Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 24 czerwiec 2014 - 06:05

Czarne tło im służy :)

#2222 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:27

Właśnie zamieniłem tło na kilku zdjęciach by zobaczyć jak to będzie się prezentowało. Odzew każdy mile widziany. To takie wprawki przed otworzeniem strony internetowej. Tuta mogę sobie sprawdzić kilka rzeczy i na bazie reakcji na nie wypracować optymalne rozwiązanie :)

 

pracowity dzień frezika :)

Załączony plik  DSCN1585.jpg   358,13 KB   8 Ilość pobrań

 

i dłutka

Załączony plik  DSCN1591.jpg   483,14 KB   8 Ilość pobrań

 

czekają

Załączony plik  DSCN1588.jpg   433,44 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  DSCN1582.jpg   491,44 KB   8 Ilość pobrań

 

i tak to leci każdego dnia

 

Nuda

 

wiem, wiem ;)

 

 

 

 



#2223 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 25 czerwiec 2014 - 06:02

Koncepja komiksu była/ jest świeża i nowatorska. Idealnie wpisuje się w Twój styl, choć to oczywiste. Czerń tła tego nie przekreśla - spróbuj zastosować białe chmurki i znaki. Ciekaw jestem efektu ;)
  • joker i peekol lubią to

#2224 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 czerwiec 2014 - 19:48

Nuda... Gdzie canibale? Się pytam.....
:P
  • joker i Krystekwolf lubią to

#2225 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:13

Nuda... Gdzie canibale? Się pytam.....
:P

 

...a tutaj :D

 

Załączony plik  cannibal_carving.jpg   446,51 KB   6 Ilość pobrań


  • Krystekwolf i ezehiel lubią to

#2226 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:16

A co robią? A kanibalizują :D :D :D
  • Krystekwolf i ezehiel lubią to

#2227 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2844 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:34

Pierwsze dwa zdjęcia mało kontrastu. Jeśli chcesz uwypuklić główny element, czyli korpus woblera to im mniej przeszkadzajek w tle to tym lepiej. Przekaz będzie czytelniejszy. 



#2228 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:43

Pierwsze dwa zdjęcia mało kontrastu. Jeśli chcesz uwypuklić główny element, czyli korpus woblera to im mniej przeszkadzajek w tle to tym lepiej. Przekaz będzie czytelniejszy. 

 

 

Masz rację. Jak za dużo elementów dodatkowych wokół tego co ma być głównym tematem zdjęcia, tym gorzej dla tego tematu. :)

 

Zdjęcia na miarę aparatu, prosta małpka. Kiedy będę robił zdjęcia na stronę to pewnie i tak zlecę. Tutaj to zdjęcia z marszu, robione tym co mam pod ręką. telefon, małpka, rzadziej amatorska lustrzanka.



#2229 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2014 - 08:38

Słońce na niebie, a zimno.

Nie ogarniam warunków pogodowych, ryby chyba też nie. Tarła drobnego białorybu u mnie na wodach już skończone. Tydzień temu wzdręgi się rozmnożyły. Jak po takiej garkuchni złowić szczupaka?

 

Stary zbiornik zaporowy. Chłodny świt liże nasze twarze. Kolega wędkarz świąteczny, ja ostatnio weekendowy. On gumy i wirówki w pudełkach, ja swoje jerki ćwiczę do bólu. Piąta godzina za nami. Kolega wyjmuje na 3" gumę ledwie wymiarowe cętki. Po kwadransie coś mu zjada połowę kopytka i to będzie jego całodzienny rezultat. 

Płyniemy wzdłuż brzegu. W drodze powrotnej do stanicy chcemy obłowić kilka tzw bankówek. Mały cypel, który jest omijany przez wędkarzy. Płytka półka po której zwykle ganiają okonki nie przyciąga poszukiwaczy szczupaków. Wszyscy ciskają przynęty w głębsze zatoki po obu stronach. Rzucam Roninem 125 za tą półkę, przerzucam ją. Ciągnę przynętę równomiernie, uderza o dno, kij do góry, kilka ruchów korbą i szybkie podniesienie jerka do góry. Zatrzymuję na chwilę i znów kręcę. Łup! Dwa bujnięcia łubem czuję na kiju. Ryba schodzi na głęboką wodę. Ciężko, równo, bez żadnych szarpnięć. Kilkadziesiąt sekund później ostre targnięcie i spad. pi.....

 

 Godzina później. Obławiamy duży blat na łagodnym brzegu jeziora. Blisko łódki wir, za sekundę drugi, dwa metry obok. Rzucamy z pół godziny, nic. Decyzja zapadła, spływamy i do domu. Opuszczamy blat, odwracam się i ciskam Roninem 125 daleko w majaczące na wodzie zawirowania po pociągnięciach wiosłami. Czekam chwilę, przekręcam korbkę C3 i śmieję się do kolegi, że zaraz będzie big game. Kilka obrotów korbą i Łup! Znów dwa targnięcia łubem i ryba spływa po stoku na głęboką wodę. Reszta potoczyła się inaczej, niż po pierwszym braniu. Cała walka odbyła się pod łodzią, w pionie. Po kilku minutach pojawiły się bąble i nie było wątpliwości co tam zagryzło jerka. Kij dał spokojnie radę i ryba tej wielkości musiała się nieco napocić żeby zabrać choć trochę 30lb żyłki z multika. To Shikari, o którym tylko tyle wiem, bo nie ma na nim żadnych opisów :)

Rybę ciężko podebrać. Jerk posłużył za kołek rozporowy do szczęki. Gdyby ryba zeszła z przynętą, zdechła by. Nie miała by szans na pozbycie się jerka.

 

Załączony plik  sum 132 (3).jpg   506,5 KB   5 Ilość pobrań

 

Nie czas na niego jeszcze, ale on o tym nie wie, pewnie ustawy nie czytał. Fajna przypadkowa walka na jeziorze. Duży nie był, 132, więc o 7 większy od Ronina, którego zaatakował.

 

Bohater dwóch brań jednego dnia. Załączony plik  hit_chatresure.jpg   473,98 KB   7 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 21:50


#2230 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 26 czerwiec 2014 - 08:45

Proroczy wpis, co?

 

 

 

Mój komplecik na 1 lipca z wąsami.

 

attachicon.gifronin125_pasy.jpg

 

^_^



#2231 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2014 - 08:56

Proroczy wpis, co?

 

^_^

 

 Nie, ten był proroczy :D

 

 

 

 

Przy okazji, a pro po Roninów to koncepcyjnie wychodzi mi tak:

 

5,5cm pod okonia 

6,5cm pod okonia i sandacza

8cm pod okonia, sandacza i szczupaka

9,5cm pod sandacza i szczupaka

11cm pod sandacza, szczupaka i suma

12,5cm pod szczupaka i suma

 

 


  • Dienekes i siwypike lubią to

#2232 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:09

:lol: :lol: :lol:



#2233 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:25

Jesteś perfekcjonistą. Ogromny szacunek Robercie. :) Kiedy wchodzę na Twój wątek to mam ochotę  pojeździć w poszukiwaniu szczupaków. 


  • joker i spinnerman lubią to

#2234 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:34

Jesteś perfekcjonistą. Ogromny szacunek Robercie.  :) Kiedy wchodzę na Twój wątek to mam ochotę  pojeździć w poszukiwaniu szczupaków. 

Dokładnie ! :D A ja już mużdżę nad jakimś slidero-gliderem :blink:  boleniowym :D :D :D  I nie powiem ciekawy projekcik już rozrysowałem ;)



#2235 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:44

Choroba... Robert, dałeś mi do pieca... Nie mam jak iść sprawdzić kij... A ty mnie tu dobijasz:(
Ehhhh też chcę...

#2236 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:46

O boleniowe będę marudził jak się spotkamy nad Wisłą. :)  Mam 2 woblerki od Roberta i są wykonane fantastycznie. Malowanie  takie że można je oglądać na okrągło. Po prostu super. Dlatego temat będzie poruszony.   Ale pewne koncepcje trzeba omówić w realu ;)


  • joker i ezehiel lubią to

#2237 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:49

18.07 wyjazd na Suwalszczyznę wesele brata... Robert możesz zrobić mi canibala 100 sandała?

#2238 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 10:39


 

Stary zbiornik zaporowy.

attachicon.gifsum 132 (3).jpg

 

Nie czas na niego jeszcze, ale on o tym nie wie, pewnie ustawy nie czytał. Fajna przypadkowa walka na jeziorze. Duży nie był, 132, więc o 7 większy od Ronina, którego zaatakował.

 

Bohater dwóch brań jednego dnia. attachicon.gifhit_chatresure.jpg

Bardzo mnie te rybki na tym zbiorniczku denerwują ,jedzą na jesieni moje bolenie :angry:

Wyjąłem 70-taka który miał zdjętą łuskę z 20 cm od ogona ,czyli drobnicą się nie zajadają .

Jutro doleci do mnie mój kiler od Krzysztofa ,to porzucam tam Twoim testowym Roninkiem ...


  • ezehiel lubi to

#2239 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2014 - 20:20

Dokładnie ! :D A ja już mużdżę nad jakimś slidero-gliderem :blink:  boleniowym :D :D :D  I nie powiem ciekawy projekcik już rozrysowałem ;)

 

Krystek twierdzi, że Ronin 70 będzie łowił bolenie. Może ma rację :)


  • ezehiel lubi to

#2240 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2014 - 20:25

O boleniowe będę marudził jak się spotkamy nad Wisłą. :)  Mam 2 woblerki od Roberta i są wykonane fantastycznie. Malowanie  takie że można je oglądać na okrągło. Po prostu super. Dlatego temat będzie poruszony.   Ale pewne koncepcje trzeba omówić w realu ;)

 

Darku,

Boleniowe jerki będą, bo już nie potrafię mówić  - Nie. Za dużo osób chce mieć jakąś ukleję w moim wykonaniu. Myślę, że bolenioza to najgorsza z wędkarskich chorób  :D Takich kolekcji twardych przynęt nie mają najbardziej zawzięci łowcy innych gatunków ryb. 

Jeszcze nie czas by je robić, bo szczupacze przynęty mnie pochłonęły na 1000%  :lol:

 

Dzięki za dobre słowo Darku. Powtórzę się, lecz warto. Widziałem twoją tubę u Krystiana i na 100% będę u ciebie zamawiał w swoim czasie  :)


  • siwypike i ezehiel lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych