Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
990 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 09 wrzesień 2013 - 08:41

wczorajszy na owada stepanow, powoli ucze sie łowic tymi smużakami.

Jaki sprzęt używasz?



#822 OFFLINE   smasher

smasher

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaRegensburg/Bawaria

Napisano 09 wrzesień 2013 - 10:39

Jaki sprzęt używasz?

Wędka Team Dragon 2,70m 3-14g, Kołowrotek Spro Red Arc 10100, żyłka 0,18mm salsa.



#823 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 14 wrzesień 2013 - 13:07

Dzisiejszy 45 cm, podkrakowska Wisła.

Załączone pliki


  • Winko lubi to

#824 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2013 - 13:26

Gratki dla łowców . Kluski z polandii ładniejsze zdecydowanie od tych na wyspie , czerwone płetewki :wub:

 

Standard wyspiarski 50+ ;)

Załączony plik  1.jpg   231,14 KB   330 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   212,68 KB   433 Ilość pobrań

 

Białe kibice ;)

Załączony plik  3.jpg   150,14 KB   362 Ilość pobrań


  • bobesku, Negra i Winko lubią to

#825 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 15:27

Jak się  swansy spisują?



#826 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:31

Jak się  swansy spisują?

Je nie jestem z Peterborough :P 



#827 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 23:22

Załączony plik  klen.jpg   61,96 KB   284 Ilość pobrań51cm z dolnego Sanu PB  :D


  • popper, Negra i Winko lubią to

#828 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 wrzesień 2013 - 21:58

45cm na nową, tonącą(!), ale świetnie smużącą i latającą Brombę w rozmiarze 2cm. Andrzej zaszalał z tym wobkiem ;)

 

Pozwoliłem sobie wykonać zdjęcie w stylu Pitt'a, tylko rozmiar nie ten szwajcarski  ;)

 

Załączony plik  klenik_nowa bromba.jpg   58,94 KB   464 Ilość pobrań

 

 

Pozdrówka

Kamil



#829 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 17 wrzesień 2013 - 05:08

Tłuścioszek na pasikonika.

 

Załączone pliki



#830 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2013 - 06:43

Ooooo. Suchi muchi.. Taki klocek mi się właśnie marzy na muchóweczce! Gratulacje :)



#831 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 18 wrzesień 2013 - 18:29

45cm na nową, tonącą(!), ale świetnie smużącą i latającą Brombę w rozmiarze 2cm. Andrzej zaszalał z tym wobkiem ;)

 

Pozwoliłem sobie wykonać zdjęcie w stylu Pitt'a, tylko rozmiar nie ten szwajcarski  ;)

 

attachicon.gifklenik_nowa bromba.jpg

 

 

Pozdrówka

Kamil

Znowu nie przesadzaj z tą skromnością ^_^  Co do BROMBY to oczywiście masz rację - prezentuje się i lata znakomicie :rolleyes:


  • krystiano1981r lubi to

#832 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 22:17

Bromba zajefajna, ale czekam na 40mm, testowalem juz te lil'bugi, wywala je przy szybszej wodzie, a bromba to po wodospadem bedzie pod nurt plywala. Dzisiaj odwiedzilem widawe, za wysoka woda zeby cokolwiek brało (tylko smużaki)



#833 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 wrzesień 2013 - 23:37

 Jak tą małą miałem super zasięg na Avidzie do 18g i żyłce...0,22mm ;) Po rzucie...tonie. Ale już po samym napięciu linki w nurcie smuży pięknie, nie wywraca się i trzyma się wody, jak powinna.

 

Bromba zajefajna, ale czekam na 40mm

 

40mm??To dopiero będzie pocisk :D

Aczkolwiek większy wabik=większa kotwica(ja do Bromby 33mm zakładam grubą, kutą kotwicę nr 6) i od takiego wabika klenie(szczególnie te mniejsze) potrafią się odbić. A tą małą zasysają pięknie i % skutecznych zacięć też chyba większy. Może przy rekreacyjnym łowieniu to nie ma aż takiego znaczenia, ale jak ktoś liczy punkciki na zawodach...

 

Poza tym, "kilwater" i samą wibrację taki maluch też robi inną, niż ten duży egzemplarz. A ryby różne(i zmienne) gusta miewają ;)

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 18 wrzesień 2013 - 23:38


#834 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:05

Małą bromba w moim przypadku odpana, z jednaj przyczyny. Tonie, po rzucie, pozwalam smużakowi  żeby jeszcze plynął swobodnie poszarpując go  tak jakby się owad kokosił na wodzie a gdzies tam w ostatniej fazie dopiero go sciągam. Najwiecej bran jest własnie wtedy kiedy go poszarpuje.


  • Kamil Z. lubi to

#835 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2013 - 08:54

Małą bromba w moim przypadku odpana, z jednaj przyczyny. Tonie, po rzucie, pozwalam smużakowi  żeby jeszcze plynął swobodnie poszarpując go  tak jakby się owad kokosił na wodzie a gdzies tam w ostatniej fazie dopiero go sciągam. Najwiecej bran jest własnie wtedy kiedy go poszarpuje.

Pełna zgoda.

Ta nowa, tonąca wersja, to po prostu model na całkowicie inne łapanie.  Ale jest też wersja pływająca- tyle, że to już nie jest taki pocisk ;) Przynajmniej nie na lince 0,22mm i mocniejszym kiju ;)

W tą tonącą też miałem brania zaraz po uderzeniu przynęty o powierzchnię wody. Jak zawsze przydaje się czujność i natychmiastowe zamknięcie kabłąka, jeszcze przed wpadnięciem przynęty do wody.

 

Na małej rzeczce, lub gdy zbierają swobodnie spływającego robala, świetnie sprawdza się min. chrabąszcz, którego na cienkiej żyłce kładziemy na wodzie i pozwalamy dryfować w potencjalne stanowiska kleni :)

 

 

Pozdrówka

Kamil



#836 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 09:13

Na małej rzeczce, lub gdy zbierają swobodnie spływającego robala, świetnie sprawdza się min. chrabąszcz, którego na cienkiej żyłce kładziemy na wodzie i pozwalamy dryfować w potencjalne stanowiska kleni :)

 

 

Pozdrówka

Kamil

 

Mi się w takich sytuacjach sprawdza i jest numero uno Insect ten najwiekszy, Zanim andrzej wprowadził wersje smużącą to wycinałem stery które były pod kontem i tak majstrowałem ze ster znalazł się w pozycji pionowej uzyskujac efekt smużenia również. Teraz już tego nie muszę robić. Czas też zacząć próbować tworzyć swoje wobki, warszat jest materiały są i teraz w zimie czas popoludniami bedzie. Zobaczymy jak wyjda :)



#837 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 19 wrzesień 2013 - 18:51

Z tych trzech modeli o których mowa czyli bromba, insect czy chrabąszcz to jednak zdecydowanie na moich łowiskach sprawdza się ten ostatni w wersji nurkującej. Owszem często klenie ruszają do niego zarz po wpadnięciu do wody ale najwięcej brań mam na niego jednak gdy dryfuje wraz z nurtem ale pod powierzchnią wody. Często łowię nim również w ten sposób że pozwalam mu swobodnie przepłynąć po powierzchni metr czy dwa po czym wykonuje kilka energicznych ruchów korbka aby się jak najszybciej zanurzył i zaraz luzuje żyłkę wędziskiem, właśnie w tym momencie mam również dużo brań. Warto spróbować - polecam  :D


Użytkownik Winko edytował ten post 19 wrzesień 2013 - 18:51


#838 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 21 wrzesień 2013 - 09:34

Hej Panowie.

Takie moje pytanie skromne łowicie coś klenie? A jak tak to gdzie ich szukacie i jak żerują. Porównywalnie z latem czy tylko przez parę minut dziennie.

3 mój wyjazd kończy się bez kontaktu jedynie mały boleń ryb już nie potrafie namierzyć nigdzie się już nie pokazują, przynęt w ogóle nie odprowadzają. Jest to moja pierwsza jesień i jest beznadziejna nie potrafię nic złowić. Używam woblerów champion 4cm i Janusza Widły baczki oraz igiełki i jeszcze 3 takie bardziej okrągłe sieki tez z 3cm i cisza.

Może te woblery się nie nadają na jesienne klenie? Jakieś wskazówki?



#839 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 wrzesień 2013 - 09:42

Przynęty masz ok, bo przecież nie ma złych wabikó ;) . Kwestia miejsc, w których szukasz ryby. Może po prostu już ich nie ma tam, gdzie łowiłeś je przez całe lato? I sporo też zależy od poziomu wody. Szczególnie, jak gdzieś w pobliżu jest tama, to te wahania mogą być bardzo znaczne i to często niezależnie od pogody, czy opadów. A ma to ogromny wpływ na aktywność ryb.

 

 

Pozdrówka

Kamil



#840 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 21 wrzesień 2013 - 09:51

W dobrzy cach jest zapora wczoraj szła największa woda w tym roku podniosła sie około 30-40 cm od tego co było w lecie. Czy to ma duzy wpływ i jak  żerują wtedy ryby? Wolą Stabilną wodę, czy jak opada czy się podnosi?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych