Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

LB HM Spinnerman


  • Please log in to reply
4491 replies to this topic

#121 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,464 posts

Posted 06 July 2013 - 00:17

Nawet zaobserwowałem kiedyś z mostu,jak w stadzie identycznych uklei,pływała jedna z czarnym grzbietem(mozliwe,że to był jelec)Drapieżnik takiego odcinającego się doopnie raz dwa :D

Jednak z drugiej strony,czasem może być podejrzliwy...bolenie to strasznie cwane ryby,szczególnie na płytkiej wodzie i trzeba czasem sporo pokombinować,nawet z kolorami.To co spinnerman pisał,ze ryby widzą inaczej,czyli z innej perspektywy?(grzbietu nie widzą?)

Jak łowię w bardzo przełowionych miejscówkach,to czasami boleń potrafi jechać jak torpeda za woblerem kilka metrów i oglądać go z obydwu stron :blink: ...czasem jak mu się spodoba kolorek to zeżre :lol:

Racja,co do podejrzliwości ,to u nas objawia się puknięciem w przynętę i tyle,można od razu ją zdjąć(przynętę)z agrafki i podrapać się w czoło i pomyśleć co teraz założyć.Myślę że nie odkryję nic nowego jak powiem że zmiana przynęty na inaczej pracującą i wyglądającą i może być ciekawie.

Nic więcej nie piszę bo zostanę objechany przez autora wątku ,dobrze ze woblery konkretne ,to się może nie będzie gniewać. ;)



#122 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 July 2013 - 10:44

Piszcie, piszcie chłopaki bo to bardzo dobre i mądre rzeczy są  :) Troszkę tam wcześniej chyba nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o to żeby nie sugerować się tym co my widzimi nad lustrem wody gdyż ryba patrzy z zupełnie innej perspektywy. Przy optymalnych warunkach-przejrzystość wody, naświetlenie, kolor podłoża itp. ryby widzą równie dobrze jak my na lądzie.  A co do rozróżniania kolorów a nawet ich odcieni przez bolenie to nie mam najmniejszej wątpliwości, że są w tym mistrzami :D Nie na darmo na brzuch daję biały podkład, na to masa perłowa i na koniec 2-3 warstwy czystego lakieru perłowego :P dopiero taka kombinacja daje zadowalający mnie efekt i kolor zbliżony do naturalnego brzuszkaa uklei   ;) Przesadzam ? :wacko: Myślę, że nie :) Odkąd zacząłem przykładać do tego wagę moje wyniki poprawiły się niebotycznie ;)

ps. jak myślicie, dlaczego pewien znakomity wiślany spinningista Marek S. wszystkie swoje boleniówki maluje srebrolem do kaloryferów ??? ;)



#123 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 06 July 2013 - 11:20

co by nie pisać o tych woblerach to i tak dojdzie się do jednego stwierdzenia,one są po prostu świetne pod każdym względem..dla mnie jako wzrokowca,wykonanie super,kogoś kto na wygląd nie patrzy a na łowność,także zadowolą co widać po fotkach tutaj i w wątku "bolenie"...gratuluję zdolności manualnych (podpis to już w ogóle klasa ;) ) no cóż,na zakończenie powiem,trzeba "jakoś" spróbować zdobyć ze dwie sztuki... :D pzdr



#124 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 July 2013 - 11:49

No, Krystiano cieszę się, że się podobają tym bardziej, że wiem, że masz wyrobione zdanie o ręcznie robionych przynętach bo używasz tych od najlepszych Lb jak np. Tomy :) Wobki dzisiaj jeszcze zostaną ochrzczone w nurcie Bugu  :D  i jutro trafią na giełdę ;) Za kilka dni wyjdą jeszcze 7-ki ze sterami. pzdr.



#125 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 06 July 2013 - 12:34

tak,już od jakiegoś czasu zaglądam do Twojego wątku ale nie miałem śmiałości czegoś napisać... :wub: nie no troszkę żartuję,po prostu wychodzę z założenia,że dobre,łowne i ładne woblery należy chwalić co daje siłę strugaczowi do kolejnych wyzwań,rozwiązań itd...poza tym,każdy czasem lubi usłyszeć dobre "słówko" na temat swojej pracy,w którą wkłada sporo serca,pomysłowości no i godzin spędzonych nad wodą (co chyba najprzyjemniejsze jest)... :) a,że czasem nastąpi jakaś "ostrzejsza" wymiana poglądów,no cóż,każdy z nas jest indywidualistą (co może wszystko tłumaczyć ;) ) także jeszcze raz,woblery klasa... :) pzdr



#126 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 July 2013 - 12:47

Ta "ostrzejsza" wymiana poglądów też jest progresywna :) bardzo chętnie słucham i rozważam wszelkie konstruktywne uwagi ;) pozdrawiam



#127 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,167 posts
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Posted 06 July 2013 - 21:47

Szymanski pisal kiedys,ze jeden z jego kilerow boleniowych to fluo tiger,po części mogę potwierdzić ta teorie,lowielem i dalej lowie bolki na podobne kolory :-)ale już koniec OT.pozdroowka

#128 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 July 2013 - 22:08

Szymanski pisal kiedys,ze jeden z jego kilerow boleniowych to fluo tiger,po części mogę potwierdzić ta teorie,lowielem i dalej lowie bolki na podobne kolory :-)ale już koniec OT.pozdroowka

Sam złowiłem wiele boleni na seledynowe kopytka szczególnie wczesną wiosną. Jak mawiają - od każdej reguły są wyjątki ;) 



#129 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,283 posts
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Posted 06 July 2013 - 22:20

I ja to potwierdze, gdy w Gloog'u testowaliśmy Parysy przed wejściem na rynek to na 5 teczkę w kolorze fluo w jeden dzień wyjechały 4 bolenie, niby praca nie boleniowa, niby kolor nie taki a jednak brały i woda czysta była jak na Odrzańskie warunki :D



#130 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 July 2013 - 22:23

I ja to potwierdze, gdy w Gloog'u testowaliśmy Parysy przed wejściem na rynek to na 5 teczkę w kolorze fluo w jeden dzień wyjechały 4 bolenie, niby praca nie boleniowa, niby kolor nie taki a jednak brały i woda czysta była jak na Odrzańskie warunki :D

i zgadnę, że było słonecznie ?



#131 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,283 posts
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Posted 06 July 2013 - 22:27

No baaaa, środek lata, piekne sierpniowe popołudnie



#132 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 July 2013 - 22:34

Wszystko jasne ;) 

No baaaa, środek lata, piekne sierpniowe popołudnie



#133 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 July 2013 - 08:12

Wczoraj podczas testowania nowego chlapaka padły 4 ryby i tyle samo spadło :angry:  :D Wyjść i nietrafionych ataków nie liczyłem :)  Zrobiłem dwie wersje z tylnią kotwiczką jak w ołówku i z dwoma kotwicami jak w klasycznej boleniówce i przy tym modelu zostanę gdyż jak zauważyłem najwięcej ryb zapina się na środkową kotwicę ;) Woda spadła i rapki nabrały pięknych kolorków :rolleyes:

Attached Files



#134 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 July 2013 - 11:53

Coś dla ortodoksów nie mogących przekonać się do bezsterów ;) Jeszcze 2 warstwy lakierku, sterki i do boju  :)

Attached Files


  • joker and bryka like this

#135 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Posted 18 July 2013 - 13:10

ślicznościowe te twoje wyroby, super wygląd no i łowność jak widzę, a co do bezsterów to ja też postanowiłem w tym roku spróbować, u mnie raczej niewielu bądź może nawet nikt na nie nie łowi, a to co piszecie, że takie czary one wyczyniają to weź i nie spróbuj, tylko trzeba się przemóc ;)



#136 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,138 posts

Posted 18 July 2013 - 16:16

@spinnerman, przesyłka dzisiaj dotarła, wobasy są miodne :).



#137 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 July 2013 - 23:49

ślicznościowe te twoje wyroby, super wygląd no i łowność jak widzę, a co do bezsterów to ja też postanowiłem w tym roku spróbować, u mnie raczej niewielu bądź może nawet nikt na nie nie łowi, a to co piszecie, że takie czary one wyczyniają to weź i nie spróbuj, tylko trzeba się przemóc ;)

Niestety sama przynęta ryb łowić nie będzie :) Przy jerkach i to nie tylko boleniowych widać to, aż za nadto; jeden kosi aż miło a drugi krzyczy, że to g.... warta przynęta ;) ale jak już zakuma o co chodzi to worek z bolkami się rozwiązuje :D  



#138 OFFLINE   turboaspius

turboaspius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 posts

Posted 19 July 2013 - 19:18

Piękne woblerki. Można wiedzieć czym najlepiej podpisywać woblerki? Co to za pisadło?

 

pozdrawiam



#139 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,613 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 July 2013 - 00:10

Uni Pin Fine Line



#140 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 20 July 2013 - 00:20

Niestety sama przynęta ryb łowić nie będzie :) Przy jerkach i to nie tylko boleniowych widać to, aż za nadto; jeden kosi aż miło a drugi krzyczy, że to g.... warta przynęta ;) ale jak już zakuma o co chodzi to worek z bolkami się rozwiązuje :D  

niestety jak zakuma to już nie krzyczy,że "pomyliłem się po prostu źle łowiłem".... ;) pzdr


  • spinnerman likes this