Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodka pychówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 14 maj 2011 - 10:18

Po wielu perypetiach wyszlo, ze bede jednak mial lodke, zdecydowalismy sie na 5.5 metra. Teraz pytanie- jaka kolumne ma miec silnik, krotka czy dluga? Szukam czegos na dniach. Z gory dziekuje.

Bujo

#322 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 14 maj 2011 - 18:22

Krótka
Pychówki zazwyczaj mają pawęż do 40cm i czasem bywa że nawet pod silnik z krótką nogą trzeba pawęż podwyższyć

#323 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 15 maj 2011 - 06:32

Po wielu perypetiach wyszlo, ze bede jednak mial lodke, zdecydowalismy sie na 5.5 metra. Teraz pytanie- jaka kolumne ma miec silnik, krotka czy dluga? Szukam czegos na dniach. Z gory dziekuje.

Bujo


Trzeba wziąć pod uwagę, jaką wysokość ma rufa w twojej pychówce. Jeśli standardowa, to krótka stopa silnika zaburtowego , ze względu na mniejsze ryzyko zahaczenia o cokolwiek, co kryje w swoim korycie rzeka Bug,no i zazwyczaj, w porze letniej, stan wody na Bugu niski.

#324 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 maj 2011 - 07:44

Ciąg dalszy zmagań z pychówką.
http://images45.fotosik.pl/866/404381abc0721dc9m.jpg

http://images39.fotosik.pl/858/2f73a0a92c232d52m.jpg
Zabezpieczyć i wodowanie.

#325 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 20 maj 2011 - 08:58

@Zybi no jakoś wyszła Ci ta łódeczka :D Moim zdaniem trochę za małą ją podgiąłeś ;)

#326 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 28 maj 2011 - 19:19

@Zybi no jakoś wyszła Ci ta łódeczka :D Moim zdaniem trochę za małą ją podgiąłeś ;)


Dopiero dziś mam chwilę żeby tu zajrzeć.Po wodowaniu będę mógł coś więcej napisać.Zdjęcie nie pokazuje tego co jest w rzeczywistości,a zwłaszcza zrobione telefonem.


#327 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2011 - 20:32

Zdjecia prawie nigdy nie oddaja stanu faktycznego..
Ale probowac nie zawadzi..



Gumo

Załączone pliki



#328 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 15:09

Moja pychowka juz jest podobno na wykonczeniu, wyszlo 5 metrow z okladem, teraz jeszcze ten nieszczesny silnik 'budzetowy' i za dwa tygodnie planuje dziewiczy rejs po pieknym Bugu w okolicach Malkini :D :D :D

#329 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 czerwiec 2011 - 15:23

Fajna sprawa :D , czekamy w takim razie na zdjęcia z wodowania. Życzę stopy wody pod kilem :mellow:.

#330 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 16:41

Fajna sprawa :D , czekamy w takim razie na zdjęcia z wodowania. Życzę stopy wody pod kilem :mellow:.


Mam nadzieje, ze spotkamy sie kiedys w polowie drogi do ciebie :D Pare fajnych miejscowek jest po drodze, zapewne latwiejszych do oblowienia z wody :D

#331 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:38

@Zybi no jakoś wyszła Ci ta łódeczka :D Moim zdaniem trochę za małą ją podgiąłeś ;)


czy za malo ja podgiolem?dzis byla zwodowana i jak plynolem sam bez zadnego dodatkowego balastu,to jestem gotów twierdzic,ze jest az zbytwietrzna.pod wiekszym obciazeniem jest ok.cztery osoby smialo moze plywac.tak jak dzis zaraz po wodowaniu.
URL=http://www.fotosik.p...3b0886b8eb9927c]http://images40.fotosik.pl/888/73b0886b8eb9927cm.jpg[/URL]
i kilka kolejnych z nad Biebrzy
ww.fotosik.pl/show[URL=http://wFullSize.php...6ca8639ffc63e63][IMG
ww.fotosik.pl/show [IMGG]http://images37.fotosik.pl/860/deb5b5d566a2a1a1m.jpg[/ IMG]
http://images43.fotosik.pl/907/a2bc2eebeaf6ec81m.jpg
http://images43.fotosik.pl/907/711f24b35a345586m.jpg
oto zloty karas ktory wskoczyl na zielsko i nie mogl sie sam z niego wygramolic,oczywiscie trafil do wody.
http://images37.fotosik.pl/860/8204243884d00bbfm.jpg


#332 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:54

http://images40.fotosik.pl/888/3aaa9cb8730fce09m.jpg
Oj jaka mala ta lodka na wodzie!
Kawalek Biebrzy
http://images41.fotosik.pl/899/937ba137efe9bc43m.jpg

#333 OFFLINE   J.S.G

J.S.G

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 15:31

Witam.
Jestem zapalonym kajakarzem, ale od lat korci mnie wykonanie własnoręcznie niewielkiej łodzi- takiej dającej się przewozić na dachu samochodu, lub zwykłej przyczepie- do Kuligowa mam jakieś 12, może 15 km. Wisła mnie nie interesuje, ale mam rodzinę na Warmii, nad jeziorami Blanki i Kłembowo, nieopodal Lidzbarka Warmińskiego.

Pierwsza myśl to zbudowanie czegoś na kształt pychówki z deski calówki, szerokiego na 80-100cm i około 4m długości. Ryby łowię okazjonalnie, z kolegą jak uda mu się mnie wyciągnąć, ale często fotografuje ptaki wodne, dlatego nie jest mi potrzebna łódź bardzo stabilna- nie muszę na niej stawać.

Teraz kilka pytań- czytałem tu że nie wchodzi w grę pokrycie dna łodzi laminatem, czy jeśli zastosuje wystarczająco cienką deskę (calówkę) i wnętrze wykończę klasycznie olejem lnianym- też chciałbym by wyglądało- to czy laminat na dnie, tak bardzo zaszkodzi drewnu?
Chciałbym nie trzymać łodzi nad wodą i często ją transportować, dlatego obawiam się że tradycyjne metody uszczelnienia mogą nie zdać egzaminu.

Jeśli jednak zdecydował bym się na wykonanie łodzi nieco większej i klasycznymi metodami:
z jakiej grubości materiału wykonane są wasze łodzie? Chodzi mi o grubość deski, czy jest to deska heblowana, czy nie heblowana, jaki jest kąt wygięcia dzioba, a jaki rufy- w tych napędzanych wiosłem, nie silnikiem- silniki mnie nie interesują w ogóle. Czy macie jakieś pomysły jak zmodyfikować łódź by można było nią pływać na zwykłych wiosłach?

Jakie macie doświadczenia z rejestracją łodzi- padło tu podobne pytanie, ale czy jeśli nie zamierzam z niej łowić ryb to muszę rejestrować? Jeśli tak to gdzie i za ile.


I jeszcze jedno pytanie, trochę od czapy, ale widzę że są tu ludzie obeznani z tematem- może znacie jakieś strony na których opisano proces budowy klasycznego kanu?

Pozdrawiam serdecznie. Janek.

#334 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 sierpień 2011 - 14:36

Witaj Janku.

Poprzednią pychówkę mieliśmy pokrytą właśnie laminatem(warstwa maty i żywica).Deska calówka myślę,że też wystarczy.
Nie było potrzeby uszczelniania,ale swego czasu poszła w niewłaściwe ręce i w skutek zaniedbania i złośliwości osób trzecich ,została zniszczona.

Obecna pychówka też jest pokryta w ten sposób.
Powodzenia w realizowaniu planów.

Pozdrawiam Zbigniew

#335 OFFLINE   J.S.G

J.S.G

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 23:05

Fajnie, że pomysły okazują się nie być tak abstrakcyjne, jak mi sie wydawało i że jest szansa na powodzenie.

W ferworze poszukiwań informacji wpadłem na kilka ciekawych projektów canoe i chyba w pierwszej kolejności porwę się na jego wykonanie, ale jak tylko będzie trochę grosza na materiał na pychówkę zaraz go nabędę i będę miał na podorędziu- na długie zimowe wieczory w stolarni. Okazało też że kolega kupuje kilka hektarów nad oddalonym o 60km od Białegostoku jeziorem- będzie gdzie trzymać krypę w wodzie. Kiedy projekt ruszy postaram się o jakąś fotorelacje w tym wątku- bo w końcu zawód wyuczony/wykonywany fotograf.
Pozdrawiam. Janek.

#336 OFFLINE   kolno

kolno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:15

A ja pływam sobie po Wisle taką pychówką, drugie wodowanie

Załączone pliki



#337 OFFLINE   Kuba77

Kuba77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 sierpień 2011 - 15:13

Witam wszystkich,

Jak Was wszystkich, mnie też dopadło i postanowiłem kupić pychówkę.
Przeczytałem całe forum (inne fora również) i widzę, że laminowane pychówki (lub coś co przypomina pychówkę ale nią nie jest bo nie jest przecież zrobione z drewna) nie cieszą się dobrą opinią. Piszecie,że plastikowe są za delikatne na Wisłę.
Że jak wpłynie się w kamienie to nie będzie co z łodzi zbierać.

Mam w takim razie pytanie: czy są na tym forum ludzie, którzy są w posiadaniu właśnie takiej plastikowej łodzi - pychówki.
I czy jeśli ma ktoś taką łódkę to czy mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami z jej używania.
Jakie są jej plusy i jakie minusy

Czy faktycznie tego rodzaju łodzie są tak kruche i słabe na Wisłę?

Jestem ciekaw tych opinii - ponieważ do tej pory wypowiadali się głównie posiadacze drewnianych łódek, a wiadomo, że każda sroczka.. itd. :D

Proponuję również aby właściciele drewnianych pychówek wymienili wszystkie słabe strony ich cudeniek :D

Może być ciekawie :D

Pozdrawiam Wszystkich!

Jakub.

#338 OFFLINE   J.S.G

J.S.G

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 sierpień 2011 - 16:27

Forum to jedno, ale może warto połazić nad Wisłą lub Bugiem, zobaczyć gdzie są pychówki, a nuż trafisz na jakiegoś właściciela. Kilka widziałem, przy Wale Miedzyszyńskim zaraz za mostem siekierkowskim.
W porcie Czerniakowskim jest krypa fundacji Ja Wisła, też można z nimi pogadać.
W Kuligowie nd Bugiem też kilka zawsze stoi w rzece.

#339 OFFLINE   marcin k

marcin k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 sierpień 2011 - 12:39

Witam, nie chce zaczynać nowego wątku więc zapytam tutaj.

Krótka kolumna silnika jest oznaczona jako S-365 mm

Moje pytanie brzmi: Od jakiego do jakiego punktu na kolumnie mieści się te 365 mm ?

Pawęż przy ,,pychówce,, ma wysokość 410 mm bez kila, z kilem 480 mm z tym że kil jest odsunięty od krawędzi pawęży 250 mm, więc nie wiem czy brać go pod uwagę?

Zastanawiam się czy szukać silnika o krótkiej kolumnie S-365 mm, czy może o długiej L-508 mm :unsure:

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

#340 OFFLINE   kolno

kolno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 sierpień 2011 - 15:21

Witam ja wodowałem łódkę (laminat) dwa razy, pływałem również dwa.
Drewnianą pychówką pływam od małego i to nie z silnikiem tylko na wiosła i pod żaglem kto pływał to wie,że to nie łatwe a Wisła to nie jezioro.
Laminat
Wodowanie bajka 130 kg (zabieram łódkę z wody bo kradną)
Lekka więc szybsza
Bardziej zwrotna
Brak konserwacji

Z tą delikatnością to bum nie przesadzał (kamienie? unikam ich)
Lódka drewniana ma pod dnem listwy (płozy),które się wymienia gdy się zetrą od kamieni,fakt jest faktem laminat nie wytrzyma tyle uderzeń o kamienie co drewno i to jest plus.
A tak na marginesie to gdzie są te główki?
Dawno temu zostały pozrywane przez wodę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych