Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Joker - historia przyn臋t Roberta Ciarki


  • Zamkni臋ty Temat jest zamkni臋ty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 post贸w
  • LokalizacjaP艂ock
  • Imi臋:Jacek

Napisano 08 maj 2013 - 16:02

Gdzie?! Gdzie?! Gdzie?! 

 

呕artowa艂em.

Sam mam takie.

I Bogu dzi臋ki!

taki piekne warunki do p艂ywania dosta艂y te Twoje s艂oneczniczki Janusz, tworz膮 pi臋kne stadko z Jokerami


  • joker lubi to

#202 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 maj 2013 - 16:12

...ostatnio 40ch艂opa ...

 

Rutra i o tym w艂a艣nie pisz臋.

Skrwa Prawa ma 114km

 

Za艂膮czony plik  800px-Skrwa.jpg   248,14 KB   88 Ilo艣膰 pobra艅

 

jednak sama "woda g贸rska" ma mniej ni偶 30 km. Z tego trzeba jeszcze odj膮膰 te odcinki wody, w kt贸rych pstr膮g si臋 nie zatrzymuje, a jest tego ca艂kiem sporo kilometr贸w. Logika m贸wi, 偶e ta woda nie da rady obs艂u偶y膰 zabieraczy wszystkiego co zawiesi si臋 na haku lub kotwicy. Jeszcze nie widzia艂em tam zawod贸w na 偶ywej rybie. Przed zawodami "treningi", czyli te偶 zabieranie ryb. Sam startowa艂em wiele lat w zawodach, ale stan膮艂 bym zawsze murem by nie dopu艣ci膰 tego odcinka Skrwy do rozgrywania zawod贸w. Teraz robi膮 tam zawody niemal wszystkie ko艂a i sekcje, przecie偶 to paranoja. Nie mo偶na mie膰 ciastka i zje艣膰 go, a ta ca艂a gawied藕 w艂a艣nie tak my艣li.  :blink:

Norki przede wszystkim interesuj膮 si臋 tym co upoluj膮 w strefie nadbrze偶nej. Wydry owszem jedz膮 ryby, lecz jedz膮 te偶 偶aby, a nawet obserwowa艂em wydr臋 zajadaj膮c膮 si臋 koloni膮 ma艂偶a. Natura nie robi sobie krzywdy, my j膮 robimy naturze.

K艂usownicy byli tam od zawsze z dziada pradziada. Zwi臋kszona aktywno艣膰 w臋dkarska na tym odcinku spowodowa艂a, 偶e bardziej zacz臋li si臋 interesowa膰, co te偶 takiego jest w tej wodzie, 偶e takie t艂umy nagle  :o Bo oni ca艂e 偶ycie 艂owili du偶ymi podrywkami p艂ocie i szczupaki wiosn膮. Latem, nawet i oni nie schodzili nad wod臋, bo ju偶 zaczyna艂y si臋 zbiory owoc贸w na skupy, a jesieni膮 grzyby. Ten, kto tam je藕dzi艂 od lat to wie to doskonale. Nie samym k艂usowaniem ryb oni tam 偶yj膮.

T艂umy zawodnicze to zmieni艂y. No i z podrywek przerzucili si臋 na sznurki i w臋dki z robakami - bo te pstrungi Panie takie pyszne - jak to kiedy艣 od jednego w Cie艣linie us艂ysza艂em.

 

Zamiast zwala膰 win臋 na wszystko wok贸艂, lepiej dobrze si臋 zastanowi膰, kto nap臋dzi艂 wszystkich nad t膮 wod臋. Norki, wydy, a mo偶e k艂usownicy? Nie, nie, i jeszcze raz nie. To nienapasieni w臋dkarze-zawodnicy.

Takiej jest moje zdanie.  -_-


U偶ytkownik joker edytowa艂 ten post 08 maj 2013 - 16:12

  • wujek lubi to

#203 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 maj 2013 - 16:17

Wczoraj wieczorem machn膮艂em golden-green One. Dzisiaj kolejny zestaw w innym kolorze b臋dzie robiony.

 

Za艂膮czony plik  joker_goldengreen.jpg   239,39 KB   290 Ilo艣膰 pobra艅 Za艂膮czony plik  joker_goldengreen (1).jpg   267,58 KB   335 Ilo艣膰 pobra艅 Za艂膮czony plik  joker_goldengreen (4).jpg   267,88 KB   237 Ilo艣膰 pobra艅

 

Zdj臋cia s膮 w r贸偶nym do艣wietleniu, aby w jaki艣 spos贸b uchwyci膰 odcienie zieleni po艂膮czonej ze z艂otem. Na 偶ywo czad  :D

No mnie przynajmniej kr臋ci  ;)


U偶ytkownik joker edytowa艂 ten post 08 maj 2013 - 16:18

  • Doku艣 i grzesiekp. lubi膮 to

#204 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 post贸w
  • LokalizacjaP艂ock
  • Imi臋:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 08 maj 2013 - 16:51

Sam wiesz, 偶e i Skrwa by艂a tak膮 rzek膮, by艂o kilka pi臋knych lat. Tak pi臋knych, 偶e w rezerwacie nad brzegiem nie by艂o nawet wydeptanej 艣cie偶ki po ca艂ym sezonie, a teraz od ilo艣ci os贸b, kt贸re tu zagl膮daj膮 codziennie, jest prawie chodnik :(

Zawsze by艂em przeciwny wci膮gni臋ciu j膮 na list臋 艂owisk pod zawody spinningowe. Sam wpuszcza艂em tam pierwsze pstr膮gi, z programu rewitalizacji rzeki. Mam zdj臋cia z pierwszych elektropo艂ow贸w rok po zarybieniu. W艂a艣nie w rezerwacie by艂o im najlepiej od pocz膮tku. Mam zdj臋cia z pierwszymi dwulatkami i prawdopodobnie z pierwszym kilowym jaki zosta艂 tam z艂owiony. Ch艂opcy od zawod贸w 艣ci膮gn臋li tam t艂umy, niestety. Teraz to ju偶 jest dla tej rzeki po zawodach jak to m贸wi膮, pozamiatane, koniec, trup. Pi臋kny, ale trup.  :mellow:

Taka to prawda Robert, Ty je wpuszcza艂e艣 a ja je przywioz艂em z O艣rodka w 艁opusznej .Sporo nawet jej by艂o w pierwszym zarybieniu a teraz studnia. Nawet wyniki same m贸wi膮 jaka to rybna jest rzeka .W t膮 niedziele uczestniczy艂o w zawodach 48 w臋dkarzy i biczowali wod臋  przez 6 godzin, a z艂owiono 1 ryb臋.


U偶ytkownik wobler1 edytowa艂 ten post 08 maj 2013 - 17:14


#205 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 post贸w

Napisano 08 maj 2013 - 16:53

Joker kapitalne woblery.Ja ju偶 wiem jak to wygl膮da z t膮 opalizacj膮 zieleni ze z艂otym.W realu jest na 100% czad.



#206 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 09 maj 2013 - 00:19

Taka to prawda Robert, Ty je wpuszcza艂e艣 a ja je przywioz艂em z O艣rodka w 艁opusznej .Sporo nawet jej by艂o w pierwszym zarybieniu a teraz studnia. Nawet wyniki same m贸wi膮 jaka to rybna jest rzeka .W t膮 niedziele uczestniczy艂o w zawodach 48 w臋dkarzy i biczowali wod臋  przez 6 godzin, a z艂owiono 1 ryb臋.

 

Kazik, pami臋tasz, drugi sort przywioz艂em z Leszczy艅skim z 艁opusznej. Przyjechali艣my p贸藕no, bo chcieli nas skroi膰 na dwa tysi膮ce sztuk, a na ryby czeka艂 r贸wnie偶 Ciechan贸w, bo przywozili艣my im naszym transportem. By艂y wtedy lipki, pstr膮gi i 艣winka. Je藕dzi艂em i biega艂em p贸藕niej z wiaderkami w egipskich ciemno艣ciach. Wi臋c mam nieco inny stosunek do tego co w tej wodzie p艂ywa. Poza tym, od zawsze to by艂o moje marzenie, by mie膰 kilkana艣cie kilometr贸w po szlachetn膮 ryb臋. Kiedy w instytucie olszty艅skim po badaniach rzeki stwierdzono, 偶e pstr膮g potokowy wyst臋powa艂 w tej rzece pierwotnie, to szczypa艂em si臋 z tydzie艅.

Na jednym z elektropo艂ow贸w, gdzie robiony by艂 inwentarz wyst臋puj膮cych gatunk贸w ryb, mieli艣my g艂owacze, 艣lizy i minogi. Jeden z pracownik贸w instytutu chcia艂 zabra膰 jednego z g艂owaczy, bo stawiali, 偶e to bia艂op艂etwy, nie mieli pewno艣ci. (Swoj膮 drog膮, jak oni nie mieli pewno艣ci, to jak zwyk艂y w臋dkarz mo偶e rozpozna膰 艣ci艣le chronion膮 ryb臋?) Minogi w Skrwie to Ukrai艅skie. Poza tym widzia艂em wtedy tyle gatunk贸w ryb, 偶e g艂owa ma艂a. Zakocha艂em si臋 wtedy w rzece do reszty.

 

Moja teoria na temat wi臋kszej ilo艣ci ryb w tamtych latach, jest bardzo prosta i opiera si臋 o liczne notatki, kt贸re prowadzi艂em. Zreszt膮. Wtedy na prawd臋 by艂em sta艂ym bywalcem na ca艂ym tym odcinku, nie to co teraz  :mellow:

Presja. Owszem by艂a mniejsza, ale wpuszczali艣my TRZY raz mniej ryb, jak teraz  :o Za to rozwozili艣my w siedem punkt贸w i dodatkowo biega艂o si臋 w g贸r臋 i w d贸艂 z workami i wiadrami. Jak "ch艂opcy" z W艂oc艂awka przej臋li rzek臋, to zacz臋li puszcza膰 rur膮 w jednym miejscu kilka tysi臋cy sztuk palczaka. Wi臋c on po prostu zdycha z g艂odu, bo taki maluch nie rozejdzie po rzece. 

Teraz zn贸w mo偶na z艂owi膰 dwu i trzy letnie ryby, od kiedy niemal si艂膮 zmusili艣my W艂oc艂awek do roznoszenia. Fakty a偶 kuj膮 w oczy, Tylko cieszy膰 nie b臋dziemy si臋 mo偶e zbyt d艂ugo. 

R贸wnie偶 trzy lata temu, na zawodach dla aktywu ZO, w rozmowie w cztery oczy, Podkomorzy ("ekspert" od zarybie艅 w ZO W艂oc艂awek) powiedzia艂 mi, 偶e jak sko艅czy si臋 operat to utr膮c膮 pstr膮ga. Pu艣ci艂em to mimo uszu. Tylko, 偶e trzy dni temu, Mariusz (wiesz jaki) potwierdzi艂, 偶e w ZO m贸wi膮 o tym g艂o艣no.

Jedn膮 rzecz tylko mo偶na by zrobi膰. Zebra膰 grup臋 ludzi i wystartowa膰 do przetargu. Inaczej b臋dziemy mieli studni臋 w pi臋knym rezerwacie.  :unsure:

 

Ta rzeka mo偶e by膰 wspania艂ym 艂owiskiem potoka. Wiem o tym po przyrostach jakie te ryby tu maj膮. Inni mog膮 jedynie zazdro艣ci膰. Podam przyk艂ad zabranej ryby. Trzeci rok od zarybie艅 w rzece - 1,15kg przy 49 cm. Wpuszczany narybek mia艂 g贸ra 13cm. Tak koledzy, s膮 takie 偶yzne rzeki, jedynie trzeba wprowadzi膰 reglamentacj臋 na te 艂owiska. Innego wyj艣cia nie ma. Zawodnicy niech sobie zarybiaj膮 baseny, kana艂y i rowy - t臋czakiem. Niech si臋 tam 艣cigaj膮, jak mistrzowie 艣wiata nad Bobrem. 


  • S艂awekM lubi to

#207 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 09 maj 2013 - 00:21

Joker kapitalne woblery.Ja ju偶 wiem jak to wygl膮da z t膮 opalizacj膮 zieleni ze z艂otym.W realu jest na 100% czad.

 

Wiem, 偶e wiesz jak to wygl膮da  :)

 

Teraz schnie kolejny zestaw barw. Kurcz臋, nawet mnie szcz臋ka opad艂a, a to moja robota. Zdj臋cia za kilka godzin, jak pierwszy lakier podeschnie  :D



#208 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 09 maj 2013 - 07:17

 

magic 

 

Za艂膮czony plik  joker_magic1.jpg   490,72 KB   249 Ilo艣膰 pobra艅 Za艂膮czony plik  joker_magic2.jpg   464,68 KB   309 Ilo艣膰 pobra艅 

Za艂膮czony plik  joker_magic3.jpg   485,55 KB   311 Ilo艣膰 pobra艅 Za艂膮czony plik  joker_magic4.jpg   503,03 KB   250 Ilo艣膰 pobra艅


  • wildriver i grzesiekp. lubi膮 to

#209 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 09 maj 2013 - 07:18

Robercie.

Wydaje mi si臋, 偶e szukasz wrog贸w tam, gdzie powiniene艣 znale藕膰 sojusznik贸w. Czego chc膮 zawodnicy? 艁owi膰 na zawodach du偶o najlepiej du偶ych ryb. Czyli co艣 jak ka偶dy w臋dkarz, tylko bardziej ;) Brakuje troch臋 dobrej woli i sporo edukacji. I czego艣 jeszcze - o tym na koniec.

U mnie muszkarze nie wystartuj膮, je艣li nie przywioz膮 sobie s臋dzi贸w. Kt贸rzy s臋dziuj膮 innym, coby nie by艂o nieporozumie艅. I ka偶demu zale偶y, by s臋dzia by艂 uczciwy i umia艂 odr贸偶ni膰 pstr膮ga od klenia. Da rad臋 zorganizowa膰 zawody pstr膮gowe "na 偶ywej" dla setki w臋dkarzy, da rad臋 i dla czterdziestu :) O takich drobiazgach jak haki bez zadziora i podbieraki a偶 wstyd wspomina膰...

Aby w wodzie by艂y ryby potrzeba spe艂ni膰 ca艂e mn贸stwo warunk贸w. Z czego pierwszy i najwa偶niejszy brzmi - nie przeszkadza膰 wodzie. A opisane przez Ciebie zarybienie (rur膮 w jedno miejsce) to typowy przejaw szkodnictwa. Do w艂a艣ciwego rozlokowania ryb potrzebne jest dzia艂anie samej natury, lub przynajmniej pasjonat贸w. W艣r贸d sportowc贸w jest ich sporo.

Osiem lat temu wnioskowa艂em (cz臋艣ciowo skutecznie!) o ograniczenie po艂owu drapie偶nik贸w do 50 szt/rok. Chcia艂em szczupaka, sandacza oraz pstr膮ga z lipieniem, uda艂o si臋 po艂owicznie - w rozbiciu na dwie osobne limitowane grupy. Wtedy to by艂a prawdziwa rewolucja i zyska艂em "艣miertelnych" wrog贸w w艣r贸d ludzi, kt贸rzy szczycili si臋 pocz膮tkiem maja zabiciem 200 pstr膮g贸w. Gdy by艂o 150, to by艂 lament, 偶e "s艂aby rok" :angry:

Obecnie w okr臋gu katowickim (od zesz艂ego roku) obowi膮zuje limit 35 sztuk/rok dla karpia, lina, w臋gorza, sandacza, szczupaka i Pstr膮ga :) . 艁膮cznie!!! :lol:

"Panie, ale to wychodzi tylko 2 sztuki na miesi膮c". No w艂a艣nie... 

Na r贸偶nych "stawach" dla szcz臋艣liwych posiadaczy zezwole艅 obowi膮zuj臋 roczne limity. Wi臋c i sporo miarowych ryb wraca do wody. Bo "szkoda limit psu膰" ledwie miarow膮 rybk膮. A w ludziach wypuszczaj膮cych miarowe ryby zachodzi dziwna przemiana... Chyba sam wiesz, o czym m贸wi臋 ;)

I na koniec zastosowa艂bym jeszcze czeski model - ograniczenie wyj艣膰 na wod臋 pstr膮gow膮 do max 3 na tydzie艅. Bo to nie przyjezdni wyrybi膮 wod臋. Te 200 sztuk pocz膮tkiem maja to wynik miejscowych kormoran贸w, za艣lepionych wizj膮 taniego mi臋cha.

Sorry za OT :)  



#210 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 post贸w
  • LokalizacjaGostynin
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 09 maj 2013 - 14:57

Nie da si臋 ca艂kowicie wyeliminowa膰 w臋dkarzy z ich wody[p艂ac膮 sk艂adki i chc膮 艂owi膰] ale mo偶na zrobi膰 odcinek specjalny np.w granicach Parku, tak, jak zrobiono to na Welu - by艂 pusty a teraz idzie tam po艂owi膰 a w臋dkarz musi podda膰 si臋 kontroli drugiemu w臋dkarzowi o bezzadziorach i podbierakach nie wspominaj膮c.



#211 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 post贸w
  • LokalizacjaP艂ock
  • Imi臋:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 09 maj 2013 - 17:20

Kazik, pami臋tasz, drugi sort przywioz艂em z Leszczy艅skim z 艁opusznej. Przyjechali艣my p贸藕no, bo chcieli nas skroi膰 na dwa tysi膮ce sztuk, a na ryby czeka艂 r贸wnie偶 Ciechan贸w, bo przywozili艣my im naszym transportem. By艂y wtedy lipki, pstr膮gi i 艣winka. Je藕dzi艂em i biega艂em p贸藕niej z wiaderkami w egipskich ciemno艣ciach. Wi臋c mam nieco inny stosunek do tego co w tej wodzie p艂ywa. Poza tym, od zawsze to by艂o moje marzenie, by mie膰 kilkana艣cie kilometr贸w po szlachetn膮 ryb臋. Kiedy w instytucie olszty艅skim po badaniach rzeki stwierdzono, 偶e pstr膮g potokowy wyst臋powa艂 w tej rzece pierwotnie, to szczypa艂em si臋 z tydzie艅.

Na jednym z elektropo艂ow贸w, gdzie robiony by艂 inwentarz wyst臋puj膮cych gatunk贸w ryb, mieli艣my g艂owacze, 艣lizy i minogi. Jeden z pracownik贸w instytutu chcia艂 zabra膰 jednego z g艂owaczy, bo stawiali, 偶e to bia艂op艂etwy, nie mieli pewno艣ci. (Swoj膮 drog膮, jak oni nie mieli pewno艣ci, to jak zwyk艂y w臋dkarz mo偶e rozpozna膰 艣ci艣le chronion膮 ryb臋?) Minogi w Skrwie to Ukrai艅skie. Poza tym widzia艂em wtedy tyle gatunk贸w ryb, 偶e g艂owa ma艂a. Zakocha艂em si臋 wtedy w rzece do reszty.

 

Moja teoria na temat wi臋kszej ilo艣ci ryb w tamtych latach, jest bardzo prosta i opiera si臋 o liczne notatki, kt贸re prowadzi艂em. Zreszt膮. Wtedy na prawd臋 by艂em sta艂ym bywalcem na ca艂ym tym odcinku, nie to co teraz  :mellow:

Presja. Owszem by艂a mniejsza, ale wpuszczali艣my TRZY raz mniej ryb, jak teraz  :o Za to rozwozili艣my w siedem punkt贸w i dodatkowo biega艂o si臋 w g贸r臋 i w d贸艂 z workami i wiadrami. Jak "ch艂opcy" z W艂oc艂awka przej臋li rzek臋, to zacz臋li puszcza膰 rur膮 w jednym miejscu kilka tysi臋cy sztuk palczaka. Wi臋c on po prostu zdycha z g艂odu, bo taki maluch nie rozejdzie po rzece. 

Teraz zn贸w mo偶na z艂owi膰 dwu i trzy letnie ryby, od kiedy niemal si艂膮 zmusili艣my W艂oc艂awek do roznoszenia. Fakty a偶 kuj膮 w oczy, Tylko cieszy膰 nie b臋dziemy si臋 mo偶e zbyt d艂ugo. 

R贸wnie偶 trzy lata temu, na zawodach dla aktywu ZO, w rozmowie w cztery oczy, Podkomorzy ("ekspert" od zarybie艅 w ZO W艂oc艂awek) powiedzia艂 mi, 偶e jak sko艅czy si臋 operat to utr膮c膮 pstr膮ga. Pu艣ci艂em to mimo uszu. Tylko, 偶e trzy dni temu, Mariusz (wiesz jaki) potwierdzi艂, 偶e w ZO m贸wi膮 o tym g艂o艣no.

Jedn膮 rzecz tylko mo偶na by zrobi膰. Zebra膰 grup臋 ludzi i wystartowa膰 do przetargu. Inaczej b臋dziemy mieli studni臋 w pi臋knym rezerwacie.  :unsure:

 

Ta rzeka mo偶e by膰 wspania艂ym 艂owiskiem potoka. Wiem o tym po przyrostach jakie te ryby tu maj膮. Inni mog膮 jedynie zazdro艣ci膰. Podam przyk艂ad zabranej ryby. Trzeci rok od zarybie艅 w rzece - 1,15kg przy 49 cm. Wpuszczany narybek mia艂 g贸ra 13cm. Tak koledzy, s膮 takie 偶yzne rzeki, jedynie trzeba wprowadzi膰 reglamentacj臋 na te 艂owiska. Innego wyj艣cia nie ma. Zawodnicy niech sobie zarybiaj膮 baseny, kana艂y i rowy - t臋czakiem. Niech si臋 tam 艣cigaj膮, jak mistrzowie 艣wiata nad Bobrem. 

Robert wszystko pami臋tam bo takich spraw nie zapomnina si臋, Czlowiek mia艁 ochot臋 do pracy na rzecz Okregu P艂ockiego, a kiedy pan genera艂 zniszczyl i wymazali  nas z mapy jako Okr臋g, to i ze mnie usz艂o powietrze.Pozosta艂 niedosyt i rana kt贸ra nie chce zagoi膰 sie. Szkoda s艂ow i nerw贸w. Bo sam wiesz jak wygl膮da wsp贸艂praca z kujawiakami.


U偶ytkownik wobler1 edytowa艂 ten post 09 maj 2013 - 17:23


#212 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 post贸w
  • LokalizacjaP艂ock
  • Imi臋:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 09 maj 2013 - 17:29

Super wobki robisz , chyba za blisko siebie mieszkamy ze jeszcze nie spotkali艣my si臋. W niedziele jestem w Soczewce , z Wojtkiem P s臋dziujemy zawody sp艂awikowe. Mo偶e poka偶esz si臋 nad woda. Pozdrawiam



#213 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 maj 2013 - 05:21

Robercie.

Wydaje mi si臋, 偶e szukasz wrog贸w tam, gdzie powiniene艣 znale藕膰 sojusznik贸w. Czego chc膮 zawodnicy? 艁owi膰 na zawodach du偶o najlepiej du偶ych ryb. Czyli co艣 jak ka偶dy w臋dkarz, tylko bardziej ;) Brakuje troch臋 dobrej woli i sporo edukacji. I czego艣 jeszcze - o tym na koniec.

U mnie muszkarze nie wystartuj膮, je艣li nie przywioz膮 sobie s臋dzi贸w. Kt贸rzy s臋dziuj膮 innym, coby nie by艂o nieporozumie艅. I ka偶demu zale偶y, by s臋dzia by艂 uczciwy i umia艂 odr贸偶ni膰 pstr膮ga od klenia. Da rad臋 zorganizowa膰 zawody pstr膮gowe "na 偶ywej" dla setki w臋dkarzy, da rad臋 i dla czterdziestu :) O takich drobiazgach jak haki bez zadziora i podbieraki a偶 wstyd wspomina膰...

Aby w wodzie by艂y ryby potrzeba spe艂ni膰 ca艂e mn贸stwo warunk贸w. Z czego pierwszy i najwa偶niejszy brzmi - nie przeszkadza膰 wodzie. A opisane przez Ciebie zarybienie (rur膮 w jedno miejsce) to typowy przejaw szkodnictwa. Do w艂a艣ciwego rozlokowania ryb potrzebne jest dzia艂anie samej natury, lub przynajmniej pasjonat贸w. W艣r贸d sportowc贸w jest ich sporo.

Osiem lat temu wnioskowa艂em (cz臋艣ciowo skutecznie!) o ograniczenie po艂owu drapie偶nik贸w do 50 szt/rok. Chcia艂em szczupaka, sandacza oraz pstr膮ga z lipieniem, uda艂o si臋 po艂owicznie - w rozbiciu na dwie osobne limitowane grupy. Wtedy to by艂a prawdziwa rewolucja i zyska艂em "艣miertelnych" wrog贸w w艣r贸d ludzi, kt贸rzy szczycili si臋 pocz膮tkiem maja zabiciem 200 pstr膮g贸w. Gdy by艂o 150, to by艂 lament, 偶e "s艂aby rok" :angry:

Obecnie w okr臋gu katowickim (od zesz艂ego roku) obowi膮zuje limit 35 sztuk/rok dla karpia, lina, w臋gorza, sandacza, szczupaka i Pstr膮ga :) . 艁膮cznie!!! :lol:

"Panie, ale to wychodzi tylko 2 sztuki na miesi膮c". No w艂a艣nie... 

Na r贸偶nych "stawach" dla szcz臋艣liwych posiadaczy zezwole艅 obowi膮zuj臋 roczne limity. Wi臋c i sporo miarowych ryb wraca do wody. Bo "szkoda limit psu膰" ledwie miarow膮 rybk膮. A w ludziach wypuszczaj膮cych miarowe ryby zachodzi dziwna przemiana... Chyba sam wiesz, o czym m贸wi臋 ;)

I na koniec zastosowa艂bym jeszcze czeski model - ograniczenie wyj艣膰 na wod臋 pstr膮gow膮 do max 3 na tydzie艅. Bo to nie przyjezdni wyrybi膮 wod臋. Te 200 sztuk pocz膮tkiem maja to wynik miejscowych kormoran贸w, za艣lepionych wizj膮 taniego mi臋cha.

Sorry za OT :)  

 

Przecie偶 sam zacz膮艂em tego OT :)

Zawodnicy nie s膮 dla mnie wrogami, lecz zdaje si臋, 偶e zawodnicy nie chc膮 dostrzec w艂asnego wp艂ywu na to co si臋 dzieje tam, gdzie intensywnie, w du偶ej grupie eksploatuj膮 wod臋. Januszu, mam za sob膮 lata start贸w i po prostu wiem z autopsji, jak膮 presj膮 dla ma艂ej wody s膮 w艂a艣nie zawodnicy. Zawodnicy to jest grupa os贸b, kt贸re 艂owi膮 non stop, niemal codziennie. Wi臋c je艣li udost臋pniam tej grupie w臋dkarzy ma艂y zbiornik na zawody spinningowe, nie raz na rok, ale dla ka偶dego komu si臋 to spodoba przez ca艂y sezon, to wydaj臋 wyrok 艣mierci dla ryb w tej wodzie. Wi臋kszo艣膰 os贸b, kt贸re w moim okr臋gu startuje w zawodach znam osobi艣cie. Wielu z nich to wspaniali ludzie, a tak偶e przyjaciele. Dlatego pozwalam sobie, la膰 im na g艂ow臋 kube艂 zimnej wody tu w tym w膮tku. 

To jest w艂a艣nie edukacja Januszu. 艢wiadomo艣膰, jest pocz膮tkiem edukacji. Ludzie musz膮 by膰 艣wiadomi tego, jakie nast臋pstwa nios膮 ich dzia艂ania. Inaczej nie wiedz膮 czego i dlaczego maj膮 si臋 uczy膰. Ot i tyle, a偶 tyle. :)


U偶ytkownik joker edytowa艂 ten post 10 maj 2013 - 05:44


#214 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 maj 2013 - 05:43

Nie da si臋 ca艂kowicie wyeliminowa膰 w臋dkarzy z ich wody[p艂ac膮 sk艂adki i chc膮 艂owi膰] ale mo偶na zrobi膰 odcinek specjalny np.w granicach Parku, tak, jak zrobiono to na Welu - by艂 pusty a teraz idzie tam po艂owi膰 a w臋dkarz musi podda膰 si臋 kontroli drugiemu w臋dkarzowi o bezzadziorach i podbierakach nie wspominaj膮c.

 

Tylko "pies ogrodnika" by pomy艣la艂 o eliminacji w臋dkarzy z nad wody, a ja nim nie jestem.

Wel ju偶 na ca艂ym odcinku 艂膮cznie z toru艅skim jest no kill, jedna kotwica i podbierak. Lepiej sp贸jrz, kto wykona艂 niezb臋dne dzia艂ania by to zmieni膰. Tego nie zrobi艂 mocarny okr臋g toru艅ski, tylko ma艂y Ciechan贸w. A to dlatego, 偶e Ciechan贸w nie jest eksploatatorem rybackim, w pe艂nym tego s艂owa znaczeniu. Oni po prostu my艣l膮 inaczej. Stworzyli na Welu tak膮 sytuacj臋, gdzie wysz艂o czarno na bia艂ym, jak mo偶e wygl膮da膰 艂owisko, gdy odetniesz w臋dkarzy od modelu konsumpcyjnego. Bo ka偶dy limit zabierania z艂owionych ryb, to jest  model konsumpcyjny. Dzisiaj  to ju偶 wiemy i nie ma co udawa膰, 偶e jest inaczej. Sk艂adki wnosi si臋 na zarybienia i mo偶liwo艣膰 艂owienia, a nie na zakupy typu "z艂贸w sobie sam". 

 

Ciechan贸w odni贸s艂 potr贸jny sukces dzi臋ki swoim dzia艂aniom.

1. Maj膮 coraz bardziej atrakcyjne 艂owisko.

2. Dzi臋ki temu, w ci膮gu ostatnich lat nast膮pi艂y migracje w臋dkarzy z o艣ciennych okr臋g贸w do nich. Zwi臋kszyli wp艂ywy do kasy. I to o czym wspomnia艂 Janusz. Z przyjezdnych jest ta korzy艣膰, 偶e 艂owi膮 rzadziej i zabieraj膮 mniej, a na Welu nie wolno zabiera膰 ryb, wi臋c czysta kasa dla okr臋gu. My艣le膰, tylko trzeba my艣le膰. 

3. Wsp贸艂gospodarz rzeki z dolnego odcinka - okr臋g toru艅ski, zmieni艂 taktyk臋 bo wreszcie dostrzeg艂 korzy艣ci dla siebie. 

 

Je艣li nie uda si臋 dokona膰 zmian w naszym okr臋gu, a jest to bardzo trudne, bo ZO to towarzystwo szuwarowo-bagienne, tam glizda i siateczki s膮 kr贸lami, to przenosz臋 si臋 do Ciechanowa. Bo przyjemnie wydaje si臋 w艂asne pieni膮dze tam, gdzie ich nie marnuj膮.

 

Tyle w temacie wywo艂uj膮cym emocje, a odci膮gaj膮cym nas tego, co jest sercem tego w膮tku. Czyli od moich pr贸b, b艂臋d贸w i ma艂ych sukces贸w w tworzeniu r贸偶nych przyn臋t.

 

:)


  • Dienekes i Zwierzu lubi膮 to

#215 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 maj 2013 - 05:48

Super wobki robisz , chyba za blisko siebie mieszkamy ze jeszcze nie spotkali艣my si臋. W niedziele jestem w Soczewce , z Wojtkiem P s臋dziujemy zawody sp艂awikowe. Mo偶e poka偶esz si臋 nad woda. Pozdrawiam

 

U mnie czas spotka艅 rodzinnych, wi臋c niedziele w maju mam zaj臋te. Najbli偶sze s臋dziowanie obieca艂em 1 czerwca dla dzieciak贸w w Soczewce. Pozdr贸w ode mnie Wojtka, bo z rok go nie widzia艂em.

I nie przesadzaj, 偶e si臋 nie spotkali艣my. W tym roku jeszcze si臋 nie spotkali艣my :) Odrobimy zaleg艂o艣ci, spokojnie.

 

Pozdrawiam



#216 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 maj 2013 - 07:17

Za艂膮czony plik  artysta.jpg   418,8 KB   228 Ilo艣膰 pobra艅



#217 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 post贸w
  • LokalizacjaPomorze
  • Imi臋:Tomasz

Napisano 11 maj 2013 - 22:08

"Joker" to dobra ksywa, bo tak jak w kartach, tak tu- rozstrza艂 stylistyczny jest szeroki.



#218 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 maj 2013 - 09:38

"Joker" to dobra ksywa, bo tak jak w kartach, tak tu- rozstrza艂 stylistyczny jest szeroki.

 

I mimo wszystko, Joker mo偶e zast膮pi膰 ka偶d膮 kart臋, a w drug膮 stron臋 nie bardzo ;)



#219 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 12 maj 2013 - 13:59

I mimo wszystko, Joker mo偶e zast膮pi膰 ka偶d膮 kart臋, a w drug膮 stron臋 nie bardzo ;)

Kiedy艣 nosi艂em w portfelu Jokera. Gdy w markecie przy kasie pada艂o pytanie "Czy ma pan kart臋?" wyci膮ga艂em go, t艂umacz膮c, 偶e przecie偶 zast臋puje ka偶d膮 inn膮. Chwila rado艣ci, ma艂y przerywnik w szarzy藕nie codzienno艣ci. Ale pewnego razu kasjerka zrobi艂a okr膮g艂e oczy, zacz臋艂a 艂apa膰 powietrze otwartymi ustami, a r臋ce zacz臋艂y jej dygota膰. Szybko wyci膮gn膮艂em got贸wk臋, ale pani i tak musia艂a sobie zrobi膰 przerw臋.

Tak zako艅czy艂a si臋 moja przygoda z Jokerem.

Nie ka偶dy ma poczucie humoru.

S膮 ludzie, gotowi na widok Jokera pa艣膰 trupem.

Tak wi臋c Robercie - uwa偶aj, zw艂aszcza w marketach ;)  :)


  • madpaw lubi to

#220 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 post贸w
  • LokalizacjaPomorze
  • Imi臋:Tomasz

Napisano 12 maj 2013 - 16:07

Tak ,Robercie, nie stawiaj nigdy na jedn膮 kart臋, b膮d藕 Jokerem.


  • joker lubi to