Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Która pracownia wedkarska , waszym zdaniem .... :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
204 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 16:20

Nie rozumiem. Jeśli kij jest naszpikowany komponentami wartymi więcej niż blank oraz posiada mnóstwo wodotrysków czyli nakładu pracy, to musi dużo kosztować. Kij skromny jak bura mysz tańszy o  1/3, będzie robił to samo. Gwiazdki bez sensu. Na forum jest tylko jakiś procent klientów pracowni.   



#122 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 kwiecień 2013 - 17:37

Nie rozumiem. Jeśli kij jest naszpikowany komponentami wartymi więcej niż blank oraz posiada mnóstwo wodotrysków czyli nakładu pracy, to musi dużo kosztować. Kij skromny jak bura mysz tańszy o  1/3, będzie robił to samo. Gwiazdki bez sensu. Na forum jest tylko jakiś procent klientów pracowni.   


Krzysiek ja to rozumiem bardzo dobrze o czym piszesz nie podważam tego, broń Boże.
Masz w 100% rację.

Jednak w dalszym ciągu uważam, nim wybierzemy konkretną pracownię warto wcześniej sprecyzować na jakich konkretnch komponentach chcemy wedke otrzymac i podzwonić w celu porównania cen.
Bo one w ostatecznym rozliczeniu potrafią się bardzo różnić od siebie.
I powiedzenie, że tanie mięso tylko psy jedzą akurat w tym temacie moim zdaniem się NIE SPRAWDZA.

Tyle w temacie ode mnie każdy wybierze to co chce i na co go stać.

#123 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 19:21


Tyle w temacie ode mnie każdy wybierze to co chce i na co go stać.

 

I właśnie o to chodzi, jeżeli ja mam ochotę na taki kij dlaczego nie mogę sobie takiego kupić. Jedni mają finanse a nie mają chęci na takie kije inni nie mają  i zbierają by coś takiego mieć, każdemu wedle potrzeb. 

Co do cen i stwierdzenia "tanie mięso tylko psy jedzą"  wg mnie się i sprawdza i nie sprawdza, zależy od punktu widzenia. Często jest tak, że pracownia, która ma renomę, robi dużo i dobrze pozwala sobie na większe ceny bo to zwykła zależność rynkowa i nie ma tutaj o czym dyskutować. Przewaznie  kazdy pracownik, chce zarabiać najwięcej a pacodawca chce płacić najmniej,  tutaj mamy to samo... my jako klienci dajemy pracę jako zlecenie pracowni  i chcemy jak najtaniej, mistrzowie w swoim fachu nie chcą jednak  pracować za bezcen ot i tyle.

 

To czy wybierzemy malucha czy forda czy bentleya zależy i od naszego portfela i od tego co oczekujemy.... w końcu kazdym z nich da się jeździć.

 

Ale myślę, ze dość tutaj filozofii.

Ogólnie wg mnie, a mogę się mylić, jakość obsługi, gwarancje i otrzymanie idealnego produktu jest warte dopłacenia  nawet do identycznego kija ale bez takiej gwarancji emocjonalnej. Dlatego dobrze że powstał taki temat i możemy posłuchać o tym co oferują  poszczególne pracownie. Wędki na zamówienie to taka troszkę chyba choroba,  jak się kupi jedną, chce się kolejne... a chodzi się " do lekarza który leczy najlepiej" nawet chwilowo z tej choroby    dostarczając świetny produkt.

 

Jeszcze wracając do cen jak na razie nie słyszałem , żeby w pracowniach "wciskano" najdroższe rzeczy jakie sie da. Często jednak  miałem okazję w czasie rozmowy podać swoje preferencje nawet i cenowe, które  miały za zadanie dać mi produkt najlepiej dla mnie dobrany za konkretną cenę lub usłyszeć, niestety za taką cenę nie ma możliwości  ale może coś z wędek seryjnych.

 

Temat morze !

Myślę że pomijając przepychanki  słowne, dobrze by było kontynuować ten temat dając i starym i tym którzy chcą zamówić pierwszy raz wędzisko, jakieś informacje z naszych doświadczeń bo to i cenne i świetnie stworzy ranking pracowni dostępnych na naszym rynku.

 

Vinci


Użytkownik Vinci edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 19:24

  • Dienekes lubi to

#124 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 kwiecień 2013 - 20:44

To od siebie polecę Naszego forumowego Kolegę Yglo, mam od niego dwa piękne kije, które spełniają moje oczekiwania z nawiązką. Komponenty jakie chciałem i w rozsądnych cenach. Każdy następny kij też napewno będzie handmade by Yglo, gdyż rzeczywiście nie chce się kija ze sklepu.

#125 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 08:03

A  może by tak w ten sposób:

 

Kawalec

 

1. ATC III  2,90  2-10

 

Kontakt i doradztwo   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

zgodność z zamówieniem   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

jakość wykonania  * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

reklamacje: nie było konieczności

 

 

RodMas - Łukasz Masiak

 

1.  ATC 2,60

 

Kontakt i doradztwo   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

zgodność z zamówieniem   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

jakość wykonania  * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

reklamacje: * * * * *  ( 5 gwiazdek )   (złamana szczytówka podczas łowienia ( telefon, uzgodnienie

                                                        wysyłki, wykonanie reklamacji  i szybkie odesłanie  ps  przy okazji

                                                         zmiana części szczytowej na delikatniejszą - oczywiście  free ! )

 

RodMas - Łukasz Masiak

 

1. Phenix  PST-943-2

 

Kontakt i doradztwo   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

zgodność z zamówieniem   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

jakość wykonania  * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

reklamacje: nie było konieczności

 

 

BRC

 

MHX - 2,90  3-10  (świeżynka )

 

Kontakt i doradztwo:   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

zgodność z zamówieniem:   * * * * *  ( 5 gwiazdek )

 

jakość wykonania : w trakcie oceny

 

reklamacje: ................

 

 

Pozdrawiam

Mały update do BRC -  jakość wykonania  * * * * * ( 5 gwiazdek )



#126 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 kwiecień 2013 - 07:35

Każda z pracowni na naszym rynku ma swój styl i to zarówno co do wyglądu wykonywanych wędek, co jest godne pochwały bo każdy bez trudu odnajdzie coś co jest mu bliskie jak i pozostalych "komponentów stylu", które bywają kontrowersyjne!

Styl pracowni to także obsługa klienta, i tu już zdania są bardziej podzielone bo z tym bywa różnie ale generalnie wszystkim zdarzają się jakieś wpadki. 

Styl to także i ceny i rozumiem to dobrze (choćby z opowiadań Wojtka) że szlag trafia jak za tę samą wędkę w bardzo zbliżonym uzbrojeniu w dwóch pracowniach zapłacimy + - 30% co biorąc pod uwagę kwoty pow 1000 zł stanowić może dla wielu różnicę nie do przełknięcia!

Jednak z drugiej strony jakoś dziwnym trafem Ci którzy tak bardzo poszukują jak najtańszych rozwiązań dość często polegają na własnym domniemaniu ceny, bez pytania ,- ile to będzie razem kosztować?! Nie mówiąc już o tym, że to właśnie oni najczęściej są niezadowoleni z jakości i trwałości komponentów...

 

Dla mnie osobiście nie istnieje pojęcie pałowania cen przez Rodbuilderów !!!!!!!!!! Szanujmy się nawzajem i nie forsujmy "cen urzędowych" bo to syf i komuna w mózgu. A mechanizm ceny działa obustronie!!!!!!!!

 

Jeśli miły Pan życzy sobie zbyt dużo za swą wiedzę i czas poświęcony na zrobienie naszej zabawki - to idę do innego i po sprawie.

Żeby nie było tak racjonalnie :lol:  :lol:  :lol: i rozsądnie :lol:  :lol:  :lol: to powiem co nie jest wielka tajemnicą, że z niechęci czy lenistwa do każdorazowego tłumaczenia jak łowię, co łowie, jakimi metodami i przynętami i w jakiej wodzie itd zakotwiczyłem w jednej pracowni w której już nic nie muszę tłumaczyć mimo iż jedną z najdroższych a może i najdroższą.

Człowiek jednak chwiejny jest z natury i skłonny do zdrady, więc i ja postanowiłem zrobić czarujący epizodzik z inną niż moja stała pracownia i ..... i zobaczymy, pierwsze kontakty i flirtowanie - fantastyczne, jak dojdzie do szczęśliwego finału to pewnie porzucę monogamię :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 20 kwiecień 2013 - 08:21

  • LIPAR i Dienekes lubią to

#127 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 08:04

Arek poligamia Ci w głowie :) koniecznie musimy o tym porozmawiać...
:)

#128 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 kwiecień 2013 - 08:22

Jakoś tak z wiosną mi przyszło  :lol:  chce mi się na ryby i na ..... ;)



#129 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 28 kwiecień 2013 - 14:27

Chyba zmieszczę się w obrębie tematu, jak zapytam o konkretną pracownię: FishingArt. Widzę, że jedna osoba ich chwali. Czy są inni, którzy znają tych rodbuilderów, robili u nich wędki, są zadowoleni lub nie?



#130 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 kwiecień 2013 - 17:16

Chyba zmieszczę się w obrębie tematu, jak zapytam o konkretną pracownię: FishingArt. Widzę, że jedna osoba ich chwali. Czy są inni, którzy znają tych rodbuilderów, robili u nich wędki, są zadowoleni lub nie?

Mam od Krzyśka kije i marnego słowa nie powiem.Pełen profesjonalizm wykonania zamówienia, kontakt z pracownią FishingArt bez zastrzeżeń :) .

Obecnie jeszcze produkcja blanków, full wypas.



#131 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 28 kwiecień 2013 - 17:37

Mam wędki z FishingArt i w pełni podzielam opinię Joziego. Pracownie Pana Krzysztofa można z całą pewnością polecić.
Nawiasem mówiąc zastanawia mnie z czego wynika chłodny stosunek do FA na Multiplikatorze.pl ?
Mam też wędkę robioną u Mekamila ( wędki-ks) i też złego słowa nie powiem.

#132 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 kwiecień 2013 - 17:44

Dobry produkt z reguły broni się sam.Generalnie do każdej pracowni można się "przyczepić".Kwestia tylko czy jest powód do "czepiania".



#133 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 01 maj 2013 - 19:34

Mam wędkę złożną przez Pana Krzysztofa Zielińskiego z pracowni FishingArt i jestem z niej zadowolony jak i z całą oprawą towarzyszącą powstaniu wędki.

Polecam każdemu FishingArt.



#134 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 18 maj 2013 - 10:39

Ja zadam takie pytanie:
Jakie dokumenty do wędki pracownia ma obowiązek dać?! Bez proszenia się, zabiegania, przyprawiającego o dyskomfort tłumaczenia się po co mi to. Czy firma wystawiając paragon fiskalny, na którym jest cena o raz "wędka" - bez podania jakichkolwiek danych wskazujących, że ten paragon dotyczy tej wędki, nie innej - w pełni dopełnia formalności?



#135 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 maj 2013 - 15:43

Z FC oraz z XRods zawsze dostawałem papier, z parametrami wędziska,rodzajem przelotek i klasy korka. Z XR dodatkowo numer indywidualny. Przy czym Pan I.Matuszewski wystawiał obligatoryjnie co sobie bardzo cenię, natomiast XRods na krótkie "poproszę".

Bywają też sytuacje gdy zupełnie nie potrzebuję papieru a pracownię jak najbardziej cenię, na równi z wymienionymi wyżej. 


Użytkownik popper edytował ten post 18 maj 2013 - 15:45


#136 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 18 maj 2013 - 16:16

Rowniez z FC dostawalem wszystkie papiery, z ktorych jasno wynikaly parametry kija, jego cena, okres gwarancyjny itd. itd. Malo tego bo w jednym przypadku wraz z wedziskiem mialem dolaczone we woreczku foliowym kilka zlotych (o ktorych nie zostalem poinformowany wczesniej -  jak mysle mojej nadplaty )i nie chodzi mi tu o 5 czy 7 zl, ale o sam fakt sposobu podejscia do klijenta.

 

Z xrods papierow nie dostalem zadnych. Z wedki KS. w sumie nie pamietam czy dostalem jakies papiery, bylem bardzo zadowolony z pracy Kamila i ceny. Z pracowni Matusiak na trzy kije nie dostalem zadnego papieru. Jednak najwiekszy niesmak pozostal po oslawionej pracowni z Krakowa, papiery jak najbardziej dostalem, ale cena na nich przedstawina byla o jakies 100 zl zanizona, to w sumie sa dla mnie bzdury, ale.. jednak



#137 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 maj 2013 - 16:29

Papier papierem ...wiadomo jest ważny , ale jakość wykonania widać od razu :) 

 

Ja nadal podtrzymuję swoje zdanie...liczy sie serce włożone w każdy wykonany ręcznie kijek , niestety czasem duże pracownie ida na ilość. Bylem ostatnio w jednej dużej pracowni i miałem okazje "podziwiać" lakier  na wędzisku wykonanym w tempie fabrycznym....bleh. 

Ja polecam pracownie kolegi Wobiego oraz ArtRod- MM. Panowie mimo początkowej wpadki szybko się z rehabilitowali i jak dla mnie wykazali się pełnym profesjonalizmem :) 

Szczerze polecam :) 



#138 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 18 maj 2013 - 17:09

Papier papierem ...wiadomo jest ważny , ale jakość wykonania widać od razu :)

To Twoje zdanie.

Ja mam zupelnei inne, skoro cos kupuje legalnie, nalezy mi sie papier czy tego chce czy nie. I tu nie ma co dyskutowac.

Jak bede chcial, aby mi kij zrobil znajomy, ktory nie dziala profesjonalnie i zrobil zaledwie kilka wedzisk (a nie mam zamiaru, aby na moim blnaku, komponentach doskonalil swoje umiejetnosci)  to nie bede wymagal zadnego papieru.

 

Oczywiscie ze jakos wykonania jest wazna, dlatego jesli chce miec jakis nowy kij to zlecam to ludzia, ktorzy z tego zyja i paraja sie tym na codzien.

Jakos wykonania omotki np przez FishingArt jest na najwyzszym poziomie - z tym tez nie bede dyskutowal.

Tylko co mi z idealnie nawinietej nitki, idealnie polozonego lakieru, skoro projekt nie trzyma moich podstawowych zalozen ??


  • Wilk_ lubi to

#139 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 maj 2013 - 21:54

Tak sie zastanawiam o walkę o ten papier ,przecież  systemy sa rożne ja nie daje żadnego kwitka bo prowadze ewidencje ,kazdy kij jest odnotowany żebym wiedział wrazie złamania czy podlega naprawie gwarancyjnej czy pogwarancyjnej ,bo przecież pracownie udzielają gwarancji na budowę kija ,na blank jest gwarancja od producenta blanków ciągnięta przez dystrybutora ,i w przypadku złamania sprawa jest przekazywana do dystrybutora lub producenta,i powiem więcej prowadząc ewidencje są tego plusy nie ma problemu typu a zgubiłem kartę gwarancyjna  a wędka jeszcze na gwarancji bo takim systemem jestem w stanie odnaleźć kiedy kij był budowany a jeśli się dostaje kwit do reki i się zgubi to lipa i po gwarancji



#140 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 maj 2013 - 22:06

Piotrek prowadzenie ewidencji przez pracownie to jedno, a otrzymanie gwarancji wraz z paragonem to drugie.

Jako przykład dam pracownię X-rods z którą wiadomo co się stało.

Na 5 kijów dostałem papier tylko do jednej i jak w sytuacji upadku pracowni miałbym reklamować blank u producenta ?

W FC pomagali takim osobom zostawionym samym sobie na pastwę losu ale pod warunkiem posiadania dokumentów do kija.