Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg - blank do jigów i świsterów

blank pstrąg glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 15 marzec 2014 - 18:48

No właśnie z tych Batsonów to jakie modele się do tego nadają?

Rozumiem że zrobienie spigota polepsza akcję kija czy tylko chodzi wygodniejszy transport?

A te nowe Seeker-y ( zielonkawe ) są podobne do tych czarnych błyszczących czy to już zupełnie inna konstrukcja?

Tarłoś



#62 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 marzec 2014 - 19:03

zieloną 703 fajnie sie lowilo od 1,5g wiec śmiało mozesz zbroić bedziesz Pan zadowolony :)  Piotrze Lipcu ten blank na hardroyach to profanacja ;)  mając 703 w obu wersjach w tym samym uzbrojeniu nie stwierdziłem jakiejs wiekszej róznicy  (nawet szczytówki miedzy nimi mozna bylo wymieniac)



#63 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 15 marzec 2014 - 19:26

Ja wiem że na hardlojach to profanacja ,ale jak pisałem to był mój pierwszy kijek który zbroiłem, wtedy jeszcze nie miałem zbytnio rozeznania , teraz na pewno bym go uzbroił w pacbay  tichromy , był plan go odświerzyć ale jak zwykle brak czasu , co do nowej serii 703 tej oliwkowej ,fajne ale cos nie do końca ,jest odrobine szybszy niż te stare czarne .

 Szklaki batsona  nie wiem jak z dostępnością , ja  mam jeszcze SPG 781 ,ale lepszy jest oczko wyżej SPG 842 koszt ok 100zł za blank .Spigot troche usztywni konstrukcje no i walory transportowe polepszy.


  • Stachu42 lubi to

#64 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2014 - 23:21

Te spg batsona w niskich mocach to jak brzozowe witki ;) probowales moze skrobac je zeby troche odciazyc? Z tego co pamietam maja na grubo lakieru i podkladu nalozone moze byloby warto?

#65 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 15 marzec 2014 - 23:37

Zrobiłem kiedyś spina na szklaku batsona , jest tam na początku w mojej galeri. Teraz ma go znajomy , kosi nim szczupaczki i okonki na kopyta i woblerki , ale z tego co mówił do opadu się nie nadaje . Blank ładnie wygląda , nawalone podkładu i lakieru że hoho . Jako że zakończyłem zabawę z rodbuildingiem a ostatniego kija wysłałem do wykończenia do pracowni , korci mnie zrobienie sobie jeszcze takiego samego szklaka do dłubania okoni na przystani między pomostami - niech mówią co chcą ,świetnie się na tym ryby ciągnie  ;) Tylko momentami trzeba uważać , żeby się szczytówka w kołowrotek nie wkręciła  :D


Użytkownik DawidGno edytował ten post 15 marzec 2014 - 23:38


#66 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 marzec 2014 - 08:48

Wypadało by zapytać jak duży jest te "pstrąg" z Twojej rzeczki?  ;)

Zielona czyli nowa seria szklaków Seekera znacznie lepiej się nadaje do jigów (dla kogoś kto przesiada się z węgla) niż starsza czarna gdyż zielone są  po prostu szybsze... ale z drugiej strony czarne choć wolniejsze nie były aż tak wolne żeby się nie dało poprowadzić mikro-kogucika czy tym bardziej jiga więc w gruncie rzeczy pełna wolność wyboru.

Mam zarówno czarne jak i zielone Seekery i osobiście muszę powiedzieć że za wyjątkiem SP 652 z nowej serii wole te stare  ;) .

Blanki szklane Batsona widziałem dawno temu u Irka Matuszewskiego i  :(  bardzo byłem zawiedziony,- ale to chyba normalne bo zaczynałem od szklaków Hardego i Lamiglasa potem przyszedł Seeker i Sevier więc to tylko oznaka mojego "rozpuszczenia" w oczekiwaniach, poza tym nie łowiłem szklanymi Batsonami więc trzymam pysk ;)

Co do pierwszego pytania,- zakładając, że potrafisz łowić pstrągi  ;) (bez urazy, bo nie znamy się)

- tam gdzie ryby nie dorastają do 50cm - 8lb Seeker czyli z końcowką "2" wystarczy nawet przy trudnych warunkach

- uniwersalny i pod pstrągi każdej wielkości SP 703 - stara seria

- taki z którym nie należy się niczego bać SP 754,- koniecznie stara seria

- pod głęboką i szybką wodę (cięższe jigi do 10g) a także pod większe woby czyli 6-8cm SH 754 również ze starej serii.

 

Powodzenia :) przygoda ze szkłem jest piękną "podróżą w czasie" bez żadnego dyskomfortu czuciowego czego tak wielu się niepotrzebnie obawia....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 marzec 2014 - 08:52


#67 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 marzec 2014 - 09:57



Ja łowiłem tym: http://jerkbait.pl/t...-3-9-gr-4-8-lb/

 

Może to kwestia przyzwyczajeń, ale szklaki pasują mi bardziej pod wobki i blachy. Dało radę i pojigować, nawet kilka ryb usiadło, ale zdecydowanie fajniej twarde przynęty mi podchodziły na tym kiju.

Zabawa za to jest super podczas holu, prawie jak na muchówce :)

Wydaje mi się, że szklak może pomagać. Zaobserwowałem, łowiąc pstrągi na jigi (dużo większe i cięższe), że przy braniu warto "odpuścić" ten ułamek sekundy z zacięciem. Pośpiech jest niewskazany i może tutaj szklak z racji charakterystyki pracy, pozwala na to, by zacinać odruchowo, bez zwlekania jak to się dzieje w przypadku wędzisk grafitowych.

Tylko..... jig, jigowi nierówny i nie wiem, jak to się ma do mini-jigów  ;)

http://imageshack.co...9509/0036qi.jpg

http://imageshack.co...8190/009qqt.jpg


Użytkownik popper edytował ten post 16 marzec 2014 - 10:24


#68 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 16 marzec 2014 - 13:28

Witam, 

pstrągi hm, no jak to z nimi bywa głównie średniaki ale zdarzają się też klamoty.

Tak jak napisałem nie miałem okazji łowić typowymi szklakami, zdarzyło się na początku zabawy z kropkami, że wędka którą miałem była niby węglową ale o akcji raczej kluskowatej.

Wydaje mnie się, że mam już swojego faworyta a mianowicie SP703, wszak ten model jest najczęściej polecany.

Więc niebawem jak skompletuję komponenty taka wędka powstanie.

Dziękuję za pomoc a w zasadzie potwierdzenie moich domysłów,

pozdrawiam

Tarłoś







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, pstrąg, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych