Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

LB HM Spinnerman


  • Please log in to reply
4489 replies to this topic

#101 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 posts
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Posted 03 July 2013 - 20:54

Zgadzam sie z jokerem rozwala ten model bardzo mi sie podoba taka gruba luska szkoda to do wody rzucac Hej!



#102 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 03 July 2013 - 23:18

Zgadzam sie z jokerem rozwala ten model bardzo mi sie podoba taka gruba luska szkoda to do wody rzucac Hej!

Bez przesady :) wobler jak najbardziej użytkowy hej! ;) 



#103 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,133 posts
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Posted 04 July 2013 - 06:57

Mnie by nie było szkoda wrzucać do wody, u mnie nie ma zmiłuj, wszystko musi łowić. Gablotki to nie dla mnie. Po co? Po śmierci będę używał  ;)



#104 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 posts
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Posted 04 July 2013 - 09:16

nie no bez przesady z tym nie wrzucaniem do wody tak tylko napisalem wszystkie wobki trzeba zwodowac wiadoma sprawa ja tez mam cos na zasadzie gablotki a raczej pudelko osobne z wobkami od forumowych kolegow no i zawsze laduja w wodzie... 

swoja droga ze stajni spinnermana nic nie mam hmmmmmmm a przydalo by sie ,,, bo z jokerem to juz dogadani jestesmy na jakies czchy hehe :)



#105 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 July 2013 - 09:16

Mnie by nie było szkoda wrzucać do wody, u mnie nie ma zmiłuj, wszystko musi łowić. Gablotki to nie dla mnie. Po co? Po śmierci będę używał  ;)

Dokładnie :) A jeszcze jak wobler który nam się podoba łowi ryby, to jest dopiero czad ;) Co z woblera w gablotce z którym nie wiążą się żadne fajne wspomnienia ? ;) 


  • piotro82 likes this

#106 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 July 2013 - 09:25

nie no bez przesady z tym nie wrzucaniem do wody tak tylko napisalem wszystkie wobki trzeba zwodowac wiadoma sprawa ja tez mam cos na zasadzie gablotki a raczej pudelko osobne z wobkami od forumowych kolegow no i zawsze laduja w wodzie... 

swoja droga ze stajni spinnermana nic nie mam hmmmmmmm a przydalo by sie ,,, bo z jokerem to juz dogadani jestesmy na jakies czchy hehe :)

Coś tam w przyszłości pewnie na giełdę wrzucę. Nie znoszę tandety więc woblery muszą być dopięte na ostatni guzik zarówno pod względem wizualnym jak i pracy  ;) 



#107 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 posts
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Posted 04 July 2013 - 09:28

Profesjonalne podescie do tematu... nie ma lipy jak gada jeden duzy chlop hehe

pozdrowionka 



#108 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 05 July 2013 - 14:12

Dzisiaj wyszły z lakierni  ;) Jeszcze mała kosmetyka i mogą startować  :) Zainteresowanych zapraszam na PW ;)

Attached Files


  • wujek and wobler129 like this

#109 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,453 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Posted 05 July 2013 - 14:47

Niech moc będzie z nimi i niech łowią!!!


Edited by wobler129, 05 July 2013 - 14:48.


#110 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 05 July 2013 - 14:50

One już połowiły i łowią, że hej ! Nie będę się nad tym rozwodził bo pomyślicie, że kity żenię  :D  :D  :D



#111 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 05 July 2013 - 14:59

A tu taki ze złotą łuseczką dla kolegi z forum :) 8 cm, 10 g.  Podobno latem ten kolorek bardzo się sprawdza  ;) Nie wiem, nie sprawdzałem, zarobiony jestem :D

Attached Files


Edited by spinnerman, 05 July 2013 - 15:00.

  • Krystekwolf likes this

#112 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,464 posts

Posted 05 July 2013 - 21:52

Wobki konkret.Faktycznie ten ze złotą poświatą na lato może być strzałem w 10.

Mam kilka takich ,znaczy w takim kolorku ,albo kilkanaście,specjalnie na taką letnią okazję.

Bardzo dopracowane woblery,widać wysiłek w nie włożony i nie tylko ,jeżeli jeszcze pracują i łowią to jest super.

Pozdrawiam,dobra robota.


Edited by Krystekwolf, 05 July 2013 - 21:53.


#113 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,167 posts
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Posted 05 July 2013 - 22:11

Kolorek w słoneczne dni,szczególnie na jasnym piachu maja taki:

p9280108.jpg
p9280109.jpg


#114 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,464 posts

Posted 05 July 2013 - 22:34

Kolorek w słoneczne dni,szczególnie na jasnym piachu maja taki:

p9280108.jpg
p9280109.jpg

A no właśnie,cholera wie czy jest jakaś różnica w tym doborze kolorów,ale coś w tym musi być ,doświadczyłem tego nie raz i nie tylko ja.Tak czy inaczej ,dużo białego brzucha to podstawa wg.mnie ,tym wobkom tego nie brakuje,jest lepiej niż dobrze.

To moje skromne zdanie.



#115 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,167 posts
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Posted 05 July 2013 - 22:36

Żeby nie było,wobki są klasa według mnie także,z resztą wyżej już pisałem.Fotkę tak poglądowo zapodałem :)  ;)Pozdro600


Edited by wildriver, 05 July 2013 - 22:36.


#116 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,464 posts

Posted 05 July 2013 - 22:41

Żeby nie było,wobki są klasa według mnie także,z resztą wyżej już pisałem.Fotkę tak poglądowo zapodałem :)  ;)Pozdro600

Tak jest,ale ta złota poświata w kątach łusek wygląda super,wyszło ostro.



#117 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 05 July 2013 - 22:51

@Krystek fajnie, że się podobają :)  a łowić łowią bo sam na nie łowię  :D zresztą bolenie wyłącznie na jerki łowię od 3 sezonów i nie ma opcji żeby w najbliższym czasie się to zmieniło ;) Ludzie boją się jerków bo nie bardzo wiedzą jak się tym na rzece posługiwać dopiero jak pacną rybę to worek się rozwiązuje :D Kiedyś Tomy powiedział, że jeden będzie kosił na to ryby a inny powie, że to nic nie warta przynęta :D Mój kolega który ma kilka moich jerków łowi na to nie tylko bolki ale i konkretne szczupaki przy trawach na tej dużej wodzie :blink: Brania są bardzo agresywne i widowiskowe. Ciężko mu było się przekonać do woblera bez steru  :) a teraz wsiąkł na dobre  :lol: pozdrawiam.

A no właśnie,cholera wie czy jest jakaś różnica w tym doborze kolorów,ale coś w tym musi być ,doświadczyłem tego nie raz i nie tylko ja.Tak czy inaczej ,dużo białego brzucha to podstawa wg.mnie ,tym wobkom tego nie brakuje,jest lepiej niż dobrze.

To moje skromne zdanie.

 

O ! To trzeba będzie zrobić coś w kolorze piachu  :) chociaż ten nadbużański jest jakby ciut ciemniejszy od wiślanego  :D  A tak na poważnie to co my widzimy nijak ma się do tego co widzą ryby ;) 

Kolorek w słoneczne dni,szczególnie na jasnym piachu maja taki:

p9280108.jpg
p9280109.jpg


#118 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,464 posts

Posted 05 July 2013 - 23:13

Ja łowię na bez stery i fajno się to ogarnia,szczupaki ,sandacze- to norma.

Bolenie to inna sprawa,najczęściej łowię na ZZRap Tomka,dlaczego?Dlatego że na Leviathany waliły szczupaki,a mnie szkoda dobrych przynęt dla tych kajmanów,może dla tego że większe,to je chętniej kaczodzioby łykały.

Śmiem twierdzić że branie konkretnego Bolka jest o wiele mocniejsze ,na bez stera, niż na tradycyjny wobler ze sterem,i jest mniej spadów wg.mnie.Może dlatego że ma więcej czasu na reakcję, i jeżeli już się zdecyduje- to wali konkretnie.

Tak czy inaczej ,lubię sobie czasami pośmigać wobusiem ze sterem,nieraz tylko to przynosi efekt.

Woblery robisz konkretne ,to najważniejsze chyba.

Co do barw , to nie byłbym taki pewien że rybki nie rozróżniają barw -przykład ..... kolor godowy samca ciernika,i innych rybek także tropikalnych,mogą to widzieć inaczej ,ale coś w tym jest,jestem o tym przekonany.

Tak czy inaczej- wobler najpierw  musi się spodobać wędkarzowi ;) ,potem rybie :lol: .

A tak poważnie ,to chodzi o wiarę, w to że coś co się robi jest takie jak ma być ,czyli najlepsze :) .Tak to chyba jest we wszystkim ,co dotyczy chorych ludzi ,czyli nas wędkarzy,a może nie tylko ,może mi się tylko tak wydaje.

Pozdrawiam wszystkich chorych :) .



#119 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 05 July 2013 - 23:22

...z tymi kolorkami to jest często tak że warto posłać coś co mocno kontrastuje z tysiącami uklei na miejscówce,choć każdy bierze na logikę i za wszelką cenę chce dobrać wobler do nich podobny jeśli chodzi o barwy.Oczywiście to nie jest reguła ale czasem daje to efekty.


Edited by Tomy, 05 July 2013 - 23:26.

  • spinnerman likes this

#120 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,167 posts
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Posted 06 July 2013 - 00:07

Nawet zaobserwowałem kiedyś z mostu,jak w stadzie identycznych uklei,pływała jedna z czarnym grzbietem(mozliwe,że to był jelec)Drapieżnik takiego odcinającego się doopnie raz dwa :D

Jednak z drugiej strony,czasem może być podejrzliwy...bolenie to strasznie cwane ryby,szczególnie na płytkiej wodzie i trzeba czasem sporo pokombinować,nawet z kolorami.To co spinnerman pisał,ze ryby widzą inaczej,czyli z innej perspektywy?(grzbietu nie widzą?)

Jak łowię w bardzo przełowionych miejscówkach,to czasami boleń potrafi jechać jak torpeda za woblerem kilka metrów i oglądać go z obydwu stron :blink: ...czasem jak mu się spodoba kolorek to zeżre :lol: