Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szukam chętnych na styczniowy wyjazd nad jezioro Nassera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 12 styczeń 2013 - 09:02

Oczywiście że jeśli będą chętni to tak :) Mnie na wyjazd do Egiptowa namawiać nie trzeba, nawet jak ryby nie biorą :)



#22 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 12 styczeń 2013 - 15:53

Tam zawsze biora :)

#23 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 22 styczeń 2013 - 23:13

Prawdopodobnie jadę do Marsa Alam właśnie w połowie lutego, tym razem "wakacyjnie".

Może zabiorę "trawelka" i kilka popperów, ale nie nastawiam się na wędkowanie.

Jezioro Nasera polecam, byłem tam już 3 razy (z wymionioną w powyższych postach firmą egipską).

Natomiast wyjazd z Asuan i powrót piątego lub szóstego dnia oznacza łowienie na mniej ciekawych i bardziej

eksploatowanych wodach jeziora.

Zdecydowanie lepiej wypłynąć np. z Garf Husein i zakończyć w Abu Simbel, a przy okazji zwiedzić przepiękne

świątynie.Wtedy zaliczamy tę bardziej odległą i bardziej "dziewiczą" część jeziora.



#24 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 23 styczeń 2013 - 16:40

Niestety ceny w tej firmie dla mnie zaporowe. Wypływając z Asuanu można wynająć łódź za dużo mniejsze pieniądze, a czas pokaże czy da się też połowić. To wyjazd testowy, po wyprawie będziemy rozważać czy warto doinwestować, czy wystarczy tak jak jest.

My zaczynamy łowienie na Nassera od 23.02, natomiast w Marsa Alam jestem już od 16 lutego. Co prawda głównie będziemy nurkować, ale zamierzamy też połowić, bo sprzęt jest i tylko czeka, a od 16-tego ze mną w Marsa będzie jeszcze dwóch wędkarskich zapaleńców. Łowienie głównie z pomostu, lub z brzegu, ale nie wykluczamy wzięcia łodzi na jeden dzień i połączenia nurkowania z wędkowaniem. Gdybyś miał ochotę na wspólne nury, lub wędkowanie, to zapraszam. Mam świetne miejscówki z brzegu, gdzie nie ma żywej duszy, ani turystów, ani miejscowych. Można połowić brodząc (nie ma korali na płytkiej wodzie, co pozwala wędkować, bo tam gdzie są, brodzić nie wolno), lub z pomostu przy nieczynnym hotelu, który wychodzi poza blat rafowy i umożliwia spinningowanie na głębokiej wodzie. Pomost skupia dużą ławicę drobnicy, co przyciąga drapieżniki i często widzę z bazy jak woda wokół pomostu "kipi". Tak więc zapraszam, kontakt do mnie jest w postach wyżej.

Pozdrawiam.



#25 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 23 styczeń 2013 - 20:27

Będziecie w hotelu Abu Navas ? Ja czekam na jakieś korzystne "last minute". Jak będę znał szczegóły, dam znać.

Chętnie się spotkam na miejscu.

Wiem, że w okolicy Marsa Alam rozciągają się morskie tereny parku narodowego i ponoć łowienie tam jest zabronione.

Dobrze by było rozeznać temat, aby nie narazić się na nieprzyjemnności.

A ten opuszczony pomost brzmi "obiecująco". Na prawdziwe Big Game na Morzu Czerwonym jadę w II połowie kwietnia, a potem

w połowie czerwca. Za każdym razem po 6 dni łowienia. Jeśli interesują Cię szczegóły, to skontaktuj się na priva.

Pozdrawiam. Jarek



#26 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 23 styczeń 2013 - 22:43

Ja mieszkam w miasteczku razem z chłopakami z bazy, ale hotel Abu Navas jest 500 metrów od naszej bazy idąc plażą :) Jeśli chodzi o Parki Narodowe to jest ich więcej w rejonie Hamaty niż Marsa Alam, chociaż tutaj też są, jeden to zatoka Marsa Abu Dabab, a drugi to śródmorska rafa Sha'ab Samadai (znana bardziej jako  Dolphin House). Nasze miejscówki są poza terenem Parku.

Jeśli będziesz wiedział już dokładnie kiedy i gdzie będziesz, odezwij się koniecznie.

Pozdrawiam. Konrad



#27 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 styczeń 2013 - 09:48

Czy u was sa zakazy lowienia tak jak na wodach na okolo Sharmu?

Użytkownik ictus edytował ten post 24 styczeń 2013 - 09:48


#28 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 24 styczeń 2013 - 13:56

A jakie zakazy są na wodach w okolicach Sharm? Na terenach Parków Narodowych łowić nie wolno. Nie wolno łowić z łodzi rybackich i wypływać na ryby z rybakami. Tutaj obostrzenia są bardziej dla nich, ponieważ nie posiadają licencji na przewóz turystów. Jeśli wypływasz licencjonowaną łodzią i łowisz z niej nikt Ci nic nie powie. Z brzegu szczerze mówiąc nie wiem, ale jak nie brodzisz w miejscach gdzie rosną korale to nikt się nie czepia. Miejscowi tak łowią i ja też :) Czy legalnie, pewności nie mam. Z łodzi na pewno tak.



#29 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 styczeń 2013 - 17:14

W Sharmie nie wolno lowic z brzegu. Na pewno latem jest taki zakaz.

Użytkownik ictus edytował ten post 24 styczeń 2013 - 17:15


#30 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 24 styczeń 2013 - 18:09

Specjalnie pytałem o to dzisiaj osoby które według mnie posiadają stosowną wiedzę i według nich tutaj takiego zakazu nie ma. Natomiast wszyscy mi powiedzieli że odpowiedź dla turystów gdy o to pytają jest stanowcze "Nie i basta". Nie jest to informacja urzędowa, więc nie mogę powiedzieć że tak jest na 100%, ale na 99% pewna. To miejscowi którzy prowadzą centra nurkowe tu od kilkunastu lat i są wędkarzami, choć z braku czasu okazjonalnymi. Problem leży w tym że nie wolno niszczyć korali i wszyscy tu dbają o ich ochronę. A osoba brodząca bo rafowym blacie potencjalnie może je niszczyć, więc standardowo turystom mówi się że nie można i już. Poza parkami Narodowymi jest całkowity zakaz polowania z kuszą i z wyłączeniem licencjonowanych rybaków których tu jest bardzo niewielu, nie wolno łowić na podrywki, siatki, itp. W tym rejonie są miejsca w których z dużym prawdopodobieństwem nikt, nigdy nie łowił. Całe kilometry linii brzegowej, pełne ryb...



#31 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 styczeń 2013 - 18:58

Coś wiadomo czy da się tam je mucha potrenować?



#32 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 24 styczeń 2013 - 19:12

Da się z pewnością. Dużo ryb łowiłem przy rafach metodą powierzchniową (poppery) lub podpowierzchniową (stickbaitsy), więc duża mucha powinna się  sprawdzić.

Ale pewnie tylko z mniejszych jednostek, z mniejszą liczbą uczestników wyprawy i przez to łowienie wyjdzie niestety drożej :(



#33 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 styczeń 2013 - 19:25

Tez slyszalem ze w innych rejonach mozna lowic. Chetnie wybiore sie do was na nastepna wyprawe, trraz niestety ani czasu ani kasy nie ma :) Przy okazji ponurkuje z zona.

Co do Sharmu: Bylem tam i lowilem, oczywiscie wczesniej sprawdzajac jak to wyglada od strony formalnej. Wynajmowalem z jednym kolega jacht motorowy ale to byla droga zabawa. Nie wolno tam lowic z brzegu. Mozna wszystkiego dowiedziec sie na posterunku policji wodnej albo poszperac w necie. Kary sa wysokie. Miejsca gdzie mozna lowic sa ok. 2h drogi jachtem. Bylem napalony na lowienie w Hotelu, oczywiscie mozna sie dogadac ale formalnie lamie sie prawo i nie podjalem ryzyka.

"Fishing Sharm El-Sheikh itself is prohibited as it's a national preserve. "

"Also in some Red Sea areas, such as the waters of Sharm El Sheikh, fishing is prohibited so ask first."

"Well, truth is Sharm El-Sheikh as well as the nearby marine region lies within the borders of a protectorate called "Ras Muhammad National Park". All activities that might destroy or severely affect the natural environment are prohibited. This includes hunting, birding, picking of corals & shells, boat anchorage, etc. Fishing is no exception."

"Fishing is prohibited within the borders of the reserve, including beach fishing from Sharm El-Sheikh as well as fishing from boat platforms and jetties."

@Kuba jakbym mial sie tam znow wybrac na ryby to zdecydowanie mucha bije na glowe inne metody. Zwlaszcza jak mozna lowic z brzegu. Pol godziny kapieli i masz namierzone 10 bankowek :) Co wiecej, zdecydowanie nalezy polowic tez na male muszki. Wbrew pozorom na drobiazgi biora bardzo waleczne i silne ryby. Dlugosc nie ma tu znaczenia. Tonaca linka niezbedna. Fajne rybki sa juz na 5m. Czasem nawet na 3m.

Użytkownik ictus edytował ten post 24 styczeń 2013 - 20:25


#34 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 24 styczeń 2013 - 21:29

Wszystko się zgadza, ale miejsce o którym piszesz jest na terenie Parku, lub w jego otulinie, tam gdzie łowimy Parku nie ma.

Sprostuję tylko że duże ryby podczas "przypływu" spotkasz już na 0,5 metrowej wodzie, wpływają na flaty za drobnicą. No i za miejscówkami nie trzeba nurkować, są na całej linii brzegowej. Nie łowie na muchę, ale na np. najmniejsze cykady świetnie biorą różne gatunki grańców, ale nie tylko. Największą frajdą jest to że podczas dnia wędkowania, na 50-60 schwytanych sztuk, mamy 30-40 różnych gatunków. Każda ryba jest niespodzianką :)

http://kingadivers.c...um=1&gallery=10



#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 styczeń 2013 - 21:43

Mucha to nie tylko malutkie przynęty, ale też i coś takiego:

 

 

 

Kinga - bardzo ciekawa galeria!



#36 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 24 styczeń 2013 - 22:09

Caranx'y z filmów robią wrażenie, liczę na takie podczas wyjazdu :)

 

Dzięki, jeśli galeria się podoba to polecam całą :) http://kingadivers.com/galeria/



#37 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 24 styczeń 2013 - 23:25

Caranx'y z filmów robią wrażenie, liczę na takie podczas wyjazdu :)

 

Dzięki, jeśli galeria się podoba to polecam całą :) http://kingadivers.com/galeria/

Rzeczywiście wyczyny z muchówką niesamowite . . .

A galeria z Egiptu super. Szczególnie foty rybek i koralowców.

Ja też trochę snoorkuję, mam Olympusa do zdjęć/filmów podwodnych. Całkiem przyzwoita jakość fotek.

Już nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu . . .



#38 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 05:43

W Sharmie nie wolno lowic z brzegu. Na pewno latem jest taki zakaz.

W zimie tez.  Kijek muchowy przelezal przez caly pobyt nietkniety :( 

Za to widoki pod woda zrekopensowaly bolaczke. ;) 



#39 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:19

Trzeba jezdzic do Marsa Alam :)

@kingadivers fajnie ze sie odezwales na forum. Egipt to najblisze i najlatwiej dostepne tropikalne rybne eldorado w poblizu Polski. Cenowo to najsensowniejszy wyjazd na tropikalne stwory.

Ktora ryba dostepna z brzegu jest najsilniejsza? W czasie nurkowan zastanawialem sie czy da sie wyholowac duza murene z brzegu. Takie 2,5m sa grubsze od mojego uda. Pamietam jak na otwartej wodzie holowalem 30cm Zebrasome na kleniowej wedce i to bylo to. Male, ale przebija sila rozne slodkie metrowki.

Genialne jest to co napisal @kingadivers o roznorodnosci lowionych ryb. Chyba nie ma sie co temu dziwic skoro w tym morzu zyje grubo ponad tysiac gatunkow ryb a w tym kilkaset endemicznych.

#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 styczeń 2013 - 11:11

Pytanie - tam da sie łowić brodząc?

Są duże różnice pływów?

GT trafiają się bliżej brzegu? Czy tylko hen, daleko, z łodzi?