Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Andrzej6

Andrzej6

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 07:51

Niestety bywa, Piotrek odpowiedział na wszystkie pytania i zarzuty powyżej. Forum nie działa dla giełdy. Zasady giełdy mają tylko i wyłącznie regulować kwestie techniczne, nic więcej.

Jeśli ktoś poczuł się oszukany, nie może dojść do porozumienia z kontrahentem, to można w Cafe założyć temat opisujący problem. Pomoże to innym w kontakcie z obiema stronami konfliktu, zapoznanie się z argumentacją i ocenę stron.

 

Cześć!

 

Oczywiście możesz i masz pełne prawo do złożenia reklamacji na towar (nawet gdy jest to przedmiot używany). Jeśli sprzedający nie jest w stanie zapewnić Ci wymiany, naprawy itp. przedmiotu na przedmiot, o którym była mowa w opisie/.transakcji, możesz ubiegać się o zwrot.

 

Spokojnej nocy,

 

W.

 

Cześć.

 

Dziękuję Kolegom,że ustosunkowali się do mego problemu.

Mam jeszcze jedno pytanie: mianowicie kolega bartsiedlce napisał,że mógłbym założyć temat w Cafe i opisać tą sytuację

tzn czy mógłbym użyć nicu nieuczciwego sprzedawcy podając oczywiście swój nic?

Chciałem temat załatwić z nim polubownie na priv niestety nic z tego nie wyszło.

 

Dziękuję.Pozdrawiam.



#242 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 06 marzec 2015 - 08:09

Cześć.

 

Dziękuję Kolegom,że ustosunkowali się do mego problemu.

Mam jeszcze jedno pytanie: mianowicie kolega bartsiedlce napisał,że mógłbym założyć temat w Cafe i opisać tą sytuację

tzn czy mógłbym użyć nicu nieuczciwego sprzedawcy podając oczywiście swój nic?

Chciałem temat załatwić z nim polubownie na priv niestety nic z tego nie wyszło.

 

Dziękuję.Pozdrawiam.

Było już kilka podobnych przypadków w ten sposób opisanych, także niestety nic nowego  ... :wacko:

 

http://jerkbait.pl/t...666/?hl=kontakt

http://jerkbait.pl/t...kt#entry1519550

http://jerkbait.pl/t...kt#entry1512813



#243 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 marzec 2015 - 22:03

Nie wiem, czy coś wskórasz, ale na pewno ostrzeżesz innych kolegów przed transakcjami z Twoim problemem. 



#244 OFFLINE   Andrzej6

Andrzej6

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 22:32

Dziękuję Kolegom za rady i pewnie zastosuję się do nich żeby ostrzec innych.

 

Pozdrawiam.



#245 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 18 marzec 2015 - 21:15

Cześć,

  mam pytanie, z ciekawości - czemu na giełdzie nie mogłem sprzedać obiektywu, mój wątek o sprzedaży Nikkora 35/2 został skasowany, obiektyw został uznany jako niewędkarski, podczas gdy body pasujące do tego obiektywu - Nikon D80 - jest na aucji i jest OK? Nie czepiam się, nie zależy mi. Uważam, że to body jest sprzętem dla wędkarza. Ale w którym momencie kończy się "wędkarskość" body a zaczyna "niewędkarskość" obiektywu? :)
 

Pozdrawiam



#246 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 marzec 2015 - 06:09

Karty pamięci też nie można, czego na własnej skórze doświadczylem...


(Tapnięte z iPada)

#247 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 marzec 2015 - 08:42

Cześć,

  mam pytanie, z ciekawości - czemu na giełdzie nie mogłem sprzedać obiektywu, mój wątek o sprzedaży Nikkora 35/2 został skasowany, obiektyw został uznany jako niewędkarski, podczas gdy body pasujące do tego obiektywu - Nikon D80 - jest na aucji i jest OK? Nie czepiam się, nie zależy mi. Uważam, że to body jest sprzętem dla wędkarza. Ale w którym momencie kończy się "wędkarskość" body a zaczyna "niewędkarskość" obiektywu? :)
 

Pozdrawiam

 

Wystaw proszę jeszcze raz obiektyw. Usunięcie było pomyłką ale .. pamiętajcie proszę, że moderatorzy mają mnóstwo pracy i takie sytuacje będą się zdarzały. 

 

Natomiast na giełdzie nie dopuszczamy umieszczania żadnych innych przedmiotów poza wędkarskimi. Jedynym wyjątkiem jest sprzęt fotograficzny tj. obiektyw, body. Akcesoria będą usuwane.


  • godski lubi to

#248 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 kwiecień 2015 - 20:30

Zwracam uwagę na coraz częściej pojawiające się nieregulaminowe komentarze w wątkach sprzedażowych np. z ostatniej chwili?

 

http://jerkbait.pl/t...0ia-cena-w-dół/

 

Giełda to nie komisja śledcza a i komentowanie cen nie jest tutaj czymś zgodnym z regulaminem...


  • Friko lubi to

#249 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 kwiecień 2015 - 20:52

Staramy się nie dopuszczać do offtopu, jednak to w dużej mierze zależy od samych użytkowników.

Niedługo nie powinno być z tym kłopotów ale to już w kompetencjach Remka.



#250 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 kwiecień 2015 - 21:05

Piotrze, jasny jest fakt, że winni są użytkownicy ale pragnę stanąć w obronie sprzedających (oni też mają swoje prawa) dzięki nim wszyscy mają okazję zakupić porządny sprzęt za cenę znacznie niższą niż nowy na który zwyczajnie wielu z nas nie stać w zamian coraz częściej zostają obrzucani błotem i traktowani jak by robili coś złego. Kultura musi działać w dwie strony a giełda niech będzie dla sprzedających i kupujących a nie dla złośliwych trolli...


  • Friko i Tomy lubią to

#251 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 kwiecień 2015 - 21:22

Dlatego jak już wspomniałem szykujemy rozwiązanie które to wyeliminuje ;)


  • woblery z Bielska lubi to

#252 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 kwiecień 2015 - 21:36

Bardzo mnie to cieszy  :clappinghands:  :good:



#253 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 kwiecień 2015 - 06:57

Pracujemy nad tym tematem ale wymaga sporych zmian w systemie. Projekt rozpoczęty i pracuje nad tym.
  • Friko i woblery z Bielska lubią to

#254 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 kwiecień 2015 - 07:18

Pracujemy nad tym tematem ale wymaga sporych zmian w systemie. Projekt rozpoczęty i pracuje nad tym.

Idealnym rozwiązaniem jest uniemożliwienie komentowania ogłoszeń, a cała transakcja przeprowadzana jest w korespondencji prywatnej. Wtedy naprawdę sprzedający ma pełna kontrolę nad swoim ogloszeniem i znikają wszelkie nieporozumienia;) Same plusy jak się głębiej zastanowisz.. U siebie na forum tak zrobiłem i nie przewiduję jakiegokolwiek zaangażowania w przyszłości w ten dział.


(Tapnięte z iPada)

#255 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:12

Idealnym rozwiązaniem jest uniemożliwienie komentowania ogłoszeń, a cała transakcja przeprowadzana jest w korespondencji prywatnej. Wtedy naprawdę sprzedający ma pełna kontrolę nad swoim ogloszeniem i znikają wszelkie nieporozumienia;) Same plusy jak się głębiej zastanowisz.. U siebie na forum tak zrobiłem i nie przewiduję jakiegokolwiek zaangażowania w przyszłości w ten dział.


(Tapnięte z iPada)

 

To by dopiero pisali że sprzedający kręci/oszukuje bo jeden przed drugim priv wysłał, zarezerwował albo co innego a sprzedający będzie miał zawaloną skrzynkę pw, że tylko tam będzie zaglądał na jerku. Nie wydaje mi się by się tutaj na forum to sprawdziło. Najprościej wprowadzić zakaz jakiegokolwiek komentowania - nadgorliwych potraktować punkcikami, po trzech już nie będą wogóle mogli komentować, pozwolić jedynie na zapytanie co do wystawionej rzeczy, ponadto wyeliminować rezerwacje, ktoś wystawia - ktoś kupuje i tyle, kto pierwszy ten lepszy a nie że niejednokrotnie czekasz bo ktoś zarezerwował a później się dowiadujesz, że jednak zrezygnował ale przez priv ktoś inny już kupił. Wszystko to zawrzeć w regulaminie giełdy i tyle. ;)



#256 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:26

To by dopiero pisali że sprzedający kręci/oszukuje bo jeden przed drugim priv wysłał, zarezerwował albo co innego a sprzedający będzie miał zawaloną skrzynkę pw, że tylko tam będzie zaglądał na jerku. Nie wydaje mi się by się tutaj na forum to sprawdziło. Najprościej wprowadzić zakaz jakiegokolwiek komentowania - nadgorliwych potraktować punkcikami, po trzech już nie będą wogóle mogli komentować, pozwolić jedynie na zapytanie co do wystawionej rzeczy, ponadto wyeliminować rezerwacje, ktoś wystawia - ktoś kupuje i tyle, kto pierwszy ten lepszy a nie że niejednokrotnie czekasz bo ktoś zarezerwował a później się dowiadujesz, że jednak zrezygnował ale przez priv ktoś inny już kupił. Wszystko to zawrzeć w regulaminie giełdy i tyle. ;)

 

Nic się nie nasili, ponieważ wiedze o ofertach będzie mia tylko sprzedający. Skoro zasady sprzedaży ustala ON to niechaj i ON naprawdę decyduje o jej finalizacji, bez narażania się na komentarze innych.  Administracja zapomni o sporach związanych z Giełdą i ciągłym przypominaniem, ze nie uczestniczy w ich rozstrzyganiu. Sielsko anielsko...

Pojemność skrzynek prywatnych wiadomości to kilka kliknięć w konfiguracji skryptu, zaś nie wiem czy konieczne. Wreszcie sprzedający będzie musiał dbać o swoja ofertę i zająć się nią jak należy, właśnie na przykład czyścić swoja skrzynkę, na bieżąco aktualizować informacje o ofercie, itp. Zaniedba to - będzie sam stratny. Skończą się ogłoszenia "powiesił i zapomniał" i ciągłe dyskusje o rezerwacjach :]


  • Friko lubi to

#257 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:31

Ok ale nie zapomnijmy o tym że czasami offtop ostrzega przed  sprzedajacym który kolejna nieuczciwą transakcje przeprowadza na "giełdzie".

Albo  sprzedaje coś pod nowym nickiem

Było juz kilka takich sytuacji i ostrzeżenia spowodowały że ludzie nie kupowali od takich osób



#258 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:37

Nic się nie nasili, ponieważ wiedze o ofertach będzie mia tylko sprzedający. Skoro zasady sprzedaży ustala ON to niechaj i ON naprawdę decyduje o jej finalizacji, bez narażania się na komentarze innych.  Administracja zapomni o sporach związanych z Giełdą i ciągłym przypominaniem, ze nie uczestniczy w ich rozstrzyganiu. Sielsko anielsko...

Pojemność skrzynek prywatnych wiadomości to kilka kliknięć w konfiguracji skryptu, zaś nie wiem czy konieczne. Wreszcie sprzedający będzie musiał dbać o swoja ofertę i zająć się nią jak należy, właśnie na przykład czyścić swoja skrzynkę, na bieżąco aktualizować informacje o ofercie, itp. Zaniedba to - będzie sam stratny. Skończą się ogłoszenia "powiesił i zapomniał" i ciągłe dyskusje o rezerwacjach :]

Być może było by to dobre rozwiązanie, kwestia spraktykowania w działaniu.

 

 

Ok ale nie zapomnijmy o tym że czasami offtop ostrzega przed  sprzedajacym który kolejna nieuczciwą transakcje przeprowadza na "giełdzie".

Albo  sprzedaje coś pod nowym nickiem

Było juz kilka takich sytuacji i ostrzeżenia spowodowały że ludzie nie kupowali od takich osób

Zawsze można napisać priv z ostrzeżeniem do kogoś kto się zdecydował na zakup czegoś i go ostrzec niekoniecznie komentując to publicznie w wątku jaki założył sprzedający.


  • PiECIA lubi to

#259 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:44

Jestem pewny, że będzie to poprawione wzorowo i nie obawiam się komplikacji. 



#260 ONLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 03 kwiecień 2015 - 10:59

Caelvan  ale jest problem, bo jak ie wiemy kto to chce kupić, to jak mamy go ostrzec na PW?