Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Mosqito XUL do 3,5g

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
405 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 02 styczeń 2014 - 20:28

Oooo-taką "nogą od stołka" się radujesz-to bardzo MIŁE dla mnie :)

Bo to jak z blondynkami, brunetkami (czasami malowany lis)-  każdy by chciał taką mieć z duuuużymi niebieskimi "oczami".

Ale miej taką rudą, tylko w oryginale - niespotykany ogień pod każdym względem. Nie każdy jest gotów się poparzyć...


  • sylweczek lubi to

#342 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:24

Czytając Twoje wpisy wnioskuję, że zaryzykowałeś i się nie sparzyłeś :) Ot, taki mały, niefarbowany rudzielec :)



#343 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 15 luty 2014 - 11:13

Witam!

Wczoraj odwiedziłem znajomego i u niego w stojaczku wyszperałem min. taki oto kijaszek.

 

MOSQUITO ale, ale-no właśnie, gdyby nie to "ale", to nawet bym go nie pokazywał. Kijek nie dość, że ma trzy różne rękojeści :) to do tego jeszcze wklejkę ze szkła. Nie bardzo wiem nawet, czy to jeszcze mosek :)

 

Opisany cw: 0,5-3,5g, ale wklejka czyni go na pewno delikatniejszym. Długość zależna od rękojeści-max. 219cm. Długość transportowa: 198cm. Ubrany w 8 szt. przelotek Pacific bay. Drewno sapeli, uchwyt kołowrotka "kryty", lakierowany, zmatowiony.

 

Kijek całkowicie nowy i nawet nie widział jeszcze wody. Zabawa nim na sucho, to wręcz poezja.

 

Pomimo tego, że jest wklejka, to i tak po całości jest dość szybki i cięty w porównaniu do wklejonego Loomisa, którego posiadam i o którym już kiedyś pisałem. Taka typowa kosa na zawody. Jeśli zdążę (zanim pójdzie gdzieś w świat), to na pewno go potestuję jeśli nie, to trudno. 

 

PS-kijek jest na sprzedaż (przynajmniej na chwilę obecną :)), więc jeśli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam na pw. Nie wystawiam go na giełdzie, ponieważ nie jestem jego właścicielem a i twórca się jeszcze sam waha :)

 

Na ostatniej focie jest jeszcze jedna kosa, ale o niej będzie w innym temacie ...

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  6.png   255,9 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.png   246,54 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.png   124,37 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  11.png   258,73 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  12.png   262,35 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  14.png   264,24 KB   23 Ilość pobrań

  • Del Toro lubi to

#344 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1782 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 marzec 2014 - 10:11

Blank pod dużym obciążeniem.

Załączone pliki


Użytkownik Andru77 edytował ten post 26 marzec 2014 - 10:12


#345 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 15 lipiec 2014 - 20:26

Jakoś tu ucichło :) Czyżby moski w odstawkę poszły? Nie wiem jak u Was koledzy, ale mój komar ciągle daje radę i to NIEZAWODNIE!.

Tak sobie pomyślałem, że chyba już czas jakąś nową, inną wykałaczkę ukręcić i pewnie kijek z postu nr 325 "cza" będzie chyba w świat puścić. Kilku kolegów podpytywało mnie wcześniej i obiecałem, że jak mi "odbije" to dam znać-więc daję :) Jak ktoś zainteresowany "92g nogą od stołka" to zapraszam na PW.


  • biodar lubi to

#346 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 listopad 2014 - 14:52

Sylwek moska się odłożyć nie da jak się nim zarazisz.....

A żeby nie było że Off top to wrzucę zdjęcie swojego  zawodnika w trakcie ważenia... ;-)

 

 

 

Zdjęcia


Użytkownik SilesianPerch edytował ten post 15 listopad 2014 - 14:53

  • sylweczek lubi to

#347 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 15:34

90-95g na Mośka to straszna cegla... Ciekaw jestem do ilu mozna zejsc z masa tworzac ultralekki ale wciaz uzytkowy kij? Obstawialbym na mase 65-70g calosc. 44g to juz faktycznie kosmos!;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 listopad 2014 - 15:39


#348 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 15 listopad 2014 - 17:05

A ja się spytam tak: ile kolega Żbiku miał różnych mosków w rękach i na ile z nich łowił rybki? Nie zgodzę się zupełnie ze stwierdzeniem, że 90-95g wagi do straszna cegła. Miałem cięższe i proszę mi uwierzyć, że komfort łowienia cudny. Pamiętać jednak należy, że moski mogą mieć różną długość :)

 

Fakt: waga 44g, to faktycznie kosmos, który przy moich osobistych preferencjach jest nie do osiągnięcia. Proszę jeszcze tylko kolegę SilesianPerch o długość swojego, zacnego komara :)


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#349 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 15 listopad 2014 - 17:11

90-95g na Mośka to straszna cegla... Ciekaw jestem do ilu mozna zejsc z masa tworzac ultralekki ale wciaz uzytkowy kij? Obstawialbym na mase 65-70g calosc. 44g to juz faktycznie kosmos! ;)

Uważam, że nie taki znowu "kosmos". Blank 22g reszta 22g, to wcale nie nadzwyczajne proporcje. W takim urządzeniu masa zabija główny walor użytkowy, oczywiście to tylko moje zdanie, nie żadna doktryna :)  



#350 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 listopad 2014 - 17:33

Uważam, że nie taki znowu "kosmos". Blank 22g reszta 22g, to wcale nie nadzwyczajne proporcje. W takim urządzeniu masa zabija główny walor użytkowy, oczywiście to tylko moje zdanie, nie żadna doktryna :)  

Blank 22g reszta 22g.Gdzie przeciętny uchwyt waży ok 20g,a gdzie reszta? :blink:



#351 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 15 listopad 2014 - 17:53

Blank 22g reszta 22g.Gdzie przeciętny uchwyt waży ok 20g,a gdzie reszta? :blink:

Wiem, wiem, ale to nie jest przeciętny blank. Ja nie buduję doktryny, to tylko moje zdanie. Używam tego blanku 2m nie pamiętam dokładnej wagi, 22 lub ok. 20g. Ogólnie stosunek masy blanku do reszty komponentów 1/1 to nie jest za mało. Szczególnie taka konstrukcja nie czuje się najlepiej z nadwagą, znów, to tylko moje zdanie :)



#352 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 listopad 2014 - 19:15

To był bardzo specyficzny projekt koledzy, długo go omawiałem ze Zbyszkiem Kawalcem ale wyszła perełka ( no jak dla mnie ;-) ), jak sam stwierdził to najlżejszy kijek jaki udało mu się stworzyć. Sylwek-standardzik czyli jak pamiętam 204cm. Całość z kołowrotkiem (wielkości 2000) waży 204 gramy, więc można rzucać i rzucać.... tylko...gdzie te ryby ?!? :angry:  :D  :D


  • popper lubi to

#353 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 listopad 2014 - 20:37

Panowi mam pytanko. Wędkuję już wiele lat , jednak przygodę z okoniami tak naprawdę dopiero zaczynam . Czy takie wędki jak opisywane tutaj Mosqito używacie tylko do łowienia z łódki , czy również z brzegu?Pytam bo długość wędki sugeruje łódkę , a może się mylę?



#354 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 listopad 2014 - 21:01

Piotrze ja głównie łowię z brzegu i nie mogę narzekać.



#355 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 listopad 2014 - 21:08

Piotrze ja głównie łowię z brzegu i nie mogę narzekać.

Dzięki za odpowiedź , więc jednak się myliłem :o .Wędka jest rozpalająca wyobraźnię :huh: . Łowienie okoni coraz bardziej mi się podoba :) .Trzeba pomyśleć o Mosqito.



#356 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 00:48

A ja się spytam tak: ile kolega Żbiku miał różnych mosków w rękach i na ile z nich łowił rybki? Nie zgodzę się zupełnie ze stwierdzeniem, że 90-95g wagi do straszna cegła. Miałem cięższe i proszę mi uwierzyć, że komfort łowienia cudny. Pamiętać jednak należy, że moski mogą mieć różną długość :)
 
Fakt: waga 44g, to faktycznie kosmos, który przy moich osobistych preferencjach jest nie do osiągnięcia. Proszę jeszcze tylko kolegę SilesianPerch o długość swojego, zacnego komara :)

Nie mialem zadnego komara. Nie mniej posiadam np wedke na relatywnie tanim blanku MHX, w wersji do lekkiego lowienia na glowki 5-15g i gotowy kij DS821 (PB Minima, KSKSS i pianka) wazy 88g. Stad zastanawiam sie, dlaczego kij na blanku o masie 22g wazy az 92g? I po co go tak znacznie "sztucznie" dociazac ciezkim zbrojeniem, skoro ma to byc ultralajt?
  • JanuszD lubi to

#357 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 16 listopad 2014 - 11:58

Nie mialem zadnego komara. Nie mniej posiadam np wedke na relatywnie tanim blanku MHX, w wersji do lekkiego lowienia na glowki 5-15g i gotowy kij DS821 (PB Minima, KSKSS i pianka) wazy 88g. Stad zastanawiam sie, dlaczego kij na blanku o masie 22g wazy az 92g? I po co go tak znacznie "sztucznie" dociazac ciezkim zbrojeniem, skoro ma to byc ultralajt?

A może dlatego, żeby był dłuższy?

A może dlatego, żeby inaczej pracował (ilość i rodzaj przelotek)?

A może wyważenie pod konkretnego kręcioła?

:) 



#358 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 16 listopad 2014 - 12:55

A może dlatego, żeby był dłuższy?

A może dlatego, żeby inaczej pracował (ilość i rodzaj przelotek)?

A może wyważenie pod konkretnego kręcioła?

:)

Bez urazy, naprawdę nie czepiam się, ale, jak dla mnie, to jest zdefiniowana potrzeba posiadania spina na blanku FX- 761 lub FX-801. Jakieś inne przesłanki istnieją? Oczywiście poza wizualno-estetycznymi, bo te dla mnie są mniej istotne. Na prawdę nie czepiam się, nie chce sprowokować burzy, ja zawsze uważałem, że taki kij służy do ultra precyzyjnego czucia przynęty i brań, nie łowienia najmniejszych ryb, a tych które kapryszą i białorybu. Tez nie koniecznie drobnego, ale najczęściej zasysającego tak delikatnie, że masa zestawu może przeszkadzać w wychwyceniu tych brań. Bo przecież kiedy poczujemy wciąganie z wodą paprocha przez leszcza czy karpia żerującego w upały, na płyciźnie, na drobnicy, zatrzymujemy wabik na chwilę i tniemy, zwykle siedzi. Przynajmniej ja tak robię. Ta dodatkowa masa nie zwiększa czucia i mocy blanku  ...... chyba?



#359 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1782 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 16 listopad 2014 - 16:16

Sylwek moska się odłożyć nie da jak się nim zarazisz.....

A żeby nie było że Off top to wrzucę zdjęcie swojego  zawodnika w trakcie ważenia... ;-)

 

 

 

Zdjęcia

Proszę o więcej fotek. Jak masz zbrojony kijek?



#360 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 16 listopad 2014 - 17:30

Bez urazy, naprawdę nie czepiam się, ale, jak dla mnie, to jest zdefiniowana potrzeba posiadania spina na blanku FX- 761 lub FX-801...

Takiego również posiadam :)

Posiadam również spina, którego max. cw dla mnie to 1,5g (tutaj można dopiero mówić o "zasysaniu"). Ja nie mam zamiaru ani oceniać, ani tym bardziej nikogo z szanownych kolegów krytykować, ba, z każdym z Was jestem gotowy przyjąć browara i połowić wspólnie rybki na nasze ukochane moski. Zawsze z wielką przyjemnością czegoś mogę się od Was nauczyć. Po prostu lubuję się w takich wykałaczkach i chcę o nich wiedzieć jak najwięcej.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix