Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 12 styczeń 2015 - 18:38

To ja mam uwagę i wniosek do regulaminu forum działu Giełda/Sprzedam

 

czy  nie powinno byc uregulowania dotyczacego składania ofert Tylko na FORUM  i ich kolejności realizacji(przynajmneij w dziale sprzedam)  ?

 

(rozumiem fakt kiedy ktos komus sprzedąć nie chce bo sie przejechał  ale to wyjątek  )ale skoro juz mamy regulamin

 i dotyczy także działu sprzedam to czy nie powinno byc zapisane ze oferty składamy Tylko w wątku forum i decyduje kolejnośc składania.?

 

2 razy w zasadzie pod rząd  miałem nieprzyjemnośc ze sprzedajacymi którzy :

- sprzedali na podstawie wczesniejszej oferty złozonej na priv  -> dziwna sprawa bo zgłosiłem chcęc zakupu niecałe 2 minuty po  czasie wystawienia 

- otrzymałem info ze mam cie w nosie juz obgadałem z pozostałymi kupującymi  i nie chce mi sie w tym juz mieszac (chodziło o późniejsze oferty po mojej dotyczacej kilku pudeł gum)

 

To jest  nasze forum na którym powinniśmy sie szanowac, szanowac nasz czas  i szanowac reguły forum

Nie mam czasu siedziec godzinami i logowac sie co kilka minut zeby zobaczyc co przybyło na forum a skoro juz trafiam rzecz której szukam to chciałbym sfinalizowac sprawe a nie dowiadywac sie po 2 dniach ze juz ktoś inny kupił z takiej czy innej  absurdalnej przyczyny.

 

 

Taki wpis do regulaminu spowoduje wiekszy porzadek i brak potem nieprzyjemnych sytuacji z jakimi miałem doczynienia

mam tylko nadzieję że jesli zapis zostanie wprowadzony to tak jak na allegro nie skończy sie zapisami ze przedmiot został skradziony lub uszkodzony żeby tylko ominąc regulamin.


Użytkownik selk edytował ten post 12 styczeń 2015 - 18:39


#222 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 13 styczeń 2015 - 07:50

Popieram, w regulaminie powinien być zapis iż sprzedaż dozwolona tylko w danym wątku tematycznym autora założonego tematu, na priv jedynie finalizacja w postaci przesłania obustronnie danych do wysyłki ew. (po zarezerwowaniu do czasu odpowiedzi na priv) pytań dodatkowych jeśli ktoś takowe ma na temat sprzedawanej rzeczy by nie robić off-topu z tematu. 

 

Ja jeszcze dodał bym zakaz komentowania w tematach sprzedażowych bo z niektórych tematów faktyczny off-top się robi i by niejednokrotnie zobaczyć czy ktoś kupił oferwoaną rzecz trzeba sie przedzierać przez wpisy gdyż np. autor wątku nie edytował swojego wpisu sprzedażowego dodając info że z kimś już finalizuje albo iż jest w trakcie rozmów negocjacyjnych.

 

Ponadto warto określić iż jeśli autor wątku w swoim wpisie zaznacza iż można zarezerwować jakąś sprzedawaną rzecz to nie powinno być już opcji iż "kupuję" likwiduje tą rezerwację. Jeśli ja coś np. zarezerwuję to na czas rozmów na priv z sprzedającym albo w celu zastanowienia i po tym ew. albo zwalniam albo kupuję a w przypadku gdy jest opcja że "kupuję" likwiduje "rezerwacje" to jestem niejakoby eliminowany z możliwości zastanopwienia się - reasumując albo sprzedaż powinna być iż "sprzedam" bez rezerwacji i wtedy kto pierwszy ten lepszy albo jesli "zarezerwuję" to póki się nie wypowienm czy biorę czy zwalniam mogą sie ustawiać kolejni w kolejce rezerwacji a nie że zarezerwuję a ktoś sobie napisze że kupuje i zostaję skreślony z listy. :)



#223 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 13 styczeń 2015 - 10:23

Dobrze,że giełda jest tylko dodatkiem do forum,strach pomyśleć co by się działo gdyby było na odwrót... :rolleyes:



#224 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 styczeń 2015 - 11:15

Nie mam czasu siedziec godzinami i logowac sie co kilka minut zeby zobaczyc co przybyło na forum a skoro juz trafiam rzecz której szukam to chciałbym sfinalizowac sprawe a nie dowiadywac sie po 2 dniach ze juz ktoś inny kupił z takiej czy innej  absurdalnej przyczyny.


A jak nowe zapisy w regulaminie mieliby egzekwować moderatorzy?

#225 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 11:15

no przeciez, dla ogromniej czesci, jest na odwrot :P


  • krzychun, minecjusz i krystiano1981r lubią to

#226 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 15:57

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:24

  • minecjusz lubi to

#227 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:50

Po raz 1153. Tablice ogłoszeń bez edycji. Jeden duży dział gdzie są tablice z kijami, młynkami, etc. Całkowite odciążenie dla moderacji, całkowite odciążenie dla sprzedających, nie potrzebny jest żaden regulamin. Zachowuje wszystkie zalety zwykłej giełdy i nie posiada jej wad. 


  • krystiano1981r i Jano lubią to

#228 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:25

:highfive: tak tak... tak! 


Użytkownik Jano edytował ten post 13 styczeń 2015 - 18:26


#229 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:54

Dobrze,że giełda jest tylko dodatkiem do forum,strach pomyśleć co by się działo gdyby było na odwrót... :rolleyes:

 

Panowie jesli ktos nie umie sie zachowac własciwie i kombinuje to czemu ma byc zaufanym człownkiem forum.

 inaczej faktycznie po co zasady - zostawmy tablice ogłoszęń do edycji tylko przez ogłoszeniodawce.

Zostałem członkiem forum bo uwazałem że mam do czynienia z bracia wedkarska szanująca sie i posiadajaca pewne zasady.

Znalazłem wiele ciekawych tematów na forum  z którymi sie zapoznałem i z którymi sądze nadal bede sie zapoznawał ale

Sprzedaż/kupno  zupełnie odbiega od wszystkich pozostałych działow forum ale nei jest to jedyny dział  z którym na forum sie zapoznaje

i własnie chciałbym miedzy innymi z tego powodu zeby takei obwarowanie  warunkami było.

Jesli juz coś zarezerwuje to chciałbym po uzgodnieniach to kupic skoro ktos wystawia jakiś niepotrzebny sprzet w atrakcyjnej cenie a nie tygodniami obserwowac bo ktos ma lepszy układ ze sprzedajacym .

Skoro ktoś  chce sprzedac na forum  to niech sprzedaje ale uwazam ze dlatego wystawia zeby kazdy członek forum miał równe szanse na zakup

a nie dochodziło do jakichś "machlojek" bo kolega poprosił zeby sprzedac jemu lub jego znajomemu albo ktoś daje 10 zł wiecej na priv

 

Odnoszę wrażenie że w dziale sprzedam nie obowiązują zasady i reguły jakie ludzie prezentują w innych działach forum

i uwazam ze jeśli takie nieodpowiednie zachowania prezentuja to nalezy ukarac takie osoby ostrzezeniem od Administratora.

To moim zdaniem wieksze przewinienie niż wstawianie jakichs komentarzy w wątku sprzedam


Użytkownik selk edytował ten post 13 styczeń 2015 - 18:56


#230 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:19

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:24


#231 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:32

no .......... własnie napisałes na zasadach sprzedajacego wiec w takim wypadku  ŻADNE unormowania i uregulowania nie są potrzebne dla działu forum kupno sprzedaz

 

albo sa potrzebne takie które wykluczają kolesiostwo i cwaniactwo skoro to forum  dla całej braci wedkarzy i wszyscy powinni być równo traktowani - i tu jest potrzebny regulamin

 

lub jego całkowity brak skoro normuje on teraz w zasadzie linkowanie allegro i wpisy off w ogłoszeniach



#232 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:51

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:24

  • PiECIA lubi to

#233 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 styczeń 2015 - 23:23

ty cały czas nie rozumies idei - to po prostu jest nieuczciwe wobec uczestników forum 

skoro wystawiasz na forum dla wszystkich  to czemu potem kombinujesz skoro znalazła sie osoba chetna na zakup.?

 

jak chcesz sprzedac koledze ogłoś sie na OLX albo rozeslij maile do znajomych po co ogłaszasz na forum dla wszystkich ?

 

jesli juz ogłaszasz to postepuj uczciwie.

 

Jesli ogłaszasz sie na forum to uwazam ze powinno byc bez kombinacji.!

 

zasady proste oferty na forum kto pierwszy sie decyduje  z kolejki ten zabiera



#234 OFFLINE   Andrzej6

Andrzej6

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 13:32

Witam.

 

Mam pytanie: czy po otrzymaniu przesyłki z zakupionym przedmiotem mogę zwrócić ten przedmiot

i w jakim czasie sprzedającemu ponieważ nie odpowiada zamieszczonemu opisowi.

Może mi ktoś podpowie.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 



#235 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2015 - 13:38

a kontaktowałeś się najpierw ze Sprzedającym ?



#236 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 05 marzec 2015 - 13:54

Witam.

 

Mam pytanie: czy po otrzymaniu przesyłki z zakupionym przedmiotem mogę zwrócić ten przedmiot

i w jakim czasie sprzedającemu ponieważ nie odpowiada zamieszczonemu opisowi.

Może mi ktoś podpowie.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Po to zostały stworzone sklepy stacjonarne, by móc kupić towar który się widzi i można go dotknąć. Nie piszę tego dlatego, że sam handluję ale z perspektywy konsumenta, gdyż też często kupuję. Jeśli ktoś chce iść za najważniejszą potrzebą, czyli kupić TANIO i używane, bo tańsze to ok - załatwiajcie sprawy przez allegro np. Daje to większe pole do manewru... A jak nie to płać i płacz  :D Są też wysyłki z możliwością sprawdzenia - tylko trzeba dopłacić.

 

 

Proponowałbym dodanie na forum czegoś na zasadzie wiarygodności sprzedającego. Ktoś sprzedawał i było ok, to kupujący wystawia punkt. Coś jak na allegro. Jeśli nie to punk minusowy. Cztery złe transakcje i wypad z forum  B) Oczywiście, jeśli forum ma taką możliwość.


  • 100icki lubi to

#237 ONLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 marzec 2015 - 14:14

Przypomnę że zgodnie z regulaminem giełdy:

 

 11. Administrator/właściciel portalu jerkbait.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności związanej z transakcjami przeprowadzanymi na portalu (udostępnia jedynie miejsce do ogłoszeń). Za treść ogłoszeń odpowiedzialność ponosi osoba, która je zamieszcza.



#238 OFFLINE   Andrzej6

Andrzej6

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 19:06

a kontaktowałeś się najpierw ze Sprzedającym ?

 

Po to zostały stworzone sklepy stacjonarne, by móc kupić towar który się widzi i można go dotknąć. Nie piszę tego dlatego, że sam handluję ale z perspektywy konsumenta, gdyż też często kupuję. Jeśli ktoś chce iść za najważniejszą potrzebą, czyli kupić TANIO i używane, bo tańsze to ok - załatwiajcie sprawy przez allegro np. Daje to większe pole do manewru... A jak nie to płać i płacz  :D Są też wysyłki z możliwością sprawdzenia - tylko trzeba dopłacić.

 

 

Proponowałbym dodanie na forum czegoś na zasadzie wiarygodności sprzedającego. Ktoś sprzedawał i było ok, to kupujący wystawia punkt. Coś jak na allegro. Jeśli nie to punk minusowy. Cztery złe transakcje i wypad z forum  B) Oczywiście, jeśli forum ma taką możliwość.

 

Przypomnę że zgodnie z regulaminem giełdy:

 

 11. Administrator/właściciel portalu jerkbait.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności związanej z transakcjami przeprowadzanymi na portalu (udostępnia jedynie miejsce do ogłoszeń). Za treść ogłoszeń odpowiedzialność ponosi osoba, która je zamieszcza.

 

Dziękuję moderatorowi i kolegom,że zainteresowali się sprawą.

Krótko odpowiem i wyrażę swoje zdanie w tym temacie: ze sprzedającym się kontaktowałem i chciałem tą wadliwą rzecz odesłać

ale nie doszedłem z nim do porozumienia a przecież  w tym przypadku powinien to zrobić ponieważ sprawa jest ewidentna.

Jako brać wędkarska powinniśmy mieć do siebie zaufanie i nie próbować jeden drugiemu wciskać kitu bo dzisiaj ja się nadziałem

a jutro możesz być nim Ty. Opis wystawianego przedmiotu powinien być rzetelny bo inaczej ta giełda nie ma sensu bycia gdyż

skłóca nas.Jest rzeczą normalną że rzecz używana jest tańsza ale to nie znaczy,że mam kupić portki z dziurą bo zostało   to"przeoczone". Szkoda.że takie rzeczy mają miejsce między nami.

 

Dziękuję i pozdrawiam 



#239 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 marzec 2015 - 23:04

Niestety bywa, Piotrek odpowiedział na wszystkie pytania i zarzuty powyżej. Forum nie działa dla giełdy. Zasady giełdy mają tylko i wyłącznie regulować kwestie techniczne, nic więcej.

Jeśli ktoś poczuł się oszukany, nie może dojść do porozumienia z kontrahentem, to można w Cafe założyć temat opisujący problem. Pomoże to innym w kontakcie z obiema stronami konfliktu, zapoznanie się z argumentacją i ocenę stron.


  • Piotrek Milupa lubi to

#240 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 marzec 2015 - 00:40

Witam.

 

Mam pytanie: czy po otrzymaniu przesyłki z zakupionym przedmiotem mogę zwrócić ten przedmiot

i w jakim czasie sprzedającemu ponieważ nie odpowiada zamieszczonemu opisowi.

Może mi ktoś podpowie.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Cześć!

 

Oczywiście możesz i masz pełne prawo do złożenia reklamacji na towar (nawet gdy jest to przedmiot używany). Jeśli sprzedający nie jest w stanie zapewnić Ci wymiany, naprawy itp. przedmiotu na przedmiot, o którym była mowa w opisie/.transakcji, możesz ubiegać się o zwrot.

 

Spokojnej nocy,

 

W.


Użytkownik Wojtek B. edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:47