Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 10:41

No jak to tak to? Nie mówcie, że tak słabo brały. No chyba, że aż za bardzo i nie było czasu taczki załadować? :lol:

Powiedzcie mi na jaki sprzęt łowicie u Was. Chodzi mi o modele i parametry wędek, kołowrotków, żyłek/linek i przynęt. No i gdzie ten sprzęt kupujecie w USA

#1142 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 05:45

stremer o sprzecie juz bylo, ja oprocz mono zaczalem uzywac plecionki, 10lb i 15lb, kolowrotki rozne, stradic 4000, conquer 4000, caldia 3000, sargus 3000, wedki - oprocz mojego ulubionego ATC, shimano clarus do 1oz, cabelas pro guide i turney trial do 1,5oz dlugosci 8,6 i 9 stop, zalezy co pod reka. przynety wahadla, woblery, ostatnio nawet obrotowki... temat bardziej do flaszki :D
ja kupuje glownie w cabelasie, troche koledzy z Polski przysylaja, no i NET
pozdro

#1143 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 grudzień 2011 - 06:16

nie wiem Arku czy jemu nie chodzi o muchowy sprzet ? ...bo spiningowy to jest opisywany na biezaco :D

#1144 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 styczeń 2012 - 01:13

mialo byc -4 a bylo... -10 z wiatrem.... . Ostatni tydzien starego roku mialem wolny w pracy ale oczywiscie przeciwnosci losu spowodowaly ze musialem zastapic zonke w kazdy wieczor tygodnia w jej pracy ...i plany pozegnania Starego Roku czy to nad Castle Rock czy w Racine spalily na panewce . Pozostal wiec jeden wolny dzien zanim ruszy orka ...wlasnie dzis w poniedzialek . O ile caly tydzien byl na plusie to wlasnie w ten jeden dzien i nocki poprzedzajace uderzyla zima opadami sniegu i mrozem ktory jeszcze potegowal wiatr . I wlasnie dzis pojechalim z Steelheadem nad Tajemna Tadka River powloczyc sie i potropic steelheady . O 6 rano wyruszamy z pod mojego domu mijajac zarzucajace samochody z tylnym napedem i prujemy na poludnie . Jestesmy pelni optymizmu bo spodziewamy sie braku wedkarzy z powodu tych zimowych warunkow . Nie odwiedzamy dzis Waltera , szkoda czasu no i chcemy byc pierwsi nad rzeka . Okazuje sie ze juz dwa samochody stoja :huh: , cale szczescie to -ikrowcy- i oblegaja dziore pod mostkiem . Z powodu mrozu mam naszykowany zestaw z zylka , plecionka ma szanse tylko kilka minut i juz jest lodowym sznurkiem :lol: . Warunki sprawiaja ze kompletnie sobie nie radze ...rece momentalnie grabieja , zylka mi spada i robi gniazdo , okulary zaparowuja a gdy sciagam nie widze jak prowadze przynete , na butach od spiochow rosna buly sniegowe ....Lukasz Steelhead robi swoje , mimo anomali jest perfekcyjny . On zna juz wszystkie miejsca w ktorych wyciagal ryby na pamiec . Wiele z tych miejsc jest przez wiekszosc wedkarzy omijanych , nie rzucaja sie w oczy lub sa tak niedostepne ze wywoluja rezygnacje . Zaraz na poczatku wedrowki Lukasz melduje ze ma zajad ...miejsce jest takie ze musi wejsc do rzeki i przejsc pod drugi brzeg , steelhead jest za pniem . Ja se pykam zdiecia a Lukasz pomalutku i cierpliwie holuje i ustawia rybe do podebrania ...na co wziela ?....na jego NR 1... Hornet Raczek 5 F od mamusi Salmo :mellow: . Zdiecia nie sa rewelacyjne bo zaczelo sypac znowu sniegiem ...rybka szybko wypieta i odplynela do Krainy Steelheadow . Trafiamy tez na pojedynczych wedkarzy ktorzy nas mijaja ...chyba ich pokickalo zeby w taka pogode sie wloczyc sie :lol: . Uczciwie przyznaja ze od ktoregos momentu juz przestalem lowic i tylko towarzyszylem Lukaszowi ...nie dalem rady zgrabialymi lapkami obslugiwac wedke . Bardzo zalowalem bo idac po sniegu robilismy wiekszosc odcinka na ktorym nikt dzis jeszcze nie lowil . Troszke po poludniu okolo 15.00 dalismy sobie na luz , gdy doszlismy do parkingu tylko nasz samochod stal w zaspce . Przebieranie , przekaska i do domu . Po drodze tankowanie i kawa w Mc Donald ...dochodze pomalu do normalnosci ..to mile ze moglismy zaczac na Tadkowej Rzece sezon 2012 i woda zaplacila steelheadem . Cala droge rozmawiamy glownie o Pstragach i zblizajacym sie 5-tym naszym Sezonie Pstragowym... :D B)
chcialbym tez dodac ze odczepiacz Demon uratowal nam w tych wyjatkowo trudnych warunkach kilka bezcennych przynet Salmo ...
dzieki Lukasz za wyprawe :mellow:

#1145 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 styczeń 2012 - 01:15

Tam pod brzegiem biero...

Załączone pliki



#1146 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 styczeń 2012 - 01:16

Pierwszy zimowy steelhead 2012 ...

Załączone pliki



#1147 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 styczeń 2012 - 01:17

Czy weszlibyscie tam zeby zapodac przynete ...przy -10 C

Załączone pliki



#1148 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 02:06

Lukasz fajna stalka

#1149 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:08

Oglądałem ostatnio program na Nat Geo o inwazji tołpyg i innych azjatyckich karpiowatych w USA. Program był realizowany w 2010, wykryto wtedy DNA tołpyg w jez. Michigan. Czy powstrzymano inwazję tych chwastów?

#1150 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 03:56

tpe, jak jest na prawde trudno powiedziec,
masz tu link do mojego Wisconsin DNR http://dnr.wi.gov/ne...carpcontrol.asp
pozdrawiam

#1151 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2012 - 09:40

Dzięki Papur, będę monitorował tę stronę.
Mam jednak lepsze rozwiązanie niż związki chemiczne i przegrody elektryczne Znieść wizy i wpuścić naszych. Problem rozwiązany :lol:

#1152 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 styczeń 2012 - 11:57

Dzięki Papur, będę monitorował tę stronę.
Mam jednak lepsze rozwiązanie niż związki chemiczne i przegrody elektryczne Znieść wizy i wpuścić naszych. Problem rozwiązany :lol:


tpe ale nasi wytepia caly ekosystem :D no chyba ze dac im powiedzmy - 1$ za kazda wybrana rybe - wtedy moglo by to miec sens :D

#1153 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2012 - 12:13

[quote]
Dzięki Papur, będę monitorował tę stronę.
Mam jednak lepsze rozwiązanie niż związki chemiczne i przegrody elektryczne Znieść wizy i wpuścić naszych. Problem rozwiązany :lol:
[/quote]

tpe ale nasi wytepia caly ekosystem :D no chyba ze dac im powiedzmy - 1$ za kazda wybrana rybe - wtedy moglo by to miec sens :D
[/quote]
Budżet stanowy na pewno, a może i federalny by tego nie wytrzymał :mellow:

#1154 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:27

ostatni dzien stycznia ...mamy tu +13 C ...a miala byc niezwykle sroga zima :D

#1155 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:37

Wracaj do nas Jurek. W piętach mróz poczujesz :lol:

#1156 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:50

mnie się jutro szykuje łowienie na - 21 st C :mellow:

#1157 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:55

mnie się jutro szykuje łowienie na - 21 st C :mellow:


No to gratuluję od razu będziesz miał jak w Tesco, mrożone :lol: Żebyś tylko zdążył wypuścić, jak coś się trafi. ;)

#1158 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 31 styczeń 2012 - 22:00

[quote]
mnie się jutro szykuje łowienie na - 21 st C :mellow:
[/quote]

No to gratuluję od razu będziesz miał jak w Tesco, mrożone :lol: Żebyś tylko zdążył wypuścić, jak coś się trafi. ;)
[/quote]
jutro raczej chodzi o rozpoczęcie sezonu i symboliczna wizyta nad ciurkiem :D na brania nie liczę, ale fasolkę po bretońsku i herbatę już tak :mellow:

#1159 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 03:31

Co tak cicho w temacie? Ryby wytruło? :mellow:

#1160 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 14 marzec 2012 - 05:02

no coz ...chlopaki lowia ale trzymaja dla siebie z roznych wzgledow swoje wyniki . Ja nie jezdzilem glownie ze wzgledow zdrowotnych przez cala praktycznie zime . Czekalem na pstragi i sie doczekalem ...i tylko TO mnie obecnie interesuje :D B)