Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
339 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 lipiec 2007 - 19:16

Wieści donoszą że trochę sumów już padło, na Wiśle 2 60-tki, na Zegrzu killa od 15 do 40kg. Jedna 60-tka puszczona.

#62 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 18 lipiec 2007 - 19:37

wujek a na spina czy zywcowo ,rosówkowy zestaw?
fakt całe szcęscie ze tylko 1 padł

#63 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 lipiec 2007 - 20:40

wujek a na spina czy zywcowo ,rosówkowy zestaw?
fakt całe szcęscie ze tylko 1 padł


Na Zegrzu króluje żywiec, Wiśle spinning.

#64 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 lipiec 2007 - 22:46

Handel złowionymi sumami to zjawisko ogólnopolskie. Aż się prosi o wprowadzenie reglamentacji jak w USA na jesiotry. Kupujesz plombę i możesz sobie zabrać jedna sztukę. Niestety nie ma chętnych na Twardej do ochrony sumów. Trzeba by im zrobić komisję śledczą i powiesić to towarzystwo za poślednie ziobro. Ps. Mogę im to powiedzieć w twarz – jak by co :lol:

#65 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2007 - 22:57

Handel złowionymi sumami to zjawisko ogólnopolskie. Aż się prosi o wprowadzenie reglamentacji jak w USA na jesiotry. Kupujesz plombę i możesz sobie zabrać jedna sztukę. Niestety nie ma chętnych na Twardej do ochrony sumów. Trzeba by im zrobić komisję śledczą i powiesić to towarzystwo za poślednie ziobro. Ps. Mogę im to powiedzieć w twarz – jak by co :lol:



Cholera wie kogo by diabli nadali po tej komisji :lol:

#66 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 lipiec 2007 - 03:16

Chyba nie umiem czegoś doczytać. O co chodziło z tym, że nie bije inteligencja z twarzy łowcy suma? Co tu się dzieje? Dlaczego tylko jedna osoba zareagowała? Całkowicie zgadzam się z tym, że takie rzeczy mówi się w twarz -Bassy - przy kuriozalnym założeniu, że mówi się w ogóle. W normalnych czasach, gdy normy były generowane przez warstwy wysokie szable szły o to w ruch. Może po prostu nie mam dużej głowy, bo nie mieści mi się w niej, że mężczyzna może obrażać z ukrycia, zza monitora, niczego nie ryzykując.

#67 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 lipiec 2007 - 06:21

Jak przyjąć, że oczy odzwierciedlają duszę, a oczy to najczęściej cześć twarzy, inteligencja zaś to umiejętność znalezienia się w przeróżnych sytuacjach, to nie jest to takie bez sensu. Zabijanie i zjadanie wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka, przejawem inteligencji nie jest, bo człek inteligentny zauważył już dawno, że jest nas zbyt dużo aby przyroda nas żywiła. Dlatego mamy pola uprawne i hodowle. Co zaś się tyczy mówienia prosto w oczy, to nie zawsze z przyczyn technicznych jest to możliwe. Ja akurat nie raz mówiłem działaczom ZO prosto w oczy co o nich myślę, ale nie zauważyłem aby odnosiło to większy skutek. NAjwięcej załatwiłem korespondencją. Gadanie najczęściej daje ulgę mówiącemu niż przynosi skutek. Taka uroda gadania :D Jest takie żartobliwe powiedzenie, że mówienie bokserowi co się o nim myśli, przez telefon, to roztropność a prosto w oczy to głupota :lol:

#68 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 lipiec 2007 - 08:12

Norwid, Dante, Sokrates, Bruno i tysiące innych nie umieli się znaleźć. Wątpię, by to komukolwiek dało do myślenia, bo od świtu do nocy dzień w dzień wysłuchuję powyższej definicji inteligencji.
Jeśli z przyczyn technicznych nie można czegoś obelżywego powiedzieć w oczy, to się tego nie mówi. Mężczyzna przynajmniej tak nie robi. Ja bym nazwał mówienie bokserowi w oczy odwagą. Jeśli to głupota, to znaczy, że mamy plebsokrację. Nie chce mi się tego wałkować; co miałem powiedzieć - powiedziałem.

#69 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 19 lipiec 2007 - 09:36

@klon
ryby rybami ale to nie fair obrażać kogoś za plecami
jak jesteś taki kozak to mów takie rzeczy w twarz, lepiej żeby podmiotem wypowiedzi była ryba................Pozdrawiam

Gość, o którym pisze Wujek, złowił i zabił piekną rybę. Jego czyn jest wprostproporcjonalny do jego fizjonomi. Na jego twarzy nie widać jedynie tępe zadowolenie gdy pozuje z zabitą zdobyczą. Nie widzę tam zadumy, troski, czy wyrzutów sumienia. A o rybie to można już tylko wypowiadać się w czasie przeszłym. Twoja sprawa jeżeli uważasz inaczej. Dla mnie gość nie jest brylantem inteligencji czy mądrości. Zawsze jak zobaczę zabity okaz ryby będe reagował.

#70 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 19 lipiec 2007 - 09:42

[quote]
@klon
ryby rybami ale to nie fair obrażać kogoś za plecami
jak jesteś taki kozak to mów takie rzeczy w twarz, lepiej żeby podmiotem wypowiedzi była ryba................Pozdrawiam
[/quote]
Gość, o którym pisze Wujek, złowił i zabił piekną rybę. Jego czyn jest wprostproporcjonalny do jego fizjonomi. Na jego twarzy nie widać jedynie tępe zadowolenie gdy pozuje z zabitą zdobyczą. Nie widzę tam zadumy, troski, czy wyrzutów sumienia. A o rybie to można już tylko wypowiadać się w czasie przeszłym. Twoja sprawa jeżeli uważasz inaczej. Dla mnie gość nie jest brylantem inteligencji czy mądrości. Zawsze jak zobaczę zabity okaz ryby będe reagował.
[/quote]

Dodam jeszcze, że uwierz mi iż w realu nie miałbym oporów żeby powiedzieć miesiarzowi co o nim myślę. Niestety to wszystko co można zrobić gdyż był w zgodzie z RAPR
Natomiast udało mi się już w życiu nawrócić kilku kłusowników. A przynajmniej nie widziałem ich nigdy więcej w miejscach, w których łowię.
Pozdrawiam,


#71 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 lipiec 2007 - 09:45

klon to Ty groźny facet jesteś... moze wpadniesz do mojej wioski na murek pod PKP i nawrocisz jakąś.... setke łowiących inaczej, stosujących niemal zawsze agresywny jig szczecinski / trzebiatowski... :mellow:

#72 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 lipiec 2007 - 09:58

Mifek, a próbowałeś Sarinem prosto w oczy? :lol:

#73 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 19 lipiec 2007 - 10:07

klon to Ty groźny facet jesteś... moze wpadniesz do mojej wioski na murek pod PKP i nawrocisz jakąś.... setke łowiących inaczej, stosujących niemal zawsze agresywny jig szczecinski / trzebiatowski... :mellow:

Mifku, Nie groźny tylko mnie pewne rzeczy wkurzają i nie mogę przejść koło nich obojtnie. Niestety niektórzy przestępcy reagują agresją gdy zwraca im się uwagę. Zdarzało się i zebrać ale i tak było warto. Swego czau byliśmy z kolegą nawet ostrzelani z broni gazowej. Na szczęście na świeżym powietrzu działa to średnio. Za karę kłusole zostali puszczeni do domu bez butów, a ich broń oraz obuwie jak i sprzęt do cięzkiej muchy wraz z rysopisem trafiła na miejscowy komisariat.. Nigdy się po fanty nie zgłosili <_<

Teraz są komórki i można zadzwonić w odpowiednie miejsce ale kiedyś ich nie było. Ma zapisane numery do PSR Warszawa jak i Wyszków. Mam numery na Policję w Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Pomiechówku. To puki co wystarcza.

#74 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 lipiec 2007 - 10:19

Mifek, a próbowałeś Sarinem prosto w oczy? :lol:


a wiesz, że na to jeszcze ni wpadłem.... slyszalem ze niektorzy rybacy na zalewie impregnuja sieci czyms w rodzaju CYKLONu Be, aby nie nie porastały je glony i inne cuda... Może maja jakieś nadwyżki...

#75 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 lipiec 2007 - 10:24

Bin Laden ma duży wybór środków w promocji :lol:

#76 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 lipiec 2007 - 10:25

tylko oponoc są niwielkie problemy z ciaglością dostaw oraz kontaktem z kontrahentem :mellow:

#77 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2007 - 11:51

Mozecie sie smiac do woli, ale gdyby Jego Ekscelecja Mistrz Swiata Ziobro byl spinningista, mielibysmy super ochrone wod, tak czuje...

Tylko, ze na hobby naszym zapracowanym politykom nie starcza... nie, nie czasu. Wyobrazni. Sorki za offtop

#78 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 lipiec 2007 - 11:56

Mozecie sie smiac do woli, ale gdyby Jego Ekscelecja Mistrz Swiata Ziobro byl spinningista, mielibysmy super ochrone wod, tak czuje...

Tylko, ze na hobby naszym zapracowanym politykom nie starcza... nie, nie czasu. Wyobrazni. Sorki za offtop


Walili by do kłusoli bez ostrzeżenia z powietrza, a wędkarzy złapanych na wykroczeniu sądzili w stylu Sędziego Dreda czy jak mu tam było. :lol:

#79 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 lipiec 2007 - 15:48

Większość polityków ma dobrą wiedze na temat kłusownictwa i stanu naszych wód. Problemem jest od lata obecność w koalicjach rolników. Nie można tego g... ruszyć, tak jak nie można ruszyć krusu. Niektórzy politycy łowią i są w temacie, np. Religa lub mnie niż zero Miller :mellow:

#80 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 lipiec 2007 - 19:30

Wałęsa nawet występował w jakimś programie o rybach i nie wiem czy coś ruszył będąc prezydentem.