Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dwie najprostsze nimfy świata - video


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:54

Mógłbym prosić o parametry kijów, blank, moc... Sprzęt kompletuję w uzgodnieniu i pod sugestie speca od tej metody mieszkającego w Kanadzie. Zawsze miło będzie wysłuchać i skonfrontować Polski punkt widzenia. Jakkolwiek kołowrotek już zamówiony co do kija mam jeszcze wolną rękę. Zasugerowany jestem przede wszystkim CTS-em i jego specjalistycznymi blankami: Affinity Float np. 13'0'' 6-10lb. Przytaczam fragment z korespondencji: Uznane blanki do float: Nr 1 był i jest Loomis IMX. Szkoda tylko, że od kiedy Shimano wykupiło Loomis-a zlikwidowali produkcję tych blanków. Później jest przepaść i .........  tu zdania są podzielone. Cześć jest za Loomisem GLX a cześć za CTS-em. Większość preferuje GLX, ale że Shimano robi sobie jaja z gwarancją to wolą CTS-a. Sądzę, że te 13' i moc 6-10lb zaspokoi moje oczekiwania... Chętnie wysłucham innej opinii.



#62 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2013 - 06:07

Pierwszy to właśnie stary Loomis , ale GL3 13'0" do chyba 8 funtów pod zwykły kołowrotek . Drugi to casting Wild River 11'6 do 14 lb . Zabawa jest bardzo odświeżająca , a możliwości  spławiania dziwnych przynęt , nieprawdopodobne :)



#63 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 kwiecień 2013 - 09:22

Jest jeszcze jeden bardzo fajny gotowiec Fenwick HMX zakreślony w tabeli poniżej. Widziałem prywatne filmy z holi tym kijem łososi i karpiszonów długości około metra. Wierzyć się nie chce co taki patyk potrafi, kij giął się pod kątem 180-220 stopni, przymykałem oczy kiedy wygięcie było kosmiczne z myślą zaraz strzeli. Gdzie tam, ryba holowana lądowała na kamieniach, trawie by po chwili być uwolnioną w super kondycji. Hole były zdecydowane, szybkie z podparciem lewej ręki powyżej foregripu. Pytałem u rodzimego przedstawiciela firmy o dostępność, możliwe, że od lipca tego roku zagoszczą w Polsce. Cena samego kija to bardzo przyzwoite pieniądze, innymi słowy ogólnie dostępny. Jestem zdecydowany na budowę CTS-a i to w wersji "top". Jeszcze jedno pytanie, czy kije były budowane od podstaw czy jako gotowce. Interesuje mnie odległość osadzenia uchwytu pod kołowrotek, odległość od końca dolnika do stopki kołowrotka. Podobno każdy robi to indywidualnie, przy Centerpinie jest to dosyć istotny szczegół, kwestia specyficznego trzymania kija, zacięcia, kontroli wysnuwania mono, kontroli trakcji szpuli kołowrotka.

 

 

hmx.jpg

 

 

 

Kilka filmów z samego trzymania i obsługi Centerpina:

 

 

 

 

 

 

 

Złote cacka:

 



#64 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:31

Andrzeju, z klasykow do ceterpina polecam jeszcze sprawdzenie Talona, choć z "pomacaniem" może być nie najłatwiej. Firma bardzo dlugo ma w swojej ofercie takie blanki, kiedyś robili też gotowe wędki. Przez dwa lata, w 92 i 93 roku łowiłem właśnie "steelheady i łososie życia" na 13 stopowego fabrycznego talona na północy Kanady.

Może zaawansowaniem technologicznym i materiałami ustępują najnowszym konstrukcją ale mają w sobie "coś", co przynajmniej mi pozwala myśleć o nich jak o klasykach. Teraz już chyba nie robią VI+ tylko ITM więc będą lżejsze co tylko na plus. Nie wiem czy zmieniło się ugięcie i akcja ale znając firmę pewnie nie bardzo.

 

Tomaszek11



#65 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 kwiecień 2013 - 12:11

Dzięki za info, sprawdzę sobie. Miałem kiedyś fajny kij ANOS-a na blanku Talon-a, ugięcie, że HEJ.

 

Pozdrawiam  :)



#66 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2013 - 13:18

Loomis pozostał w takiej postaci jak kupiłem , nie wiem czy fabrycznej bo za ładnie coś mi wygląda , ale naklejka jest .. Rękojeść ma około 50 cm , kołowrotek na pierścieniach . Wild River przerobiony na casta , stały uchwyt , dolny korek ok 35 cm . Ale sposób u nas jest bardzo mało popularny , prawdę mówiąc nikogo tak wyposażonego jeszcze nie spotkałem nad polska woda .. :)



#67 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:12

Dzisiaj stanęło na tym, że kij będzie miał polski rodowód. Dla tych co znudzeni zimą... :D