Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
990 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 sierpień 2013 - 13:33

Takiego już nigdy nie trafię ale chociaż zostaną wspomnienia bo mało brakowało...



#702 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 13:33

@Gugcio gratuluję nowej życiówki, 60cm robi wrażenie ;) @matt chcemy więcej takich fotek :ph34r:  @guciolucky całkiem przyzowite to otarcie łez ;)



#703 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:02

Takiego już nigdy nie trafię ale chociaż zostaną wspomnienia bo mało brakowało...

Oj trafisz :) patu dobrze mowi nie jedna stracisz nie jedna zlowisz, pozatym Ty umiesz lowic.Wycwiczyles sie w trudnym terenie i jak dopadles Odre to w pierwszym rzucie klen, ogromny jan, stracona zyciowka i niejednego lowiacego zyciowka na otarcie lez. Ja tez lzy ocieram, po kilku stratach no ale coz zdarza sie :)

A dzisiaj po feralnym dniu

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  kn.jpg   66,94 KB   289 Ilość pobrań
  • Załączony plik  kn1.jpg   48,31 KB   348 Ilość pobrań
  • Załączony plik  kn2.jpg   40,88 KB   262 Ilość pobrań


#704 ONLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:47

@guciolucky, gratki za fajna kluske i swietna fotke. Zyciowki jeszcze beda i to pewnie nie jedna. @Grundwald znow sliczne rybki i fajne filmiki, Gratki. Dziekuje jeszcze raz za gratulacje Panowie ;)
  • Negra lubi to

#705 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:06

Gratki koledzy , fajne klonki, grunwald polecam gopro ;) 



#706 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 20 sierpień 2013 - 00:35

Na przyszly sezon powinna byc kamerka, wszytsko w swoim czasie :) pzdr



#707 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:28

Sypnęło grubymi rybami...pięknie Panowie, jest na czym oko zawiesić. Zazdraszczam, bo ten sezon mam na straty.

 

Proszę o więcej fot żebym wiedział za czym tęsknię.



#708 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 18:49

Ja się uparłem że będę łowił Kleksy na bezsterowce i łowię.Kwestia prowadzenia wabika.Najlepiej głęboko z pukaniem o dno,podbicia i po nich przerwa na opad.Po dzisiejszym dniu nie można już mówić o przyłowach.Będę rozwijał temat.Tym bardziej że jak walnie to jest minimum 45-50cm.Brania na przemian Bolenie/Klenie.

Załączony plik  P1120751.JPG   53,73 KB   263 Ilość pobrańZałączony plik  P1120754.JPG   66,65 KB   363 Ilość pobrań

Sprzęt wędka-Daiwa Zillion 6'3,multi Ryoga 1016L.Plećka 15lb na końcu fluorocarbon 0,38mm.Wobek Raptor8 BS imitacja czebaczka.

Załączony plik  P1120750.JPG   96,1 KB   311 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 

 


  • robert67, andego i Winko lubią to

#709 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 22 sierpień 2013 - 04:51

Ładna kluska  Tomy GRATY  ;)  Klenie na bezsterowce - to bardzo ciekawe! Z niecierpliwością czekam na kolejne efekty bo temat mocno mnie zaciekawił.



#710 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 sierpień 2013 - 07:59

ładnie tomy.. a ja się ostatnio zastanawiałem czy FC 0.33 nie zakłuca pracy moich tarnusow... a tu widzę twoje wobki lataja z FC 0.38mm :P



#711 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 08:37

Akurat te były łowione na duże Raptory BS'y a mam też mniejsze,tylko są trudniejsze w prowadzeniu ale spróbuje je jeszcze dociążyć.Najszybciej łapią temat koledzy którzy  łowią na muchę.Prowadzenie jest bardzo podobne jak przy mokrej i streamerze.Jedynie sprzęt inny.Moim zdaniem przy tej metodzie design ma kluczowe znaczenie.Na mojej Wiśle jest mnóstwo czebaczka amurskiego stąd wziął się kształt i malowanie Raptorów BS.Pomysł na bezsterowce Kleniowe wziął się stąd że nie lubię robić wobków SDR po za tym trochę mnie znudziły konstrukcje ze sterem no i na rynku tego tyle.BS'em bez problemu można obłowić najgłębsze dołki.Łowienie ciekawe trzeba kombinować.Duży wachlarz gatunków-Boleń,Kleń,Sandacz,Okoń.Problemów z zasięgiem nie ma.Wobki ważą ok.12g.Można łowić grubo jak widać,zmniejsza to ryzyko zostawiania na dnie pieniędzy.Temat będzie mocno rozwijany.


Użytkownik Tomy edytował ten post 22 sierpień 2013 - 08:42


#712 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 sierpień 2013 - 08:46

dobra nie pitupitu... tylko powiedz kiedy mogę je mieć u siebie :P



#713 OFFLINE   loopez

loopez

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:30

Tomy , Czy klenia nie przeszkadza taki gruby Fc  i plecionka ? Nie zauwazyles mniejszej ilosci bran czy cos :P ?  Bo jak nie to chyba na zylke 0.18 trzeba sie przerzucic :P



#714 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:35

Ja się uparłem że będę łowił Kleksy na bezsterowce i łowię.Kwestia prowadzenia wabika.Najlepiej głęboko z pukaniem o dno,podbicia i po nich przerwa na opad.Po dzisiejszym dniu nie można już mówić o przyłowach.Będę rozwijał temat.Tym bardziej że jak walnie to jest minimum 45-50cm.Brania na przemian Bolenie/Klenie.

Witam, jak często przy tej metodzie i przynęcie łowisz sandacze, sumy i szczupaki?

Mam wrażenie, że klenie i bolenie powinny tu być przyłowem a nie odwrotnie.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 22 sierpień 2013 - 09:36


#715 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:45

Pomysł na bezsterowce Kleniowe wziął się stąd że nie lubię robić wobków SDR po za tym trochę mnie znudziły konstrukcje ze sterem no i na rynku tego tyle.

 

ale chyba nie tylko stad? ;)



#716 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:59

Tomy , Czy klenia nie przeszkadza taki gruby Fc  i plecionka ? Nie zauwazyles mniejszej ilosci bran czy cos :P ?  Bo jak nie to chyba na zylke 0.18 trzeba sie przerzucic :P

 

Mam wrażenie że na dużych rzekach to nie przeszkadza.Żyłka to trochę inny temat.Odbija i złamuje światło przez co jest widoczna.Fluorocarbon jak jest w wodzie-znika ja go przynajmniej nie widzę a żyłkę tak.Plecionka nie przeszkadza bo odcinek FC to 50-60cm.Branie Klenia na bezsterowca jest podobne do strzału Bolenia z opadu.

Witam, jak często przy tej metodzie i przynęcie łowisz sandacze, sumy i szczupaki?

Mam wrażenie, że klenie i bolenie powinny tu być przyłowem a nie odwrotnie.

To były woblery typowo pod Bolenia,potem przeszły lekką metamorfozę co zmieniło pracę na bardziej zamaszystą.Klenie zaczęły do tego tłuc a Boleniom też to spasowało.Expressem nie łowię nigdy bo to jest nuda i daje słabe efekty no i te woblery nie nadają się do takiego  prowadzenia z resztą nawet nie próbowałem.Fido Sandaczy nie łowię bo te ryby u mnie zostały pożarte przez gruntowców,ale Maek łowi na Leviathany ładne Sandokany.Sumy no nie wiem w nocy nie lubię łowić w dzień wole Bolenie i Klenie.Dla mnie są to woblery Kleniowe.Jest to nowe podejście do tematu.Coś innego a ja zawsze się wyłamywałem z szablonów.Trzeba sobie to tylko przestawić w głowie i uwierzyć a potem z tą wiarą spróbować. 

 

ale chyba nie tylko stad? ;)

No masz!Wydało się.Pomysł poddał właśnie Pitt. :D ale to chciałeś coś z oczkiem w łebku.No ale pomysł faktycznie urodził się na naszych privach.Jadę dzisiaj testować maluchy.

Załączony plik  P1120770.JPG   85,21 KB   116 Ilość pobrańZałączony plik  P1120773.JPG   102,38 KB   121 Ilość pobrań

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 22 sierpień 2013 - 10:28

  • Dienekes lubi to

#717 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 sierpień 2013 - 10:39

im dluzej o nich czytam i sie im przygladam tym chetniej bym je zobaczyl w moim wydaniu Urban Fishing :) 

 

chociaż mam też porachunki z pewnym bolkiem na głowkach na odrze... tam też by moglo to robic...



#718 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 11:25

eee tam  :)  przyneta z oczkiem 'w glowie' tam, gdzie ja sobie wymysliem, to wabik specyficzny, na specyficzne warunki i o bardzo specyficznej pracy ... przyjdzie jeszcze jego pora ;)
 



#719 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 sierpień 2013 - 22:36

Dzisiaj slabo ale udalo mi sie znalezc nowa miejscowke, woda spada i ryby sie przenosza, ale na razie mam dosc :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  km1.jpg   37,71 KB   188 Ilość pobrań
  • Załączony plik  km2.jpg   52,59 KB   215 Ilość pobrań
  • Załączony plik  km3.jpg   61,6 KB   158 Ilość pobrań

  • Winko lubi to

#720 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 23:42

Byłem też dzisiaj.Wodą huśtał strasznie i w ogóle jakiś senny dzień.Dwa razy o mało na główkę nie wpadłem do wody tak mnie kima brała. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych