Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jezioro Słup Dolnośląskie


  • Please log in to reply
710 replies to this topic

#101 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 04 December 2015 - 21:46

A wlasnie ze to od nas duzo zalezy prosze Panstwa. wszyscy stekamy a malo robimy . Taka jest gorzka prawda.ilu z Was poszlo na walne zakonczenie i podsumowanie sezonu do zwiazku? Ilu zainicjowala jakas akcje typu "no kill"  na rok 2016 ,czy limit 1 sandacz na tydzien ? itp... to oczywisicei miesiarzy i tak nie powstrzyma , jednak odbija sie echem i kiedys moze wkoncu dojsc do skutku. Powiem wam z wlasnego doswiadczenia . w 2014 roku wystosowalem petycje do pzw o udostepnienie slupa do plywania. porozwozilem z ziomkiem po sklepeach petycje , zbieralismy podpisy. Udostepnili ,co zapewne nie bylo zasluga petycji , jednak podejscie ludzi do tego tematu bylo : " no spoko ale i tak sie nie uda to po co , wytluka rybe , beda sieci itp itd..." wszyscy niby chcieli a zarazem mieli to gdzies. A 1 czerwca armagedon na wodzie pol polski plywa... i placz lament nie ma ryby , zatlukli , zakazac plywac....wszystkim nie dogodzi , ale zeby cos wniesc pozytwnego to trzeba samemu d. ruszyc niebaczac na innych


  • nalewator and KODZAK1234 like this

#102 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 posts

Posted 04 December 2015 - 23:00

@siarq dokładnie tak jak piszesz;-)

#103 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts

Posted 04 December 2015 - 23:16

ilu z Was...

 

Ja.



#104 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 posts
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Posted 04 December 2015 - 23:59

A wlasnie ze to od nas duzo zalezy prosze Panstwa. wszyscy stekamy a malo robimy . Taka jest gorzka prawda.ilu z Was poszlo na walne zakonczenie i podsumowanie sezonu do zwiazku? Ilu zainicjowala jakas akcje typu "no kill"  na rok 2016 ,czy limit 1 sandacz na tydzien ? itp... to oczywisicei miesiarzy i tak nie powstrzyma , jednak odbija sie echem i kiedys moze wkoncu dojsc do skutku. Powiem wam z wlasnego doswiadczenia . w 2014 roku wystosowalem petycje do pzw o udostepnienie slupa do plywania. porozwozilem z ziomkiem po sklepeach petycje , zbieralismy podpisy. Udostepnili ,co zapewne nie bylo zasluga petycji , jednak podejscie ludzi do tego tematu bylo : " no spoko ale i tak sie nie uda to po co , wytluka rybe , beda sieci itp itd..." wszyscy niby chcieli a zarazem mieli to gdzies. A 1 czerwca armagedon na wodzie pol polski plywa... i placz lament nie ma ryby , zatlukli , zakazac plywac....wszystkim nie dogodzi , ale zeby cos wniesc pozytwnego to trzeba samemu d. ruszyc niebaczac na innych

Oczywiście, że petycja nie była powodem udostępnienia zbiornika do pływania tylko od zeszłego roku przestał być zbiornikiem wody pitnej i to umożliwiło "otworzenie" zbiornika do pływania. Jeśli  zaś chodzi o  "no kill" od 2 lat bardzo mocno namawiamy wraz grupa kolegów, wędkarzy spotkanych na słupie do wypuszczania złowionych ryb. Spędziłem również setki godzin na kontrolach na okolicznych wodach, w ciągu ostatnich kilku lat. I naprawdę jeśli by miało to ode mnie zależeć to większość wód była by "no kill", ale tak jak napisałem nie ode mnie to zależy.

Nie wiem do którego koła należysz, ale wyobraź sobie reakcje ludzi na wlanym jak od 2lat próbujemy "zamknąć" odcinek tzw, kanału na Słupie w okresie wiosennym. Albo co się dzieje jak głośno mówimy o zwiększeniu wymiaru dla drapieżników i zmniejszeniu limitów. Gdyby mogli to by Nam oczy wydrapali i do gardeł się rzucili. Niestety taka jest rzeczywistość.... Większości karta musi się zwrócić.... :wacko: Zresztą jeśli jeździsz na Słup to sam widzisz co się dzieje. 



#105 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 posts
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Posted 05 December 2015 - 04:50

Jak chca sobie rybe skonsumowac to do rybnego. Wogole w Polsce mamy zacofane społeczenstwo. Moim zdaniem na wodach w naszym kraju powinien byc regulamin taki jak w Wielkiej Brytani. Zakaz zabierania ryb!

#106 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 05 December 2015 - 08:49

Słup przestał być woda zamknięta do pływania juz w 2013 roku, kiedy to ustawa zniosła strefy ochronne . W swoim poście nie piłem do Ciebie tylko do ogółu. Jasna sprawa jest sterotyp i myślenie post komunistyczne władz koł zarządzającym slupem. Jednak nie zwalnia to nas z walki o wspólne dobro. Jesteś czynnym dzialaczem to się chwali. Ja w zeszłym roku miałem plan stworzenia stowarzyszenia przyjaciół slupa . Jednak brak wsparcia ludzi mnie zniesmaczyl . Tematu niepozucile. I dalej jest za rym aby to stworzyć jednak trzeba ludzi którzy poświęca swój czas



#107 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 posts
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Posted 05 December 2015 - 10:54

Jak najbardziej dobra idea z tym stowarzyszeniem, ktora przydałoby sie wcielic w życie! Trzeba rownież kontrolowac te piekna wode z eody i brzegu coraz czesciej, żeby wykurzyc miediarzy z tego akwenu!

#108 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 05 December 2015 - 11:25

Łukasz jak wiesz doskonale ZO Legnica to jedna patologia i same ''leśne dziadki'' , póki tego nie zmienimy nie ma szans na normalną wodę w Naszym okręgu.

Od kilku lat nie można się przebić z żadnymi argumentami dotyczącymi ochrony ryb na tarliskach w okresach wiosennych.



#109 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 05 December 2015 - 12:33

To co są chętni do podjęcia tematu stowarzyszenia na slupie ? Jeśli tak to priv spotkanie i czas podjąć nierówna walkę 



#110 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts

Posted 05 December 2015 - 13:13

Jeśli zbierze się grupa osób chcących działać na rzecz zbiornika to mogę pomóc w kwestiach formalno-prawnych. Mam doświadczenie w tej materii.


  • Karol Krause likes this

#111 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 05 December 2015 - 15:26

Ja chętnie podejmę się pracy na rzecz wody...

Jesli znajdzię się większa grupa osób z chęcią zaangażuje się w pracę...

 

Jak coś zapraszam na priv-a


Edited by Karol Krause, 05 December 2015 - 15:34.


#112 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 05 December 2015 - 20:26

Chcąc coś stworzyć trzeba min 15 osób ,które bez ściemy srania mazgania podejmą się dzieła. Wpierw  spróbujmy ustalić czy będzie nas tylu . Jeśli tak to organizujemy spotkanie i spróbujemy coś stworzyc. Tylko się nie pchać... :P


Edited by siarq, 05 December 2015 - 20:44.

  • Karol Krause likes this

#113 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 13 December 2015 - 20:00

Nowe zasady na Słupie... oczywiście ''zakaz trollingu'' a jakże ... :angry:  :angry:  :angry:

 

http://www.pzw.org.p...ne dla wędkarzy



#114 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 posts

Posted 13 December 2015 - 20:09

zakaz trollingu jak najbardziej,niech ,,super mistrzowie'' pokażą klase a nie co drugi z trolla i jaki to on spinningista nr 1 w kole.....ale chyba gospodyń wiejskich



#115 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,164 posts

Posted 13 December 2015 - 20:13

@TomaszKKK

 

Trollingujesz? 



#116 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 13 December 2015 - 20:25

zakaz trollingu jak najbardziej,niech ,,super mistrzowie'' pokażą klase a nie co drugi z trolla i jaki to on spinningista nr 1 w kole.....ale chyba gospodyń wiejskich

 

Typowa ocena kogoś, kto o świadomym i celowym łowieniu tą metodą nie ma bladego pojęcia...


  • Drago, Karol Krause, count_martin3z and 1 other like this

#117 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 posts

Posted 13 December 2015 - 22:43

Typowa ocena kogoś, kto o świadomym i celowym łowieniu tą metodą nie ma bladego pojęcia...

 

 

wrózka na jb.pl?uwierz mi ze nie potrzeba mieć (jeżeli takie istnieje) ,,pojęcia o trollingowaniu''aby zobaczyć ze podczas tej metody ryby gryzą  75% częsciej i wyniki są o niebo lepsze niż podczas spinningu/opadu

 

p.s jeszcze wytłumacz mi co według ciebie kryje się pod pojęciem

 

a)świadome

 

b)celowe

 

:)


Edited by TomaszKKK, 13 December 2015 - 22:54.


#118 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LokalizacjaWroclaw

Posted 13 December 2015 - 23:29

Ty te głupoty puszesz na poważnie?

#119 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 13 December 2015 - 23:41

Pozytywne zmiany wprowadzone przez nasz kochane PZW. Chodz miesiarzy i tak to nie powstrzyma , to w dobra strone posuniecie. Jesli chodzi o troling. Mi osobiscie to nie przekszada strasznie ze zakazali , chociaz lubie troling. Czy jest tak skuteczny jak to kolega @TomaszKKK napisal... to smiem watpic. Raz sie sprawdza, innym czasem nie . Jesli sie nie przyjezdza po mieso nad wode , to w czym problem ? Niema znaczenia metoda . Jesli znamy pojecie zdrowy rozsadek , umiar , okres ochronny , wymiar -to niema problemu, Rownie dobrze mozna powiedziec , ze boczny trok , drop shot powinien byc zakazany bo sie lapie wiecej....o skutecznym lowieniu w trolingu trzeba miec pojecie. ta metoda nie polega tylko na wyzuceniu wabika i ciaganiu go Dobrze jest przy tym wiedziec na jakiej glebokosci pracuje.,  jak zejsc nim nizej np na 12m czy 15m i utrzymac... NIe tolingujesz -ok , jednak "nie siej fermentu" iz ta metoda to istny killer . pozdrawiam


  • Karol Krause and Sebalos like this

#120 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 14 December 2015 - 04:54

wrózka na jb.pl?uwierz mi ze nie potrzeba mieć (jeżeli takie istnieje) ,,pojęcia o trollingowaniu''aby zobaczyć ze podczas tej metody ryby gryzą 75% częsciej i wyniki są o niebo lepsze niż podczas spinningu/opadu

p.s jeszcze wytłumacz mi co według ciebie kryje się pod pojęciem

a)świadome

b)celowe

:)

Jeśli dla Ciebie trolling to odpalenie silnika, a następnie rzucenie wabika za burtę i kontemplowanie okoliczności przyrody, to pokazuje, że ani pojęcia o tym nie masz, ani nie prowadzisz przynęty świadomie, przez co można uznać takie łowienie za bezcelowe. A skoro zadajesz takie pytania, to wnioskuję, że tak właśnie jest.

Takich dyskusji było na forum już wiele i nie widzę sensu powracania do niej.

Nie w ograniczaniu metod doszukiwałbym się sposobu na poprawę rybostanu. Nie tędy droga...

Edited by Kamil Z., 14 December 2015 - 05:07.