Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 styczeń 2008 - 19:09

kurde az sie plakac chce... bylem dzisiaj na reczce ktora wyglada bardzo podobnie. no moze jest ciutke mniejsza.. tylko ryb jakby troche mniej... ale my (milo26 i ja) im jeszcze pokazemy :mellow:

#162 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 01 styczeń 2008 - 20:06

Łał :o w takiej marnej wodzie, takie ryby. Można się załamać. :wacko:

#163 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 styczeń 2008 - 04:55

Remku dziekuje za wstawienie zdiec :mellow: . Prosze wstaw chociaz jedno zdiecie Tadka z jego steelheadem , byl to trzeci steelhead na tej wyprawie .

#164 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2008 - 08:45

Remku dziekuje za wstawienie zdiec :mellow: . Prosze wstaw chociaz jedno zdiecie Tadka z jego steelheadem , byl to trzeci steelhead na tej wyprawie .


Jurku ... nie mam. Jacek podesłał mi zdjęcia ale nie ma tam Tadkowego steelheada. Usunąłem praktycznie tylko te, które się powtarzają lub pokazują to samo inaczej :D

Pozdrawiam
Remek

#165 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 styczeń 2008 - 23:47

W sobote na audycji zobacze sie z Jackiem i przejme plytke z zdieciami ...dopiero obejrze co tam jest . Moze po audycji gdzies wyskoczymy ? B)

#166 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 styczeń 2008 - 05:04

I tak .... w sobote spotkalismy sie o 6.00 rano przed stacja radiowa 1030...potem pogawedzilismy przy mikrofonach i nastal czas podjecia decyzji - gdzie jechac . Jacek mial do zakonczenia najswierzszy numer Zewu Natury , po za tym byl troche wymeczony i przeziebiony wiec dal sobie spokoj z wyprawa . Ja z Tadkiem postanowilismy pojechac do Indiany nad wydeptane sciezki jego strumienia . Analiza pogody wedlug oceny Tadka nie prognozowala dobrych wynikow . Musicie wiedziec ze po dniach ostrego mrozu -10 -15 nadeszlo gwaltowne do ocieplenie do +5 , zmienilo sie tez gwaltownie cisnienie . Na te dni i najblizszy tydzien zapowiadaja deszcze ktore zmyja snieg i lod ...przegonia zime B) Czy to dobrze ? . Ja nie mysle . Zima powinna byc zima i zrobic swoj plan . A teraz panie takie dziwne czasy w przyrodzie :unsure: . Po godzinie jazdy docieramy do rzeczki . Tadeusz mowi ze odkryl nowy odcinek i mi go pokaze . Wyobrazcie sobie male miasteczko i ze to jest szachownica . Rzeka wije sie tak po tej szachownicy . Pola biale to teren prywatny i niedostepny dla intruzow . Pola czarne to teren malych zarosnietych parkow gdzie przedzieraja sie zatwardziali wedkarze . Czy zatwardziali ? ..ja mysle ze taka ekstrema i to w zimowych warunkach to trzeba miec dobrego fiola :lol: . Znacie ten temat po waszych wypadach nad pomorskie rzeki w ostatnie mrozne dni . Na parking zajezdrzamy i nie ma nikogo . Ale jak juz sie przebieramy to dwa samochody parkuja , wyskakuje 7 fiolow i jeszcze przed nami wyparzaja nad rzeczke . Oni ida w prawo ... to my w lewo :lol: . To sa jedyni wedkarzy ktorych dzis spotkalismy . Mimo ze wedrujemy po tej szachownicy do wieczora nie napotykamy wiecej nikogo . Tym razem wziolem ze soba delikatniejszy sprzet a jest to wedeczka z BassPS MicroLite 7 stop medium light 1/16 do 3/8 oz , 4-10 lb. do tego Stradica 2000 z Power Pro 20 lb . Przynety to kilka salmiakow , wirowek Martin Panther , Mepsikow , male wahadloweczki , jedno kopytko . Taki zestaw raczej na pstragi . Troche sie obawialem jak sobie poradze w razie ataku steelheada . Tu musze wspomniec ze Tadek juz trzy steelheady zlowil w drugi dzien nowego roku a wiec mial swoje zaliczone otwarcie . Ja liczylem ze mnie dzis to szczescie spotka . Bylem oczywiscie w swoich nowych , ochrzczonych juz woderach wiec szanse byly duze . Mialem tez aparat ktory po ostatniej kapieli podsuszylem i cale szczescie robi kiciunia :lol: Rozpoczela sie nasza wedrowka po tych szachowych polach i w tym dniu dostalismy od przyrody i rybek mata . Co prawda Tadeusz wyciagnal kilka malych pizdunow [ steelheady ?] ale to bylo wszystko . Mial tez dwa wyjscia do przynety lecz duze ryby steelheady po wyjsciu i obserwacji nie pokazaly sie ponownie . Nad woda wydawalo sie pusto i bez zycia . Potwierdzily sie przewidywania Tadka ze ryby sa w wyczekiwaniu i dostosowuja sie do zmian cisnienia i temperatur . Za dwa dni powinny byc juz aktywne . My tez bedziemy aktywni ale w pracy wiec nie bedzie ruchu na tej szachownicy az do weekendu . Caly wiec dzien spedzilismy na marszrucie brzegami rzeczki . Tyle naszego ze poobserwowalismy miejscowki , pooddychalismy i trening rzutowy doskonalilismy . Tadeusz znalazl podbierak ktory mi dal , taki co to za kolnierz sie zaczepia i na plecach nosi . Rownierz kilka przynet zostalo znalezionych a wisi tu tego na krzakach i konarach , nie wszystkie mozna dosiegnac . Najwiecej splawikow od tych co na maline lowia :lol: . Gdy juz zaczelo szarzec dalismy spokoj . Ja to prawde mowiac padalem z glodu . Od rana bylem po kawie i baglu i mazylem o jakims wypieczonym steku . Tadek zaprosil mnie do takiej knajpki co kurczaki dobre pieka . Tam usiedlismy i ze smakiem pojedlim i pogadalim . Gadalim o pomorskich rzekach i wyprawch na trocie . Nasze wyprawy tutaj na lososiowate to taki odnosnik do Waszych wypraw . Nie jest to rywalizacja a raczej przedsmak tego co Tadek doswiadczyl jak lowil w Polsce . Zyczylibysmy Wam tylko wiecej troci i lososi a mniejszych skladek i oplat za wedkowanie , po prostu normalnosci . Konczac opis tego dnia trzeba oddac wodzie szacunek ...dzis ryby w te partie szachow daly nam mata ...ale przyjdzie czas na nastepna partie i powalczymy :mellow: B)
  • giaur27 lubi to

#167 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 07 styczeń 2008 - 07:16

@Jerry,

Jeszcze raz powtórzę: nie wiem co robisz, ale powinieneś pisać zawodowo. Piękny opis zwykłej wyprawy! Bardzo mi się podobał. Dzięki!

#168 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 07 styczeń 2008 - 07:56

Jerry to jeszcze nie mat - to najwyżej szach :D.
Będą jakieś zdjęcia?

#169 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 styczeń 2008 - 09:37

Cześć,
Jurek, dzięki za opowieść - przednia! Mam od razu lepszy humor :D a to poniedziałem ... ale za to z nadzieją na sobotę - ja jadę szachować na pstrągi.

Zdjęcia zaraz wrzucę.

Pozdrawiam
Remek

#170 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:12

Odrabiam zaległości. Zdjęcie z przedostatniej wyprawy Jurka, Tadka i Jacka. Czyli steelhead Tadka.

Pozdrawiam
Remek

P.S. Czekam na zdjęcia z ostatniej wyprawy.

Załączone pliki

  • Załączony plik  001.jpg   83,61 KB   642 Ilość pobrań


#171 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:36

Obiecane zdjęcia.

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j001.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j002.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j003.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j004.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j005.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j006.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j007.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j008.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j009.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/7/j010.jpg

#172 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2008 - 23:14

I ja lubie czytac i ogladac te Jurkowe mini-reportaze. Czasami, po ciezkim dniu, to najlepsza terapia . Dzieki Jurek B)

#173 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 27 styczeń 2008 - 19:30

Wracam do watku choc malo tu bedzie terapii :lol: . Wiec tak ...Jacek cwiczy caly czas z Zbyszkiem na lodzie , obecnie sa w Michigen . Tadeusz od czasu do czasu jezdzi do Indiany , Wisconsin i mierzy sie z lososiowatymi . Wczoraj mial 3 wyjscia i zaden nie zagryzl ... i tak bywa z rybami . Ja juz dwa tygodnie mam przerwy . Pracuje i odpoczywam . Za tydzien sa eliminacje u nas w Illinois na Chanel Lake ale na lodzie ...wiec lososiowate znowu od Jacka i mnie odpoczna . Tadek raczej je pogoni :mellow: . Bede chcial zdiecie Browna ktorego zlowil Tadek dwa tygodnie temu jakos wrzucic na forum . Brown mial 39 cali . Bylo to dokladnie w piatek , dzien przed wystawa Muskie Show . W ten piatek wzielo jeszcze kilka ryb ..wszystko na wirowke Martin Panther lekko podrasowana przez Tadka . Woblery wogole nie robily . Ja bardzo zaluje ze z nim nie bylem poniewaz wedkowal w porcie w Kenoshy a ja wole tam lowic niz w rzeczkach ...jest mnie :lol: B) latwiej .
  • giaur27 lubi to

#174 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 styczeń 2008 - 20:13

Oj, oj ... 39 - podsyłaj Jurku fotkę puki siedzę przy komputerze - zaraz go (browna) oprawimy i tutaj wstawimy :lol:

A ja już chciałem się gniewać na Jacka - telefonuję, wysyłam SMS'y a on NIC - jakby przepadł ... Czekam na wieści.

Pozdrawiam
Remek

#175 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 27 styczeń 2008 - 20:19

Remku troche to potrwa ...zdiecia sa w aparacie u Tadka ...dopiero jak sie spotkamy , byc moze w sobote , to bede mial zdiecia :D

#176 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 styczeń 2008 - 21:44

Jerry powiadasz potok 39 czy aby Ci sie nie pomylilo? Toz to maciora :huh:

#177 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 styczeń 2008 - 21:47

Jerry powiadasz potok 39 czy aby Ci sie nie pomylilo? Toz to maciora :huh:


Luko nie słuchasz radia? :mellow:


#178 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:22

Brown Trout w zlewiski Wielkich Jezior dochodzi do 36 lb wagi . Zdarzaja sie wiec ryby do metra lowione w portach czy rzekach wplywjacych do jeziora Michigen .

#179 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 styczeń 2008 - 13:30

@tpe1, nie slucham radia, bo chodze na ryby :lol: ;)
@jerry, skandal, powinni takie lowisko zamknac, zeby nie draznic wedkarzy ze starego kontynentu :angry:

#180 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 styczeń 2008 - 21:29

Do metra , dobre sobie, jak ja potrafię liczyć to te 39, jezu
toż to prawie 120cm.
AMEN




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych