Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 30 czerwiec 2009 - 07:10

Załączone pliki



#382 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 30 czerwiec 2009 - 07:12

Załączone pliki



#383 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 16 lipiec 2009 - 06:24

Wracajac z Vermilonu w niedziele Tadek otrzymal wiesci ze skamania weszla w rzeki z jeziora Michigen . W poniedzialek juz wyruszyl z Darkiem nad St Joseph River do stanu Michigen to sprawdzic . Dobrze trafili bo skamania weszla i byla bardzo agresywna . Tadek zlowil trzy sztuki ; 90 cm na Minnowa 7 Salmo , 80 cm i 72 cm . Darek zlowil jedna sztuke 80 cm . Pisze ze byla agresywna bo brala na przynety sztuczne czyli blachy , wirowki i woblery . Zacheceni tym postanowilismy ze w niedziele wybierzemy sie w wiekszym gronie . Tadek z Markiem pojechali juz w sobote a ja z Jackiem i Bartkiem wczesnie w niedziele . Pierwszy raz odwiedzilem stan Michigen , musialem wiec wyrobic licencje . Kosztuje 40 $ na caly rok . To juz czwarty stan jaki mam oplacony w tym roku . Docierajac nad zapore St Joseph River moim oczom ukazuje sie piekna , szeroka rzeka lososiowa z zwirem i glazami na dnie , obwarowana brzegami wysokich drzew i zamknieta zapora . Zapora jest wysoka ale oczywiscie ma przeplawke i ryby wedruja dalej . Gdy my we trojke zajmujemy miejsca i zaczynamy rzucac dociera Tadek z Markiem ktorzy juz w sobote z wieczora tu byli i probowali . Tadek mowi ze ryba juz jest mniej agresywna , skluta i tylko zbiera z dna ikre i wszystko co do ikry podobne czyli wloczke , plastyk . Gdy chwile lowimy to dostrzegamy ze wedkarze kolo nas maja zestawy z ciezarkiem wielkosci agrestu , na krociutkim przyponiku i na dlugim poltora metrowym hak z czyms co ikre imituje . Jacek z Bartkiem lowia na splawiki i ikre ktora ze soba przywiezli . Metode ta Jacek opisal w artykule na stronie glownej ...czyli jak lowic na maline . Do poludnia sumiennie rzucamy i nikt nie ma zadnych bran . Tadek chce pojechac w mala rzeczke ktora powyzej wpada do St Joseph i ja z Bartkiem jedziemy z nim ja obejrzec . Rzeczka jest jeszcze piekniejsza od samej St Joseph . Tu wchodzimy do wody i schodzimy z pradem okolo 400 metrow . Tadek musi mnie eskortowac bo za malo waze i sa momenty ze by mnie porwal nurt . W bardzo malowniczym miejscu Bartek w koncu laduje na brzegu po niesamowitym cholu duza i waleczna skamanie ...na maline . My z Tadkiem caly czas wirowki i woblery ....Rzeka ma bardzo duzo niesamowitych kryjowek i az dziw bierze ze nic nie mozemy skusic . Znajdujemy skorupe zolwia i dzis piszac to strasznie zaluje ze jej nie zabralem . W kocu gdy otrzymujemy telefon od Jacka ze skamanie zaczely brac pod zapora wracamy . Rzeczywiscie widac wedkarzy z rybami na sznurkach i co jakis czas ktos choluje . Jacek wyciaga do wieczora dwie piekne sztuki a cztery mu urywaja zestaw . Tadek w koncu zaklada muche i ma dwa brania ...obie ryby wygrywaja . Ja do konca tylko spining i bez kontaktu z rybami . Robie zdiecia , obserwuje i pod wieczor wrzucam na luz . Jedno zdiecie przedstawia klab plecionek i zylek ktory wycholowal Tadek ...a w tym klebie same skarby :mellow: ..przynety ktore sie tu uzywa i ktore wiele mowia dla kogos kto slucha . Z zachodem slonca wracamy spaleni do domu B)

#384 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 lipiec 2009 - 10:26

Załączone pliki



#385 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 lipiec 2009 - 10:28

Załączone pliki



#386 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 lipiec 2009 - 10:33

Załączone pliki



#387 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 lipiec 2009 - 10:35

Załączone pliki



#388 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 lipiec 2009 - 10:39

Załączone pliki



#389 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 lipiec 2009 - 22:51

Od naszego wyjazdu nad St Josph River ja pauzuje . Tadek non stop jezdzi nad swoja rzeke ...Tajemna jest jej na imie B)...i non stop wyciaga dzikie skamanie ...nie na ikre , tylko na wirowe i Minnowa a Executorek ostatnio wykonuje egzekucje . Trafilo mu sie w jeden dzien 7 sztuk wyjac ...wiele jest nie do wyjecia , robia co chca a moga wiele . Jacek zaczal tropic browny na polnocy i ma tez kilka na blaszke ...do konca tygodnia jakies zdiecia sie wstawi .

#390 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 07 sierpień 2009 - 12:34

Jak by co Jurku to juz jestem.

#391 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 sierpień 2009 - 14:01

Strasznie mi przykro chlopaki, ze w tym roku potoki z jeziora nie biora tak jak wczesniej :mellow: :mellow: :mellow:
Male pytanko. Byl artykul na temat lapania na maline. Czy zawsze lapiac na imitacje ikry uzywajac tej metody, czy mozna tez bardziej elegancko, czyli z muchoweczka. Bo tak mi chodzi po glowie, zeby sprobowac na imitajce ikry, ale jak wyskocze z przeplywanka nad Don to ciupage w plecy dostane od pierwszego napotkanego gorala jak nic. Wiec dumam jakby, tu by, panie, tego, z muchoweczka. Pewnie na prowadzacej jakas klucha, na skoczku ikra, a na sznurze sygnalizator. Gdzies czytalem, ze w Nowej Zelandii tak sie lapie teczaki wchodzace na tarlo.
Bede wdzieczny za podpowiedz.
Pozdrawiam

#392 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 sierpień 2009 - 04:54

@Luko :D spytam ich , ja jak wiesz na muchie nie lowie . U Jacka i Tadka tez w reku muchowki w tym roku nie widzialem , wiem ze Tadek troche machal ale zapewniam Cie ze On ikry do reki nie wezmie ...natomiast hak z wloczka lub cos podobne to na pewno :mellow:

#393 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 08 sierpień 2009 - 08:54

Jerry, zeby nie bylo watpliwosci, ja nie mowie o naturalnej ikrze, tylko tzw glo-bug,czyli mucha imitujaca ikre.
http://www.danica.co...hal/glo_bug.htm

Pozdrawiam

#394 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 sierpień 2009 - 19:12

Noooo ja tez tak mysle rasowy muszkarzu :lol:

#395 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 sierpień 2009 - 07:24

Załączone pliki



#396 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 sierpień 2009 - 07:25

Załączone pliki



#397 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 sierpień 2009 - 08:12

Fajnie, ze wrzuciliscie kilka fotek, bo juz chcialem podniesc lament, ze likend minal, a na forum nikt sie nie produkuje z rybkami. Milo chociaz popatrzec, jak sie kisnie w robocie.
Pozdrawiam

#398 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 sierpień 2009 - 17:13

Na wiecej jak 30 zlowionych skamanii ponad 20 wzielo na woblery pstragowe Salmo . Drugie tyle wygralo bo warunki na tej rzece sprzyjaja rybom . W ostatnia niedziele Tadek zrobil dwie tamy z kamieni zeby na przyszlosc miec miejscowki ...to jego rzeczka ...Tajemna River :mellow:

#399 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:21

Jurku ........ nuda :D


Żartuję! Ale macie raj! Pozdrów Tadka!

#400 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:38

O czizas!!! Takie potwory na takiej wodzie! Gratulacje i czekam na nastepne zdjecia!!!

pozd JW




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych