Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
705 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 05 wrzesień 2013 - 19:51

Gratuluje jaśków. I pytanie z innej beczki jak wygląda komfort łowienia patykiem 4.2 m ?

Kolego Rafale,komfort łowienia wędziskiem 4,2m jest nieporównywalnie gorszy od łowienia kijem 2,4m.Jednak zastosowanie takiego długiego kija ( przynajmniej na moich miejscówkach )jest bardziej "wydajne" i skuteczne.

Więcej różnych przemyśleń ,za i przeciw znajdziesz w tym temacie :

http://jerkbait.pl/t...ka#entry1195436

 

 

Graty Tomi, przepięknie ubarwione te janki

Hej Mateusz.

Te ubarwienie dużych jazi to jakiś ewenement/specyfika tego łowiska.Ryby do wielkości około 45 cm są wybarwione jak "książkowe"(patrz post Jacka/JAZA/ powyżej)-srebrno złote z pięknymi ,czerwonymi płetwami.Ryby większe, w tym wszystkie 50+ mają ciało złoto brązowe ,a płetwy piersiowe i brzuszne szare ,kojarzące mi się z płetwami samców lina(choć nie wiem czemu :) ).

 

 

 

Kamil jeżeli przyjmiemy, że wszystkie modele kotwic delikatniejsze/słabsze niż Owner ST-36 to druciaki,to tak właśnie było. Rozgiął mi ST-21 w rozmiarze 8,następnie przezbroiłem w ST-31.

Przy zakręconym hamulcu ,kotwice są jedynym bezpiecznikiem w moim zestawie.

 

Pozdrawiam Tomi B) .



#622 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 wrzesień 2013 - 21:41

Przepiekne Jazie! Ogromne Gratulacje!



#623 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5144 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 wrzesień 2013 - 18:35

Tomasz, poszczułeś mnie teraz... a u mnie w robocie urwanie wszystkiego co tylko da się urwać ale jeszcze kilka dni i ogarnę... a wtedy szykujcie się kabany... 

 

Gratuluję, jaziory jak z bajek potwory...



#624 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 06 wrzesień 2013 - 19:10

Tomasz, poszczułeś mnie teraz... a u mnie w robocie urwanie wszystkiego co tylko da się urwać ale jeszcze kilka dni i ogarnę... a wtedy szykujcie się kabany... 

 

Gratuluję, jaziory jak z bajek potwory...

A widzisz Kuba,miałeś imienne zaproszenie na najlepsze miejscówki i .....nie skorzystałeś :wacko: .

Robota nie zając, a jazie nie wiem czy zaczekają ....choć raczej powinny.

 

Pozdrawiam Tomi B) .



#625 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5144 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 wrzesień 2013 - 23:00

Nie ma tego złego co...

 

Po drodze do pracy otworzyli u mnie zacny sklepik, zowie się "Ćwiartka" a specjalizuje w polskich regionalnych oraz tzw. żywych litewskich piwach  :D ... Dodam, że co bardziej wyborne wyroby nalewane są z tradycyjnych beczek do butelek i kapslowane na miejscu tak więc przygotuję się odpowiednio na wypadek gdyby jazie nie miały chęci zaczekać lub brały jeszcze lepiej niż podczas Twojej ostatniej u nich wizyty ...



#626 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 06 wrzesień 2013 - 23:06

Ty już alkoholu nie polecaj, bo tydzień czasu polowałem na to pifffko, które Ci tak smakowało w Słubicach. Cholera, ale niedobre :D  



#627 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1602 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 wrzesień 2013 - 12:41

Po tegorocznym, kiepskim sezonie w powierzchniowym łowieniu wczoraj ożyła nadzieja na dobrą ,jesienną końcówkę.Wiatr słabł stopniowo i po złowieniu kilku średnich kleników ,wieczorem ruszyły się grube jazie .Pierwsze zacięte branie i powierzchniowy hol po szerokiej połaci ziela na zakręconym hamulcu przypomniał mi zeszłoroczny sezon i jak duże ryby zamieszkują w tym łowisku.Jaź(na oko 55cm)trzymany na sztywno bez oddania centymetra żyłki, walił ogonem po powierzchni wody aby zanurkować w gąszcz ziela i ....udało mu się uwolnić rozginając 2 groty kotwicy.Na kolejnej miejscówce zauważyłem 3 ryby regularnie pokazujące się pod powierzchnią.Po zapodaniu brania natychmiastowe ale zacięcia na pusto i dopiero kolejne pewnie zapięte.Ponownie siłowy hol i tym razem podbieram pierwszego spasionego Mrówkojada 51cm.Zaczyna się ściemniać a na następnej miejscówce znów oczkują "grubasy". Biór w drugim zapodaniu i następny Janek kotłuje powierzchnie wody i po chwili ląduje w podbieraku.Ten ma 52cm.Szybkie fotki ze statywu i do wody.

7b7f880250e88bc6m.jpg 3afe8ae9e560c9a8m.jpg cc6f5ce7de76e4dbm.jpg af3296c42d487a31m.jpg f625b2eaddca3eeem.jpg

 

Wędka 4,2m na blanku z odległościówki

Zauber 4000

Monofil  Eternum 0,20

Imitacja owada 35mm wyrób własny.

 

Pozdrawiam Tomi B) .

Tomi fajne te twoje karasie ;)


  • joker i Winko lubią to

#628 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 07 wrzesień 2013 - 15:43

Bardzo fajne. Po takie się właśnie jeździ. Gratulacjone.



#629 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 09 wrzesień 2013 - 16:37

Dziękuję wszystkim za gratulacje.

 

Wczoraj,a w zasadzie w sobotę w nocy postanowiłem "pójść za ciosem" i powielić albo przynajmniej powtórzyć wynik z przed kilku dni.

Było niestety inaczej,znacznie gorzej :( .

Już nocleg nad wodą dał pierwsze ostrzeżenie że nie będzie łatwo i lekko.Termometr pokazał 0*C ,a samochód i trawę wokół pokrył szron.Zmarznięty zacząłem łowić o 5 rano czego od dawna nie robiłem.Pierwsza ryba zameldowała się dopiero o 9:00 ,a dwie następne około.........19:00 przy tylko dwóch nie zapiętych braniach w ciągu całego dnia uczciwego łowienia :wacko: .

Tym razem łupem padł klenik poniżej 40cm,oraz dwa niewielkie jazie 42-45cm.Po grubych pięćdziesiątakach nie było nawet śladu.

Na fotkach widać to ,o czym pisałem wcześniej odnośnie ubarwienia większych i mniejszych jazi w obrębie jednego łowiska.

34cb5f18bc85817em.jpg 6c8f3d938ae63497m.jpg a6924f1cd7fb932bm.jpg dc2ce357d8bf3ca6m.jpg

 

Foto z telefonu i aparat +statyw.

Łowisko i sprzęt bez zmian.

 

Pozdrawiam Tomi B) .


  • joker i Winko lubią to

#630 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 09 wrzesień 2013 - 21:32

...nie jest źle...nie masz co narzekać ;)...żeby mi tak sumy siadały, jak Tobie te jazie :D pozdro



#631 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 10 wrzesień 2013 - 20:21

Nie było dane połowić gościnnie na rewirach u @Szpiega (forty), bo po sprawdzeniu 3 przelewów przyszła burza i powrót do domu Jazik 42 - dziwny, bo jakiś taki wyścigowy, chudy i długi. Zdjęcie też dziwne, ale niestety zawody w niedzielę, to nie ma co pokazywać gdzie stoją na fortach na Kostrzynie - hi,hi,hi.

 

avzo.jpg 

 
 
 


#632 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 18 wrzesień 2013 - 16:10

Dzisiaj mimo choroby i "niewyraźnego" samopoczucia postanowiłem odnowić znajomość z Panem Jaziem... ;) Rybki,też chyba "zatęskniły" bo kilka się przywitało... :D Do prezentacji "nadawał" się jednak tylko jeden mierzący równe 50cm... :) Brania bardzo agresywne,przynęta "całoroczna" ogólnie znana :) Pierwsza fotka pokazuje co taki Janek potrafi zrobić z kotwą :ph34r: pzdr

Załączone pliki

  • Załączony plik  2 (1).JPG   111,84 KB   261 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2 (2).JPG   67,93 KB   241 Ilość pobrań

Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 18 wrzesień 2013 - 16:11

  • Negra i Winko lubią to

#633 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 wrzesień 2013 - 16:25

Brawo Krystian za pieknego jaziora ;)
Szkoda że nie udało sie zrobić foty ostatniego okonia a było moje pb :(

Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 18 wrzesień 2013 - 16:25


#634 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 18 wrzesień 2013 - 16:40

dzięki Seba,foty szkoda,pasiak był piękny baz mała cztery dychy miał... :rolleyes: ale pływa dalej więc może jeszcze kiedyś "zagryzie" Twój wabik.... ;)



#635 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 wrzesień 2013 - 21:00

Piękne te jesienne jazie Gratulacje mi dziś też się gumo jada udało złowić. Pozdrawiam

 

a1f308e618df7de0med.jpg


  • Winko lubi to

#636 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 05 październik 2013 - 18:00

Miał być sandacz...mina mówi wszystko  hehe    :D  lekkie rozgoryczenie ...ale rybka zacna , co ciekawe większą aktywność w tym dniu, własnie wykazywały jazie, a nie sandacze ;) jednak tylko ten wylądował na pokładzie... ot taka ciekawostka, może ktoś pokusi się o jakieś spostrzeżenia odnośnie obecnego miesiąca i aktywności tych rybek w tym okresie?? nie bały się woblerów 8-10cm ;)

 

Załączony plik  DSC_0567.JPG   51,23 KB   144 Ilość pobrań



#637 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 09 październik 2013 - 21:12

Sezon jaziowy dla mnie juz sie zakończył, uważam ze był strasznie slaby, 106 wyjazdów na rzeke, i tylko 3 ryby powyżej 50cm.

Panowie z zapory w Goczałkowicach chyba sobie jaja w tym roku robia, i puszczają sobie wode jak im sie chyba podoba, a do tego ciągły żur plynie i ryby nie specjalnie chciały brac, miałem namierzone 3 miejscówki z rybami gdzie wiem ze były, i nawet je widziałem i nic. Od 2 tygodni jezdziłem co dzień o róznych porach i tez wielka dupa przez duże D, Dośc juz tego trzeba sie czym innym zająć

Mialo być wielkie pobicie zeszłorocznego PB 58cm, a jest wielkie rozczarowanie,jedna ryba była  w okolicach 60+ i wypieła sie pod samymi nogami.

Na otarcie łez pozostaje mi ta fotka..

Załączone pliki


  • fish28 lubi to

#638 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 październik 2013 - 21:21

Mirek nie narzekaj, troche ich w tym roku połowiłeś. Dupe mi zawsze złoiłeś na rybach, a o leszczach już nie wspomnę :)



#639 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 20 październik 2013 - 18:02

A mi udało się  dziś wygrać zawody na rzece Bzurze jaziem złowionym na bonitko 3.5cmZałączony plik  DSC_0960.JPG   91,84 KB   22 Ilość pobrań

Przynęta prowadzona bardzo wolnym tempem przy dnie.


  • Winko lubi to

#640 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 20 październik 2013 - 18:58

Fajny jaź, ile miał cm? ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych