Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rejestracja przyczepki podłodziowej typu SAM...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 luty 2013 - 18:04

Witam.

 

Może któryś z userów ostatnio dokonywał takowych czynności i podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Czy przy lekkiej przyczepce o DMC do 350kg potrzebny jest rzeczoznawca i wszystkie te procedury?? Czy zwykły diagnosta nie może określić sprawności i dopuścić do ruchu.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi w temacie...



#2 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 07 luty 2013 - 18:11

Nie potrzebny żaden Rzeczoznawca.

1. Jedziesz do swojego wydziału komunikacji i składasz wniosek o rejestracje przyczepy SAM.

2. Dostajesz od nich skierowanie do stacji diagnostycznej która wykonuje stosowne przeglądy oraz nr. na ramę do nabicia przez diagnostę/.

3. Diagnosta wykonuje przegląd twojej przyczepy, dokumentacje fotograficzną i szkic oraz nabija na ramę nadany numer i przykręca tabliczkę znamionową.

4. Wracasz do wydziału komunikacji z dokumentacją otrzymaną od diagnosty i dokonujesz już rejestracji sprzętu.

5. Oczywiście wszędzie ponosisz odpowiednie koszty dokonując stosownych opłat. :rolleyes:   



#3 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 luty 2013 - 18:22

joza o jakich kosztach mowimy :D??



#4 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 luty 2013 - 18:43

...@joza67, tez tak myślałem. Dziś mądry pan wpierał mi, że rzeczoznawca jest niezbędny...ponoć mają jakieś niepisane układy miedzy sobą ;)



#5 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 luty 2013 - 18:43

Rejestrowałem w 2012r. Na stacji zostałem poproszony o dostarczenie 4 zdjęć i rysunków technicznych z wymiarami, długość, szerokość, wysokość, rozstaw osi i jeszcze kilka innych,musiałem wypełnić jakieś tam formularze. Poza tym tak jak pisze Joza, koszt łączny cirka 200zł, dokładnie nie pamiętam.

#6 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 luty 2013 - 18:43

joza o jakich kosztach mowimy :D??

..przegląd z nabiciem numerów circa 170PLN, wniosek 20PLN, blachy plus OC



#7 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 07 luty 2013 - 20:45

@patu ja w październiki 2012 rejestrowałem taką przyczepkę tyle, że 200kg i zrobiłem jak napisał @joza i się co okazało:

 

- przyjechałem na przegląd wszystko ładnie pięknie i zonk gdzie rzeczoznawca? zacząłem się spierać, że nie trzeba, że nie ma takich przepisów itd.

- po całej można już powiedzieć kłótni pojechałem do wydziału komunikacji i się jednak okazało, że jeśli cały badacz w diagnostyce powie, że trzeba to nie ma innego wyjścia, bo Ci nic nie nabije i ma to daleko w poważaniu, więc chcąc nie chcąc musiałem zabulić 150zł za rzeczoznawcę, który zrobił to co powinien zrobić tak naprawdę diagnosta.

 

I tutaj już jest tylko jedno podsumowanie, jeśli jest taki układ diagnosta-rzeczoznawca to tak czy tak będziesz musiał odwiedzić obu, wiadomo dlaczego...



#8 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 07 luty 2013 - 20:47

aha jeszcze jedno od 1 stycznia 2013 roku przyczepki zarejestrowane po tym terminie muszą mieć robione przeglądy co rok jak samochód - nie robią już przeglądów bezterminowych, a wszystko tylko po to by wydusić kasę



#9 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 luty 2013 - 21:14

..nawet lekkie??



#10 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 luty 2013 - 21:25

żyjemy w zł............... kraju musze sprawdzić jak to jest w DE 



#11 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 luty 2013 - 21:25

Mnie na stacji Pan poinformował że dostaje bezterminowo a że od nowego roku czyli 2013 będzie wymagany przegląd co rok. Mam zarejestrowaną jako lekką podłodziową do 350kg.



#12 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 07 luty 2013 - 21:31

Słuchajcie wszystko zależy od naczelnika wydziału komunikacji oni są tak porąbani, że prawo i przepisy każdy z nich interpretuje na swój sposób. U nas na przykład Pani naczelnik nie chciała rejestrować samochodów sprowadzonych z Francji gdyż podobno były tam już wyrejestrowane i ona ponownie zarejestrować takiego pojazdu nie mogła, a w sąsiednim powiecie nie było już z tym problemu. Rejestrację przyczepki opisałem na swoim przykładzie gdyż robiłem to w 2012 roku całość wyszła cos ponad 300 zł. U mnie diagnosta brał więcej gdyż on przygotowywał do wydziału komunikacji wszystkie papiery.



#13 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 07 luty 2013 - 21:44

Robiłem to dzisiaj ...a w ubiegłym roku ok 15 razy ...z tytułu prowadzenia takiej działalności.

Za wydanie decyzji na nabicie numerów w Urzędzie koszt  48 zł ..trzeba złożyć oświadczenie że wykonana z legalnych materiałów i we własnym zakresie.

Nowe od pażdziernika 2012 - trzeba pobrać tymczasowe tablice rejestracyjne - 42,50 zł bo nie dostaniesz przeglądu ...bo pojazd bez tablic nie jest sprawny (i powinno się już wykupić ubezpieczenie - 50 zł ze zniżkami)

Przegląd, deklarcja zgodności,  tabliczka znamionowa i nabicie numerów - 162 zł

Potem włąściwa rejestracja coś ok .... ???  zł ....i tu nie wiem bo sprzedawałem przyczepy na próbnych tablicach.

U mnie w urzędzie rejestują jeszcze bezterminowo ....ale z tego co wiem to co urząd to inaczej .....i czy mniejsza dziura tym większe problemy.

Do przeglądu potrzebny jest wniosek...który drukują na stacji diagnostycznej, 4 zdjęcia ( z każdej strony) i bardzo prosty rysunek z podanymi podstawowymi wymiarami , oraz pokwitowanie z ważenia łodzi - czyli ile waży i jakaś pieczątka.

I żadnych rzeczoanawców itp.

We wniosku do przeglądu : przyczepa SAM, marka SAM, rodzaj LEKKA, przeznaczenie INNY

A i trzeba się dobrze zastanowić nad DMC ( dopuszczalna masa całkowita) lepiej podać mniej a nie max 750 kg. Ja podaje 499 kg ...bo jak zapniesz przyczepkę 750 kg do samochodu np VW caravele o DMC 3000 kg ....to przekraczasz 3,5 tony ...i płacisz wszędzie za przejazdy jak TIRy a jak samochód na firmę to jeszcze dochodzi tachograf.



#14 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 07 luty 2013 - 21:48

oraz pokwitowanie z ważenia łodzi - czyli ile waży i jakaś piecząka

oczywiście chodzi o ważenie przyczepy a nie łodzi  ...pomyłka :)



#15 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 luty 2013 - 21:52

te ważenie gdzie można zrobić i jaka musi być przybita pieczątka ??


Użytkownik szpiegu edytował ten post 07 luty 2013 - 21:52


#16 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 07 luty 2013 - 21:53

A... i jeszcze jedno. To ty sam podajesz w Urzędzie w jakiej stacji Okręgowej chcesz robić przegląd ...czyli w większych miastach można podzwonić i wybrać tą gdzie najmniejsze problemy robią ..czyli zapytać czy bają bezterminowy przegląd i.t.p



#17 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 luty 2013 - 21:54

bo pojazd bez tablic nie jest sprawny

 

 

przyczepke mozna przywiez na innej przyczepce ;) powinno przejsc 



#18 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 07 luty 2013 - 21:55

Ja piszę na karteczce ' Przyczepa lekka - waga 150 kg' i przykładam moją pieczątkę firmową i podpis  :)  ...chociaż z ważeniem nie mam nic wspólnego. Kiedyś ważyłem na żwirowni, skupie złomu lub cynkowni.



#19 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 07 luty 2013 - 21:57

 W tym kraju z prawem się mało kto liczy.

 

Wszystkie typy przyczepek będą już terminowe, ale jak kolega napisał wszystko zależy od urzędu kiedy ten nakaz wprowadzi, a jak to w urzedach jeden szybko drugi jak już trzeba.



#20 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 07 luty 2013 - 21:58

Nie chodzi o przewożenie tylko przepis ....diagnosta określa czy jest sprawna ...a jak nie jest zarejestrowana to nie może jeździć czyli nie jest sprawna.   Głupie ale tak jest. Nie dostaniesz rejestracji stałej ...bo nie masz przeglądu...i nie przejdziesz przeglądu bo nie masz rejestracji i dla tego trzeba mieć nr tymczasowe.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych