Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Palenie szkodzi..... ale... ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 13 marzec 2013 - 08:21

Ja często kupuję cygaro, zwykle jakieś smakowe... Jakoś tak mi pasuje do muchy i całego klimatu ;)



#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 08:43

Ja jestem człowiekiem z "popielniczką". Jak palę skręty na wodzie, wrzucam kiepy do puszki po piwie. Ach te nałogi...


  • Dienekes lubi to

#23 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 09:15

Fe ni hu hu ale.... coś innego co spowalnia opad (powieki)-why not :lol:

Rasta masta basta

Tak podpisuje się pod tym :lol:



#24 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 marzec 2013 - 10:35

Papierosów i innych kwiatków nie palę...już. Jednak na rybach mam czasem ochotę "coś" zajarać. Jakie cygara polecacie...powiedzmy budżetowe do 25-30pln?

#25 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 marzec 2013 - 11:04

Ja osobiscie nie pale, ale lubie zapach fajki nad woda. Jesli chodzi o maryche, to juz pisalem ze sa takie miejsca na swiecie, gdzie mozna sobie legalnie zajarac. Moi koledzy twierdza uparcie, ze uaktywnia sie im szosty zmysl i osiagaja dzieki temu lepsze wyniki. Papa Broda przekonal sie o tym organoleptycznie i moze potwierdzic. Czasem sie zastanawiam, czy to nie dlatego tak go ciagnie za ocean ;)



#26 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 marzec 2013 - 11:24

No działa to miło, choć mnie zwykle demotywuje do łowienia zupełnie :D

 

Z cygar itp - ja wybrałem cygaretki Djarum "Spice Island". Dziwny, korzenny smak/zapach - mi to bardzo pasuje - plus sa na tyle małe, by spokojnie machnąć sobie "buch zwycięstwa" czy na krótka bajerę z kolegą nad wodą, wypalić i wracać do łowienia na luzie.



#27 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 11:43

W PL strach palić marychę. Jak spowodujesz kolizję, albo będziesz brał udział i ktoś sobie zrani czoło to pobiorą krew. Niech to będzie nawet miesiąc po tym jak człowiek jarał będzie ślad. Zostaniesz osądzony od czci i wiary jako plugawy narkoman i bandyta drogowy, będzie wyrok + prawdopodobnie pozew. 



#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 11:52

Dura lex, sed lex... nie miejsce to na polemiki i kontestację. Jakby tak poszukać, to niejeden taki "kwiat" by się znalazł ;)



#29 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 11:54

Palikot na prezydenta.



#30 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 marzec 2013 - 11:57

Jak spowodujesz kolizję i "dmuchniesz" bez robienia cyrków, to raczej krwi pobierać nie będą, a narkotesty jeszcze tak bardzo popularne nie są i stosuje się je raczej, jak widać(a widać) że ktoś jest "zwarzony".. ;)



#31 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 12:02

Jak są poszkodowani to się pobiera krew. Wystarczy, że ktoś się uskarża na ból kręgosłupa. Ponadto, zawsze możesz zażądać badania krwi bo twierdzisz, że uczestnik kolizji zachowywał się podejrzanie. Żądanie pobrania krwi jest opłacalne zwłaszcza wtedy, jeśli to Ty jesteś sprawcą. Jeśli się okaże, że drugi uczestnik miał "substancje" to on staje się winny kolizji, a Ty zachowujesz zniżki. Taki Lajf. 



#32 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 marzec 2013 - 12:23

Tak, choć bardzo często poprzestaje się nad zwykłym "dmuchaniu w balonik", co jest obligatoryjne podczas kolizji, w przypadku odmowy poddaniu się badania, kieruje się delikwenta na badanie krwi. Co do innych używek, rzeczywiście dość długo odkładają się w organizmie. Kolega(jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności) poszedł na okresowe badania krwi. Wynik odebrała chyba mam i.... :D



#33 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 12:32

Generalnie, to dowodem jest tylko i wyłącznie badanie krwi. Nawet jak masz poniżej 0,2 promila to i tak biorą na badanie krwi i zatrzymują prawo jazdy do wyjaśnienia.  Na dwa tygodnie o ile pamiętam.  To wszystko i tak jest hipokryzja bo jesteś pijany tak jak pozwala prawo. W PL jesteś pijany jak masz powyżej 0,2 a w takim Luxemburgu 0,8. Tylko, że narkotyki bada się na obecność, a nie ilość. Wystarczy, że jest ślad nie ważne ile i kiedy to było.  



#34 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 marzec 2013 - 12:41

Abstrahując od spowodowania, czy uczestniczenia w kolizji/wypadu drogowym:

 

W Polsce 0,2 promila-0,5promila alkoholu we krwi(lub odpowiednik mg/dm3 w wydychanym powietrzu) to stan po spożyciu alkoholu(jazda w takim stanie to wykroczenie), a powyżej 0,5promila, to już stan nietrzeźwości i jazda w takim stanie to wg prawa przestępstwo. A dowodem w takiej sprawie(zatrzymanie kierującego pod wpływem alkoholu) mogą być równie dobrze wydruki z alkomatu- minimum 2 badania, przy czym odstęp pomiędzy nimi musi wynosić minimum 15minut. Chyba, że zatrzymany żąda pobrania krwi....

 

A narkotyki? Pełna zgoda- ustawa nie określa norm stężeń itp. Albo są, albo ich nie ma.

 

Pozdrówka

Kamil



#35 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 12:45

Z tego co ja wiem, to tylko krew jest badaniem, alkomat jest tylko dla policji, która decyzję ma podjąć. Jak zwał tak zwał, powyżej 0,2 tracisz prawko na rok. Tyle, że nie jesteś skazany z KPK. Powyżej 0,5 będziesz już oficjalnie skazany na jakiś wyrok,  możesz stracić prawko na dłużej.



#36 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 marzec 2013 - 12:45

Na szczescie ja z tym problemu nie mam, bo mi praca nie pozwala na zabawe z narkotykami. Jestem sprawdzany co roku kilka razy i to zawsze bez uprzedzenia, wiec nie moge ryzykowac. Papa Broda jest "mezczyzna wyzwolonym", chodzi spac jak jest zmeczony, pije jak jest spragniony, pali jak ma ochote i ma w glebokim powazaniu nakazy i zakazy ;) Czasem sie zastanawiam skad ja sie taki poprawny wzialem, bo z domu tego nie wynioslem :huh:



#37 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 marzec 2013 - 13:06

Podoba mi sie podejscie Papy.
Trudno sie niezgodzic bo lowienie szczególnie na muche po joincie nabiera innego wymiaru. Ja to kocham, aczkolwiek znana zaleznosc pomiedzy dopem a apetytem nie raz nie dwa wygnala mnie znad wody do pierwszej stacji benzynowej azeby sie napasc :-)
pozdrawiam fanow zielonego

#38 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 13 marzec 2013 - 13:21

W sprawie tych wypadków to przy testach krwi stosuje się pomiar stężenia np THC bo inaczej można karać

tych którzy palili tydzień temu bo we krwi do miesiąca można wykryć a z włosa do roku.

W sprawie demotywowania to racja, jednak czasem taki chwilowy  demotywator jest potrzebny aby usiąść,  

popatrzeć z ciut innej perspektywy, posłuchać , zadumać , odpłynąć B)  i po kilku chwilkach

znuff  złapać kijaszka i rzucać w to samo miejsce, które jakże inne jest :D :D :D.

Ja na szczęście również nie mam z tym problemu----------- bo mieszkam na Jamajce :lol:

Pozdrawiam z jakże słonecznej Jamajki,

ZH



#39 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 marzec 2013 - 14:11

No i od ciągnięcia (fajki) przeszliśmy do dmuchania ;) Boje się pomyśleć co może być dalej :D :P



#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 marzec 2013 - 14:15

Papa Broda jest "mezczyzna wyzwolonym", chodzi spac jak jest zmeczony, pije jak jest spragniony, pali jak ma ochote i ma w glebokim powazaniu nakazy i zakazy ;) Czasem sie zastanawiam skad ja sie taki poprawny wzialem, bo z domu tego nie wynioslem :huh:

Widzę że możesz byc z papy dumny, fajnie jakby więcej rodziców miało mniej spięte poślady, choć, ja narzekać nie mogę :D