Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#1541 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2014 - 04:59

Wróciłem dzisiaj z targów Rybomania.

Za wiele wam nie napiszę, bo nie przeszedłem nawet obok każdego stoiska. 

 

Byłem na pierwszych targach wędkarskich w Polsce na Służewcu w Warszawie. Potem wszędzie gdzie targi szukały stałego przystanku, łącznie z Wrocławiem. Pamiętam dokładnie pierwszy raz w Poznaniu. Ilość ludzi na dzisiejszych targach dopiero w tym roku przekroczyła (według mnie) tą z pierwszych targów na Służewcu. Był po prostu tłum. Wejście w ten tłum to był przymus przejścia tam gdzie szedł tłum, bo wyjście z tej lawy było bardzo trudne.

 

Nie obejrzałem praktycznie nic, a to za sprawą okazjonalnego hostowania przy swoich wyrobach i nie tylko. :)

Otóż miałem okazję zaproponować i zachęcić do zakupu wyroby naszych Forumowiczów: Bryka, Janusz Wideł, KS lure, Piotro82 oraz  Woblery z Bielska. Koledzy wisicie mi kolejkę, bo każdemu z was coś sprzedałem i zachęciłem klientów do częstszego kupowania waszych wyrobów. :)

Przy okazji mogłem wreszcie na żywo zobaczyć woblery Bryka i KS. Bardzo solidne i starannie wykonanie. Uwagę przyciągały ukleje z żywicy Byrki oraz najmniejsze pchełki KS. Poleciłem zgodnie z przeznaczeniem i zostały nabyte na miejscu.

Jedynie nie trzeba było zachęcać za bardzo do zakupu woblerów Janusza Widła, z bardzo prostego powodu. Ten kto podszedł do stoiska, a znał już opinię o tych woblerach, po prostu jedynie prosił o podpowiedź w sprawie ich zbrojenia i brał 2-3 sztuki (za delikatną moją namową ;) ). Janusz gdzie kotwice lub informacja o rozmiarach dla klienta!  B)

Siłą rzeczy moich woblerów poszło w tym czasie najwięcej, ale to jedynie dlatego, że ludzie którzy się nimi interesowali mogli porozmawiać ze mną bezpośrednio. Rozmawiałem tylko z tymi, którzy sami o nie zapytali właściciela stoiska. On mówił tylko - to lepiej z nim (tu wskazywał palcem na mnie :D), dodając - on robi te woblery. Potem wiecie sami. Urok osobisty to moje obciążenie genetyczne  :P  Tak więc tylko dlatego, że sam w tym czasie stałem na tym stoisku, moich woblerów więcej opuściło budynek targów w dłoniach prze szczęśliwych nabywców  :lol:  Ale Janusz, czapki z głów za stałe zainteresowanie po tylu latach istnienia prawie nie zmienionej oferty.

 

Po za tym obejrzałem jedynie kotwice Sasame oraz VMC. Te drugie interesowały mnie bardziej, chociażby dlatego, że pojawiły się u nas świeżutkie nowości. Dożyłem wreszcie czasów, kiedy nowość we Francji lub Japonii, jest też nowością w Polsce w tym samym sezonie. Po prostu pięknie. 

 

A to uzbrojenie do przynęt, które warte jest by bliżej się z nim zapoznać:

 

Haki bez zadziora 7238 - solidniejsze (optycznie) od Ownera, nie znam jeszcze cen, ale niedługo będę je testował na nowych woblerach C&R

attachicon.gif7238.jpg

Haki do przynęt sumowych 7266 - jeśli będzie dobra cena, to dla mnie hit sezonu. Szkoda, że są tylko w wersji z zadziorem.

attachicon.gif7266.jpg

 

Kotwice z zadziorem

7554 - pod klenia, pstrąga, bolenia, szczupaka i sandacza 

attachicon.gif7554.jpg

8556 - kapitalna pod jerki jak dla mnie. Mocniejsza od 7554. Silny konkurent dla Owner ST46. Bez względu na cenę będę ją testował od maja.

attachicon.gif8556.jpg

 

Wreszcie włączył się do gry Normark, bo pod względem oferty kotwic na naszym rynku był na szarym końcu. I to jest bardzo dobry znak.

Nie było innych kotwic, które chętnie bym obejrzał, jak chociażby 8527 i najmocniejsze 7560, ale i tak jestem mega zadowolony z ruchu Normarka. Zaskoczyli mnie bardzo.

 

Zajrzałem na stoisko woblerów Taps. Przepraszam, że nie miałem czasu na pogaduchy. Odwiedziłem stoisko Art-Rod i oczy mi wyszły, jak chłopaki z Poznania rozkręcili się w ciągu kilku lat.

Pomacałem u nich  Elitkę 70MF pod Roniny, Rexy i małe Cannibale, czyli przynęty 10-25g, bajka i kupiłem... w świetnej cenie pudełka japońskie Maiho  :D Potem szybko uciekłem ze stoiska, bo Elitka już szła za mną.

 

Były i inne wrażenia, ale to już poza areną wystawienniczą. Wspaniały dzień :)

ciekawe kto będzie je miał w ofercie pierwszy.

haki są ciekawe i podnoszą poziom ciut w górę szczególnie bez zadziorów.



#1542 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2014 - 05:01

Taka ciekawostka. Oryginalne wkręty z remontowanego nowozelandzkiego woblera mojego przyjaciela.

Mniejszy wkręt służy do połączenia z żyłką główną. Bez komentarza ;)

 

attachicon.gifnaprawa.jpg

 

hmmm gdzieś mam całą paczkę takiego drobiazgu, zostało z czasów PRL dziadek zbierał do napraw przy gospodarstwie :P

 

można też poszukać w artykułach budowlanych albo w modelarstwie



#1543 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 luty 2014 - 08:53

Mnie te śruby nie interesują. Polska metoda na wkręt z drutu jest estetyczniejsza :)



#1544 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 luty 2014 - 09:06

ciekawe kto będzie je miał w ofercie pierwszy.

haki są ciekawe i podnoszą poziom ciut w górę szczególnie bez zadziorów.

 

Pewnie duże sklepy w wielkich miastach i największe sklepy Internetowe w pierwszej kolejności. W małych miastach sklepy wezmą pod zamówienie bo to towar mało obrotowy.

 

Generalnie jest potrzeba aby pojawiły się kolejne kotwice na wyższym poziomie nawet te z zadziorem, bo to mobilizuje konkurencję do działania w stronę klienta.

Mnie się wydaje, że Normark przespał temat, a Expert (Gamakatsu) nie wykorzystał pozycji na naszym rynku jaką miał za czasów poprzedniego dystrybutora. Przecież jeszcze pięć lat temu Gamakatsu rządziło :ph34r: Podeszwa zalał rynek Ownerami i są po prostu wszędzie w dowolnej cenie. 

 

Ale bardzo dobrze, ze pojawiły się te VMC i to w najlepszych odsłonach :)



#1545 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2014 - 09:31

pomijasz Kamatsu, a przecież to bardzo dobre i mocne kotwice, co więcej Konger znacznie rozlazł się już na naszym rynku :)


Użytkownik maykel edytował ten post 25 luty 2014 - 09:32


#1546 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2014 - 09:50

Kamatsu nie są bardzo dobre, masz rację, zasługują na uwagę, ale są co najwyżej dobre.

Przejechałem się na nich, poleciłem koledze, zanim się jeszcze przejechałem, i on też się rozczarował, niestety mają poważny mankament, jakim dla mnie jest kontrola tego, co trafia w ręce wędkarza, w jednym opakowaniu potrafi się znaleźć kotwica o świetnych walorach użytkowych i rozhartowany, tępy badziew.


Użytkownik Dagon edytował ten post 25 luty 2014 - 10:27


#1547 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 luty 2014 - 12:06

Mustad. 

Kiedyś dominator, później za sprawą polityki BIS'a (Robinson) straciły renomę. Gdy przyjaciel przysłał mi z USA kotwiczki Mustada, zrobiło mi się przykro. Miał dostęp do wszystkiego, a przysłał... Otworzyłem paczkę i jedna z kotwiczek wyskoczyła z opakowania i spadając wbiła mi się w palec :blink: Wtedy zrozumiałem, jak szeroką ofertę posiada Mustad. Od tępego i miękkiego badziewia po najwyższej jakości produkty. Warto by do nas pościągać trochę tych topowych i odbudować markę. Choć nie wiem, czy się uda...



#1548 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2014 - 12:19

Mustad. <br />Kiedyś dominator, później za sprawą polityki BIS'a (Robinson) straciły renomę. Gdy przyjaciel przysłał mi z USA kotwiczki Mustada, zrobiło mi się przykro. Miał dostęp do wszystkiego, a przysłał... Otworzyłem paczkę i jedna z kotwiczek wyskoczyła z opakowania i spadając wbiła mi się w palec :blink: Wtedy zrozumiałem, jak szeroką ofertę posiada Mustad. Od tępego i miękkiego badziewia po najwyższej jakości produkty. Warto by do nas pościągać trochę tych topowych i odbudować markę. Choć nie wiem, czy się uda...

<br />To chyba zależy od tego co nam dystrybutorzy zamówią i jak z nas zdzieraja

#1549 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 luty 2014 - 12:29

To zależy który model Kamatsu.Morskie kotwy mają drogie i nie że badziew-prze badziew i tragedia.Natomiast Round Bent są ok.A Grand Prix biją na łeb Ownera 36stki.Tyle że są prawie w tej samej cenie.


Użytkownik Tomy edytował ten post 25 luty 2014 - 12:29


#1550 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2014 - 12:38

Morskich nie miałem, za to Grand Prix tak, nie były wtedy wcale takie drogie, chyba około 10 zł za paczkę siedmiu, albo ośmiu sztuk.

Kupowałem i zbroiłem wyłącznie mniejszymi rozmiarami, tylko woblery kleniowe, moim zdaniem od Ownera gorsze, już do nich nie wróciłem.



#1551 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 luty 2014 - 13:24

Trzeba P.Feretowi dać znać że są może jakieś podróby.Po za tym do jaziówek to trochę kulawy wybór.Najtaniej 6stki po 14zł można kupić 7sztuk i do woblerów boleniowych są idealne.



#1552 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2014 - 13:30

Kupiliśmy rozmiar 10, do wobków 3.5 - 5 cm, nie wiem czy podróby, bo miałem je pierwszy raz i bez możliwości porównania, większych już nie brałem.

Mam takie dziwne podejście, że jak się na czymś sparzę, to ciężko mnie namówić na dalsze zakupy. :D

Tak jak pisałem wyżej, te które były ok z całej paczki, śmiało można określić jako produkt dobry, nie rewelacyjny, ale dobry.



#1553 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 luty 2014 - 14:19

Kamatsu (konger), Sumato (Jaxon) czy też Sensual(Mikado) to kotwice koreańskie, najprawdopodobniej z jednej fabryki. Technologia z kraju kwitnącej wiśni podobno. W każdym razie niektóre wyroby na niezłym poziomie. I dobrze, że atakują, skoro potentaci z Europy nie garną się do zajęcia rynku środkowo europejskiego. 


Użytkownik joker edytował ten post 25 luty 2014 - 14:20


#1554 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 luty 2014 - 14:28

Brakuje mi czasem Grzegorza Ciechowskiego. Co teraz by tworzył. Genialny aranżer i kompozytor, a także świetny tekściarz.

 


  • bertold12 lubi to

#1555 OFFLINE   Mirek82

Mirek82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 25 luty 2014 - 19:12

Właśnie widziałem pana filmik ,, KOD LINII" naprawdę super wiele wyjaśnia .

Mam pytanko jak pan odrysowuje i wycina skrzela,pyszczek, oczy zachowując symetrie jakich narzędzi pan do tego używa 



#1556 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 luty 2014 - 22:28

Na Forum jestem kolegą wędkarzem i tego śmiało się trzymaj. Pan na inne okazje trzymam ;)

 

Kiedy mam już wystrugany korpus posługuję się jedynie ołówkiem i dalszą częścią "kodu linii"  :) Na filmie tego nie ma, jednak gdy zaczynam strugać kształtkę są w niej już otwory pod druty, a czasem też nacięcie na ster. To są moje punkty odniesienia do dalszych linii.

Potem już tylko nóż lub mały skalpel Olfa. Jeśli masz dobre małe dłutka to też super sprawa. Kupiłem kiedyś Maries i do pierwszego stępienia. Potem ciężko to naostrzyć i nie tną w poprzek włókien. Planuję nabyć na sztuki coś z wyższej półki. Chyba, że trafię gdzieś markowy komplet z małymi rozmiarami.



#1557 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 luty 2014 - 15:25

Ostatni z trzech stojaków na ukończeniu. 

 

 Załączony plik  DSCN1068.jpg   495,54 KB   8 Ilość pobrań

 

Ciachnąłem też kilka do przodu. Jakby ktoś widział w tym dla siebie jakieś kolory to proszę o info na priv. To korpusy fario 50, 60 i 70

 

Załączony plik  DSCN1069.jpg   514,86 KB   8 Ilość pobrań


  • @slider@, Predatorhunter i Parf lubią to

#1558 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 luty 2014 - 18:23

Od rana było tłusto,

 

Załączony plik  poranek.jpg   508,15 KB   7 Ilość pobrań

 

potem dokończyłem piątki, jeszcze stery i ustawka,

 

Załączony plik  poranek (1).jpg   452,57 KB   7 Ilość pobrań

 

a na koniec przedpołudnia strzeliłem fotki swoim starociom.

 

9cm 40g - taki pomysł miał kolega na suma. Ogólnie stawy się rozpadają od prowadzenia tego woblera  :lol:

 

Załączony plik  baryła_pld.jpg   482,85 KB   10 Ilość pobrań

 

... i raczek z 2000r! Rewelacyjne znalezisko w pudełku u kolegi :)

 

Załączony plik  craw_old (1).jpg   500,7 KB   7 Ilość pobrań


  • Friko i Franc lubią to

#1559 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 luty 2014 - 18:27

Teraz już wiecie, że zestaw kolorów na ślizie to nie pomysł z przed 5 minut. Już kiedyś pisałem o tym - pierwszy pstrąg w życiu na te kolory, pierwszy kilogramowy też :)

 

Załączony plik  craw_old.jpg   488,64 KB   7 Ilość pobrań

 

Później doszły inne zestawienia, które tu pokazuję w nieco ładniejszym wykonaniu na ślizach ( a raczej jako wersje kolorystyczne o nazwie śliz )

 

fire

 

Załączony plik  fire.jpg   493,55 KB   7 Ilość pobrań

 

yellow

 

Załączony plik  yello.jpg   420,27 KB   7 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 27 luty 2014 - 18:54


#1560 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 luty 2014 - 19:35

Bym zapomniał.

 

Te woblery, które trafią teraz do was mają małe zaznaczenie dla wersji tonącej. Proszę mi później dać znać, czy coś takiego jest OK. Czy wystarczy jako znak rozpoznawczy, czy trzeba myśleć nad innym rozwiązaniem.

 

Poniżej widać o co chodzi. Płytkie nacięcie nad Joker oznacza, że to wersja tonąca - S. W zamyśle ma być na tyle wyraźne, żeby wyczuć pod palcem nawet po ciemku, bez oglądania. Czekam na info od tych, którzy S zamawiali :)

 

Załączony plik  F czy S.jpg   311,25 KB   24 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 27 luty 2014 - 22:04

  • woblery z Bielska lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych