Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 06:56

O rany :huh: , chyba cos zdechlo w lesie! Lody tapnely! Jurek bedzie przymierzal sie do muchowki :mellow: Lepiej pozno niz wcale, moze w koncu dasz sie namowic i przestaniesz z pod byka patrzyc na kij muchowy do ktorego wielu z nas przez dlugi okres Cie namawialo. Obys sie zarazil na dobre bo na muche nie tylko lososiowate
Arek ten ostatni brown to juz kawal ryby, wydaje mi sie ze w tym roku troche pozniej pojawily sie w rzece niz zazwyczaj. Na aparat nie narzekaj bo jak na water,weather,shockproof to robi niezle fotki.

#1062 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 listopad 2011 - 18:14

Tak oglądam sobie te zdjęcia,zachwycam się,zazdroszczę,skręca mnie itd ale.... hmmmm toż te Browny to nic innego jak nasze Trotki. Jak widzę po kondycji to tarlaki?? Jak nie to poprawcie mnie. Ale coś mi świta że mam racje. Więc jeśli ja jutro wezmę muchówkę i pójdę na moją przydomową Redę to również na trzaskam podobnych ryb i zdjęć. Ciekawi mnie że są kraje w których połów tarlaków nie stanowi najmniejszego problemy a w innych ich łowcy są odsądzani od czci i wiary. Koledzy z USA proszę nie brać tego do Siebie!! Boże broń!! Łówcie i wstawiajcie zdjęcia ile wlezie żeby była jasność ja zastanawiam się nad naszymi polskimi realiami(Wy żyjecie w normalnym kraju) . Troć ma okres ochronny a u rybaków w Orłowie 20 pln per kilo i po sprawie. Wędrownej siei w rzece pełne koryto i nie dla psa kiełbasa a na hali targowej w Gdyni za jedyne 25 pln/kg jest Twoja.Zaznaczam również że nie płaczę nad tym że nie mogę tych ryb zjeść tylko że jak pojawi się człowiek nad wodą z muchówką (wolno jak najbardziej) to zaraz jest dym!! Ot taka refleksja mnie naszła.Za oknem płynie rzeka pełna ryb i nie wolno ich łowić jak tylko całe to towarzystwo wróci lub zacznie wracać do morza to idziemy na ryby(przepraszam ja je nazywam po imieniu zdechlaki). Czy w USA łowi się browny po tarle?? hehe pewnie nie, ktoby zdechlaki poławiał.Co kraj to obyczaj....przepraszam za wcinkę w wątek.


#1063 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 03:34

jerry nie ma sprawy, zlamiemy Twoja awersje do muchy hehe,

Darek ciezko porownac do zeszlej jesieni bo byla totalnie inna ale wydaje mi sie ze stosunkowo pozno w tym roku browny weszly, fajny film BTW

Wiktor, takie mamy regulacje wedkarskie,a co do lowienia wytartych ryb hmm raczej nie zostaje nic w rzekach, nie mowie ze ja lowie, ale sa amatorzy
pozdrawiam :D

#1064 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 listopad 2011 - 09:59

Wiktor - juz kiedys u na so tym bylo. niemal na CALYM SWIECIE (moze sa jakies wyjatki) lowi sie piekne, silne i wlaczne ryby WSTĘPUJĄCE. jest ich duzo i turystyka wedkarska napedza sie ze hoho. u nas - jak to juz chyba sie przyzwyczailismy lowi sie na odwrot. czyli beidne chude, zmeczone tarlem kelciaki ktore powinny byc chronione w ramach nagrody za odbyte tarlo...

#1065 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 30 listopad 2011 - 15:25

Panowie,lowienie w USA jest grozne dla zdrowia....po okresowych badaniach lekarskich dostalem zdjecie rentgenowskie mojej czaszki....Pan doktor powiedzial ze wszystko jest OK B)

Załączone pliki



#1066 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 listopad 2011 - 15:53

jacky rozumiem ze ta przyssawka na czole to uchwyt do przetwornika echosondy :D

#1067 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 17:17

Jacek widac wracasz do zdrowia :lol:

#1068 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 listopad 2011 - 21:26

Wiktor - juz kiedys u na so tym bylo. niemal na CALYM SWIECIE (moze sa jakies wyjatki) lowi sie piekne, silne i wlaczne ryby WSTĘPUJĄCE. jest ich duzo i turystyka wedkarska napedza sie ze hoho. u nas - jak to juz chyba sie przyzwyczailismy lowi sie na odwrot. czyli beidne chude, zmeczone tarlem kelciaki ktore powinny byc chronione w ramach nagrody za odbyte tarlo...


Szkoda gadać @Mifek mi już dawno ręce opadły i brak mi sił żeby walczyć. Swego czasu wojowałem i psu na budę to wszystko. Pozazdrościć jedynie Rodakom którzy mieszkają w normalnych krajach i łowią normalne ryby w normalnych warunkach.Ja pierdziele ale wymagania co!!?? Człowiek jedynie chce żeby było normalnie....
Koledzy wstawiajcie fotki!! Dodajcie otuchy :lol:
Pozdrawiam
W.


#1069 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 listopad 2011 - 21:29

Wiktor, takie mamy regulacje wedkarskie,a co do lowienia wytartych ryb hmm raczej nie zostaje nic w rzekach, nie mowie ze ja lowie, ale sa amatorzy
pozdrawiam :D


Czyli mam rozumieć że u Was również łowi się ryby potarłowe?



#1070 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 00:18

odpowiem tak - czesto spotyka sie ludzi nad woda, ktorzy nie wiedza co lowia, lososia nazywaja brownem, steelheada -lososiem, wiec tym bardziej nie wiedza czy ryba jest przed czy po tarle.w ogole nie wiedza po co jest w rzece. malo tego np obecnie jest zamkniety sezona na lake trout w rzekach, a na tutejszych forach sa zdjecia z rybami i przepisy kulinarne :wacko:
sa tez sportowcy, temperuja takich baranow, znaja przepisy i wiedza po co sa nad woda, jak widac wszystko zalezy do czlowieka
pozdrawiam

#1071 OFFLINE   Archie

Archie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 grudzień 2011 - 04:17

No widze ze mistrzu Papur niezle wymiata :huh: . Mi tez cos tam skubalo wiec tez sie poprzechwalam chociaz mi sie trafily samie sredniaczki. Ten pierwszy brown to z przed dwoch tygodni i moj pierwszy na muszkie w tym roku. Nastepne dwa to z przedwczoraj z Rucianki. Obie trotki wziely agresywnie mimo podniesionej wody. Byly tez 2 coho ale juz nie za piekne. Niestety dalej boli mnie ten brown z pike river z przed 3 tygodni, ale puki jeszcze nie ma zimy bede walczyl. Wiktor, co do twojego pytania to sprawa tutaj wyglada tak ze w stanie Wisconsin przewazajaca wiekszosc ryb lososiowatych wchodzaca do rzek z jeziora to ryby ze sztucznych zarybien. Poza kilkoma wyjatkami w tutejszych rzekach nie ma warunkow do udanego naturalnego tarla i jedynie znikomy procent ryb pochodzi z naturalnego rozrodu dlatego pozwala sie je lowic. Inaczej sie sprawa ma jesli chodzi o rzeki pstragowe. Tam wiele rzek jest zarybiana tylko czesciowo lub wcale (strumienie 1 kategori)i wiekszosc ryb to dzikusy z naturalnego tarla i dlatego tez maja dlugi okres ochronny.

Załączone pliki



#1072 OFFLINE   Archie

Archie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 grudzień 2011 - 04:19

Załączone pliki



#1073 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 05:42

Archie browny fajne ale zdecydowalem sie nabyc duuuzo lzejszy sprzet na te ryby

#1074 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 grudzień 2011 - 05:45

Archie ale mafioso :mellow: ...
Steelheady sa najwiekszym wyzwaniem ...nie dziwie sie ze Tadek je uwielbial tropic i lowic B)

#1075 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 grudzień 2011 - 05:47

Archie browny fajne ale zdecydowalem sie nabyc duuuzo lzejszy sprzet na te ryby

Arku czyzby przygotowania do pstragow w strumykach
:mellow:

#1076 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 05:54

Jurek ja na to juz dawno jestem (sprzetowo) gotowy, nowy SAGE 4wt w szafie, kolowrotek linki itd. jedynie z czasem problem :( a poza tym lubie pstragi na spining lowic

#1077 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 grudzień 2011 - 06:18

...jeszcze trzy miesiace i przywitamy sezon pstragowy :mellow:

#1078 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 grudzień 2011 - 10:45

...jeszcze trzy miesiace i przywitamy sezon pstragowy :mellow:


jakie trzy - jakie trzy ;)

#1079 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 grudzień 2011 - 17:04

[quote]
...jeszcze trzy miesiace i przywitamy sezon pstragowy :mellow:
[/quote]

jakie trzy - jakie trzy ;)
[/quote]

Już mniej niż miesiąc :lol:
hehehe



#1080 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 grudzień 2011 - 17:08

Wiktor, co do twojego pytania to sprawa tutaj wyglada tak ze w stanie Wisconsin przewazajaca wiekszosc ryb lososiowatych wchodzaca do rzek z jeziora to ryby ze sztucznych zarybien. Poza kilkoma wyjatkami w tutejszych rzekach nie ma warunkow do udanego naturalnego tarla i jedynie znikomy procent ryb pochodzi z naturalnego rozrodu dlatego pozwala sie je lowic.


Czyli dokładnie jak w Polsce tylko łowić nie wolno..... :angry: