Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 sierpień 2013 - 13:37

Ten smuklejszy jerk w wersji suspending plus tak mnie zafascynował swoją pracą, że chyba nadam mu własną nazwę. Ronin został by tylko dla okoniokształtnego, a ten smukły... 

 

Pasuje najbardziej Playful  ;)


Użytkownik joker edytował ten post 27 sierpień 2013 - 21:15

  • Dienekes lubi to

#542 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 08:57

Niemal wszystkie jerki pod szczupaki wymagają agresywnego podejścia do wprowadzenia ich w ruch. Mając moje jerki w pudełkach będziecie mieli więcej relaksu i zabawy w poławianiu tych ryb. Aby zrozumieć jak łowi się Ronin-ami, a w szczególności Playful-ami trzeba posłuchać tej muzyki i przypomnieć sobie nad wodą jej rytm, by móc skutecznie łowić moimi jerkami.

 

Buena Vista koledzy

 


Użytkownik joker edytował ten post 27 sierpień 2013 - 09:24


#543 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:07

Buena Vista koledzy

 

 

 

Roniny mam,a to przed wyjazdem w domu poćwicze  rytm i ruchy ;)


  • joker lubi to

#544 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:22

Marcinie.

Jeśli łowisz na rippery 3-4 cale z jigiem 5-10g i lubisz prowadzić je niezbyt szybko, trzymając kij szczytówką do góry. Jeśli lubisz prowadzić je w opadzie , podnosząc do góry by znów pozwolić im opaść, to Roninami będziesz łowił tak samo. One jeszcze do tego zrobią coś, czego żadna guma nie potrafi. Będą odskakiwać raz w lewo, raz w prawo, raz w górę, raz w dół, a czasem zawrócą, i będą to robić błyszcząc bokami. Tak możesz łowić Ósemką" do 3,5m. Im głębiej tym możesz wolniej, przez co Ronin na większej głębokości zachowuje się jak "żywiec" :)

A jak ci się znudzi, to szczytówka w dół i szybciej i energiczniej. Możesz nawet samą korbą. Co jeszcze nim można zrobić? Co tylko chcesz. Bo to przynęta dla wędkarzy, którzy nie lubią kręcić mechanicznie korbą prowadząc przynętę.  



#545 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:35

Film zrobiony tanim Colpixem. Aparat w jednym ręku, wędka w drugim, na końcu zestawu Ronin 11S. Kolejny film z tym modelem będzie już robiony z pomocą kamery i operatora. To później. 

 

Praca wymuszana na krótkim dyszlu, więc nie widać tego, co można z nim zrobić, a mimo to możemy oglądać całkiem sporego żywego okonia. Tempo tonięcia 4s/m, można nim obławiać spokojnie na 5 m i prowadzić go jak dużego 5-6cali rippera. Pozostałe walory dla tego typu przynęt znane.

 

 


  • Dienekes, spinnerman i Dokuś lubią to

#546 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:45

Śmiga fajnie ta 11 ,zachowuje się żwawo jak na 11 ,wyszło..... no konkret.

Porównując do pracy tych wcześniejszych jerków, to praca na plus wyszła Robercie.


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 27 sierpień 2013 - 09:47


#547 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:51

Wiem, że to kapitalna przynęta i wywróci świat niektórym na temat jerków pod szczupłe. Ci co nie lubią jerków teraz je pokochają, bo wystarczy im spinning wystarczająco sztywny by prowadzić te przynęty. Porządna czterdziestka, typowa w Polsce pod szczupaka wystarczy. U mnie gumy zostaną mocno okrojone. Ronin robi to samo i więcej. Przesadziłem, nie merda ogonkiem ;)


Użytkownik joker edytował ten post 27 sierpień 2013 - 09:52


#548 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:59

Robert ,a ile waży ten skubaniec?



#549 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 14:38

Póki co 41g. Niestety wersja z większą głową i karkiem będzie cięższa, może 47g. To jeszcze jest w dopracowaniu. Mam jeszcze jedną wersję o identycznej pracy około 45g. Jedenastka nadal jest w fazie ustalania ostatecznej bryły. Jak już zacznę nią robić, to nie mam ochoty bawić się w zmiany inne niż design.

 

Byłem dzisiaj u Jacka z wizytą i zapytałem go przy okazji, jakiegoż to łownego okonia masz od niego. Na ten model łowiłem kilka lat temu szczupaki. To niedoceniany przez wędkarzy wobler Bonito. Skuteczny do trola, przynajmniej na stojącej wodzie mi się sprawdził.



#550 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2013 - 19:52

Piękna praca. Gratuluję  :) 

Film zrobiony tanim Colpixem. Aparat w jednym ręku, wędka w drugim, na końcu zestawu Ronin 11S. Kolejny film z tym modelem będzie już robiony z pomocą kamery i operatora. To później. 

 

Praca wymuszana na krótkim dyszlu, więc nie widać tego, co można z nim zrobić, a mimo to możemy oglądać całkiem sporego żywego okonia. Tempo tonięcia 4s/m, można nim obławiać spokojnie na 5 m i prowadzić go jak dużego 5-6cali rippera. Pozostałe walory dla tego typu przynęt znane.

 

 



#551 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2013 - 19:56

zastanawiam się czy by nie spróbować zrobić takiego jerka pod bolenia jesiennego który nabiera kalorii na krąpikach i płotkach  :huh: Jak myślisz, gdzie trzeba by było zapakować obciążenie w takiego rzecznego jerka ?



#552 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 20:01

No i lipa z lipy, bo poszerzony korpus Ronin 11 S wymaga więcej balastu i 47g nie wyda. Zmiana środka ciężkości też nic nie dała, sprawdziłem. Poszedłem wieczorem na pół godziny pod Tumy by sprawdzić kolejną poprawkę. To już przesada z tym balastem. Piękna praca tego woblera jest ważniejsza. Zatem robię w tył zwrot, bo nie tak miało być. Maksymalnie muszę się zmieścić do 45g przy grubszym drewnie przy głowie i jakiś tam pod rzeźbieniach.

Kiedy skończyłem test, założyłem małego 8cm Playful'a by odprężyć się patrzeniem jak pracuje i w 10 minut wyjąłem szczupaczka i  okonia :) Tak jest, na tego białego testera bez oczu. Żeby było zabawniej, był u mnie dzisiaj Franc i przy wyjściu mu rzuciłem - jest prawdopodobne, że tego nowego będą też brały okonie. Jak go złowiłem pomyślałem, że chyba jestem prorokiem  :D

 

I tak się przeplata porażka z sukcesem każdego dnia w naszym życiu. Dlatego warto próbować wciąż czegoś nowego.  ;)



#553 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 20:32

zastanawiam się czy by nie spróbować zrobić takiego jerka pod bolenia jesiennego który nabiera kalorii na krąpikach i płotkach  :huh: Jak myślisz, gdzie trzeba by było zapakować obciążenie w takiego rzecznego jerka ?

 

 

Najpierw dziękuję za gratulacje.

 

Twój pomysł jest bardzo dobry. Szczerze ci odpowiem, że jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Napór płynącej wody to zupełnie coś innego. Trzeba też wziąć pod uwagę zmienność nurtu i przede wszystkim sposób prowadzenia, tempo. Sądzę, że Tomy ma w tej materii największe doświadczenie i tu lepiej kierować pytanie. Tym bardziej, że jak widać po zdjęciach, jego jerki łowią bolenie. 

 

Gdzieś tam w odległych planach jest taka myśl, by nad tym po pracować. Na pewno nie w tym roku. Mam w trakcie testów  w różnej fazie kilka modeli, nie tylko pod szczupaki, ale boleniowych w tym nie ma. Ja niczego tu nie udaję, za mało chodzę za boleniami, by móc doradzać przy konstruowaniu takiej przynęty. Było by to żałosne. Najpierw muszę więcej godzin spędzić nad Wisłą by po obserwować te ryby. Nigdy nie miałem na nie czasu, wolę łowić sandacze.

 

Przynęty robię przede wszystkim na te ryby, które sam łowię od wielu lat i potrafię je znaleźć nawet w nieznanej mi wodzie. Alfabetycznie: jaź, kleń, okoń, pstrąg, sandacz, szczupak, to podstawa. Sumów mam mało na spinning, ale już robiłem takie woblery ze sterem według pomysłu kolegi, który te ryby łowi cały czas tą metodą. Co prawda jego pomysł złowił sumy, nie za duże, największy 150cm, lecz inni którzy mają ten wobler, ogona nie widzieli.  Więc nie jest to zbyt dobry wobler. To taka płytko chodząca baryła 9cm 40g. Mogę kiedyś wrzucić zdjęcie bo jeden egzemplarz ma mój brat, który ma na koncie suma 242cm i bodajże 80 lub 82kg, udokumentowany zdjęciem, złowiony na ciężki zestaw gruntowy. On ma ogromne doświadczenie w połowie sumów. Ma też na koncie brzanę w okolicy 90cm, potwór nie brzana. Te i inne doświadczenia przełożyły się na inny projekt, który czeka na przyszły rok. Poza tym kusi mnie jerk pod suma. Wiem jak ma pracować by dawał regularne rezultaty w łowieniu przy powierzchni. To też już na przyszły rok. 

 

PS.

Coś mi się zdaje, że Playful 8cm byłby pochłaniany przez bolenie. Ten jerk to najwspanialsza jak dotąd konstrukcja, którą zrobiłem. Poza pracą, ma mega lotność, a jest płociokształtny. 


Użytkownik joker edytował ten post 27 sierpień 2013 - 20:56


#554 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2013 - 20:56

Gdzie można zobaczyć tego Playfula ?



#555 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 20:57

Joker a próbowałeś wypalać faktury na drewnie?Mi ostatnio chodzi po głowie coś takiego.Ta niebiewska Płoć jest wyjątkowa.


Użytkownik Tomy edytował ten post 27 sierpień 2013 - 20:58


#556 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 21:04

Gdzie można zobaczyć tego Playfula ?

 

U mnie w pudełku. Żartuję oczywiście. Playful będzie miał ekstra otwarcie. Mam z nim filmy, ale gorzej wyszło niż z Roninem 11S. On zasługuje na to, by pokazać go jak nominowanego aktora do Oskara. On już jest gwiazdą światowego formatu.

Tym razem dam wszystkim na wstrzymanie ;)



#557 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2013 - 21:11

Joker a próbowałeś wypalać faktury na drewnie?Mi ostatnio chodzi po głowie coś takiego.Ta niebiewska Płoć jest wyjątkowa.

 

 Dziękuję za dobre słowo.

 

Wiesz, nie próbowałem łuski na woblerze. Kiedyś, zanim jeszcze zacząłem strugać woblery, bawiłem się wypalarką, więc dało by radę.

Z rzeźbioną łuską jest ten problem ( o czym ty wiesz najlepiej), że wymaga cienkich warstw malowania, by nie sknocić efektu. Przy moim obecnym malowaniu, to może być problem. Co innego aero.

 

A pro po egzotycznego drewna, o które pytałeś. Jeszcze nic nie wiem. Może w przyszłym tygodniu będzie mi dane po macać trochę różnej tarcicy, może.


Użytkownik joker edytował ten post 27 sierpień 2013 - 21:20


#558 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 21:47

Póki co 41g. Niestety wersja z większą głową i karkiem będzie cięższa, może 47g. To jeszcze jest w dopracowaniu. Mam jeszcze jedną wersję o identycznej pracy około 45g. Jedenastka nadal jest w fazie ustalania ostatecznej bryły. Jak już zacznę nią robić, to nie mam ochoty bawić się w zmiany inne niż design.

 

Byłem dzisiaj u Jacka z wizytą i zapytałem go przy okazji, jakiegoż to łownego okonia masz od niego. Na ten model łowiłem kilka lat temu szczupaki. To niedoceniany przez wędkarzy wobler Bonito. Skuteczny do trola, przynajmniej na stojącej wodzie mi się sprawdził.

Fajna waga tego jerka ,bardzo lekko i fikuśnie się zachowuje przy tej wadze .

Co do wobka Jacka Wargockiego ,to powiem Ci że to co ja nim wyprawiam ze szczupakami to jest kosmos.Oczywiście na wodzie stojącej.

Nie wiem dlaczego ludziom nie pasuje,moim szczupakom bardzo,szczególnie w wersji okoń .Jak podjadę do niego w tygodniu to mu go zostawię,zobaczysz sobie co z nim zrobiły szczupłe ,a to już drugi wobek od niego tak po haratany ,łowię nim dopiero miesiąc i to w przerwach przy rapowaniu.



#559 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 sierpień 2013 - 08:23

No zdewastowany ten wobler, który już tam wisi u Jacka. Wczoraj oglądałem.  Swoją drogą, to trochę krótkotrwałe zabezpieczenie woblera pod szczupaki. Ale cena swoje robi.



#560 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 18:08

A co to za cena w sumie żadna.Najważniejsze że pracę ma jak trzeba,przynajmniej moim szczupakom i okoniom smakują te wobki .

Będzie chwila po sezonie na bolka to polatam po innych wodach z tymi wobami i zobaczymy,czy szczupłe i inne drapieżniki  w innej wodzie też go lubią.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych