Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodka pychówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Tab79

Tab79

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 13:56

Tak jest. Czasami nawet lepiej potrzymać ją przez cały dzień zatopioną, niż wyciągać i poprawiać uszczelnienie.
Ja co roku, przed grzaniem lepiku, dobijam wszystkie naty/pakuły.Leciutko, tak żeby łódki nie rozbić, ale żeby wróciły na swoje miejsce.

pozdrawiam


#222 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 27 listopad 2010 - 14:13

Marcinesz opisał dokładnie cały proces.. Ja go wykonuję trochę w innej kolejności (sporo z wieloma osobami dyskutowałem na ten temat).. I zamiast żelazka używam palnika gazowego..
Ale można go gdzieś przypiąć jako wskazówka dla kolejnych posiadaczy pychówek, których mam nadzieję będzie przybywało

#223 OFFLINE   maciej1981

maciej1981

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 08:50

Wiatam. Znam człowieka koło w-wy który robi ładne pychówki, jakby co to podaje numer 692309467. Pozdrawiam

#224 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 12:37

Wiatam. Znam człowieka koło w-wy który robi ładne pychówki, jakby co to podaje numer 692309467. Pozdrawiam

A może Masz jakieś zdjecie ?

#225 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 17 styczeń 2011 - 17:27

Wityam wszystkich na forum.
Jestem tu nowy.
Temat pychówek czytalem juz wczesniej,ale dopiero dzis sie postanowilem zarejestrowac.
Postanowilem zrobic pychówkę taka okolo 5m dlugosci.
Bedzie plywala po Biebrzy.
Pozdrawiam wszystkich.

#226 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 18 styczeń 2011 - 12:31

Pochwal się się, jak już zwodujesz...
Stopy wody....

#227 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 18 styczeń 2011 - 19:59

Powodzenia w budowie czekam na foty

#228 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 styczeń 2011 - 00:01

Wityam wszystkich na forum.
Jestem tu nowy.
Temat pychówek czytalem juz wczesniej,ale dopiero dzis sie postanowilem zarejestrowac.
Postanowilem zrobic pychówkę taka okolo 5m dlugosci.
Bedzie plywala po Biebrzy.
Pozdrawiam wszystkich.


Biebrza, świt, lato, mgły ... i Ty na swojej pychówce - tylko zazdrościć! Czekamy na zdjęcia i relację z wodowania!

#229 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2011 - 00:55

Witaj zybi na forum. Juz bardzo dawno nie bylem nad Biebrza. Na pewno niezbyt dluga pychowa bedzie pasowala do tamtych klimatow i rowniez bym ja obejrzal a w tle rzeke...

Gumo

#230 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2011 - 08:56

To jeszcze nie na mojej łódce,ale Biebrza jak najbardziej prawdziwa.Fotka z zeszłego roku.
Pierwszy raz będę wrzucał fotkę i mam nadzieję,że się uda.
Do wodowania trochę wody jeszcze upłynie,ale mam nadzieję,że wszystko pójdzie pomyślnie i wreszcie ten moment nastąpi.

Zybi
http://images47.fotosik.pl/544/1b391a6da55201aem.jpg

#231 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2011 - 09:04

Udało się.To jeszcze jedno .

http://images40.fotosik.pl/526/764bca7059b60dc2m.jpg

Zybi

#232 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2011 - 09:41

Woda duza i pasuje juz na okolice Mocarzy...?
Co do wodowania na wiosne to znam przypadek, ze ktos wodowal gdy ciezko sie bylo doszukac gł. koryta bo wylane jak okiem siegnac.
Jak sie zle trafi to moze byc problem w pewnych rejonach bo jak sie trafi na miekkie-plytkie to anio wyjsc ani zepchnac wioslem... <_<
A ten rok moze byc ciekawy na wiosne...

Gumo

#233 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 10:12

Wyglada na to, ze po kilkunastu latach znowu bede mial pychowke nad Bugiem :o Juz zamowiona, ma miec okolo 5.5 metra. Facet zrobil ich juz sporo i na pewno zna sie na swoim fachu wiec jestem spokojny :D

Mozecie mi doradzic jakiego silnika szukac? Czy 10 koni bedzie wystarczajace ( nie zamierzam plywac bardzo daleko), moze szukac czegos mniejszego badz wiekszego?

Bujo

#234 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2011 - 11:12

Woda duza i pasuje juz na okolice Mocarzy...?
Co do wodowania na wiosne to znam przypadek, ze ktos wodowal gdy ciezko sie bylo doszukac gł. koryta bo wylane jak okiem siegnac.
Jak sie zle trafi to moze byc problem w pewnych rejonach bo jak sie trafi na miekkie-plytkie to anio wyjsc ani zepchnac wioslem... <_<
A ten rok moze byc ciekawy na wiosne...

Gumo

Strzał prawie w dziesiątke.Dokładnie Brzostowo sąsiednia wioska.
Mam nadzieję,że nie będzie gorszy od poprzedniego,gdzie w środku lata tam gdzie o takiej porze jeżdżą ciągniki było dwa metry wody.

Zybi


#235 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2011 - 11:21

Wyglada na to, ze po kilkunastu latach znowu bede mial pychowke nad Bugiem :o Juz zamowiona, ma miec okolo 5.5 metra. Facet zrobil ich juz sporo i na pewno zna sie na swoim fachu wiec jestem spokojny :D

Mozecie mi doradzic jakiego silnika szukac? Czy 10 koni bedzie wystarczajace ( nie zamierzam plywac bardzo daleko), moze szukac czegos mniejszego badz wiekszego?

Bujo

Witam.
Silnik 10-konny będzie w sam raz na taka rzekę jak Bug, jestem w posiadaniu 5-konnego silnika, ale po kilku sezonach pływania, wolałbym coś mocniejszego. Powyżej 10 koni nie ma sensu kupować na rz.Bug, a i waga za wielka, aby to tachać, znając życie nie zostawisz silnika wraz z pychówką nad Bugiem, na cały sezon. Samą pychówkę jeszcze można trzymać nad wodą, ale znam przypadki, ze i one ginęły.


#236 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2011 - 11:27

Wityam wszystkich na forum.
Jestem tu nowy.
Temat pychówek czytalem juz wczesniej,ale dopiero dzis sie postanowilem zarejestrowac.
Postanowilem zrobic pychówkę taka okolo 5m dlugosci.
Bedzie plywala po Biebrzy.
Pozdrawiam wszystkich.


Witam.

Twoja pychówka będzie miała identyczny dziób i rufę :unsure:, różnią się czymś pychówki z Biebrzy od pozostałych tu widzianych w tym wątku ??.

#237 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 11:33

[quote]
Wyglada na to, ze po kilkunastu latach znowu bede mial pychowke nad Bugiem :o Juz zamowiona, ma miec okolo 5.5 metra. Facet zrobil ich juz sporo i na pewno zna sie na swoim fachu wiec jestem spokojny :D

Mozecie mi doradzic jakiego silnika szukac? Czy 10 koni bedzie wystarczajace ( nie zamierzam plywac bardzo daleko), moze szukac czegos mniejszego badz wiekszego?

Bujo
[/quote]
Witam.
Silnik 10-konny będzie w sam raz na taka rzekę jak Bug, jestem w posiadaniu 5-konnego silnika, ale po kilku sezonach pływania, wolałbym coś mocniejszego. Powyżej 10 koni nie ma sensu kupować na rz.Bug, a i waga za wielka, aby to tachać, znając życie nie zostawisz silnika wraz z pychówką nad Bugiem, na cały sezon. Samą pychówkę jeszcze można trzymać nad wodą, ale znam przypadki, ze i one ginęły.

[/quote]

Biosteron- dziekuje serdecznie za rady :D Wyglada na to, ze poplywamy razem w lecie :D :D :D

Bujo


#238 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2011 - 12:06

@Bujo, wstaw fotki, jak już ją zwodujesz w tym sezonie, chętnie pooglądamy. Bużańskie bolenie to chyba najlepiej łowić z brzegu :unsure: , jeśli chodzi o szczupaki to jak najbardziej pychówka jest pomocna. Po ile teraz sobie liczy szkutnik za zrobienie Bużańskiej pychówki ??. Jeśli mogę doradzić, to niech szkutnik doda jeszcze te 50cm do tego co napisałeś(chodzi o długość 5,5m). Ciężko teraz w doborze dobrego materiału na pychówki, słoje rzadkie, kręte, a i sęków sporo :/.

#239 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 12:23

Witam,

Biosteron- ciezko mi powiedziec ile to bedzie kosztowalo. Robi ja dla mnie ktos z rodziny, totalnie po kosztach wiec spokojnie zamkne sie w cenie materialu. Czyli radzisz 6 metrow? ostatnie jaka mialem byla w okolicach 5 ale w sumie bez silnika.

Bujo

P.S. Na Bugu nie lowie od ponad 10 lat, najfajniejsze, ze bede musial na nowo poznawac ukochana rzeke :D :D :D



#240 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2011 - 12:31

Długość pychówki(gabaryty), najlepiej jest ocenić wtedy, gdy pychówka jest już zwodowana na rzece, wtedy patrzysz :huh: i mówisz jaka ona krótka :o . Pomysł też o dobrym wiośle pychowym, najlepszym materiałem na wiosło pychowe to dąb lub jesion zakonczone metalowa skuwką, osobiście wole wiosło jesionowe, ponieważ jest bardziej elastyczne(sprężyste), ale zapewne, szkutnik o tym doskonale wie, tak napisałem dla innych, co by chcieli wiedzieć co i jak :D.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych