Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Słup Dolnośląskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
710 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   bymes

bymes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaChojnów

Napisano 23 listopad 2015 - 16:32

na Słupie dalej cisza, byliśmy wczoraj ale tylko jedno drobne pstryknięcie sandaczowe na 3...

 

może przymrozki pomogą



#82 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 23 listopad 2015 - 17:40

Tak jak na większości okolicznych wód, z rybami bida, może właśnie ochłodzenie obudzi ryby



#83 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 18:40

Czy to prawda że zbiornik jest dostępny z pływadeł tylko do końca listopada?
  • Karol Krause lubi to

#84 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5486 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 listopad 2015 - 19:03

Tak . W rapr jest napisane i tyczy się to lowienia natomiast pływać rekreacyjnie można cały czas

#85 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 21:18

Dzięki za info. Może to i dobrze...mniej ryb wyjedzie z wody:)

#86 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 20:58

Doszły mnie słuchy ze na początku sezonu na słupie złapany został miesiarz który miał zabitych ponad 20 sandaczy. Skurwy..n pływał łodzią a żona na brzegu chowała ryby do campingu!!! Czy ktoś zna ten temat i wie jaką poniósł karę??? Bo ja bym go zaj...ł na miejscu tak jak te biedne ryby :@

#87 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 02 grudzień 2015 - 22:10

Doszły mnie słuchy ze na początku sezonu na słupie złapany został miesiarz który miał zabitych ponad 20 sandaczy. Skurwy..n pływał łodzią a żona na brzegu chowała ryby do campingu!!! Czy ktoś zna ten temat i wie jaką poniósł karę??? Bo ja bym go zaj...ł na miejscu tak jak te biedne ryby :@

 a mnie doszły słuchy ,że ryby w tym sezonie w ogóle nie brały  i jeszcze sandacze  20 szt :D  -jakaś fantazja Panie  

tak wynika z wpisów na forum   :ph34r:



#88 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 grudzień 2015 - 23:46

Jako, że słyszę tą historię już któryś raz z kolei to wyjaśniam.. owszem został złapany delikwent na początku czerwca z 18szt a nie 20 i były to niewymiarowe okonie a nie sandacze. Nie było sytuacji przez cały sezon aby ktoś został złapany z taką ilością sandaczy. Na początku sezonu owszem trafiło się paru klientów co mieli 3 szt.

#89 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 07:26

Jako, że słyszę tą historię już któryś raz z kolei to wyjaśniam.. owszem został złapany delikwent na początku czerwca z 18szt a nie 20 i były to niewymiarowe okonie 

I jaką poniósł karę ??



#90 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5486 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 grudzień 2015 - 08:00

Jeśli chodzi o sandacze to potwierdzam parę osob wyłapać mandaty za posiadanie 3 szt . Ryby słabo współpracowały w tym roku na slupie to fakt. Jednak we wrześniu okonie gryzly



#91 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 03 grudzień 2015 - 08:04

Jeszcze Słupa nie odwiedziłem a już mnie zniechęcił... Może nie sam zbiornik a ludzie ... Oczywiście nie wszyscy ale dużo osób tam po mięso przyjechało. 1 tydzień czerwca ponoć wyłapano ...



#92 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5486 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 grudzień 2015 - 09:20

No trochę ryby poszło tj fakt niezaprzeczalny.taka mentalność ludzka darmowa wałówa. Wszystkiego nie wytlukli nie ma opcji . Słup jest zbyt wredna woda co pokazał właśnie w tym sezonie. Okonia co roku tłuką i dalej jest go dużo. Także woda się broni sama :) ludzi nie zmienimy co najwyżej możemy dawać przyklad



#93 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2015 - 09:24

Co to za roznica nie miarowe sandacze czy nie miarowe okonie jebany klusol i tyle .

Dla mnie prosta sprawa wpierdol od braci wedkarskiej nad woda wyjasnil by mu wiecej niz 5 mandatow.

No i tak jak kolega napisal mozna dawac przyklad jak jeden po mordzie dostanie to inni moze sie zastanowia.


Użytkownik Fester edytował ten post 03 grudzień 2015 - 09:25

  • nalewator i wobler129 lubią to

#94 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 16:50

To trochę mi ułożyło ze to jednak nie były sandacze choć za okonie tez powinien srogo zapłacić!!! Słup fajny zbiornik i mam nadzieje ze ludzie którzy opiekują się tą wodą postarają się jeszcze bardziej chronić tą wodę np.wprowadzić limit 1 sandacza na 1 łódź na dobę:)
  • azhek lubi to

#95 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 03 grudzień 2015 - 17:08

Ja bym wprowadził zbiornik Słup jako woda No Kill - C&R :)

#96 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5486 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 grudzień 2015 - 23:15

Zobaczymy co przyniesie przyszły sezon. Czy zaś będzie powtórka w czerwcu. Presja napewno będzie, bo w okolicach legnicy nie ma drugiej większej wody. Bardzo dobrym pomyslem było wprowadzenie strefy ciszy i zakazu spalin. To też ma wpływ na wyniki i zapał ludzi

#97 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 grudzień 2015 - 12:27

Mandat jaki otrzymał gość za okonie to z tego co pamiętam było 400zł. Zaś w przyszłym sezonie będzie zmniejszony limit jeśli chodzi o okonia i sandacza. Podniesiony będzie też wymiar dla okonia. Niestety ciężko jest wprowadzić jakieś większe zmiany,bo zaraz podnosi się lament,że nie ma gdzie łowić i jeszcze ryb nie mogą ludzie zabierać.

#98 OFFLINE   bymes

bymes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaChojnów

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:27

Mandat jaki otrzymał gość za okonie to z tego co pamiętam było 400zł. Zaś w przyszłym sezonie będzie zmniejszony limit jeśli chodzi o okonia i sandacza. Podniesiony będzie też wymiar dla okonia. Niestety ciężko jest wprowadzić jakieś większe zmiany,bo zaraz podnosi się lament,że nie ma gdzie łowić i jeszcze ryb nie mogą ludzie zabierać.

lament bo 1 sandacz na jakiś czas to dla niektórych za mało, albo 5 kg okoni codziennie na stół - przecież trzeba kartę spłacić...

 

a potem oglądamy jak łowią na zachodzie kapitalne sandacze i inne w ilościach dziennych takich jak my przez rok lub dwa

 

a najwięcej krzyczą Ci, co najwięcej biorą do wora, czy to na Słupie czy na PIlchowicach czy innych okolicznych wodach



#99 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 18:49

Jak dla mnie na wszystkich wodach powinien być jeszcze wprowadzony zakaz stosowania kotwiczek przy metodzie na martwą rybkę!!! Ta metoda robi straszne żniwo przy sandaczu:-o

#100 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 grudzień 2015 - 20:14

lament bo 1 sandacz na jakiś czas to dla niektórych za mało, albo 5 kg okoni codziennie na stół - przecież trzeba kartę spłacić...

a potem oglądamy jak łowią na zachodzie kapitalne sandacze i inne w ilościach dziennych takich jak my przez rok lub dwa

a najwięcej krzyczą Ci, co najwięcej biorą do wora, czy to na Słupie czy na PIlchowicach czy innych okolicznych wodach


Niestety odemnie to nie zależy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych