Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Mosqito XUL do 3,5g

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
405 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 listopad 2014 - 01:34

Mój wyglądał bardzo podobnie, na dłuższą metę nie był to dla mnie tak wygodny uchwyt jak początkowo się wydawało i osobiście nie polecam takiego rozwiązania.  Wagowo 45g przelotki pacbay minima z czymś tam lepszym na szczycie, nici jedwab reszta jak na foto. Po wędce zostało wspomnienie... poszedł już dawno do ludzi. Jednak nie moja bajka. Komar to bardzo specyficzna wędka, daje naprawdę dużo frajdy z łowienia, kwestia rękojeści jest tu bardzo indywidualna. Przewinęły mi się przez ręce różne wersje wykonania wędek na tym blanku, były to rękojeści dłuższe krótsze różne inserty korkowe (jak na zdjęciu) lub drewniane a'la Matusiak. I jedno co powiem i muszę to powiedzieć (mój wątek wiec se pozwolę) ze dokładanie do tego blanku drewna i innych zbędnych ciężkich dodatków jak mosiężne czy tam stalowe "okucia" i robienie wędki UUL w klasie wagowej sandaczówki (i to wcale nie takiej za lekkiej), to taka troche rodbuildingowa pedofilia :D

4d752db8079a380cmed.jpg


  • Dienekes lubi to

#382 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 18 listopad 2014 - 08:23

Kolego Kunasz63 a napisz jeszcze proszę jedną rzecz: jak po założeniu kołowrotka wyważony był zestaw?

I jeszcze malutkie zestawienie:

Twój kij: 45g (druciaki, korek)

Mój obecny kij: zakładam, że o ok. 15 cm dłuższy (właśnie rękojeść-za krótka nie dla mnie)+przelotki  z wkładką (zakładam, że mam ich więcej)+cała drewniana rękojeść=82g (tyle było na początku roku-dzisiaj nie ważę, bo mi się nie chce)

Różnica: 37g, zatem o jakiej pedofili mówisz :)



#383 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 09:55

Jakoś tu ucichło :) Czyżby moski w odstawkę poszły? Nie wiem jak u Was koledzy, ale mój komar ciągle daje radę i to NIEZAWODNIE!.

Tak sobie pomyślałem, że chyba już czas jakąś nową, inną wykałaczkę ukręcić i pewnie kijek z postu nr 325 "cza" będzie chyba w świat puścić. Kilku kolegów podpytywało mnie wcześniej i obiecałem, że jak mi "odbije" to dam znać-więc daję :) Jak ktoś zainteresowany "92g nogą od stołka" to zapraszam na PW.

 

 

Kolego Kunasz63 a napisz jeszcze proszę jedną rzecz: jak po założeniu kołowrotka wyważony był zestaw?

I jeszcze malutkie zestawienie:

Twój kij: 45g (druciaki, korek)

Mój obecny kij: zakładam, że o ok. 15 cm dłuższy (właśnie rękojeść-za krótka nie dla mnie)+przelotki  z wkładką (zakładam, że mam ich więcej)+cała drewniana rękojeść=82g (tyle było na początku roku-dzisiaj nie ważę, bo mi się nie chce)

Różnica: 37g, zatem o jakiej pedofili mówisz :)

 

Wcześniej 92g, teraz 82g... 10g zgubił przez 2 strony tematu ;)

 

Nie czepiam sie absolutnie, bo kij ma Tobie pasować ale popieram zdanie @Kunasza. Wyważenie jest jak najbardziej istotne ale różnica w masie wędek 2-krotnie wyższa. To tak jakby małego Smarta uzbroić w orurowanie z przodu i z tyłu i rury na progach bocznych ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 18 listopad 2014 - 09:57

  • Dienekes lubi to

#384 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 18 listopad 2014 - 10:46

Oczywiście kolega Żbiku masz rację-czeski błąd w cyferkach. Należy zrozumieć jednak, że każde "wydłużenie" blanku, zwiększa jego wagę pierwotną. Dokładamy najgrubszą jego część, więc jego waga, to już nie dwadzieścia kilka gramów (osobiście nie ważyłem ani "przed" ani "po"). Nic nie poradzę, że lepiej łowi mi się dłuższym badylem :)

"Coś, kosztem czegoś". Kończę tę rozmowę, bo zeszliśmy do porównywania niby tych samych kijów, a jednak różniących się od siebie.

 

PS-to tak, jakby małego smarta najpierw przerobić (poprawić pod siebie, np. wydłużyć, zrobić inne boczki itp.) i jeszcze dodać mu orurowanie-może na pierwotnej wersji licho by wyglądało ale na tej drugiej ...  :)


Użytkownik sylweczek edytował ten post 18 listopad 2014 - 10:54


#385 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 11:48

Ja tez jestem zwolennikiem dłuższych rękojeści, więc na pewno zamawiałbym dłuższą, która wydłuzyła by kij i doważyła całość od końca. Myślę jednak, że 10cm dopałka rekojeści to ok 25g max (plaster 12,5mm jasnego korka wazy 1.5g, na 10cm wejdzie 8szt, to 12g, do tego rurka węglowa i klej, nie więcej niż 13g, razem nie więcej niż 25g).

 

I mamy kij o takiej samej długości jak Twój, ale o 25g lżejszy, co przy masie całościowej daje prawie 30% ;)

 

Ok, kończymy, bo to są tylko moje dywagacje. Dla mnie jednak, z tego co piszecie, komar się nie nada. A szkoda, że zimowy plan uzbrojenia takiego UL trzeba będzie jeszcze zweryfikować.

 

Peace!



#386 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 18 listopad 2014 - 12:01

Oczywiście kolega Żbiku masz rację-czeski błąd w cyferkach. Należy zrozumieć jednak, że każde "wydłużenie" blanku, zwiększa jego wagę pierwotną. Dokładamy najgrubszą jego część, więc jego waga, to już nie dwadzieścia kilka gramów (osobiście nie ważyłem ani "przed" ani "po"). Nic nie poradzę, że lepiej łowi mi się dłuższym badylem :)
"Coś, kosztem czegoś". Kończę tę rozmowę, bo zeszliśmy do porównywania niby tych samych kijów, a jednak różniących się od siebie.
 
PS-to tak, jakby małego smarta najpierw przerobić (poprawić pod siebie, np. wydłużyć, zrobić inne boczki itp.) i jeszcze dodać mu orurowanie-może na pierwotnej wersji licho by wyglądało ale na tej drugiej ...  :)



po niemczech jeździ bardzo dużo orurowanych smartów a w Warszawie jest nawet taki z silnikiem od hayabusy :) także jak ktoś ma kaprys i z czymś się dobrze czuje to dlaczego nie ? :)
  • sylweczek i PiernikTorunski lubią to

#387 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 19 listopad 2014 - 18:48

Ja niedawno odebrałem Phenixa Mirage MF 781, długość ok. 230cm który jest niesymetrycznie dzielony. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Dolnik ma ok 50 cm a góra 180 cm. Kijek ma ugięcie jak jednoczęściowy. Uchwyt VSS w piance, dzielona rękojeść, dół w korku. Całość przy tej długości 78 g co przy tej długości uważam, że jest naprawdę dobrym wynikiem. Może jak będę w domu to wrzucę jakieś fotki :-)

Zresztą wyważanie ważniejsze niż waga :-)

Użytkownik sslonio edytował ten post 19 listopad 2014 - 18:50


#388 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 22 listopad 2014 - 12:25

Kolego sslonio, jeśli znajdziesz chwilkę czasu, to proszę wrzuć fotki swojego kija. Sam mam zamiar sobie na przyszły sezon sprawić Mirage, tylko jakoś brak mi chęci do wystawienia moska na giełdzie, a Twoje zdjęcia może mnie wreszcie zmotywują :)



#389 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 listopad 2014 - 00:08

W telefonie mam narazie tylko tą jedną fotkę.

#390 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 listopad 2014 - 00:10

Teraz z załącznikiem :-)

Załączone pliki



#391 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 grudzień 2014 - 19:03

Niby na dworze zimno, niby śniegiem sypie, niby się wychodzić z ciepłego domku nie chce... A ja dziś ukradkiem podpatrzałem nad rzeczką, opodal krzaczka dwa wesoło bzyczące komarki... ;-)

 
20141226-094840.jpg


#392 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 10:40

 

Niby na dworze zimno, niby śniegiem sypie, niby się wychodzić z ciepłego domku nie chce... A ja dziś ukradkiem podpatrzałem nad rzeczką, opodal krzaczka dwa wesoło bzyczące komarki... ;-)

 
20141226-094840.jpg

 

Ten po lewej leci jutro do Zbyszka, dostanie nowe ubranko w postaci tytanowych Torzite :).


  • SilesianPerch lubi to

#393 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 marzec 2015 - 13:04

Odświeżę trochę wątek.

 

A jak u Was z wagą komara?

 

Załączony plik  komar.jpg   93,32 KB   15 Ilość pobrań



#394 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 marzec 2015 - 13:30

Około 72 g, w sumie myślałem że mój jest ciężki.



#395 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 10 marzec 2015 - 13:56

Skoro już temat odświeżony, powiedzcie jak Mosqito ma się do opisanych również do 3.5g Matagi Super Trout-2 i  Super Big Pond ?

Rozumiem, że jak powstawał moseq to na rynku nie było odpowiednika. Obecnie  mamy Matagi, Suzuki i parę innych by się też znalazło...czy moseq nadal pozostał liderem w swojej klasie?

 

87g dużo :P


Użytkownik ziuta edytował ten post 10 marzec 2015 - 13:56


#396 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 marzec 2015 - 14:11

Zaraz ciut podniosę i będzie 47 g :P


  • ziuta lubi to

#397 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 10 marzec 2015 - 14:28

Zaraz ciut podniosę i będzie 47 g :P

 

Nie trzeba, pokaż lepiej cały kijek - bo ta gałka fajnie wygląda.



#398 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 marzec 2015 - 16:10

Zdjęcia całego kija nie mam jeszcze zrobionego.

A wyżej wygląda tak.

Załączony plik  komar2.jpg   113,62 KB   13 Ilość pobrań


Użytkownik Pietruk edytował ten post 10 marzec 2015 - 21:15

  • ziuta i sylweczek lubią to

#399 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 10 marzec 2015 - 19:45

Tu znalazlem ciekawy wątek, porównanie do Matagi SS LL

http://www.fishing.o...6418/#post86278



#400 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2015 - 19:54

Tu znalazlem ciekawy wątek, porównanie do Matagi SS LL

http://www.fishing.o...6418/#post86278

Faktycznie wyczerpujące zestawienie obydwu kijów. Dałbym pomógł albo piwko, ale nie ma takiej opcji ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix