Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

rekord Polski szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:46

najgorsze jest to ,że najprawdopodobniej był to gość nieprzymierający głodem bo kusza i dobry strój są warte kupe kasy a biedny szczupalek zginął bo ów talent chciał się pochwalić przed koleżkami :angry:
może jakby pod wodą miał chwilę namysłu nie oddałby strzału ale adrenalina zrobiła swoje.Nie bronie gościa szkoda mi tylko tej besti 146 cm

p/w

#42 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 18 lipiec 2007 - 18:00

Można tylko mieć nadzieje,że płetwonurkowie stworzą na wzór naszego C&R jakiąś swoją niepisaną etyczną zasadę (S&O...sfotografuj i odpuść :D)Znam kilka osób uprawiającu ten rodzaj sportu i choć płetwonurkowie nie są w stanie zbużyć równowagi ilościowej w danym akwenie,to jednak nie można tego bagatelizować bo ich łupem padają przeważnie ryby bardzo okazałe :(

Pozdr.Seba

#43 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 lipiec 2007 - 18:44

a ryby okazałe poszukują również okazałych partnerów do tarła......

#44 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 lipiec 2007 - 19:33

A, chyba, że jest to teza słuszna, Sochun. To właściwie nie ma już o czym dyskutować. Pozdrawiam
PS
Ja już kończę interesowanie się tym tematem. To intelektualne zero, jak ktoś tam wypowiedział się na temat tego płetwonurka było boskie, więc po mnie już nic w tym temacie. I po każdym podobnym do mnie.

#45 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 lipiec 2007 - 19:49

A, chyba, że jest to teza słuszna, Sochun. To właściwie nie ma już o czym dyskutować. Pozdrawiam
PS
Ja już kończę interesowanie się tym tematem. To intelektualne zero, jak ktoś tam wypowiedział się na temat tego płetwonurka było boskie, więc po mnie już nic w tym temacie. I po każdym podobnym do mnie.


Ten ktos tam dziekje za uznanie i mowi narka honorowemu obroncy bezmyslnego pletwonurka :angry:


#46 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2007 - 20:21

A, chyba, że jest to teza słuszna, Sochun. To właściwie nie ma już o czym dyskutować. Pozdrawiam [...]


To rzuć jakieś za lub przeciw i zacznij dyskusję.
Przykro mi, ale musiałbym zająć się tematem poważnie, żeby proponować zmiany w prawie, przynajmniej się z nim poważnie zapoznać. Niestety wiesz, że mam teraz inne zajęcia, więc ograniczyłem się do lakonicznego poparcia.

Pozdrawiam.

#47 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 21:17

Nic nie zwalnia za daleko, ale nie posuwajmy się za daleko.

A bez metafor?? :wacko:


#48 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2007 - 21:32

Mój błąd. Już wyedytowałem. Chodziło mi o to, żeby nie porównywać ustaw norymberskich do naszego prawa pozwalającego zabić szczupaka

#49 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 18 lipiec 2007 - 22:22

[quote]
Jak w tytule - dokładnie 146 cm, 25,5 kg - zginął na jednym z małych, podolsztyńskich jezior, w ub roku z rąk podobno świetnego płetwonurka - myśliwego.
[/quote]

Bardzo smutne :(
I jak tu w Polsce ma rozwijać się odnowa populacji szczupaka, gdy najlepsze materiały genetyczne idą... na patelnie

P/S - ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz - co taki nurek będzie chciał podziwiać pod wodą za 5 - 10 lat, gdy wszystkie dorodne ryby zostaną wyłapane, a w polskich jeziorach i rzekach będą pływały tylko niewyrośnięte niedobitki

PP/S - kiedyś przez jakiś czas interesowałem się myślistwem - jednak był to dosyć krótki okres mojego życia, gdyż szybko przekonało mnie pewne hasło: Polowanie z obiektywem.
Niestety niektórzy zamiast ładnego kolorowego zdjęcia, wolą mieć suchą, zakurzoną czaszkę zwierzęcia

Z ubolewaniem
[/quote]

Z myślistwem jest tak: żeby strzelać byki czy odyńce (czyli te najbardziej pożądane przez myśliwych zdobycze) trzeba najpierw zostać selekcjonerem (oddzielne, dodatkowe myśliwskie uprawnienia). Selekcjoner powinien strzelać sztuki słabe i stare. Najpiękniejsze byki zostawia się jako dobry materiał genetyczny. Strzela się też -często z nakazu -dużo młodzieży i samic; jak jest za dużo pań, a mało panów, to wśród panów nie ma konkurencji -byle chłyst może sobie potentegesić i przekazać swoje chłystowate geny. Młodzież strzela się, żeby ograniczyć populację. Wszystko proste.

Myśliwi prowadzą normalną gospodarkę łowiecką. Strzelają. Jedni zbierają trofea, inni nie zbierają. Proste.

Ze zwierzyną -zwłaszcza płową -jest teraz tak, że mnoży się jak diabli. Trzeba strzelać i tyle. Albo olać sprawę i zostawić rzecz sforom wiejskich kundli i chłopom z ich linkami, drutami i truciznami.

...a szczupak? Szczupaka oczywiście szkoda, ale to nie powód, żeby zaraz kogoś pod but brać. Najbardziej zaciekłym proponuję odwiedziny na jakimś forum ekologicznym. Niech sobie poczytają o wędkarzach. Zwłaszcza o tych dewiantach, co łapią, a potem wypuszczają -bo czemu łapią, jak potem wypuszczają? Męczenie żywego stworzenia, Matki Natury dziecięcia, dla prymitywnej przyjemności...

#50 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 18 lipiec 2007 - 22:46

...a szczupak? Szczupaka oczywiście szkoda, ale to nie powód, żeby zaraz kogoś pod but brać. Najbardziej zaciekłym proponuję odwiedziny na jakimś forum ekologicznym. Niech sobie poczytają o wędkarzach. Zwłaszcza o tych dewiantach, co łapią, a potem wypuszczają -bo czemu łapią, jak potem wypuszczają? Męczenie żywego stworzenia, Matki Natury dziecięcia, dla prymitywnej przyjemności...


uuu mocne słowa, chyba wybuchnie spora dyskusja tylk onie wiem czy warto :mellow:

#51 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2007 - 22:55

Niestety, często ludzie tak nas traktują. Ja osobiście paru osobom z mojego otoczenia musiałem tłumaczyć, że wypuszczona ryba przeżywa. Moja Pani na przykład dalej narzeka, że biedne rybki, że je kłujemy w pyszczki...

#52 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 18 lipiec 2007 - 22:57

Co do szczupaka - naprawdę szkoda takiego okazu.
Co do nurka - zwyczajny bezmyślny idiota.
Co do obrońców nurka - zapewne mają/mieli podobne hobby.


@Roch możesz podać link do jakiegoś takiego forum w którym jest temat o wędkarzach wypuszczających swoje zdobycze ?, chętnie poczytam co tam zieloni samrują

#53 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 lipiec 2007 - 03:36

Sochun, z zasady nie dyskutuję tez słusznych - to nie ma sensu.
Nie dyskutuję też tam, gdzie nazywa się ludzi idiotami - również z zasady.
Inteligencjom wybitnym wyjaśniam, że przy założeniu - każde założenie obniża wartość dowodzenia, to elementarz - iż w zdaniu: X jest idiotą jest jakikolwiek sens, gdy jest pisane na podstawie danych jakie tu mamy, można na nie odpowiedzieć tylko czymś równie sensownym: X jest geniuszem :D. To taki żart - straciłem ochotę na dyskusję.

#54 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2007 - 07:29

Najpiękniejsze byki zostawia się jako dobry materiał genetyczny.
(...)
...a szczupak? Szczupaka oczywiście szkoda, ale to nie powód, żeby zaraz kogoś pod but brać. Najbardziej zaciekłym proponuję odwiedziny na jakimś forum ekologicznym. Niech sobie poczytają o wędkarzach. Zwłaszcza o tych dewiantach, co łapią, a potem wypuszczają -bo czemu łapią, jak potem wypuszczają? Męczenie żywego stworzenia, Matki Natury dziecięcia, dla prymitywnej przyjemności...


@Roch
Faktem jest, że w Polskich wodach populacja szczupaków jest bardzo przetrzebiona, w związku z tym jak najbardziej byłoby wskazane zastosowanie wspomnianej przez Ciebie zasady, aby chociaż Najpiękniejsze byki zostawia się jako dobry materiał genetyczny. Co oznacza, że zachowanie nurka było, delikatnie mówiąc, mało rozsądne.

Ponadto - nadal razi mnie krótkowzroczność takiego płetwonurka - co on się spodziewa oglądać pod wodą za parę lat ... :unsure:

Odnośnie tego, że wędkarstwo to męczenie żywego stworzenia - niezaprzeczalnie się z Tobą muszę zgodzić. Jednak pomimo tego staramy się stosować zasadę C&R, aby w jak najmniejszym stopniu im zaszkodzić.

@Roch - może zakończymy dyskusję na tym etapie zanim na forum dojdzie do kolejnej poważnej dyskusji

Pozdr.

#55 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 12:53

Mój błąd. Już wyedytowałem. Chodziło mi o to, żeby nie porównywać ustaw norymberskich do naszego prawa pozwalającego zabić szczupaka

A któz je porównuje?? Napisano, ze tez kiedys obowiazywaly.
Wyzszosc prawa, powiedzmy naturalnego, nad stanowionym jest przynajmniej dla mnie norma.

#56 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 lipiec 2007 - 19:27

Zestawiłeś je ze sobą, postawiłeś obok siebie, ale rozumiem o co Ci chodzi. Szczególnie, że w naszym przypadku wystarczyło z tego prawa nie korzystać. Nie trzeba było go łamać w imię powiedzmy nieposłuszeństwa obywatelskiego.
Chociaż jakie w tym przypadku (szczupaka) jest prawo naturalne?

#57 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 19 lipiec 2007 - 19:59

Chociaż jakie w tym przypadku (szczupaka) jest prawo naturalne?

Wydaje mi się, że w przypadku szczupaka prawem naturalnym jest to, że go je człowiek.
W przypadku rekina naturalnym prawem jest to, że rekin może zjeść człowieka.
:D


#58 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 19 lipiec 2007 - 20:26

[quote]

Chociaż jakie w tym przypadku (szczupaka) jest prawo naturalne?
[/quote]
Wydaje mi się, że w przypadku szczupaka prawem naturalnym jest to, że go je człowiek.
W przypadku rekina naturalnym prawem jest to, że rekin może zjeść człowieka.
:D

[/quote]

...może ale wcale nie musi

#59 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 lipiec 2007 - 20:31

...a człowiek rekina... :mellow:

#60 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2007 - 21:05

Człowiek je rekiny, jak najbardziej. Juz pominę tu zupę czy inne z płetwy ale czasami pod napisen tuńczyk w puszcze kryje się kosogon albo jakiś mako.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych