Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 listopad 2009 - 05:52

Mamy idealna pogode na lososiowate . Po tych ulewach czwartkowo piatkowych ryby zaczele marszrute w gore rzeki . Sobota i niedziela slonecznia pozwolila sie minimalnie wodzie oczyscic i zaczyna lekko opadac . Zaczely sie tez nocne przymrozki . Rano jest wiec zimno , rece marzna ale potem wychodzi cieplutkie slonce i splywa powoli cieplo ...nad woda jest rewelacyjnie i bedzie do konca tygodnia . Tadek oczywiscie nie wytrzymal wczoraj czyli w poniedzialek . Pojechal nad Rucianke w gore rzeki bo tam szybciej woda sie klaruje . Na 8 zacietych ryb wycholowal 5 Brown Trout . Wszystkie na Executorka Salmo 5SR czyli z lamanym sterem , kolor to czerwone plomienie wzdluz glowy ...taki czerwony diabelek , juz takowego nie robia . Browny w przedziale od 65 cm do 91 , niektore przypominajace klocki bo bardzo grube i wygladaja krotko . Kolor ich juz zaczyna ciemniejsze barwy malowac szczegolnie brzuchy ktore z zoltego zamieniaja sie w brunatny . Niestety byl sam i zdiecia slabo wyszly . Wstawie dwa lub trzy wieczorem . Jacek ma srode wolna wiec nadal trafi na ten raj ...podejrzewam ze Tadek dzis tez tam pojedzie ...choc na -chwilkie- :lol:


Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  untitled.JPG   98,83 KB   910 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_3698.JPG   98,05 KB   903 Ilość pobraÅ„


#482 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 listopad 2009 - 05:54

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_3704.JPG   88,4 KB   915 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  01.JPG   94,96 KB   910 Ilość pobraÅ„


#483 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2009 - 09:59

jesusiczku... ale miśki!!!

#484 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 11:12

Mifek, jedziemy?

#485 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2009 - 12:13

taaaa jasne. czekaj tylko sprzedam samochod + pare multikow i bedzie w sam raz na wyjazd :mellow:

#486 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 listopad 2009 - 13:21

Jak sprzedacie to może i na mnie starczy

#487 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 04 listopad 2009 - 14:17

Fajne rybki fajne !
Zauważyłem, że same salmiaki ląduje w pyszczkach tych rybek, inne się nie sprawdzają ??
Hehe, śmiesznie wygląda to jak taki duży 'łosoś' zaatakował takiego patyczka minnowa albo stinga :D

#488 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2009 - 15:25

Nie jest to czasem takie smieszne. Bylem ostatnio na jeziorze, gdzie takie metrowki stoja sobie na 15m i biora jak im sie zechce oczywiscie na takiego patyczka.

Na ten przyklad Losos na Morum nawet na patyczka nie chcial tylko na cos calkiem malego.

Gumo

#489 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 15:37

Jak sprzedacie to może i na mnie starczy


Dobry czas żeby zacząć poważnie myśleć o wyjeździe. Termin znany, Tropicieli się ubłaga, Jerzy pokaże najlepsze miejscówki, Sławek zabierze trochę swoich cukiereczków .... co ma zrobić Mifek i ja, to się pomyśli! :mellow:


#490 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 04 listopad 2009 - 15:47

Czyli szykuje siÄ™ mega zlot u Jerego?

#491 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 listopad 2009 - 16:55

Najpierw wiesci z nad wody ..Tadek wczoraj tylko poltorej godziny wygospodarowal na smyczenie przed zmrokiem . Zlowil trzy Browny ...dwa mniejsze na Teno Salmo ktore dostal o de mnie gdy ich nakupilem po moim pierwszym pstragu dwa lata temu . Trzeci wiekszy Brown siadl na Executorka kolor Diabelek tak go nazywamy . Dzis Jacek ma wolne i sadze ze z Tadkiem gdzies tam sa i lowia , o tym sie dowiem wieczorem . Ja jeszcze dwa miesiace temu bylem na bezrobociu obecnie (niestety :mellow: :angry: ) pracuje i nadrabiam stracone pieniadze ktore mi uciekly przez cale lato . Tylko w weekendy staram sie z nimi gdzies wyskoczyc . Moje wyniki sa marne co swiadczy brak tu moich zdiec ...nie mniej probuje B)
Czy tylko Salmiaki lowia ? w zeszlym roku bardzo lowny byl Pointer Lucky Craft 110 , siadlo tez cos na Alge i Martina Panthera . Sprawa tu jest bardzo czytelna ...jezeli tyle ryb zostalo zlowionych na Salmiaki to nadal w nie wierzysz i zakladasz ...po za tym to jest mile ze na nasze polskie woblery tyle ryb siada .
Zlot ? jako uczestnik moglbym jakos sie dopasowac ...jako organizator bardzo trudna sprawa . Zeby zorganizowac Zlot trzeba miec czas , pieniadze i znac jezyk . Jedynym gosciem ktory nas do tej pory odwiedzil byl Remek . Bylo tu na zaproszenie Jacka ktory w tym czasie byl wolny i wypelnil mu kazdy dzien . Mi z wielkim trudem udalo sie wpasowac w wyprawe z nimi nad Vermilion . Podziwiam Standerusa ze potrafil zorganizowac dwie bardzo duze imprezy , jedna w Irlandii , druga nad Dunajcem ...nie mam pojecia jak z tym se poradzil ?
Chcialbym kolejny raz sprostowac abyscie mnie nie postrzegali jako znakomitego wedkarza jezeli chodzi o umiejetnosci bo takim nie jestem . Natomiast na pewno kocham te klimaty , pisac o tym i smyczyc nad woda :mellow: B)

#492 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 17:02

Jerzy,

My sami zorganizujemy zlot, Was poprosimy o trochę przewodnictwa regionalnego. Ja sam mam trochę kontaktów w Illinois State Police, odwiedzili nas pod koniec września, a jeden z nich sam obiecał, że zabierze mnie na pstrągi. Więc nie ma bólu, damy radę. :mellow: Nie mieszkałem w Stanach, więc pewne niuanse codziennego życia są dla mnie zagadką, lecz dla Was ... codziennością. Mamy 11 miesięcy na zorganizowanie się. Trzeba tylko bardzo wierzyć i się uda.

#493 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 listopad 2009 - 17:16

[quote]
Jak sprzedacie to może i na mnie starczy
[/quote]

Dobry czas żeby zacząć poważnie myśleć o wyjeździe. Termin znany, Tropicieli się ubłaga, Jerzy pokaże najlepsze miejscówki, Sławek zabierze trochę swoich cukiereczków .... co ma zrobić Mifek i ja, to się pomyśli! :mellow:

[/quote]
Jak to co? Znajdziecie sponsorów i zbierzecie fundusze :D. Ja ze swej strony przygotuję przynęty dla wszystkich :D

#494 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 04 listopad 2009 - 17:27

Chcialbym kolejny raz sprostowac abyscie mnie nie postrzegali jako znakomitego wedkarza jezeli chodzi o umiejetnosci bo takim nie jestem . Natomiast na pewno kocham te klimaty , pisac o tym i smyczyc nad woda :mellow: B)


Za co ci drogi Jurku serdecznie dziękujemy. :mellow:


#495 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 04 listopad 2009 - 21:11

JeÅ›li bÄ™dzie kilku chÄ™tnych na Zlot w US mogÄ™ zorganizować wyjazd na musky i bassy. Generalnie wyjazd na 10 dni pod mojÄ… opiekÄ…. Pytanie ilu bÄ™dzie chÄ™tnych?

#496 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 listopad 2009 - 21:26

JeÅ›li bÄ™dzie kilku chÄ™tnych na Zlot w US mogÄ™ zorganizować wyjazd na musky i bassy. Generalnie wyjazd na 10 dni pod mojÄ… opiekÄ…. Pytanie ilu bÄ™dzie chÄ™tnych?

Dodaj ile mniej więcej taka przyjemność by kosztowała to uzyskasz rzetelniejszą odpowiedź. Bo chętnych to by była z połowa uczestników forum :D

#497 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 21:31

JeÅ›li bÄ™dzie kilku chÄ™tnych na Zlot w US mogÄ™ zorganizować wyjazd na musky i bassy. Generalnie wyjazd na 10 dni pod mojÄ… opiekÄ…. Pytanie ilu bÄ™dzie chÄ™tnych?


A przepraszam bardzo. Czy to ładnie kraść pomysł? A, fe!

#498 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 05 listopad 2009 - 07:37

[quote]
JeÅ›li bÄ™dzie kilku chÄ™tnych na Zlot w US mogÄ™ zorganizować wyjazd na musky i bassy. Generalnie wyjazd na 10 dni pod mojÄ… opiekÄ…. Pytanie ilu bÄ™dzie chÄ™tnych?
[/quote]

A przepraszam bardzo. Czy to ładnie kraść pomysł? A, fe!
[/quote]

Organizuj, organizuj - popieram inicjatywÄ™ :D

#499 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 listopad 2009 - 08:50

A ja myślałem, że zaproponujesz żeby razem to zrobić. <_<

Już wiem, Ty jedziesz na wiosnę, wątek o Muskie, a ja myślę o późnej jesieni.

I wszystko jasne! :lol:

#500 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 05 listopad 2009 - 17:44

No to wracamy do tematu ... :lol: Jacek i Tadek wczoraj obskoczyli dwie rzeczki toczace swe wody do jeziora Michigen . Jacek trafil dwa Chinooki na obrotke MP z dopalaczem ...nazywac je zaczynamy Cwikowecki po przerobkach Tadka :mellow: Potem na Executorka kolor Rainbow mial trzy Browny ktorych nie docholowal . Tadek z kolei mial dwa Browny i docholowal na Ececutorka Diabelka . Zdiecia [piekne] te z wczoraja i inne beda wieczorem w watkach swoich wstawione [muskie , trout i lososiowate ] bo maam material az z trzech plytek pamieci Tsdka , Jacury i Zbynia ....do wieczora B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych