeń 2016 - 13:39

Nie miałem i nie testowałem. Ale w podobnym przedziale masz w Taimieniu na promocji SA Air Cel, a tą znam i polecam. Poza tym na wiadomym portalu jest wysyp linek Cortlanda w bardzo przyzwoitych cenach. Zanabyłem "sink tipa" z ciekawości  obawiając się że za tą kasę to może zleżały, ale wygląda bardzo ok. Cortlanda 333 za coś koło 80 zł można kupić, a 444 koło 130 zł. Z tanich linek a wartych pieniążków są linki Ego Weapon. 


Użytkownik thymalus edytował ten post 07 styczeń 2016 - 13:40

  • Kamil Z. lubi to

#213 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 07 styczeń 2016 - 15:44

Na Odrę to wystarczy część budżetowego Cortlanda DT..F na 'amnesii' czy morskiej żyłce(no memory)

wypróbowałem na boleniach.

Szkoda dobrej linki osady,plamy na powierzchni i kamulce.



#214 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 styczeń 2016 - 16:44

Air Cel, Cortland 333 lub 444, oprócz tego Airflo Velocity. 

Wszystkie są ok, bierz ten który jest w promocji ;)



#215 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 07 styczeń 2016 - 19:22

To ja jeszcze do pieca dorzucę: Airflo Ridge Supple Delta Technical. 200 zł w sklepie sport-fish. Do średnich i krótkich rzutów sucharkiem - jak znalazł.



#216 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2016 - 20:00

Dzięki! ;)

Czyli tego Keepera nikt nie testował? A po kształcie głowicy ktoś coś wywróży? ;)

 

Panowie z tą Odrą to spokojnie. Jak pisałem, linka będzie głównie służyła do połowu pstrągów i lipieni. Odra dodatkowo i z pewnością nie tak często, jak te pozostałe ciurki ;)



#217 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 styczeń 2016 - 20:43

Kamil, generalnie produkty Keeper'a są słabe. To nie jest model Visiona, to jest osobna marka niższej jakości produktów. Na produktach Keeper nie uświadczysz napisu Vision.  

Kolega kupił pływadło Keeper'a i 1 maja po 30 minutach łowienia wrócił na brzeg - poszedł balon na łączeniu. Po kilku wyjazdach poszedł drugi balon. Kurtka Keeper przeciekała na krótkim deszczu, a o wymianach śpiochów po pierwszym łowieniu można poczytać na necie do woli ;).  Co prawda serwis jest świetny, ale jakościowo te produkty nie są dobre... 

 

Jeśli te linki, które Ci poleciliśmy nie odpowiadają Twoim wymaganiom to je opisz, postaramy się doradzić żebyś był zadowolony :).  


  • Kamil Z. lubi to

#218 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 07 styczeń 2016 - 20:50

Głowica z opisu to standardowe wf co tu wróżyć?

więcej od Ciebie zależy jak będzie ganiać...

jaki kijek?byle za lekka nie była ;) bo się umordujesz.

Opis 'made in Canada' mam nadzieję nie dotyczy samego opakowania...


Użytkownik darek1 edytował ten post 07 styczeń 2016 - 20:52


#219 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2016 - 21:00

Po prostu w temacie linek jestem zielony, jak trawa na Camp Nou, więc pytam bardziej doświadczonych ;)
Potrzebuję linki w klasie 5 (kij 4-5) najlepiej WF, a głównie do suchara, bo tak "muszkuję" w 95%. Muszki zarówno lipieniowe mikrusy, jak i czasem kleniowe piankowce- koniki...
Nie wymagam rzutów, jak switchem ;) żeby przyjemna w obsłudze była. O! ;)


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 07 styczeń 2016 - 21:38


#220 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 07 styczeń 2016 - 21:14

Witaj. Jeśli na wąskich ciurkach to pewnie nie za wiele tego sznura będzie poza przelotkami, proponuję więc coś z krótka głowicą, będzie lepiej ładować kijek.

http://www.flylinesh...m-fly-line.html

 

Poluję na tą linkę od dłuższego czasu ale niestety ciągle wyświetla się na stronie magiczne słowo "Wyprzedane"... :(