Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

rekord Polski szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 18 lipiec 2007 - 06:55

...czy tego typu polowania sa w Polsce dopuszczalne ?

Z tego przepisu wynika, że są legalne:
http://www.abc.com.p...u/2001/1559.htm
Ale nie jestem pewien, czy się coś w tym zakresie nie zmieniło.

Poza tym RAPR dopuszcza połów ryb kuszą na swoich wodach:
http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=szablony&file=ind exg&ids=73


#22 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 lipiec 2007 - 07:00

Jak w tytule - dokładnie 146 cm, 25,5 kg - zginął na jednym z małych, podolsztyńskich jezior, w ub roku z rąk podobno świetnego płetwonurka - myśliwego.


Bardzo smutne :(
I jak tu w Polsce ma rozwijać się odnowa populacji szczupaka, gdy najlepsze materiały genetyczne idą... na patelnie

P/S - ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz - co taki nurek będzie chciał podziwiać pod wodą za 5 - 10 lat, gdy wszystkie dorodne ryby zostaną wyłapane, a w polskich jeziorach i rzekach będą pływały tylko niewyrośnięte niedobitki

PP/S - kiedyś przez jakiś czas interesowałem się myślistwem - jednak był to dosyć krótki okres mojego życia, gdyż szybko przekonało mnie pewne hasło: Polowanie z obiektywem.
Niestety niektórzy zamiast ładnego kolorowego zdjęcia, wolą mieć suchą, zakurzoną czaszkę zwierzęcia

Z ubolewaniem

#23 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 lipiec 2007 - 07:05

Jeszcze słowo, bo postów zrobiło się dużo i moja intencja może stać się nieczytelna, a jest prosta.
Dlatego to wszystko napisałem, bo marzy mi się, iż środowisko wędkarskie to będzie takie środowisko, które skupia ludzi o szerokich horyzontach, którzy rozumieją, że ich hobby jest jednym z wielu, a ich punkt widzenia nie jest jedynie słusznym; którzy nie obrzucają epitetami tych, którzy zajmują się czymś zupełnie innym, co im akurat się nie podoba. Jacek Kaczmarski śpiewał: A ty siej. A nuż coś wyrośnie. Też chciałbym złowić tego szczupaka, wypuścić - gdyby na moich oczach złowił go wędkarz i chciał zabrać, próbowałbym do tego nie dopuścić, wyperswadować człowiekowi zajmującemu się tym, co ja. Gdyby zabił go kusznik - nie odezwałbym się, bo powtarzam: to inny porządek. Pozdrawiam

#24 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 18 lipiec 2007 - 07:14

Zabił i zabrał. Dlaczego? Pewnie, żeby się pochwalić przed kumplami, rodziną, sąsiadami... Gdyby powiedział, że miał połtorametrowego szczupaka na muszce i nie strzelił to by wszyscy w/w uznali, że blagier i ściemniacz. Nie chciał być wporządku z własnym sumieniem (być może go nie ma) tylko liczyła się pochwała i późniejsza duma. Teraz będzie spoglądał na wiszący nad łóżkiem ogromny łeb SZCZUPAKA i chełpił się jaki to on kozak. Smutne, bardzo smutne :( Może kiedyś zrozumie i będzie żałował. Oby tak sie stało.

Xavi

#25 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 lipiec 2007 - 07:48

Zrobię tak: wypowiadam wojnę ( :D ) Kolegom Wędkarzom, którzy dyskredytują tego płetwonurka - pewnie bardzo dobrego, a to mi zawsze imponuje - w której będę stawał w jego obronie. Moje domniemanie jest takie, że zrobił to - nie tak, jak ja, gdy byłem smarkiem - legalnie, miał prawo...ufff.
(Czy mnie - nas - dziadowie nie mogli wychować na pacyfistów?) :D Pozdrawiam, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwników.

#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2007 - 07:59

@Pike
myślę że z Twoich wojennych planów nici wyjdą, bo wiele osób na tej stronie rozumie że tam gdzie pojawia się konflikt pomiędzy prawem a moralnością, czy też odpowiedzialnością, zawsze będą dwie strony...

Trzymanie się litery prawa nie wyłącza prawa do moralnego potępienia.


#27 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 lipiec 2007 - 08:04

Szkoda Friko, bo dyskusje rozwijają - ja bym skorzystał na pewno, adwersarze i obserwatorzy - być może. Będę zaglądał do tego tematu :D . Pozdrawiam

#28 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2007 - 09:00

@pepe, @clicktime, jestem z Olsztyna i jeśli to nie tajemnica podajcie nazwy tych jezior. Jestem bardzo ciekawy gdzie u nas jeszcze grasują takie bestie.

@Pike słyszałem o myśliwych, którzy potrafią odpuścić naprawdę dorodny okaz zwierza.

Widzisz Pike ...ten gosciu zabil Krola Polskich Szczupakow i to jest wlasnie niewybaczalny brak szacunku i grzech . Inaczej bym to ocenial gdyby to byly jakies pistolety na grilla .


Właśnie o to chodzi, tu kończy się prawo, a zaczyna zwykła ludzka przyzwoitość, szczególnie że był to płetwonurek. Właśnie od takich hobbystów jak myśliwi, wędkarze czy płetwonurkowie przyroda wymaga większego szacunku i ruchu mózgownicą (serca?). Nas obowiązuje nie tylko prawo.

Pozdrawiam.

#29 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2007 - 09:49

Uprzejmie donoszę.
Jak w tytule - dokładnie 146 cm, 25,5 kg - zginął na jednym z małych, podolsztyńskich jezior, w ub roku z rąk podobno świetnego płetwonurka - myśliwego. Oczywiście nie na wędkę. :(
Smutno ale to prawda. Wiadomość z absolutnie pewnego źródła.
Może uda mi się dostać do zdjęć...
Z wyrazami głębokiego ubolewania,
Pepe


Bardzo zabolało mnie serce... aż mi płakać się chce... :( :(
Brak mi słów. Mam tylko nadzieję, że w Polsce są jeszcze tak wielkie szczupaki i że będzie nam dane pobić nasz oficjalny rekord.



#30 OFFLINE   at305

at305

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja Warszawa

Napisano 18 lipiec 2007 - 10:45

Panowie. Tu nie chodzi o prawo. Jeśli pozwala ono na takie rzeczy należy je zmienić. Tu chodzi o coś większego, o świadomość ekologiczną. To przede wszystkim my powinniśmy propagować zasadę no kill jako proekologiczną. Jedyny wyjątek czynią Szwedzi zabierając tylko tyle ile potrzebują dziś na kolację dla siebie i rodziny. My też powinniśmy tę zasadę stosować. Przy czym niemoralne, głupie i antyekologiczne jest zabieranie ryb niewymiarowych i okazów. Ja ryby wypuszczam. Na urlopie zdarza się, że ulegam prośbom o przywiezienie szpupaka, ale nigdy nie jest to sztuka mniejsza niż 50 cm i większa niż 70 cm. Po prostu uważam, że w ten sposób nie czynię przyrodzie krzywdy, a woda da mi jeszcze wiele lat radości spinningowania. Myślmy o jutrze i o tym, żeby nie dopuścić o wyczyszczenia wód. Chyba, że chcemy niebawem zrezygnować z hobby i oddać nasz sprzęt na złom.

#31 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 18 lipiec 2007 - 10:50

Smutne . :(
O ilu takich przypadkach wiemy,byc moze ktos kiedys ubil wiekszego .Tego napewno sie juz niedowiemy.

#32 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 18 lipiec 2007 - 10:53

Jakis czas temu ubito bolenia 120 cm :angry: Wedkarz, a jakże....

#33 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 18 lipiec 2007 - 10:57

at305-Jedyny wyjątek czynią Szwedzi zabierając tylko tyle ile potrzebują dziś na kolację dla siebie i rodziny.
sa tez wyjatki jak ci panowie ktorzy trzymaja lajbe obok mnie -czarne wory i jak leci - :( .Zwracalem uwage -wiazanka byla mila .(ze strony sasiada) bez komentarza.A bieda im w oczy niezagladala. :wacko:

#34 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2007 - 10:57

Jakis czas temu ubito bolenia 120 cm :angry: Wedkarz, a jakże....


Słyszałem o bolkach ponad metr, ale o okazie 120cm?
Skąd masz taką informację, kto go złowił i gdzie? Czy to wiarygodna informacja?
Masz lub widziałeś jakieś zdjęcia?



#35 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 lipiec 2007 - 11:02

o dopiero teraz ujawniacie takie doniesienia o kolosach................

#36 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 lipiec 2007 - 11:40

Jeśli pozwala ono na takie rzeczy należy je zmienić.

Żale podzielam, ale na razie widzę tylko tę jedną tezę - można wykazać jej prawdziwość bądź fałszywość, plusy i mankamenty.
Sochun, imponujące. To moja ulubiona scena z filmu Łowca jeleni, ale co z tego?


#37 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2007 - 12:18

[quote]
Jeśli pozwala ono na takie rzeczy należy je zmienić.
[/quote]
Żale podzielam, ale na razie widzę tylko tę jedną tezę - można wykazać jej prawdziwość bądź fałszywość, plusy i mankamenty. [...]

[/quote]

Zaprezentuj swoje przemyślenia na ten temat, jeśli masz. Dla mnie za dużo elementów i w sumie to już było. Obawiam się, że w temacie zmiany prawa nic nowego nie powiemy.


#38 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 12:20

Oprócz prawa jest jeszcze sumienie, etyka, dobry smak - jak kto woli.
Ustawy Norymberskie tez byly kiedys obowiazujacym prawem...prawo nie zwalnia ludzi od myslenia i odpowiedzialnosci.

#39 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 lipiec 2007 - 12:42

@Pike, w niektorych stanach w USA mozna strzelac bez ostrzezenia jak ktos ci wejdzie na posesje. Czy myslisz, ze wszyscy laduja bez zastanowienia tylko dlatego, ze mozna?? Prawo to jedna rzecz, a kierowanie sie rozumem to druga. Dla mnie ten koles to intelektualne zero!

#40 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2007 - 12:55

Oprócz prawa jest jeszcze sumienie, etyka, dobry smak - jak kto woli.
Ustawy Norymberskie tez byly kiedys obowiazujacym prawem...prawo nie zwalnia ludzi od myslenia i odpowiedzialnosci.


Nic nie zwalnia, ale nie posuwajmy się za daleko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych