Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Promocje wędkarskie (około wędkarskie...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5447 odpowiedzi w tym temacie

#5001 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 grudzień 2022 - 18:52

Nie wiem kolego selk dlaczego tak ambitnie reklamujesz allegro, które chce być kolejnym operatorem chwilówek ...

Dodam jeszcze, że każdy może odebrać te monety kto ma tylko konto na allegro i pozwoli się sprawdzić w BIK i innych instytucjach.

Użytkownik S.N. edytował ten post 09 grudzień 2022 - 18:55


#5002 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 09 grudzień 2022 - 19:22

Nie wiem kolego selk dlaczego tak ambitnie reklamujesz allegro, które chce być kolejnym operatorem chwilówek ...

Dodam jeszcze, że każdy może odebrać te monety kto ma tylko konto na allegro i pozwoli się sprawdzić w BIK i innych instytucjach.

Reklamuje darmowe monety . Tylko i wyłacznie. To jest okazja na darmowe zakupy wedkarskie ;).

Mam gdzies allegro i to czy ktos skrzysta z kredytu. Monety sa za rejestracje do programu a nie za uzycie programu do dokonania zakupu. Pisze wytłumaczenia bo ludzie pytaja i nie chce kazdemu z osobna tłumaczyc co i jak sie robi

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#5003 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 09 grudzień 2022 - 20:14

Link aktualny polecający?

#5004 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 09 grudzień 2022 - 20:43

Link aktualny polecający?

Tak

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#5005 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 09 grudzień 2022 - 22:55

A może kolega ma kilka kont na allegro i za każde polecenie tego programu na allegro dobija Wam i sobie "monety".
Taka transakcja wiązana 😋

#5006 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 09 grudzień 2022 - 23:54

A może kolega ma kilka kont na allegro i za każde polecenie tego programu na allegro dobija Wam i sobie "monety".
Taka transakcja wiązana

NIE nie mam kilku kont .. mam jedno konto i  podałem JEDEN link

gdybym miał kilka kont to musiałbym zmieniac linki

 

i tak to jest transakcja wiązana - jak skorzystasz z linku ja tez dostane 25 monet - to jest jawnie w regulaminie

 

bez linku Ty tez +25 monet  nie dostaniesz a nie ma sposobu zeby dostac 50 monet za polecenie samego siebie



#5007 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 10 grudzień 2022 - 00:18

Mam informację dla tych którzy się cieszą z darmowych wysyłek, promocji, wyprzedaży... zabijacie rynek dystrybucji i na końcu producenta, zwłaszcza w segmencie Hobby.  Chcieli byście mieć w swojej okolicy zajebisty sklep wędkarski, bogato zaopatrzony, najlepiej towar JDM za półdarmo. pomyśleliście skąd się biorą pieniądze na zapłacenie czynsz, prądu, gaz, zus i WYPŁATY dla pracujących w nim ludzi?

Są dwa modele biznesowe:

Mało i drogo (przy czym drogo należy rozumieć jako przemyślany narzut gwarantujący przychód, który pozwoli opłacić koszty z satysfakcjonującym zyskiem, dla człowieka który nie rzadko wykłada wszystkie swoje pieniądze, żeby zatowarować sklep)

Drugi dużo i tanio. Zaajebisty pomysł, tylko na dłuższą metę zabije on producenta. Najpierw odpadają z zakupów u producenta, który postawił na jak najniższą cenę w detalu sklepy stacjonarne, one musza ponieść wszystkie opłaty (ZUS, media, pracownicy...) następnie sprzedawcy na platformach zaczynają dyktować ceny zakupu bo drożej nie mogą sprzedawać a warunki stawiane przez platformy staja się coraz wyższe. Pisałem o tym wcześniej, za darmowa wysyłkę płaci sklep, od każdej aukcji Allegro pobiera 11% . Znam sklep który sprzedaje wobler pewnej marki z zyskiem 1,50 zł a trzeba go jeszcze spakować, nakleić etykietę i wsadzić w paczkomat. Jestem ciekaw czy ci szukający najniższych cen zrobili by to w tej cenie… a jak ktoś kupi 3 sztuki i przekroczy "darmowa wysyłkę" to trzeba dołożyć już realne złotówki.

Tutaj przytoczę historie mojego kolego który stwierdził że będzie sprzedawał przez Amazona, najpierw poniósł koszty związane z przystosowaniem sklepu, szkoleniami, reklamami… Zaczął sprzedawać i się zaczęło… praktycznie 100% reklamacji klient ma rację, na woblerze brakuje „piksela” lub jest nadlewka kleju przy sterze, jakiś farfocel jest przy uszku do kotwiczki. Sprzedajesz zdjęcie towaru który jest w magazynie Amazona i nie masz żadnego wpływu co pojedzie do klienta. Producent to puścił bo towar jest ok, ale w dzisiejszej dobie cwaniaków nie brakuje i towar kupiony nie zgadza się ze zdjęciem więc szukamy puntu zaczepienia. Amazon a w takiej przyznaje rację klientowi, zwraca pieniądze ale tez POZOSTAWIA towar u klienta…. Nie jest tego w stanie wytrzymać żaden sprzedający a za nim producent który nie ma już innego rynku sprzedaży.

Allegro same nic nie wymyśliło, idzie dwa kroki za Amazonem i zaraz to samo będzie u nas. My w naszym małym grajdołku jako producent jesteśmy skazani na upadek, jedni trochę wcześniej drudzy później. Zjedzą nas Chińczycy z ich masową produkcją.

Zastanawiał się ktoś z was ile trwa proces wdrożenia do produkcji woblera z plastiku? Od pomysłu, przez formę do produktu finalnego na półce ? i ile to kosztuje, a to jest tylko jeden model i jedna wielkość ( bo wcale nie jest powiedziane że o 20% większy będzie tak samo pracował)

Proszę tylko nie odpowiadajcie mi co było kiedyś, piszcie o tu i teraz.

Kazik.

 

może to nie w tym miejscu ale gdzieś musiałem to z siebie ...


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 10 grudzień 2022 - 00:27


#5008 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 00:21

Trochę nie rozumiem dmuchania tematu.

Kolega zaoferował możliwość "transakcji wiązanej" gdzie dla dwóch stron dodaje to dodatkowe 25 monet.

Jak ktoś nie ma ochoty to przecież nie musi korzystać i zamiast 125 monet otrzyma 100.

Ja tu nie widzę problemu. Każdy wybiera jak mu pasuje.


  • darek_tz i Zodiak lubią to

#5009 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 10 grudzień 2022 - 00:36

Tak jak Norbas napisał, nikt nikogo nie zmusza. Ja skorzystałem, za samą rejestrację dostałem 75 monet. Zakupiłem potem jakieś pierdy używając Allegro pay, zaraz dostanę kolejne 50. Nie mam problemu z BIK, już wcześniej kupowałem coś na raty, jakiś ekspres do kawy itp. Nie wiem o co tu robić halo. Poza tym kolega Selk, za polecenia nie dostanie więcej niż 125 monet bo to wynika z regulaminu, więc może dostać monety za maks 5 poleconych osób.
Nie rozumiem dlaczego niektórzy tworzą tu jakieś historie z Archiwum X...

Wysłane z Nokia 3310

#5010 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 10 grudzień 2022 - 01:07

Każda strona ma może rację. Ale jak jest możliwość zakupić taniej to dlaczego nie mogę skorzystać z tej opcji?. Jeśli kupuję używany samochód to zabijam rynek nowych aut?. Nastały czasy, że nie jestem skazany na jeden sklep tylko mogę porównać ceny w różnych miejscach. Salmo jakością poradziło sobie świetnie z podrabiającą konkurencją i nie wylewają nigdzie żali z czapy.

#5011 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 grudzień 2022 - 01:50

Wszystko przed Wami chłopaki. Cierpliwości ...

#5012 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 10 grudzień 2022 - 08:09

W CMW niezłe wyprzedaże blanków: https://www.cmw-angeln.de/blank-sale/


  • golsyl i Franc lubią to

#5013 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 10 grudzień 2022 - 08:42

RobertDorado - dobrze powiedziane. Niestety większość klientów nigdy tego nie zrozumie, bo patrzy prosto egoistyczne a potem się dziwi, że nigdzie w okolicy nie ma porządnego sklepu wędkarskiego, który stawia na markowy towar w może nie najtańszej ofercie, ale konkurencyjnej. Potem wielkie lamenty, pretensje i roszczenia przy kasie, że nie ma na półce wysokiego modelu Shimano, Daiwy, że drogo itd.
Znam gościa, który nie kupił zanęty droższej o 40gr niż u konkurencji. Hehe, pojechał, spalił paliwo pewnie za kilka złotych i poczuł się "spełniony". Ciekawe czy tacy ludzie jeżdżą po mieście szukając chleba taniej o 10 groszy. Takie podejście zabija producentów, sprzedawców itd. Tym zjawiskiem jest EGOISTYCZNY KONSUMPCJONIZM...czyli myślenie tylko i wyłącznie o sobie. Tacy ludzie wypierają ze swojek śwoadomości caly proces wyprodukowania i sprzedaży danego produktu. Dla nich liczy się tylko cena i promocja. Przez to znika coraz więcej producentów, sklepów, nie tylko wędkarskich. To dopiero początek...
  • Robert Dorado, Sławek77 i Maciek_7 lubią to

#5014 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 10 grudzień 2022 - 09:00

Każda strona ma może rację. Ale jak jest możliwość zakupić taniej to dlaczego nie mogę skorzystać z tej opcji?. Jeśli kupuję używany samochód to zabijam rynek nowych aut?. Nastały czasy, że nie jestem skazany na jeden sklep tylko mogę porównać ceny w różnych miejscach. Salmo jakością poradziło sobie świetnie z podrabiającą konkurencją i nie wylewają nigdzie żali z czapy.

A jaki samochód jest produkowany w Polsce, przez polski kapitał ? Nie skazuje cię na kupowanie w jednym sklepie tylko Ty kupując w "tym jednym" sklepie u sprzedawcy zazwyczaj jednoosobowego, z magazynem w garażu czyli bez kosztów, powodujesz upadek dobrych sklepów

Znam jeden sklep który od stycznia będzie miał koszty miesięczne na poziomie 21 300 zł, żeby to zarobić musiałby na Allegro zrobić miesięczny obrót ok 260 000 zł (a to jest jeden sklep) myślisz że ten rynek to wytrzyma?

 

To że mam napisane "przedstawiciel marki" nie oznacza że tam pracuje i że nie mogę mieć swojego zdania. Rynek sklepowy znam od drugiej strony i jak napisał Sławek, cierpliwości


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 10 grudzień 2022 - 09:21


#5015 OFFLINE   Zodiak

Zodiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2022 - 09:56

Tak, macie rację. Kupując w necie zabijamy lokalne sklepy. Tylko kij zawsze ma dwa końce. Dlaczego w lokalnym sklepie mam kupić kołowrotek za 140 zł, skoro w sklepie który sprzedaje w necie i ma punkt stacjonarny mogę kupić za ok. 100 zł? Dlaczego nawet poza Allegro z przesyłką za 6 dużych gum (20cm) płacę ok. 80 zł, to w stacjonarnym mam zapłacić 120-140 zł? Jestem jak najbardziej za kupowaniem lokalnie, mogę zapłacić trochę więcej ale niech będzie to 10-15% a nie 40-60%. Aż takim lokalnym patriotą nie jestem, aż tak dużo nie zarabiam.
  • drChlubicz, md30 i Kopytko lubią to

#5016 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2022 - 10:03

Jesteśmy "młodym kapitalizmem" i widocznie musimy przejść ten proces, wolny rynek ma to do siebie że sam się reguluje i dopasowuje do zaistniałej sytuacji.


  • eRKa lubi to

#5017 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 10 grudzień 2022 - 10:11

Zodiak- A choćby dlatego, że ceny często zmieniają się z każdą kolejną fakturą i przedsiębiorca lokalny mający sklep stacjonarny często ma większe opłaty niż ten, który sprzedaje z przysłowiowego garażu celowo zaniżając i tak już niskie marże...Hehe, oczywiście pomijając już drukowanie każdego paragonu, bo przecież mógł gdzieś zaginąć w paczce.
Dla mnie osobiście sklep stacjonarny zawsze będzie miał niepowtarzalny klimat, bo często zbliża do siebie wędkarzy i buduje nie co głębsze więzi.
Niestety, ale świat się zmienia i biznes również.

#5018 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2022 - 10:14

Niestety, ale świat się zmienia i biznes również.

Otóż to.

20 lat temu sprzedaż wysyłkowa raczkowała.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 10 grudzień 2022 - 10:16


#5019 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 10 grudzień 2022 - 10:56

Tak, macie rację. Kupując w necie zabijamy lokalne sklepy. Tylko kij zawsze ma dwa końce. Dlaczego w lokalnym sklepie mam kupić kołowrotek za 140 zł, skoro w sklepie który sprzedaje w necie i ma punkt stacjonarny mogę kupić za ok. 100 zł? Dlaczego nawet poza Allegro z przesyłką za 6 dużych gum (20cm) płacę ok. 80 zł, to w stacjonarnym mam zapłacić 120-140 zł? Jestem jak najbardziej za kupowaniem lokalnie, mogę zapłacić trochę więcej ale niech będzie to 10-15% a nie 40-60%. Aż takim lokalnym patriotą nie jestem, aż tak dużo nie zarabiam.


Trochę masz racji z tymi cenami

Prawda niestety jest taka jak piszesz

Kolega tydzień temu kupował kolowrotek
Stadic 4000FL

Na półce w sklepie stacjonarnym 930zl
W internetowym 738zl z wystlylką
192 zł różnicy to już jest dużo tym bardziej że ani 5 % rabatu nie dostał
  • Kopytko lubi to

#5020 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 10 grudzień 2022 - 11:16

powiem wam tak

jak kupuje rzecz o której nie mam zbyt wielkiego pojęcia to  czytam w necie i jak dalej nie wiem co kupic to jade  do starego zaufanego sklepu wedkarskiego gdzie gośc/właściciel  pokaze wytłumaczy powie jakie sa róznice na plus i na minus i wtedy tam kupuje 

ilośc pracy która ten człowiek wkłada w to żebym był zadowolony obliguje mnie do zakupu u niego

 

 

co innego jak  wiem co mam kupic a najlepiej jak w domu po zakupie musze przymierzyc, zastanowic sie, sprawdzic czy pasuje wtedy kupuje przez net

 

nie wspomne juz o tym że jak nie kupie właściwie to  kazdy z kupujacych potem na naszeh giełdzie zaraz wyciag kolezeńskie ceny kiedy odsprzedajemy z 20% strata w stosunku do sklepu stacjonarnego

a okazuje się że czasem jest to w cenie równej lub wyzszej niż najtansza cena w necie

 

no bo co mam zrobic z rzecza która kupie w stacjonarmym wedkarskim i w domu okaże się że nie pasuje mi jednak .

 

mógłbym robic gościowi kłopot i powołujac sie na to że jestem stałym klientem oddac w tym sklepie wedkarskim lub wymienic na coś innego , jechac tam ponownie spalac paliwo pchać sie przez korki a jak kolejna rzecz  znów jest niedobra

 

a jak kupie w necie to wtedy odsyłam do tych "sieciówek w necie zaniżajacych marże" - czesto za darmo bo mam smarta lub jest taka opcja w sklepie

 

 

to takie plusy dodatnie i ujemne zakupu w sklepie stacjonarnym

nie wiem jak to sie dzieje że jednak ten interes dalej sie kreci skoro wszyscy tylko tracą

 

Natomiast dzikei 25 monetom kupiłem sobie komplet woblerków Dorado 25 zł taniej

sprzedawca dostał pełna kwote , zakup sfinansowało allegro z prowizji jaka pobiera ze sprzedaży - nikt nie stracił :)


Użytkownik selk edytował ten post 10 grudzień 2022 - 11:48

  • Tiur i Kopytko lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych