Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szukam chętnych na styczniowy wyjazd nad jezioro Nassera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 16 luty 2013 - 21:45

Podstawowa część ekipy dzisiaj wyruszyła. Przez tydzień mają nurkować i testować Morze Czerwone.  Okonie nilowe muszą jeszcze chwilę zaczekać.



#82 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 17 luty 2013 - 23:26

No i testujemy :) Dziś był dzień nurkowy, ryb jak było dużo, tak jest nadal :) Chcemy w tym tygodniu wynająć łódź na 24 godzinną przejażdżkę po Morzu z kijami w ręku, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na lotnisku wyglądaliśmy bardziej na hydraulików w delegacji niż na ekipę wędkarzy. Nie wiem czemu, ale człowiek z walizką i pękiem kanalizacyjnych rur spustowych zwraca na siebie uwagę :) W kraju wystarczyło prześwietlenie, w Egipcie Pan celnik kazał nam wszystko rozbrajać i wyciągać, nie było łatwo, bo przy pakowaniu nie oszczędzaliśmy na "powertejpie", ale po obejrzeniu zawartości nie robił więcej problemów. Jutro podział na dwie grupy, jedna do wędek, druga pod wodę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Janusz, kije czekają całe i zdrowe, do zobaczenia na miejscu. 



#83 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 luty 2013 - 23:52

polamania



#84 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 21 luty 2013 - 20:04

Macie tam internet?

#85 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 21 luty 2013 - 21:52

Macie :) jeszcze...



#86 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 24 luty 2013 - 10:22

A ja wczoraj wróciłem z Marsa Alam. Ciepełko :) . Nawet udało mi się ponurkować z chłopakami z Kinga Divers. Świat podwodny to rewelacja !!!

Dwugodzinne biczowanie (na brodzonego) rafy przyniosło dwa brania na stickbitsa (ryby nie zapięły się) i dwie stracone przynęty.

Czekam na II połowę kwietnia. Wtedy już będziemy  łowić 6 dni i 6 nocy z dwóch dziewięciometrowych motorówek, na prawie dziewiczych wodach, ok. 200 - 300 km na  południe od  Marsa Alam. W kwietniu poinna być lepsza pogoda (teraz dość mocno wiało).

Chłopaki natomiast pojechali walczyć na j. Nassera. Czekam na info . . .



#87 OFFLINE   Jacky

Jacky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 25 luty 2013 - 22:40

A ja jesze siedzę w Sendido Oriental obok El Quasir ,dziś już nie wiało i było bardzo gorąco .Kondrad nie odbiera telefonów od piątku ,pewnie nie mają zasięgu na Nassera Lake ,Kondrad odezwij sie i dawaj fotki ,tylko samak :)
o

#88 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 26 luty 2013 - 21:04

A ja jesze siedzę w Sendido Oriental obok El Quasir ,dziś już nie wiało i było bardzo gorąco .Kondrad nie odbiera telefonów od piątku ,pewnie nie mają zasięgu na Nassera Lake ,Kondrad odezwij sie i dawaj fotki ,tylko samak :)
o

No to przynajmniej złapiesz trochę witaminy D. Zdecydowanie odradzam Ci wycieczki balonem. Juz lepiej posnurkować i wypatrywać dużych GT



#89 OFFLINE   Jacky

Jacky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 27 luty 2013 - 22:16

Dzięki ,ale balony to nie mój klimat .Ja odradzam wszystkim forumowiczom egipskie biura nurkowe , była awantura w hotelu ,jak ktoś ma rezewacje z Oriental Divers to niech anuluje .. więcej napiszę po powrocie . Zreszta .. jerkbait nurkuje z Kingadivers i niech tak zostanie .. Kondrad napisz coś inshallah :)

#90 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 03 marzec 2013 - 12:28

Witajcie,

wróciliśmy już do domu, wszyscy cali i zdrowi. Wyprawa nad jezioro Nassera udała się, choć krótka i pozostawiła niedosyt i chęć powrotu. Były ryby, piękne nubijskie krajobrazy, bezlitosne nubijskie słońce, skorpiony, dobre jedzenie, polowanie z dubeltówką i sympatyczni, gościnni nubijczycy. Nie udało się złowić metrowego okonia, ale było bardzo blisko. Złowiliśmy sztuki powyżej 10 kilogramów, były porozginane kotwice i ryby które w trakcie wyskoków nad wodę "wypluwały" woblery jak pociski. Były szalone tigerfishe, "roślinożerne" tilapie i jeden sum, amator kurczaka. Dużo łowienia z brzegu i dużo z łodzi. Jedni postawili na jakość i za dużą rybą musieli trochę popływać, drudzy na ilość i cieszyli się dużą ilością brań małych i średnich ryb. Zgodnie z obietnicą wkrótce zamieszczę obszerną relację z tej wyprawy, a w tej chwili tak na szybko wrzucam tylko kilka zdjęć.

Załączone pliki


  • Kuba Standera lubi to

#91 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 marzec 2013 - 14:52

Super klimat, czekam na relację z niecierpliowścią!



#92 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 06 marzec 2013 - 23:02

Ciekawy jestem, jakie przynęty najbardziej odpowiadały okonkom :o . Ja byłem na j. Nasera trzy razy i za każdym razem coś innego było hiciorem, choć jest pewna powtarzalność. Rapala Super Shad Rap SSR 14 cm zawsze się sprawdzała  i 6-calowe ripery Bas Assassian też.



#93 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 07 marzec 2013 - 00:24

Shad Rap według przewodników jest numerem jeden i wszyscy używali go w trollingu i chyba tylko jego :) Wygrał kolor żółty, po nim GT, choć to pewnie kwestia szczęścia, lub przypadku. Shad Rap w kolorze BG według mnie jest w malowaniu tilapii, głównego pokarmu okonia nilowego. Nie wiem jak jest skuteczny bo nie mieliśmy go w zestawach, więc nie było możliwości wypróbowania. Wojtek pierwszego dnia łowiąc z brzegu założył algę 3 i złapał na nią praktycznie łowiąc w tym samym miejscu około 10 "tygrysów", a brań miał trzy razy tyle. Po takiej akcji prawie nie zdejmował jej z wędki. Można zabrać tylko te dwa rodzaje przynęt i człowiek się nałowi :) Ja testowałem również kilka innych przynęt i na małe i bardzo małe okonki (0,5-5kg), ale i większe tilapie najskuteczniejsza okazała się Rapala Clackin Rap w kolorze FT, a na "tigery" w kolorze S. Shad Rap na zdjęciu na korpusie ma ślady po zębach "tigerów", a ogonek połamał mu 25 kilogramowy okonek :)

 

Załączone pliki



#94 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 marzec 2013 - 00:29

ale zmasakrowany ;)



#95 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 07 marzec 2013 - 12:42

Witam,
a na jaki sprzęt łowiliście te okonki?

#96 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 07 marzec 2013 - 14:59

Ja ciężki spinning miałem Penn Oversas 100-160gr, a lekki St.Croix Avid 15-54gr (lub jakoś tak :) ) Kołowrotki Penny, 3500 i 8500.



#97 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 marzec 2013 - 18:30

Ja ciężki spinning miałem Penn Oversas 100-160gr, a lekki St.Croix Avid 15-54gr (lub jakoś tak :) ) Kołowrotki Penny, 3500 i 8500.

overseas 100-160g?????? to dalej spining? bo juz 20-80g to niezla pala....



#98 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 07 marzec 2013 - 21:26

Świetny kij z dużym zapasem mocy, moim zdaniem.



#99 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 09 marzec 2013 - 04:04

Parę słów komentarza i uzupełnień  z perspektywy pokładu drugiej łodzi :)

 

Ja ciężki spinning miałem Penn Oversas 100-160gr, a lekki St.Croix Avid 15-54gr (lub jakoś tak :) ) Kołowrotki Penny, 3500 i 8500.

 

Ciężki zestaw Penn i @kingadivers w akcji holowania największego wyciągniętego okonia wyprawy - na zdjęciu poniżej. 

 

Sprawdził się na tych okonkach także sprzęt nieco mniej wypasiony. Ja w trollingu używałem: 

Daiwa Megaforce Pilk  2.7m  c.w. 80-150g

Mikado NFC 7005 FD

PP 0,46

przypon fluorocarbonowy 0.966

 

Wydawać by się mogło, że to dość grubo. Łowiliśmy w zasadzie okonie do 10 kg (z małym plusem), ale zawsze też mógł się trafić nieco większy, taki np. 20 albo 40 kg. A siłę to one mają sporą. Na kolejnym zdjęciu kotwica po holu i wypięciu się już przy łodzi sztuki ocenianej przez lokalnego nubijskiego przewodnika na ok. 15 kg.

 

 

Shad Rap według przewodników jest numerem jeden i wszyscy używali go w trollingu i chyba tylko jego :) Wygrał kolor żółty, po nim GT, choć to pewnie kwestia szczęścia, lub przypadku. Shad Rap w kolorze BG według mnie jest w malowaniu tilapii, głównego pokarmu okonia nilowego. Nie wiem jak jest skuteczny bo nie mieliśmy go w zestawach, więc nie było możliwości wypróbowania. Wojtek pierwszego dnia łowiąc z brzegu założył algę 3 i złapał na nią praktycznie łowiąc w tym samym miejscu około 10 "tygrysów", a brań miał trzy razy tyle. Po takiej akcji prawie nie zdejmował jej z wędki. Można zabrać tylko te dwa rodzaje przynęt i człowiek się nałowi :) Ja testowałem również kilka innych przynęt i na małe i bardzo małe okonki (0,5-5kg), ale i większe tilapie najskuteczniejsza okazała się Rapala Clackin Rap w kolorze FT, a na "tigery" w kolorze S. Shad Rap na zdjęciu na korpusie ma ślady po zębach "tigerów", a ogonek połamał mu 25 kilogramowy okonek :)

 

Małe sprostosowanie - według mnie chodzi o Super Shad Rapy, nie Shad Rapy. Mnie i okoniom najbardziej pasował kolor YP (Yellow Perch), jak na zdjęciu. Inna sprawa, że po krótkim dwugodzinnym eksperymentowaniu pierwszego popołudnia połowów, od następnego dnia w trollingu tego woblera już nie zdejmowałem (poza łowieniem na głębszych partiach akwenu, gdzie bez efektów stosowałem głęboko (6 m) schodzącego X-Rapa), tak więc do końca nie wiem, jak okonie reagowałyby na inne kolory. Natomiast mój partner na łodzi często zmieniał przynęty zgodnie ze wskazaniami przewodnika - stosował i Super Shad Rapy, Shad Rapy i inne woblery, w różnych kolorach (ale nie YP), w tym również BG o którym pisze @kingadivers. I mimo, że łowiliśmy w tych samych warunkach, a nasze przynęty, bywało, pływały o metr od siebie, to właśnie SSR YP dużo częściej prowokował okonie do ataku. Tak więc, chociaż nie do końca wierzę w magię kolorów przynęt, to chyba nie zgadzam się ze stwierdzeniem @kingadivers, że to kwestia szczęścia lub przypadku. 

Na koniec zaś ostatnie zdjęcie łączące dwa powyższe wątki - szczęśliwy łowca z okoniem, który zainteresował się SSR YP. Po wyholowaniu ryby okazało się, że - mimo iż miała ledwie 10 kg ;) - zdołała wyłamać jeden z grotów fabrycznej kotwicy. Po prostu kolejny gatunek ryb, który nie uznaje kompromisów sprzętowych. 

 

A już na prawdziwy koniec - podziękowania dla p. Roberta ze sklepu Centrum Wędkarstwa w Warszawie za szybkie ściągnięcie specjalnie dla mnie tego koloru. Przez skromnośc tylko nie wspomnę, że ten kolor to ja sam sobie wybrałem :) .

 

Załączone pliki



#100 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 marzec 2013 - 06:02

ladnie. te kotwice uzywaliscie oryginalne!?!?!?! Jesli tak to mi by nawet do glowy nie przyszlo czasami szczupak potrafi taka zdemolowac.....