Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3535 odpowiedzi w tym temacie

#361 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 28 październik 2014 - 18:04

Mam takie miejsce na Nogacie ,gdzie właśnie biorą okonie 30-40cm między szczupakami 70-90cm ,większe też są ,ale nie miałem szczęścia .Te rybki łowię jednym kijem na blanku Phenixa M1 10lb, obrotówkami 3-4 comet,ewentualnie lekka wahadłówka. .Szczupak 90cm jest maksymalnie w ciągu 5minut przy burcie i żwawo odpływa

 

 

Rafale,

 

Takim Phenixem to tam co najwyzej moge losie po dupskach poklepac :) Konstrukcje duzo mocniejsze nie dawaly sobie rady :) Szczupak jeden drugiemu nie rowny, metrowka zapierdziela jak pstrag, pstrag zapierdziela jak pociag, nawet lipienia 45 cm nie wyholujesz na rzece w mniej niz 5-7 minut wedka niby przeznaczona na steelheady :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#362 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 październik 2014 - 20:21

Phenixami nie łowiłeś,jak pisałeś wcześniej więc nie rozumiem czemu odnosisz się w każdej dyskusji ich dotyczącej.W/g mnie są w ich ofercie blanki idealne do każdej  metoty połowu.Jesli konstrukcje którymi do tej pory łowiłeś nie dawały rady, spróbój właśnie Phenixa :)

Aaaa pisałem o wedce 10lb dość krótkiej ,raczej na łódkę :) Ale w ofercie brzegowych S$S jest kilka modeli,więc spróbuj,a może póxniej neguj.

Osobiście nie mam nic do wędek,na blankach których nie znam i trochę dziwię się tej ukierunkowanej awersji.

 

Aaa zaufanie  i wykorzystanie w pełni możliwości wędki też jest nieocenione.Większość wędkarzy zdaje się klepie zdrowaśki po ugięciu szczytówki :D i raczej mało który wykorzysta 50%jej  możliwości .  :)


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 28 październik 2014 - 20:27


#363 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 październik 2014 - 21:50

.................. Szczupak jeden drugiemu nie rowny, metrowka zapierdziela jak pstrag, pstrag zapierdziela jak pociag, nawet lipienia 45 cm nie wyholujesz na rzece w mniej niz 5-7 minut ...........

Phenix, Phenixowi nie równy  :highfive: 



#364 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 październik 2014 - 21:59

Phenix, Phenixowi nie równy  :highfive: 

Własnie ponownie doświadczyłem,że kielonek kielonkowi nie równy,guma gumie ponoć też ;) 


  • popper lubi to

#365 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 31 październik 2014 - 18:05

Phenixami nie łowiłeś,jak pisałeś wcześniej więc nie rozumiem czemu odnosisz się w każdej dyskusji ich dotyczącej.W/g mnie są w ich ofercie blanki idealne do każdej  metoty połowu.Jesli konstrukcje którymi do tej pory łowiłeś nie dawały rady, spróbój właśnie Phenixa :)

Aaaa pisałem o wedce 10lb dość krótkiej ,raczej na łódkę :) Ale w ofercie brzegowych S$S jest kilka modeli,więc spróbuj,a może póxniej neguj.

Osobiście nie mam nic do wędek,na blankach których nie znam i trochę dziwię się tej ukierunkowanej awersji.

 

Aaa zaufanie  i wykorzystanie w pełni możliwości wędki też jest nieocenione.Większość wędkarzy zdaje się klepie zdrowaśki po ugięciu szczytówki :D i raczej mało który wykorzysta 50%jej  możliwości .  :)

 

 

Witam,

 

Rafale- powiedz mi w takim razie jak sie w pelni wykorzystuje moc wedzisk bo nie pierwszy raz to slysze od rod-builderow z Gdanska i okolic, podobnie o tym jak to trzeba umiec rzucac :) 

 

Czy jesli musze lapac za dolnik wedki bo brakuje jej mocy do podciagniecia ryby to juz wykorzystuje moc czy jeszcze nie? Czy jestes na odleglosc w stanie stwierdzic jaka wedka bedzie dla mnie lepsza na wody gdzie lowie od lat? 

 

Czy faktycznie 10 lbs Phenic bedzie mial wiecej mocy w sobie niz 15-17 lbs konstrukcje innych producentow i w dodatku da sie nim lowic sieje na obrotowki w rozmiarze 0 czy 1? Lowiles kiedys te ryby czy tak jak z pstrazkami z gorskich jezior- Phenix najlepszy jest i koniec?

 

Traktujmy sie z szacunkiem, piszmy o tym na czym sie znamy a nie ot tak sobie z glowy podajemy cos tam Phenixa i zawsze bedzie lepsze od wszystkiego innego. Skad tez wiesz, ze nie mialem zadnych wedek w rekach badz nimi nie lowilem? Dlaczego tez jak powszechnie sie pisze tu na jerkbaicie takie najwspanialsze dziela swiatowego rod-buildingu tak czesto trafiaja do dzialu sprzedam? Ludziska nie potrafia wykorzystac ich mocy czy nie umieja nimi rzucac? 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

 

`



#366 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 październik 2014 - 18:33

Co by zakończyć tą nic nie wnosząca dyskusję,coś bardziej w temacie ;) .

Batson IP 840 stworzony co ciekawe do łowienia szczupaków  :blink: .A przynajmniej tak ma być

dn0n83.jpg

21kky6p.jpg

4lumd.jpg

f3vz1t.jpg

7o6r.jpg

256zg2x.jpg

2vvjdix.jpg



#367 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 październik 2014 - 18:52

Prędki będzie nim paje offsetował?

#368 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 01 listopad 2014 - 10:11

Prędki będzie nim paje offsetował?

Dokładnie tak.To Sławkowy ;)



#369 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 17:00

Witam,

 

Rafale- powiedz mi w takim razie jak sie w pelni wykorzystuje moc wedzisk bo nie pierwszy raz to slysze od rod-builderow z Gdanska i okolic, podobnie o tym jak to trzeba umiec rzucac :)

 

Czy jesli musze lapac za dolnik wedki bo brakuje jej mocy do podciagniecia ryby to juz wykorzystuje moc czy jeszcze nie? Czy jestes na odleglosc w stanie stwierdzic jaka wedka bedzie dla mnie lepsza na wody gdzie lowie od lat? 

 

Czy faktycznie 10 lbs Phenic bedzie mial wiecej mocy w sobie niz 15-17 lbs konstrukcje innych producentow i w dodatku da sie nim lowic sieje na obrotowki w rozmiarze 0 czy 1? Lowiles kiedys te ryby czy tak jak z pstrazkami z gorskich jezior- Phenix najlepszy jest i koniec?

 

Traktujmy sie z szacunkiem, piszmy o tym na czym sie znamy a nie ot tak sobie z glowy podajemy cos tam Phenixa i zawsze bedzie lepsze od wszystkiego innego. Skad tez wiesz, ze nie mialem zadnych wedek w rekach badz nimi nie lowilem? Dlaczego tez jak powszechnie sie pisze tu na jerkbaicie takie najwspanialsze dziela swiatowego rod-buildingu tak czesto trafiaja do dzialu sprzedam? Ludziska nie potrafia wykorzystac ich mocy czy nie umieja nimi rzucac? 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

 

`

Bujo n, nie odwracaj kota ogonem,sam wspominałeś poczas innej kopanki ,że nie łowiłeś Phenixem :D  a tym bardziej w tytanach.

Nikt nie pisze ,tez ,że jest najlepszy ten cały nieszczęsny Phenix.

Ale za to Ty,w każdym możliwym wątku gdzie się Phenix pojawia wkładasz patyk w szprychy :)

Co do giełdy ,to pojawia sie tam nie częściej jak inne marki.

Co do wędziska super uniwersalnego,co to pogodzi mini obrotówki  i big wahadłówki oraz wszysto pomiedzy ,to stoi u mnie w piwnicy odległościówka byrona ,co 15 lat temu nad Wisłą łowiła wszsystko i wszystkim. :D



#370 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 listopad 2014 - 19:59

Teraz Topic nadaje się do moderacji bo zamiast oglądać i komentować wyroby Skałka mamy polemikę nie związaną z tematem.


  • skalek-77 lubi to

#371 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 01 listopad 2014 - 21:19

Co by zakończyć tą nic nie wnosząca dyskusję,coś bardziej w temacie ;) .

Batson IP 840 stworzony co ciekawe do łowienia szczupaków  :blink: .A przynajmniej tak ma być

dn0n83.jpg

21kky6p.jpg

4lumd.jpg

f3vz1t.jpg

7o6r.jpg

256zg2x.jpg

2vvjdix.jpg

Proste ,czyste i stare wykończenie rekojeści. Już zapomniałem jak to pięknie wygląda. Marzy mi się wedka zbrojona jak kiedys RST M3 było zbrojone. Dzięki za przypomnienie  :)



#372 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 12 listopad 2014 - 16:38

St. Croix 3S66LF na pasiaki. Uzbrojony w Fuji KR Torzite od 20H do 4,5KT,uchwyt TVS i naturalny korek.Takie połączenie nowoczesności i tradycji ;)

j9vy8x.jpg

34gvfhc.jpg

j75m9s.jpg

34e2234.jpg

29c57n.jpg

Będą jeszcze dwa takie ale każdy będzie miał inne ubranko :) .Ciekawe który będzie najfajniejszy?


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 12 listopad 2014 - 17:55


#373 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 12 listopad 2014 - 17:58

Super robota. Pierwszy raz tutaj tvs nie w splicie. Się przyglądam i się zastanawiam bo czeka mnie klejenie tego uchwytu za tydzień.

Dałeś tą rurkę tylko w miejscu gdzie jest widoczna czy po całości?

Zmieściłeś grafitowe arbory pod rurkę czy kleiłeś na taśmę?


Użytkownik shavt edytował ten post 12 listopad 2014 - 17:58


#374 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 12 listopad 2014 - 20:22

Super robota. Pierwszy raz tutaj tvs nie w splicie. Się przyglądam i się zastanawiam bo czeka mnie klejenie tego uchwytu za tydzień.

Dałeś tą rurkę tylko w miejscu gdzie jest widoczna czy po całości?

Zmieściłeś grafitowe arbory pod rurkę czy kleiłeś na taśmę?

Rurka ma 8cm i wkleiłem ja tak ,że od góry w zasadzie tylko zasłania dziurę ,no +2mm, a ztyłu to tak mniej więcej do połowy gwintu siega no może trochę dalej. Arbory nie sa pod rurka tylko bezpośredno  przy uchwycie. Z przodu ok 1cm do rantu a z tyłu od rurki do końca gwintu . Z obu stron arbory dotykaja rurki i robią dodatkowo za swego rodzaju stopery dla rurki jak gdyby przypadkiem się odkleiła to się przynajmniej nie przesunie ;)



#375 OFFLINE   andrzejp

andrzejp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 listopad 2014 - 07:14

Świetne wykonanie , widać dbałość o każdy szczegół .



#376 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 13 listopad 2014 - 16:55

No to drugi 3S66LF. Ten na uchwycie SKSS insert tygryskowy,przelotki też Fuji KR Torzite tym razem od 20H do 4KT.

2i12f4n.jpg

2637rwl.jpg

2rfx4jb.jpg

2cdc9s.jpg

2saxy01.jpg

j181w9.jpg

2d1jklw.jpg


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 13 listopad 2014 - 16:56

  • Del Toro lubi to

#377 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 listopad 2014 - 16:58

Ladne patyczaki :)



#378 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 13 listopad 2014 - 17:03

Ladne patyczaki :)

Dzięki. Szybki jesteś 3 minuty i już wywęszyłeś :)



#379 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 listopad 2014 - 17:04

Dzięki. Szybki jesteś 3 minuty i już wywęszyłeś :)

 

W robocie zastoj  B)



#380 OFFLINE   lukanio

lukanio

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 10:56

Miały być 3 a widzę 2 i to te beeeeeeee :-) Czyzbyś zostawił najlepsze na koniec?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

1 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    Kielson1