Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 20 marzec 2014 - 23:06

Dajesz :)
 
A to okonie, które pojechały do Wrocławia. Inne trochę, ale i kolega Forumowy wspierający dobrymi podpowiedziami. :)
 
attachicon.gifperch_yellow.jpg attachicon.gifperch_yellow (3).jpg attachicon.gifperch_yellow (2).jpg


Malowanie na okonia najbardziej lubie :):)
  • joker lubi to

#1662 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 marzec 2014 - 19:16

No kill

 

Załączony plik  joker_colour_simo.jpg   508,44 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  joker_colour_simo (3).jpg   471,27 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  joker_colour_simo (4).jpg   524,39 KB   14 Ilość pobrań 

 


Użytkownik joker edytował ten post 21 marzec 2014 - 19:18

  • Maciek Rożniata, wedkarzyk1, ezehiel i 1 inna osoba lubią to

#1663 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 marzec 2014 - 19:18

Załączony plik  joker_colour_simo (1).jpg   496,52 KB   14 Ilość pobrań


  • ezehiel lubi to

#1664 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2014 - 00:25

Joker moge prosic 1x60 nokill
Piekne malowanie.
Odloz prosze, bede dobieral inny towar:)
Nie spieszy sie z tematem


Pozdawiam
Ezehiel

#1665 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 marzec 2014 - 20:02

Ok. Machnę przy kolejnej serii. Zapisane :)

 

A tu kolorki od Rudi w testowych Fury. Żółty już zaklepany przez kolegę do testowania. Inne jeszcze bez przydziału. Pierwszy z prawej dla mnie zostaje, bo to dopiero 3/4 woblera, będzie kombinowany.

 

Załączony plik  panteon.jpg   64,52 KB   11 Ilość pobrań


  • bertold12 lubi to

#1666 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 21:15

piekna czerwień czysta ochotka, no zieleń :clappinghands:



#1667 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2014 - 08:36

Nie znacie sie:)
Róż rządzi
Sporo dużych samców ściągnie ;)


Pozdawiam
Ezehiel

#1668 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 marzec 2014 - 21:11

Załączony plik  ach.jpg   146,68 KB   9 Ilość pobrań

 

Tak będzie z Rex-em na spacerze ;)

 

Załączony plik  DSCN1192.jpg   515,4 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  DSCN1191.jpg   584,71 KB   10 Ilość pobrań


  • nowwwak i Krystekwolf lubią to

#1669 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 21:13

attachicon.gifach.jpg

 

Tak będzie z Rex-em na spacerze ;)

 

attachicon.gifDSCN1192.jpg attachicon.gifDSCN1191.jpg

Miodzio Robert ...

Jakiej on jest wagi ?



#1670 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 23 marzec 2014 - 21:28

Jeśli drugi z prawej to pomarańcz to z miłą chęcią sprawdziłbym go u mnie w starorzeczu, jeśli można oczywiście :D



#1671 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 marzec 2014 - 23:50

Miodzio Robert ...

Jakiej on jest wagi ?

 

Około 14g przy 8cm. Pływający.

 

W tej wielkości dla szczupaka, okonia, sandacza i bolenia pewnie ;)


  • Krystekwolf lubi to

#1672 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 marzec 2014 - 23:52

Jeśli drugi z prawej to pomarańcz to z miłą chęcią sprawdziłbym go u mnie w starorzeczu, jeśli można oczywiście :D

 

To pomarańcz z miksu twojej czerwonej i żółtej. To model na wodę płynącą niestety. Coś innego na te starorzecze trzeba :)



#1673 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 marzec 2014 - 00:31

Rex roboczo zwany w zeszłym roku Playful. Wciąż czeka na ciekawszą premierę oraz na grono przyszłych jego wielbicieli. Minimum musi być film dobrze pokazujący możliwości do bardzo szerokiego zastosowania.

Główne łowisko to woda stojąca. Jedynie z mniejszym modelem wybierałem się w zeszłym roku na rzeki. Więc 8cm wersja czeka na sprawdzian, który z pewnością wykonają inni za mnie i powiedzą czy on się sprawdzi. Tu głównie będzie chodziło o bolenie, bo jest to pływający model, jerk/glider. 

 

Jeśli jest dobrze wykonany, czyli jego pływalność wraz z przyponem jest minimalna, to mamy z nim takie możliwości do zabawy:

- krótkie energiczne pojedyncze szarpnięcie z nadgarstka na niedużym dystansie - efekt - chlapnięcie rybki przy powierzchni, odskok z płytkim nurkiem

- to samo raz po raz - efekt - oczkowanie co kilka szarpnięć, przynęta tuż pod powierzchnią do 0,5m, typowe zachowanie małych ryb pod powierzchnią, błyskanie bokami, szybkie zmiany kierunku pływania, oczkowanie. 

- dłuższe pociągnięcia kijem w dół wraz ze skracaniem linki - efekt - wprowadzenie Rex-a głębiej nawet do 1,5. Średnio przynęta jest na 1m i przesuwa się w czterech kierunkach, lewo, prawo, góra, dół. Dodatkowe przechyły bocznej powierzchni. Praca Rex-a może być w dość sporej sinusoidzie od powierzchni do 1,5m i z powrotem w trakcie takiego prowadzenia.

- pauza w trakcie prowadzenia - efekt- wynurzanie z lekkim kolebaniem

- przynęta w spoczynku przy lustrze wody, krótkie mocne szarpnięcie - efekt- przynęta bardzo łatwo odrywa się od lustra wody, zastosowanie: uciekająca rybka w trakcie ataku drapieżnika, możliwość łowienia przez przeszkody lub pomiędzy oczkami w zarośniętych łowiskach

- kij wysoko, linka napięta, zwijanie z równoczesną pracą nadgarstkiem - efekt - spacerek po powierzchni lewo, prawo

- świetna lotność i bardzo dobry zasięg jak na tą wagę i kształt

- bardzo długi dystans, równe prowadzenie średnim tempem z elektryczną ręką (potrząsanie nadgarstkiem) - efekt - bardzo nieregularna praca podobna do wahadłówki Alga, przynęta mocno przechyla się wraz z odskokami

- ogólnie przynęta łatwo może wyłożyć się na bok przy szybkim prowadzeniu. Nie jest do takiego sposobu łowienia stworzona. Dlatego rzeki tylko w niektórych sytuacjach mogą się sprawdzić.

 

Pierwszy film, który w zasadzie nagrałem poglądowo dla Mifka. Kiepsko widać, uprzedzam. Woda w moim jeziorku zaczęła się mieszać i zmętniała, więc dobrze odbija niebo. Poza tym brak filtra polaryzującego. Byłem rano sam, więc nic innego nie mogłem nagrać. Widoczność pracy pod wodą mocno ograniczona. Następny, właściwy film z pracą zrobię korzystając z pomostu i drugiej osoby. Ale to później może za miesiąc.

 


Użytkownik joker edytował ten post 24 marzec 2014 - 00:53

  • Maciek Rożniata, RUDI75, Krystekwolf i 1 inna osoba lubią to

#1674 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 marzec 2014 - 00:51

Dodatkowa informacja, bardzo istotna.

Cały zeszły sezon letni łowiłem nim zestawem spinningowym. To jest cały czas kontynuacja nadrzędnego założenia, że zestaw jaki masz nie ma zasadniczego znaczenia do prowadzenia średnich jerków/gliderów, które robię.

 

Tym samym chcę zmienić błędną opinię z jaką się często spotykam, że przynęty te potrzebują zestawu castingowego. Kij, który jest na filmie służy mi do łowienia szczupaków średniej wielkości przynętami w łowiskach, gdzie ryba 90cm jest świętem. Jego parametry 2,4m 12lb i 7-21g. Spokojnie obławiam nim Ronina 55 i 80, Rexa 65 i 80, Cannibala 10 i jeszcze inne bez-stery.

Tak więc czas na nowe doznania dla tych, którzy do tej pory wahali się, czy kupić jakiegoś jerka i spróbować, czy też nie.

 

Mój największy sukces jak do tej pory, to całkiem fajna grupa miłośników Ronina80, który stał się ich pierwszym i od razu skutecznym gliderem w ich życiu :)

Rex będzie miał własnych fanów, o to nawet się nie martwię. Ważniejsze, bym je mógł powtórzyć bezbłędnie za każdym razem


  • Krystekwolf lubi to

#1675 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 19:26

Rex roboczo zwany w zeszłym roku Playful. Wciąż czeka na ciekawszą premierę oraz na grono przyszłych jego wielbicieli. Minimum musi być film dobrze pokazujący możliwości do bardzo szerokiego zastosowania.

Główne łowisko to woda stojąca. Jedynie z mniejszym modelem wybierałem się w zeszłym roku na rzeki. Więc 8cm wersja czeka na sprawdzian, który z pewnością wykonają inni za mnie i powiedzą czy on się sprawdzi. Tu głównie będzie chodziło o bolenie, bo jest to pływający model, jerk/glider. 

 

Jeśli jest dobrze wykonany, czyli jego pływalność wraz z przyponem jest minimalna, to mamy z nim takie możliwości do zabawy:

- krótkie energiczne pojedyncze szarpnięcie z nadgarstka na niedużym dystansie - efekt - chlapnięcie rybki przy powierzchni, odskok z płytkim nurkiem

- to samo raz po raz - efekt - oczkowanie co kilka szarpnięć, przynęta tuż pod powierzchnią do 0,5m, typowe zachowanie małych ryb pod powierzchnią, błyskanie bokami, szybkie zmiany kierunku pływania, oczkowanie. 

- dłuższe pociągnięcia kijem w dół wraz ze skracaniem linki - efekt - wprowadzenie Rex-a głębiej nawet do 1,5. Średnio przynęta jest na 1m i przesuwa się w czterech kierunkach, lewo, prawo, góra, dół. Dodatkowe przechyły bocznej powierzchni. Praca Rex-a może być w dość sporej sinusoidzie od powierzchni do 1,5m i z powrotem w trakcie takiego prowadzenia.

- pauza w trakcie prowadzenia - efekt- wynurzanie z lekkim kolebaniem

- przynęta w spoczynku przy lustrze wody, krótkie mocne szarpnięcie - efekt- przynęta bardzo łatwo odrywa się od lustra wody, zastosowanie: uciekająca rybka w trakcie ataku drapieżnika, możliwość łowienia przez przeszkody lub pomiędzy oczkami w zarośniętych łowiskach

- kij wysoko, linka napięta, zwijanie z równoczesną pracą nadgarstkiem - efekt - spacerek po powierzchni lewo, prawo

- świetna lotność i bardzo dobry zasięg jak na tą wagę i kształt

- bardzo długi dystans, równe prowadzenie średnim tempem z elektryczną ręką (potrząsanie nadgarstkiem) - efekt - bardzo nieregularna praca podobna do wahadłówki Alga, przynęta mocno przechyla się wraz z odskokami

- ogólnie przynęta łatwo może wyłożyć się na bok przy szybkim prowadzeniu. Nie jest do takiego sposobu łowienia stworzona. Dlatego rzeki tylko w niektórych sytuacjach mogą się sprawdzić.

 

Pierwszy film, który w zasadzie nagrałem poglądowo dla Mifka. Kiepsko widać, uprzedzam. Woda w moim jeziorku zaczęła się mieszać i zmętniała, więc dobrze odbija niebo. Poza tym brak filtra polaryzującego. Byłem rano sam, więc nic innego nie mogłem nagrać. Widoczność pracy pod wodą mocno ograniczona. Następny, właściwy film z pracą zrobię korzystając z pomostu i drugiej osoby. Ale to później może za miesiąc.

 

Mnie pasuje :wub: ,uśmiechnę się do Ciebie po coś do testów na Wisłę .

Na stojącą nie potrzeba nic testować ,byle następne tak samo skakały ;)

Kurczę Robert ,szkoda że nie powiedziałeś wcześniej że zrobisz pływaka :) Jeszcze szósteczka by się przydała na Wisełkę do pary ...



#1676 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 marzec 2014 - 21:41

Krystian mam i 6cm, a dokładnie 6,5cm. Poza tym komu mam dać do sprawdzenia na Wiśle? To raczej oczywiste jest dla mnie :)


  • Krystekwolf lubi to

#1677 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 21:51

Miód na me serce ... Jak wyjdą na przykosy ,będę miał cały zestaw .

Jak byś mógł w alu jak te jerule które mam od Ciebie,ino srebro boki i ciemny grzbiet .

Obiecuję że dostaniesz film z braniem na któregoś z nich ,miałem dwa wyjścia do jerków spinnermana potężnych boleni .Takie do 80 złowiłem ale nie o te mi chodziło.

Raz nie trafiła, a raz zrezygnowała ,tak mi się wydaje .Wszystko widziałem z odległości kilku metrów,serce i świat się dla mnie zatrzymał ale nic z tego .

Być może dlatego ze musiałem szybko prowadzić przynętę bo tonęła ,a wody nie za wiele.Teraz będzie pływak B)



#1678 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 marzec 2014 - 22:23

Mam jeszcze mikrohologram na próbę, będziemy kombinować, czekałem z tym materiałem na Rex-y :)


  • Krystekwolf lubi to

#1679 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 marzec 2014 - 23:12

Żeby nie być gołosłownym. Po zdjęciach widać, że jakiś już czas temu były zrobione. Rex-y, mniejsze.

 

Załączony plik  joker_rex60_alu.jpg   446,53 KB   11 Ilość pobrań Załączony plik  playful_rex65.jpg   469,67 KB   12 Ilość pobrań

 

 



#1680 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 marzec 2014 - 12:08

Nowe odkrycie. Zobaczę, czy uda się przełożyć taką fakturę na mocniejsze kolory. To miał być gładki biały podkład.  :D

 

Załączony plik  albin.jpg   416,78 KB   10 Ilość pobrań


  • Maciek Rożniata i Piotrek Milupa lubią to