Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 kwiecień 2015 - 11:10

Jestem pewny, że będzie to poprawione wzorowo i nie obawiam się komplikacji. 

 

łubu dubu, łubu dubu..... niech nam zyje... prezes klubu.......


  • PiECIA lubi to

#262 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 03 kwiecień 2015 - 16:09

Caelvan  ale jest problem, bo jak ie wiemy kto to chce kupić, to jak mamy go ostrzec na PW?

 

Będziemy wiedzieć kto chce kupić bo zapytania i chęci zakupu były by dozwolone a wręcz bym narzucił że obowiązkowe w wątku jaki założył autor, inne komentarze już nie. Gdyby obowiązkiem było zdeklarowanie zakupu w wątku autora jaki sprzedaje nie było by też niedomówień typu "sorki ale już sprzedane koledze...xxxx... bo zgłosił się na priv ........ a oferta nadal wisi i w wątku kilku chętnych co zdeklarowało zakup. Albo gramy fair pley albo nie sprzedawajmy i nie kupujmy wogóle. Wiem że Giełda to dodatek tylko do całego forum udostępniony przez Remka by można było sobie wzajemnie jako wędkarze pomagać odsprzedając sobie sprzęt, przynęty itp. ale w regulaminie zawarłbym zapis iż "Administracja forum oraz serwisu nie uzyskuje żadnych przychodów z tytułu istnienia giełdy ani też nie ponosi odpowiedzialności prawnej za zamieszczane przez użytkowników ogłoszenia" przy czym określiłbym zasady korzystania z owej Giełdy bo jest to jednak część forum i Remek ma prawo narzucić kto i w jaki sposób może się na niej poruszać.



#263 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 08 lipiec 2015 - 08:58

Witam

Czy można wystawić na giełdzie jeszcze raz ten sam przedmiot, gdy wcześniejszy temat jeszcze wisi ale jest zamknięty???

Ile czasu będzie wisiał temat od jego otwarcia??, czy zostanie usunięty po miesiącu???



#264 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:07

Przede wszystkim proszę zapoznaj się z regulaminem forum i giełdy. To ogromny cud, że jeszcze Twoje konto nie zostało zablokowane.

#265 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 lipiec 2015 - 20:39

Czy w wątku dotyczącym sprzedaży na Giełdzie Twórców mogę umieścić zdjęcia przynęt w, dajmy na to, dwóch postach? Fotki nie zmieszczą się w jednym poście a zmniejszone tragicznie tracą jakość. Nie chcę pisać, że "w rzeczywistości wyglądają lepiej" itd. bo w tego typu wątku, z szacunku dla kontrahenta, nie wypada.


  • spinnerman lubi to

#266 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 lipiec 2015 - 17:43

Tak

#267 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5001 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 luty 2016 - 23:14

Wraz z rozwojem forum, pojawianiem się nowych użytkowników a może za sprawą postępującej mody na brak dobrych manier i szacunku do innych, zauważam coraz liczniejsze przypadki łamania regulaminu w dziale giełda. Nie mam na myśli ogłoszeń a komentarze pod nimi. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi ale ogromna ilość postów oprócz tego, że łamie regulamin jest zwyczajnie złośliwa, przesycona podejrzliwością... Zwykle posty generowane są przez zupełnie niezainteresowane kupnem osoby. Wydaje mi się, że warto zwrócić nieco więcej uwagi na redagowanie "giełdy"?

 



#268 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 luty 2016 - 23:27

Przycisk "zgłoś" zwykle prowadzi do szybkiej interwencji :)

Kubo, teraz giełda działa na nowych zasadach. Nowe posty nie powodują przesunięcia się wątku na czołową pozycję. Nie są więc widoczne, jako nowe. Trzeba by wciąż na nowo przeglądać całą giełdę. Mało wykonalne. Osoby najbardziej zainteresowane, czyli sprzedawcy, ale także każdy, kto zauważy naruszenie regulaminu, powinien zareagować. Jest sporo pracy przy moderacji innych działów, a giełda, jak wiesz, nie jest priorytetem. 

 

Edyt:
Spojrzałem na giełdę. W dziale "sprzedam" jest około 350 wątków. Do tego dochodzi "kupię/zamienię/oddam" i "giełda twórców". Nie wyobrażam sobie czytania tego wszystkiego wciąż i wciąż od nowa.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 17 luty 2016 - 23:31


#269 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5001 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 luty 2016 - 09:36

"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu"

Mój post ma na celu zwrócenie uwagi na problem. Przyciski na forum nie pomogą w zmianie zachowań użytkowników a coraz większe przyzwolenie na bylejakość wpływa na odbiór forum. Dawniej sprawę załatwiała ostra krytyka, riposta czy punkty, obecnie nikt po łapach nie dostaje i mam wrażenie,że lepiej nie jest. Moim zdaniem warto uruchomić narzędzia i przeciwdziałać bo jeden mniej ważny dział może niweczyć starnia i pracę wielu osób udzielających się w pozostałych obszarach.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 18 luty 2016 - 09:37

  • krystiano1981r lubi to

#270 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 luty 2016 - 10:08

Wraz z rozwojem forum, pojawianiem się nowych użytkowników a może za sprawą postępującej mody na brak dobrych manier i szacunku do innych, zauważam coraz liczniejsze przypadki łamania regulaminu w dziale giełda. Nie mam na myśli ogłoszeń a komentarze pod nimi. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi ale ogromna ilość postów oprócz tego, że łamie regulamin jest zwyczajnie złośliwa, przesycona podejrzliwością... Zwykle posty generowane są przez zupełnie niezainteresowane kupnem osoby. Wydaje mi się, że warto zwrócić nieco więcej uwagi na redagowanie "giełdy"?

 

Zgadza się.Najlepiej banować takich pajaców.



#271 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 20 luty 2016 - 17:03

Jednak minimum 30 postów to chyba za mało żeby uzyskać dostęp do giełdy , czy tylko ja to zauważyłem

Załączone pliki


  • Piotrek Milupa lubi to

#272 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2791 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 20 luty 2016 - 17:46

Jednak minimum 30 postów to chyba za mało żeby uzyskać dostęp do giełdy , czy tylko ja to zauważyłem

Ale to dopiero 10 postów  :lol: .



#273 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 20 luty 2016 - 17:49

Na całym Forum działał energicznie, ale w "foto" wzorowo, no cóż,.... miesiąc już niedługo minie , a postów mało...



#274 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 20 luty 2016 - 17:59

Ale to dopiero 10 postów  :lol: .

Tak  10 postów tylko w dziale foto.


Użytkownik KRIS.spin edytował ten post 20 luty 2016 - 18:01


#275 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 luty 2016 - 18:10

No widzisz ... narobił mi pracy ... zarobionemu człowiekowi .... no i dorobił się 7 dni zawieszenia konta 



#276 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 20 luty 2016 - 19:53

No widzisz ... narobił mi pracy ... zarobionemu człowiekowi .... no i dorobił się 7 dni zawieszenia konta 

Z całym szacunkiem Wysoki Sądzie, ale za co?. Gdzie jest mowa o tym co mają zawierać wpisy i w jakich odstępach czasu mają być robione?

Gościu (nie on pierwszy, i zapewnie nie ostatni) usiadł przy komputerze i jednorazowo "odbębnił" normę. Można to postępowanie

nazwać bezczelnym, ale nie jest zabronione w Regulaminie.

Nie to żebym Go bronił, bo mi też taki sposób "aktywności" nie odpowiada (onegdaj zgłosiłem identyczny przypadek), ale może trzeba sprecyzować Regulamin żeby samemu być w porządku.

A może spróbujmy wymyślić inne zasady udostępniania dostępu do działu Sprzedam-Kupię ?

Zwiększanie ilości  wymaganych postów chyba nie ma sensu, bo albo trzeba by ustalić jakąś liczbę "zaporową" (bo jak ktoś pisze w jeden dzień 30 postów to napisze i 50, a Forum utonie w zalewie bezsensownego bełkotu).

Może wydłużyć "karencję" ?

Może z ilości przejść na jakość i dopuszczać po 2-5 wpisach ale merytorycznych zaakceptowanych przez uprawnionych "cenzorów"?, lub po napisaniu artykułu?.



#277 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 luty 2016 - 21:00

<...>Może z ilości przejść na jakość i dopuszczać po 2-5 wpisach ale merytorycznych zaakceptowanych przez uprawnionych "cenzorów"?, lub po napisaniu artykułu?.

I kto będzie tą jakość merytoryczną oceniał? Będzie to bardziej obiektywne...?

Nie wystarczy, że jakość wpisów @Aries oceniła jedna osoba?!


  • Piotrek Milupa i godski lubią to

#278 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 16 marzec 2016 - 20:21

W jaki sposób mogę zmienić cenę w aukcji, skoro nie mogę edytować swojego pierwszego postu ?

Zrobiłem raz tak w komentarzu i dostałem punkt ostrzeżeń.



#279 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 marzec 2016 - 21:13

W jaki sposób mogę zmienić cenę w aukcji, skoro nie mogę edytować swojego pierwszego postu ?

Zrobiłem raz tak w komentarzu i dostałem punkt ostrzeżeń.

Zauważ że zmienił się regulamin, teraz robisz to właśnie poprzez dodanie nowej odpowiedzi



#280 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 20:12

Pytanie odnosnie podpiętych tematów do działu sprzedam.
Jest juz ich tak duzo, ze na pierwszej stronie wchodzi jedynie 9 "normalnych" ogłoszeń pod ogłoszeniami podpiętymi i za chwile spadają one na kolejne dalsze strony.

Moze wyodrębnić osobny dział sprzedaży dla ogłoszeń komercyjnych (podpiętych)?
  • BOB i tonyopole lubią to