Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   WoW24

WoW24

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2009 - 13:08

Witam

Ja również pochodzę z Warszawy i nigdy nie obraziłem nikogo z tego forum odnośnie miejsca zamieszkania (czy to wieś czy glinianka na środku pola), ale krew mnie zalewa jak czytam twój wpis masz jakiś problem ….
Kulturę wynosi się z domu a widzę że ty nie masz pojęcia o kulturze …



Pozdrawiam
Łukasz


#362 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 31 marzec 2009 - 13:16

Ludziki dajcie na luz. Koniec tematu. To problem kolegi @Partyki, a ten wątek ma pokazywać piękno wędkarskiej Ameryki oczami przyjaciół tam żyjących. Niech tak pozostanie.

Generalnie jak komuś się coś nie podoba, niech wylewa żale do właściciela portalu. Ja też mam czasem wątpliwości co do polityki czy regulaminu forum, lecz albo to akceptuję albo zakładam swoją stronę lub szukam szczęścia gdzie indziej.

YO!

Jerry - dawaj kolejne kabany za oceanu. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na wasze sukcesy!

#363 OFFLINE   WoW24

WoW24

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2009 - 13:41

popieram !!! ;)


i pozdrawiam
Łukasz

#364 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 marzec 2009 - 18:07

Generalnie jak komuś się coś nie podoba, niech wylewa żale do właściciela portalu. Ja też mam czasem wątpliwości co do polityki czy regulaminu forum, lecz albo to akceptuję albo zakładam swoją stronę lub szukam szczęścia gdzie indziej.


Ciekawe podejście ad początek :wacko: Później zgodzę się z podejściem.

Do postu Partyki nie odniosę się bo temat uważam za zamknięty.

R.





#365 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 31 marzec 2009 - 23:25

W sobote nadszedl deszcz zapowiadany juz dwa dni wczesniej . Praktycznie byla to ulewa wiec spokojnie odlozylem planowany wyjazd na dalsze dni . W nocy po spadku temperatury deszcz zamienil sie w snieg i zima powrocila na sama niedziele . Rano niespodziewanie budzi mnie telefon od Tadka ...jedziemy ? ...tak ...sceneria piekna jak na lososiowaniu w Polsce na otwarcie sezonu w styczniu . Tadek tym razem nastawia sie na muchowke . Ja nie muchuje wiec tylko spining . Wedkarzy nie zastajemy za duzo . Zaczynamy ponizej akwarium gdzie juz okolo 5 wedkarzy na pierwszym zakolu . Snieg sypie , wiaterek lekko zacina ale jest przyjemnie . Poruszanie sie po osniezonych kamieniach jest ostrozne do czasu jak trzeba reagowac na rybe wedka lub aparatem . Tadek zaczyna na bardzo male muszki czarne z czerwonym tyleczkiem a zlota glowka i ...w pol godziny zacina i wycholowuje 3 steelheady , potem lowi na cos co przypomina ziarno zoltej ikry na haku ...do konca dnia dolawia jeszcze dwa steelheady . Z tych pieciu sztuk jednego bierzemy na kolacje . Ja wedkujac spiningiem mam tylko jedno branie na Minnowa Salmo 7 kolor perlowy blue [ juz takiego nie maluja ] niestety ryby nie zacinam przydretwialy calodziennym rzucaniem i ryba mi sie odczepia po krotkim cholu . Mam jeszcze malego cos lososiowatego na wirowke Efezet wielkosci malucha pstraga . Tadek tez dolawia ladny okaz Suckera ktore tu jak sie pojawia to staje sie zmora dla tych kochajacych lososiowate . Po poludniu i do wieczora juz lowimy w sloncu . Woda w Ruciance lekko sie brudzi bo topniejacy snieg zaczyna splywac ze wszystkich powierzchni nadwodnych . Wraz z zachodem zwijamy sie i do domu , po drodze tankujac samochod i jedzac sandwiche bosmy glodni jak psy . Przez noc w Rucianke wejda nastepne ryby i tak to trwa ku naszej radosci . Dla mnie to byla ostatnia wyprawa jeszcze na stara licencje . Tadek dzis znowu tam jest powedkowac ostatnie godziny . Jutro trzeba wykupic nowe licencje ...70$ na stan Wisconsin .

#366 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 01 kwiecień 2009 - 06:04

Jerry, wrzuć jakieś foty z tym śniegiem :D

#367 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 kwiecień 2009 - 06:08

Foty juz sa u Remka ....oby mial czas wstawic :mellow: ...ja niestety jestem mlotem komputerowym i tu nie umiem wstawiac :unsure: ..musimy poczekac :D

#368 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2009 - 07:46

Wrzucam zdjęcia.

Załączone pliki

  • Załączony plik  12.jpg   46,35 KB   1078 Ilość pobrań
  • Załączony plik  10.jpg   44,19 KB   1073 Ilość pobrań
  • Załączony plik  11.jpg   33,31 KB   1070 Ilość pobrań
  • Załączony plik  09.jpg   50,28 KB   1079 Ilość pobrań
  • Załączony plik  08.jpg   40,75 KB   1084 Ilość pobrań
  • Załączony plik  07.jpg   37,67 KB   1084 Ilość pobrań
  • Załączony plik  06.jpg   39,17 KB   1096 Ilość pobrań
  • Załączony plik  05.jpg   41,08 KB   1087 Ilość pobrań
  • Załączony plik  04.jpg   44,32 KB   1089 Ilość pobrań
  • Załączony plik  03.jpg   42,63 KB   1087 Ilość pobrań
  • Załączony plik  02.jpg   35,3 KB   1090 Ilość pobrań
  • Załączony plik  01.jpg   34,6 KB   1086 Ilość pobrań


#369 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2009 - 08:39

Witam

Fajny opis i fajne ryby.

Mam pytanie dotczące tego Suckera. Przypomina mi nieco brzanę, Jerry do jakiej wielkości rosną te rybki i czy są waleczne ?
Mam jakieś dziwne wrażenie że te rybki nie są lubiane przez wędkarzy, o ile jestem w stanie zrozumieć tych którzy nastawiają się na salmonidy, to ciekawi mnie to czy są wędkarze któzy łowią te ryby z premedytacją ?

Pozdrawiam
Kuba

#370 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2009 - 14:26

Suckery to chyba najlepsza przynęta na musky. Targają później takiego suckera przez całe jezioro, albo kilka razy na trollingu (baaaa na kilku wędkach na raz) i łowią tak właśnie musky. Na stacjach benzynowych tam gdzie ja byłem czyli w Minessocie suckery były dostępne w różnych wielkościach.

Sucker szczupakowy -> ten po prawej:
http://jerkbait.pl/art/images/00185/20.jpg

#371 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2009 - 14:55

Czyli generalnie rybka ma przerąbane :D
Ale musi być niesamowice żywotna.

Dzięki za informację.

Pozdrawiam
Kuba

#372 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 kwiecień 2009 - 16:15

Familia Suckers ma tu 16 wyodrebnionych podgatunkow . Najwieksze to Buffalo ktorych rekordowa waga dochodzi do 40 kg , sa tez Creek Chubsucker ktore zyja w strumykach i dorastaja na dlugosc ludzkiej stopy . Te suckery ktore tu wchodza w Rucianke z jeziora Michigen dochodza do 4 kg . W tej rzece , gdzie wszyscy nastawiaja sie na lososiowate , suckery sa utrapieniem dla wedkarzy . Gdy wejdzie stado to na muchowkach maja wedkarze duzo pracy z odczepianiem . Ryba jest bardzo zywotna i dlatego na jeziorach jest uzywana na zywca przy polowie szczupaka i muskie . Ci wedkarze ktorzy tu lowia karpie i sa nastawieni na metode gruntowa , a jest ich bardzo duzo , oczywiscie lowia suckery i biora je do zjedzenia . Mysle ze nie roznia sie wiele od karpia smakowo .
Chcialbym rowniez uprzedzic ze na zdieciach a szczegolnie ten ostatni to juz byc moze jest Rainbow Trout a nie Steelhead ...ciezko mi je rozroznic Embarassed .
Kazde z tych zdiec ma ponad 2 mega baita ...ogladacie je mocno pomniejszone .

#373 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 04:23

Zdjecia weekendowe Jerrego rozpalily moja wyobraznie wiec postanowilem spedzic kilka godzin dzisiaj nad Root River ktora niestety zastalem z podniesiona stanem wody o 2 stopy i koloru kawy z mlekiem.. Zadnej wspolpracy ryb z przyneta :( nawet wszedobylskie suckersy jakby sie pod ziemie zapadly. Steelheady natomiast koczowaly przy samym brzegu pomiedzy duzymi kamieniami unikajac pradu i wszelkiej masci much, latwiej chyba mozna bylo zlapac je na reke. Bylem w czterech roznych miejscach i wszedzie rezultat ten sam, kilku napotkanych wedkarzy z zerowym rezultatem i kazdy narzekal na wysoki stan wody. Pogoda u nas niestety zwariowana , ciezko cos zaplanowac nawet na 2 dni do przodu, w niedziele byl snie(fotki Jerrego powyzej) poniedzialek do wtorku rano ulewa, dzisiaj wialo jak diabli, jutro znowu deszcz a na weekend mowia nawet o sniegu :unsure:
Za to w pobliskiej ikrowni pracujaca tam ekipa z DNR chyba nie narzekala na brak zajecia bo przerobili (tz. pozyskiwali z ryb ikre i mleczko) ponad 300 steelhead'ow a ogolem powyzej tamy na ikrowni wypuscili ich ponad 500 i tylko jednego Brow'na!!!
http://img12.imageshack.us/img12/9049/dsc00089tyk.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/7187/dsc00091uxx.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/6420/dsc00096n.jpg

#374 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 kwiecień 2009 - 05:22

Darku dziekuje za dzisiejszy raport ...pogoda rzeczywiscie strasznie miesza w tym roku , zima wyjatkowa opozniona i jeszcze atakuje . Widac jednak ze steelheady wchodza i wysoki poziom jeszcze w tym pomaga . Twoje dzisiejsze wnioski potwierdzil tez Tadek bo wczoraj po poludniu az do wieczora zastal minimalnie lepsze ale juz zle warunki . Trzeba teraz pilnowac zeby sie wstrzelic w jakis dzien kiedy woda troche bedzie sie juz klarowac ...tylko te deszcze hi,hi,hi znowu nadchodza .

#375 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 kwiecień 2009 - 16:48

No to mieliśmy szczęście .. Tylko dzięki refleksowi naczelnego , jego umiejętnościom negocjacyjnym i tonującym nie doszło do poważnego konfliktu pomiedzy jerkbait.pl a Stanami Zjednoczonymi .
Próba wbicia klina miedzy odwiecznych sojuszników i towarzyszy broni się nie powiodła . Sugerowanie jakoby trout był kompletnym trupem , eksponowanym przez zaprzyjażnionego i niezmiernie zasłuzonego obywatela rzeczonego mocarstwa , do tego jako amerykański odpowiednik trupiego tour a la objazdowy Hagens , jest skrajną nieodpowiedzialnością . Wyrażnie da się zauważyć , że jest tylko minimalnie , troche nieżywy , co zmienia całkiem postać rzeczy .
Do tego komentarze jakoby od rzeki nie można odejść bez wianka lubych rybek , albo wyjść z lasu bez wiązki inaczej przydatnego chrustu , są zwykłym jątrzeniem , do tego kompletnie nie na miejscu .
A gdyby tak w ramach złośliwych retorsji Stany Zjednoczone cofnęły nam licencje na casting ? Albo Lamiglasy , hę ??
Przeciez dla nas to równie cenne jak F 16 . Nie dość że błąka się casting po cienkim lodzie redaktorskiej łaski i niełaski , to jeszcze z domową opozycja się człek musi użerać ..

#376 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 kwiecień 2009 - 16:51

:lol: ...jestesmy pieprzem i sola naszego forum ...Przygodo trwaj .... B)

#377 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 kwiecień 2009 - 07:24

:lol: po prostu wymiękłem :lol:

Sławku ..... tym razem napisałeś jasno i zrozumiale :lol: więc pewnie nikt się nie przyczepi - na szczęście :lol:

Super zaczyna się ten dzień. W każdym razie z uśmiechem na ustach.

#378 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2009 - 23:03

10 kwietnia Tadek byl na Ruciance sam . Lowil tylko na muche . Stan wody byl podniesiony po opadach jakie tam wczesniej przeszly . W tym nurcie steelheady robily co chcialy i nie bylo na to sily co by je utrzymac na wedce . Tylko jeden dal sie wyciagnac do zdiecia , 5 sztuk porwalo zestaw . Mozna oczywiscie mocniejsza zylke na przypon ...ale wtedy nie beda braly po prostu :mellow: . Popatrzcie wiec na ten jeden okaz ...steelhead jak persching :mellow:

#379 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2009 - 08:37

Zapowiadane dwa zdjęcia :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   181,05 KB   623 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   126,75 KB   613 Ilość pobrań


#380 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 czerwiec 2009 - 21:27

Minely rowno dwa dlugie miesiace ......Tadek uzupelnil rybostan lososiowatych ostatnimi dniami . Wpada co kilka dni nad swoje rzeczki do Michigen i Indiany . Sa one troche inne od naszych pstragowych z Wisconsin . Pokazala sie waleczna odmiana steelheada ...czyli skamania . Kilka ryb urwalo blaszki i wygralo . Walka na otwartej wodzie jest ciezka . Na zadrzewionej i zakrzaczonej gdzie skamania skacze po galeziach ... w wiekszosci wygranej przez rybsko . Ta na zdieciu wziela na Minnowa 7 Salmo PH ...przygladal sie temu zolwik i moze poswiadczyc :mellow:
Trzeba tu zwrocic uwage ze wyjatkowo w tym roku jest bardzo kiepsko w portach poludniowego Wisconsin z Brownem ktory nie wchodzi do portow . Kilka wypadow Jacka do Kenoschy nic nie przynioslo . Na dodatek okazuje sie ze poglebiaja port , byc moze kombajny plosza ryby . O tej porze i nawet wczesniej zastepy wedkarzy koczowaly tam szczegolnie w nocy ...teraz klapa .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych