Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1051 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 listopad 2013 - 18:48

Taka żona Krzysiu to SKARB  ;) pozdrowienia dla niej. :)

Sezon faktycznie pracowity był  ;)

Teraz to Ty bedziesz odpoczywał w pracy  :P

Aaaaaa i na przyszły sezon samych rybek z dwójką z przodu  :wub:


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 01 listopad 2013 - 18:53


#1002 OFFLINE   Kristofere Italiano

Kristofere Italiano

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGorzyce
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Italiano

Napisano 05 listopad 2013 - 02:36

Z wedka nad wode odc 199 Marek Szymanski lowi sumy ,az lezka w oku sie kreci ogladajac piekne wislane krajobrazy i sumy oczywiscie.



#1003 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 05 listopad 2013 - 12:12

Coś pięknego :) Ciekawe kiedy będzie mi dane zmierzyć się z królem Wisły :)



#1004 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 05 listopad 2013 - 12:19

Widać, że żona doskonale nadaje się na fishing coacha! :D Rozumiem, że na razie koniec sezonu, ale tylko sumowego?

 

Zmagań z wąsamczami, zwłaszcza regularnych, mogę pozazdrościć, bo olsztyńska okolica sumowym zagłębiem zdecydowanie nie jest...



#1005 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 12:46

Taaak łezka się w oku kręci ... wyrąbano sandacze, teraz przyszedł czas na sumy.

 

Postęp wędkarstwa w imię czego?  :wacko:

 

Moje zdanie jest takie, że pewne rzeczy wędkarze powinni zachowywać dla siebie, a nie dawać narzędzie jakim jest wiedza w ręce ludzi, którzy te ryby najzwyczajniej w świecie wymordują.



#1006 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 listopad 2013 - 15:48



Moje zdanie jest takie, że pewne rzeczy wędkarze powinni zachowywać dla siebie, a nie dawać narzędzie jakim jest wiedza w ręce ludzi, którzy te ryby najzwyczajniej w świecie wymordują.

 

W 100 % się zgadzam. Niestety niektórym trochę czasu to zajmuje zanim do tego dochodzą.


  • niedzwiecki lubi to

#1007 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 listopad 2013 - 16:02

Prawda jest taka, że nie tylko wiedza, ale i adekwatny sprzęt jest coraz powszechniejszy. Presja zwiększa się i jakościowo i ilościowo. Są miejsca, które jeszcze kilka lat temu sam przedeptywałem przez sajgon, a ostatnio widziałem tam jako taką ścieżkę i pozostałości po ogniskach. Większość takich śladów zawiera również nadpalone puszki po najtańszych piwach, rozrzucone pudełka po podłych papierosach, szpulki po żyłkach, urwane odcinki linek i oczywiście tacki po wątróbce. Sum to piękny przeciwnik, ale strach jakiegoś złowić, żeby nie wystawić komuś miejsca, Warta to nie Wisła, znacznie mniej wody tu płynie... Dlatego m.in. skupiam się na bolkach i kleniach, a sumów przypilnuję w przyszłym roku tylko w nocy, zawsze z kompanem i tyle.

Pozdrawiam
Grzesiek


  • tofik lubi to

#1008 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 16:11

@Maynard byś się zdziwił co do Wisły. Wydaje się to być ogrom wody, ale miejsc tak na prawdę tyle co kot napłakał. Piach, piach, piach ...

Byłem niedawno na Narwi (pierwszy raz od kilkunastu lat) i liczba potencjalnych miejscówek wbiła mnie w ziemię. Kilka km Narwi ma pojemność jak kilkanaście lub kilkadziesiąt Wisły.



#1009 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 listopad 2013 - 16:19

@Maynard byś się zdziwił co do Wisły. Wydaje się to być ogrom wody, ale miejsc tak na prawdę tyle co kot napłakał. Piach, piach, piach ...

Byłem niedawno na Narwi (pierwszy raz od kilkunastu lat) i liczba potencjalnych miejscówek wbiła mnie w ziemię. Kilka km Narwi ma pojemność jak kilkanaście lub kilkadziesiąt Wisły.

 

Rozumiem , ze inspekcja byla z wody z echosonda...



#1010 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 listopad 2013 - 16:22

To racja. Chodziło mi o to, że ryba ma się gdzie przemieszczać, chociaż bankówki mogą faktycznie być dość czytelne na danym odcinku. Zarówno Narew, Bug, jak i Wisła, każda o swoistym charakterze, ale nie dająca się przerzucić. Naszą wodę można rezać od brzegu do brzegu, wzdłóż i w poprzek, metr po metrze aż do smutnego skutku, to miałem na myśli.


Użytkownik Maynard edytował ten post 05 listopad 2013 - 16:23


#1011 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 16:27

Rozumiem , ze inspekcja byla z wody z echosonda...

 

Tak , pływałem za zanderkami.



#1012 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 05 listopad 2013 - 18:57

@Maynard byś się zdziwił co do Wisły. Wydaje się to być ogrom wody, ale miejsc tak na prawdę tyle co kot napłakał. Piach, piach, piach ...

Byłem niedawno na Narwi (pierwszy raz od kilkunastu lat) i liczba potencjalnych miejscówek wbiła mnie w ziemię. Kilka km Narwi ma pojemność jak kilkanaście lub kilkadziesiąt Wisły.

Heh, po takim poście należy zatem w najbliższym czasie spodziewać się "odwiedzin" wiślaków na Narwi  :ph34r:



#1013 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 19:16

Heh, po takim poście należy zatem w najbliższym czasie spodziewać się "odwiedzin" wiślaków na Narwi  :ph34r:

 

Co innego liczba miejscówek , a co innego rybność. Jedna i druga woda jest wyczyszczona. Jedynie sumy zostały ... ale już niedługo ;) 



#1014 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 05 listopad 2013 - 19:21

Marek  to teraz  tylko odcinek 250+ a nie tam jakies 199  :P



#1015 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 listopad 2013 - 19:28

Daniel, ale narobiłeś tym wpisem. Teraz narwiańskie sandacze mają przerąbane. Sam myślę czy się nie wybrać bo słyszałem że sandacz na sandaczu :).



#1016 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 05 listopad 2013 - 19:29

Co innego liczba miejscówek , a co innego rybność. Jedna i druga woda jest wyczyszczona. Jedynie sumy zostały ... ale już niedługo ;)

Sumów też już nie ma ;)



#1017 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 19:38

Daniel, ale narobiłeś tym wpisem. Teraz narwiańskie sandacze mają przerąbane. Sam myślę czy się nie wybrać bo słyszałem że sandacz na sandaczu :).

 

Mówię Ci warto ! Brały nawet na obrotówki z powierzchni.



#1018 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2013 - 20:18

Co tam sandacze na obrotówki - wszystko bierze na wszystko!!! Łowię w Narwi prawie co tydzień, więc wiem, co mówię. A w kwestii sandaczy - ostatnio niestety jest ich mniej (tylko te powyżej 90 cm), gdyż zostały wyparte przez łososie.  


Użytkownik Grego edytował ten post 05 listopad 2013 - 20:35


#1019 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 05 listopad 2013 - 21:48

Załączony plik  Sumek.jpg   49,25 KB   336 Ilość pobrań

27.10.2013 Narew



#1020 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 listopad 2013 - 22:03

Prawda jest taka, że nie tylko wiedza, ale i adekwatny sprzęt jest coraz powszechniejszy. Presja zwiększa się i jakościowo i ilościowo. Są miejsca, które jeszcze kilka lat temu sam przedeptywałem przez sajgon, a ostatnio widziałem tam jako taką ścieżkę i pozostałości po ogniskach. Większość takich śladów zawiera również nadpalone puszki po najtańszych piwach, rozrzucone pudełka po podłych papierosach, szpulki po żyłkach, urwane odcinki linek i oczywiście tacki po wątróbce. Sum to piękny przeciwnik, ale strach jakiegoś złowić, żeby nie wystawić komuś miejsca, Warta to nie Wisła, znacznie mniej wody tu płynie... Dlatego m.in. skupiam się na bolkach i kleniach, a sumów przypilnuję w przyszłym roku tylko w nocy, zawsze z kompanem i tyle.

Pozdrawiam
Grzesiek

Grzechu, suma w Warcie ,w odcinku o którym oboje myślimy ,już nie ma .......albo inaczej,jest tyle co potrzeba żeby zacząć go chronić. Niestety, prawda jest taka,że jeszcze 2-3 lata spacery z moja codzienną witką za jegomościem były częstą atrakcją ,w tym sezonie nie trafił się żaden epizod.Stwierdzam również ,że i mafii wątrobowej mniej .to jest znak że ryb już nie ma. Oczywiście na przyszły sezon kandyduje jako towarzysz nocek,bo praca żony sprawia, że nocna odmiana spiningu jest jedynym ratunkiem mojej wędkarskiej egzystencji.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych