Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LB HM Spinnerman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4487 odpowiedzi w tym temacie

#4141 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 19 listopad 2018 - 06:33

Zajebiste zrobiłeś te lusterka ze sterem,na filmie widzę ze lusterkują nieziemsko i widzę ze dlugość woba nie ma znaczenia dla ciebie jak robisz  ,mają wszystkie zblizoną bardzo pracę a nawet taką samą,,panie kolego podziwiam twoją robotę przynajmniej od kiku sezonów...powodzenia życzę


  • spinnerman lubi to

#4142 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 listopad 2018 - 09:31

Gruba łuska czy drobna ? Który lepiej Wam podchodzi ?
Jedna i druga jest mocno wykrepowana; zdjęcie z telefonu, to tak tej faktury nie widać. Chodzi o to która bardziej pasuje, bo sam już nie wiem hehe

 

 

Ja poproszę z tą grubą :)
Mam dla nich świetne zastosowanie.


  • spinnerman lubi to

#4143 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 12:53

Gruba łuska czy drobna ? Który lepiej Wam podchodzi ?
 

Pogodziłoby wszystkich coś pośredniego:)

Mój gust, moja opinia, gruba łuska;)


  • spinnerman lubi to

#4144 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 19 listopad 2018 - 13:31

Drobna :)


  • spinnerman lubi to

#4145 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 19 listopad 2018 - 13:39

Adam na ile metrów zejdzie w trollu ta 13tka sdr? 😉

#4146 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2018 - 14:22

Zajebiste zrobiłeś te lusterka ze sterem,na filmie widzę ze lusterkują nieziemsko i widzę ze dlugość woba nie ma znaczenia dla ciebie jak robisz  ,mają wszystkie zblizoną bardzo pracę a nawet taką samą,,panie kolego podziwiam twoją robotę przynajmniej od kiku sezonów...powodzenia życzę

 

Dziękuję  :highfive:

Ja poproszę z tą grubą :)
Mam dla nich świetne zastosowanie.

 

Piotrek, to jest 13 cm korpusu plus 6,5 cm łopata. Z łapy tego na rzece nie pociągniesz. No chyba, że chcesz do trolla lub na jezioro, to tak.

Pogodziłoby wszystkich coś pośredniego:)

Mój gust, moja opinia, gruba łuska;)

 

Dobra, z lewej strony będzie drobna, a z prawej gruba  :D

Adam na ile metrów zejdzie w trollu ta 13tka sdr?

 

Daniel jeszcze z nimi nie pływałem. Ale oscylowałem wielkością steru na jakieś 6-8 m na wodzie stojącej. Na Wiśle na bank będą łowiły ;)


  • urasenty lubi to

#4147 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 listopad 2018 - 14:49

Na pewno wykorzystam :)
Chociażby okazyjny troll, jak żona puści w marcu do Hiszpanii


  • spinnerman lubi to

#4148 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 listopad 2018 - 15:07

Będą Adam te 13-stki w sprzedaży?

#4149 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2018 - 15:46

Będą Adam te 13-stki w sprzedaży?

 

Będą. Zastanawiam się jeszcze nad wersją z grzechotką. Jak myślisz ? Jest sens ?

ps. gratuluję pięknych łosi. Nieźle połowiliście  :good:  :clappinghands:



#4150 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 listopad 2018 - 17:47

Czasem działa, ale tak samo łowiłem fajne ryby bez grzechotki, nawet chyba częściej.
Dzięki :), jak pisaliśmy mega wyprawa. Jak mówił Marek trafiliśmy w najlepsze warunki w tym roku, to się nazywa mieć fart, a mało brakowało że wyjazd by się nie udał.

Użytkownik wujek edytował ten post 19 listopad 2018 - 17:49

  • spinnerman lubi to

#4151 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2018 - 10:44

Trollingowe 19-stki. 

Wczoraj testowane i dały trzy fajne pajki, w tym jedna ryba ponad 90 cm  :good: Fotki zimą  :ph34r:  :D

Wobler bardzo stabilny, o mocnej pracy w osi woblera. Przy prędkości 3 km/h i 30 m linki 0,20, wobler pracował na około 6-7 m głębokości. Wszystkie ryby atakowały od tyłu woblera. Zbrojenie w dwie kotwice 1/0, jest tu w zupełności wystarczające; z uwagi na wąską bryłę przynęty, nie ma problemu  ze skutecznym zacięciem ryby. Napewno wobler będzie zdawał egzamin przy trollingu sandaczowym, jak tez sumowym, z łowieniem w rzekach włącznie.  

W przygotowaniu model 30 cm na big mamy  ;)

 

13647105_1EAR0m6vROBPei4nbw1YQ_thumb_63c

 

13647106_46810008_502548283555785_451324

 

13647107_46815756_314629665804090_178659

 

Krótki film z prezentacji akcji woblera.

 



#4152 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2018 - 20:51

Wiślana klasyka kolorów :good:

Nowość na sezon 2019 - PANIC 13 SDR. Trollingowy uniwersał; sum, sandacz, boleń.  Mocna, agresywna praca, w osi woblera. Niezwykle stabilna konstrukcja, umożliwiająca obławianie najgłębszych rynien z ostrym uciągiem. 

Wobler którym można obstukać właściwie większość rzecznych met. 

 

13655339_LXpw8xHjRbfkwX7J8nCiQ_thumb_63e



#4153 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 28 listopad 2018 - 06:40

@spinnerman a masz w planach na przyszły sezon zrobienie znowu swoich twitchowych Panic Troutów na pstrągi w rozmiarze 8/9 cm? pozdrawiam



#4154 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 listopad 2018 - 08:16

@spinnerman a masz w planach na przyszły sezon zrobienie znowu swoich twitchowych Panic Troutów na pstrągi w rozmiarze 8/9 cm? pozdrawiam

 

Ostatnio dorwałem 2 na giełdzie, w dodatku w cenach black friday :)



#4155 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 listopad 2018 - 14:25

Kupiłem dwa woblery po 10zł/szt. na giełdzie. Fajnie wyglądały, w kolorze ukleji, po sterze widać głębokochodzące - myślę będzie, żeby rzucać w zaczepy i za echosondę będą mogły robić na nowych miejscówkach. Za dychę nie szkoda. Pierwsze przeprowadzenie i całkiem fajnie chodzą, ale tylko przy wolnym prowadzeniu. Przy szybszym "koziołkują". No, ale nic to rzucam w najgorsze miejsca, takie gdzie często jeden rzut i po woblerze. Wobler pływający i z każdego zaczepu jakoś wychodził. W końcu staje w miejscu gdzie jest bardzo długa, głęboka (z tą głębokością to przy obecnym poziomie Odry szału nie ma) rynna. Spuściłem woblera na koniec tej rynny i zaczynam prowadzenie. Początkowo za szybko - nie pracuje. Zwalniam, łapie w jakim tempie trzeba go prowadzić i nagle ŁUP! Odjazd w nurt, ja zdziwiony co tu się stało. Melduje się fajny grubiutki boleń taki koło 70. Zdziwiłem się trochę, bo nic specjalnego się nie spodziewałem po tym woblerze, ale myślę przypadek raz na jakiś czas się zdarzy. No i tego przypadku jednak nie było.

Wobler o którym mowa dał mi w tym sezonie największe bolenie. Łowiłem je powtarzalnie w głębszych miejscach. Na ten wobler padł mój rekordowy boleń 81 cm. Zdawał egzamin na różnych miejscach. Ja nie jestem jakimś znawcą pracy woblerów, żeby określać pracę woblera dokładnie, ale ten "kolebie się" idealnie boleniowo przy wolnym prowadzeniu.

Zacząłem więc szukać kto, co jak i gdzie. Pytałem kolegów czy może kojarzą tego woblera, a sierota nie zwróciłem uwagi, że jest tam napisane "HMS" i to są woblery tego Pana od którego kupuję panici, rapmastery, trouty itd. :doh:

Adamie dziękuję, serdecznie pozdrawiam i zachęcam do wznowienia tej jakże łownej przynęty. :)

Załączony plik  IMG_20181127_102407.jpg   73,56 KB   48 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20181011_132132.jpg   145,72 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  P1010390.JPG   51,13 KB   41 Ilość pobrań



#4156 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2018 - 20:41

@spinnerman a masz w planach na przyszły sezon zrobienie znowu swoich twitchowych Panic Troutów na pstrągi w rozmiarze 8/9 cm? pozdrawiam

Coś tam się robi, ale towar będzie mocno reglamentowany :D , bo ludziska o szczupakowe już stukają  :)

13717480_47478567_2313604688876279_46387

 

Ostatnio dorwałem 2 na giełdzie, w dodatku w cenach black friday :)

 

 

Kupiłem dwa woblery po 10zł/szt. na giełdzie. Fajnie wyglądały, w kolorze ukleji, po sterze widać głębokochodzące - myślę będzie, żeby rzucać w zaczepy i za echosondę będą mogły robić na nowych miejscówkach. Za dychę nie szkoda. Pierwsze przeprowadzenie i całkiem fajnie chodzą, ale tylko przy wolnym prowadzeniu. Przy szybszym "koziołkują". No, ale nic to rzucam w najgorsze miejsca, takie gdzie często jeden rzut i po woblerze. Wobler pływający i z każdego zaczepu jakoś wychodził. W końcu staje w miejscu gdzie jest bardzo długa, głęboka (z tą głębokością to przy obecnym poziomie Odry szału nie ma) rynna. Spuściłem woblera na koniec tej rynny i zaczynam prowadzenie. Początkowo za szybko - nie pracuje. Zwalniam, łapie w jakim tempie trzeba go prowadzić i nagle ŁUP! Odjazd w nurt, ja zdziwiony co tu się stało. Melduje się fajny grubiutki boleń taki koło 70. Zdziwiłem się trochę, bo nic specjalnego się nie spodziewałem po tym woblerze, ale myślę przypadek raz na jakiś czas się zdarzy. No i tego przypadku jednak nie było.

Wobler o którym mowa dał mi w tym sezonie największe bolenie. Łowiłem je powtarzalnie w głębszych miejscach. Na ten wobler padł mój rekordowy boleń 81 cm. Zdawał egzamin na różnych miejscach. Ja nie jestem jakimś znawcą pracy woblerów, żeby określać pracę woblera dokładnie, ale ten "kolebie się" idealnie boleniowo przy wolnym prowadzeniu.

Zacząłem więc szukać kto, co jak i gdzie. Pytałem kolegów czy może kojarzą tego woblera, a sierota nie zwróciłem uwagi, że jest tam napisane "HMS" i to są woblery tego Pana od którego kupuję panici, rapmastery, trouty itd. :doh:

Adamie dziękuję, serdecznie pozdrawiam i zachęcam do wznowienia tej jakże łownej przynęty. :)

attachicon.gif IMG_20181127_102407.jpgattachicon.gif IMG_20181011_132132.jpgattachicon.gif P1010390.JPG

Cygarko. Robiłem tego wobka w dwóch wielkościach 7 i 9 cm. Kapitalny wobler, ale niektórzy po prostu sobie z nim nie radzili; zresztą jak z większością przynęt  :D  dlatego często dobre przynęty lądują na giełdzie. Ja ich nazywam " poszukiwaczami złotego gralla " czyt. cud przynęty która sama będzie łowiła ryby :lol:

Cygara miały mocną, wyraźną pracę, z mocnymi bocznymi wychyleniami. Robiłem je specjalnie na głębokie blaty z wolnym uciągiem, gdzie swoją mocną pracą prowokowały ryby. Faktycznie w szybkim uciągu wobler ten miał tendencję do wywrotek, ale jak ktoś odrobinę pomyślał i dopasował tempo prowadzenia lub łowił w poprzek nurtu, to nie było większych problemów ;)

Jakieś trzy lata temu, w listopadzie na Wiśle, na ten wobler, spływający po łuku, na przytrzymaniu, miałem  niesamowity strzał ryby, bezpośrednio po którym strzeliła plecionka chyba 0,16 może 0,18 ? :rolleyes: ...cieniej nie łowię :D  Podejrzewałem wtedy o ten niecny czyn potężnego bolenia, a nawet Łososia... :rolleyes:

...a może se skrobne pare tych wobków; tak z sentymentu  ;)


Użytkownik spinnerman edytował ten post 02 grudzień 2018 - 20:42

  • Pisarz.......ewski Piotr, cristovo, Pride i 2 innych osób lubią to

#4157 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2018 - 21:01

Trollingowe okonie będą w trzech kolorach.

 

13717690_QKbjEnGIQ7KFQmCG2aJzZA_thumb_63



#4158 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 21 grudzień 2018 - 01:12

Dzisiejsza frontowa 70 ;) .  Panic 10 robi robotę  :highfive:  :good:  :)

 

Załączony plik  IMG_0156.jpg   53,97 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0192.jpg   48,7 KB   29 Ilość pobrań



#4159 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2018 - 10:45

Dzisiejsza frontowa 70 ;) .  Panic 10 robi robotę  :highfive:  :good:  :)

 

attachicon.gif IMG_0156.jpgattachicon.gif IMG_0192.jpg

 

Gratuluję Panie Maćku  :good: Jak na miejskiego, to już całkiem ładny kubuś  :clappinghands:

U mnie wczoraj, pofrontowy  :D standardowo na Zander-X 15.

 

13909244_48414645_381671735926085_314963



#4160 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:24

Zdrowych, wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, i co najmniej takich prezentów  :P życzy

Adam vel Spinnerman. 

Do siego roku !!!

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych