Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

nc+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:12

UOKiK otrzymał liczne skargi. 
Analiza skarg dała podstawę do wszczęcia postępowania przeciwko spółce ITI Neovision. Rozpoczęło się ono 2 kwietnia.

Wątpliwości prezes UOKiK wzbudziły: dokonanie przez spółkę jednostronnej zmiany umów (ceny usługi oraz oferty programowej) zawartych na czas oznaczony, a także zbyt krótki termin na złożenie rezygnacji oraz informowanie o nowej ofercie listem zwykłym.

Zdaniem Urzędu, konsument, zawierając umowę na czas oznaczony, ma prawo oczekiwać jej realizacji na niezmiennych warunkach do końca obowiązywania kontraktu. Jednostronna zmiana warunków umowy może naruszać dobre obyczaje, ponieważ uzależniona jest wyłącznie od woli przedsiębiorcy. 

Konsument w takiej sytuacji może przyjąć propozycję lub ją odrzucić – nie ma możliwości realizacji usług na dotychczasowych zasadach. Tym bardziej że aby móc skorzystać z oferty N, musiał ponieść koszty zakupu i instalacji dekodera oraz anteny satelitarnej – nieodzyskanie pieniędzy za sprzęt w wypadku rozwiązania umowy może skutecznie zniechęcać konsumentów do wycofania się z kontraktu.

Wątpliwości UOKiK dotyczą ponadto przekazywania istotnych informacji listem zwykłym, z zastrzeżeniem zbyt krótkiego terminu na złożenie rezygnacji. Zdaniem Urzędu, taki sposób informowania nie gwarantuje, że każdy abonent będzie miał możliwość skutecznego zapoznania się z nowymi warunkami i podjęcia świadomej decyzji o korzystaniu z usług. Warto podkreślić, że w wypadku braku odpowiedzi konsumenta nowa oferta zaczyna go obowiązywać automatycznie.

Postępowanie przeciwko ITI Neovision może zakończyć się nałożeniem kary finansowej w wysokości do 10% ubiegłorocznego przychodu firmy.


#42 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:48

Wyglada na to, ze nC+ przesladuje n-kowiczów. Kobitka miala cyfre i dostala to samo w nc+ za mniej... :huh:



#43 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:52

Koledzy, a czy ktoś może przerabiał zwrot opłaty za dekoder z nagrywarką. Ja mam n'kę za 59pln, dostałem propozycję nowej umowy w promocji za 79, a potem 129zł. Z oczywistych względów nie przyjmę, ale rozumiem, że jeżeli to ja decyduję o nieprzedłużaniu umowy to opłata przepada, ale w sytuacji kiedy warunki operatora są zdecydowanie niekorzystne to dlaczego mam tracić pieniądze? Gdybym miał płacić 59zł to pewnie jeszcze przez długi czas bym korzystał, ale teraz jestem niejako zmuszony do rozwiązania umowy i zwrotu sprzętu.
Dzięki za info.

 

Marcin podobno w umowie jest napisane ( ja jeszcze sie nie wczytywałem) że moga zmienić warunki, wtedy my mozemy wypowiedziec umowe, ale nie dostaniemy zwrotu kosztów ( aktywacji itd)

 

także lipa, ale wypowiedzieć zawsze można ;)  podobno ich nowa pani viceprezes juz poleciała, była odpwiedzialna za te zmiany....cos im nie poszło chyba...



#44 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2013 - 11:09

Ja do teraz płaciłem 59 zł. Najważniejsze, czyli 2 Eurosporty , Nsport i kanały dla dzieci miałem. Dzisiaj miałem tel. Propozycja 79,00 zł. Niech się gonią. Czy Eurosport nadaje po Polski na Satelicie?



#45 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2013 - 11:26

Ja do teraz płaciłem 59 zł. Najważniejsze, czyli 2 Eurosporty , Nsport i kanały dla dzieci miałem. Dzisiaj miałem tel. Propozycja 79,00 zł. Niech się gonią. Czy Eurosport nadaje po Polski na Satelicie?

W "zwykłym" UPC, za jakąś stówkę z niewielkim okładem jest pakiet internet +TV, z czego samo TV(bo o tym wątek) to kanałów tyle, że życia braknie, żeby to obejrzeć, sportowych chyba z 10(Polsat sport i sport extra, eurosport 1 i 2, tvp sport, orange sport i coś tam jeszcze+ większość ww. w HD również).

 

Pozdrówka

Kamil



#46 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 04 kwiecień 2013 - 14:32

Kamil, i internet 60mb/s i meczyki śmigają jak talala :D



#47 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:10

Otóż to.... :D



#48 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:23

W "zwykłym" UPC, za jakąś stówkę z niewielkim okładem jest pakiet internet +TV, z czego samo TV(bo o tym wątek) to kanałów tyle, że życia braknie, żeby to obejrzeć, sportowych chyba z 10(Polsat sport i sport extra, eurosport 1 i 2, tvp sport, orange sport i coś tam jeszcze+ większość ww. w HD również).

 

Pozdrówka

Kamil

Jakie UPC. Chętnie ale ja na wsi mieszkam i tylko talerz wchodzi w grę.



#49 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:41

Aaaa, to sorry ;)

Sam w metropolii nie mieszkam, więc sądziłem, że bliskiej okolicy stolicy(jakiż rym zacny :D ) takie "bajery" są jak na kiwnięcie palcem... ;)

 

 

Pozdrówka

Kamil



#50 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 kwiecień 2013 - 18:43

Panowie. Wy nie akceptujecie ceny, a ja nie akceptuje regulaminu. Boli mnie miedzy innymi wzrost opłaty za Turbacza, kanały niegwarantowane itd.. Wypowiedzenie poszło. Szkoda, ze nie zrozumiałem oferty (wg. prezesa). Teraz pod mój dach zawita słoneczna platforma, albo Multimed... W drugim przypadku zapłacę więcej niż mam w tej chwili, ale chamstwu i bucie francuzów mówie STOP.


Użytkownik ptychoo edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 06:56


#51 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 22:57

no to zaczynają kombinować...

 

 

http://pieniadze.gaz...ow_Cyfry__.html



#52 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:00

Tak. Coś zaczynają cudować, ale smród pozostał.



#53 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1979 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 kwiecień 2013 - 09:55

Z tego wniosek, że abonenci Cyfry+ mają czas na wypowiedzenie do końca czerwca. Chyba, że to tylko takie gadanie i faktycznie ten ostateczny termin to 19 kwietnia.



#54 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:07

Do cyfraków mieli wysyłać po 2 kwietnia. Taką informację wrzucił jeden z forumowiczów na forum ncplus. Wstawił on zdjęcie z sortowni palety z makulaturą NC+. Na wierzchu była kartka informująca po jakiej dacie wysyłać.

Moi teście mają cyfrę i spama w kopercie jeszcze nie otrzymali. Pewnie będę o tym wiedział, bo im mówiłem o miłej niespodziance z encepence.



#55 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:39

Z tego wniosek, że abonenci Cyfry+ mają czas na wypowiedzenie do końca czerwca. Chyba, że to tylko takie gadanie i faktycznie ten ostateczny termin to 19 kwietnia.

 

Mam kilka abonentów na C+ i nie otrzymałem jakiegokolwiek powiadomienia o zmianach więc termin 19 kwietnia to jakaś bzdura.

Ogólnie w całej tej sprawie czuję się uprzedmiotowiony i niezależnie od podejścia C+ zrezygnuję z ich usług.



#56 OFFLINE   mesonyx

mesonyx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:43

   Również mam n-kę ale w tańszej opcji i z tego co czytałem zmiana oferty dla klientów jest rozbita w czasie: 1. otrzymują nowe umowy posiadacze pakietu z kanałami nPremium. Po otrzymaniu listu mamy 14 ( pewności nie mam) dni na odrzucenie oferty na piśmie. Osobiście czekam aż sytuacja się uspokoi i spróbuję wynegocjować z konsultantem korzystną  dla mnie ofertę.  Często oglądam ESPN więc Polsat nie jest dla mnie żadnym rozwiązaniem.



#57 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:48

   Również mam n-kę ale w tańszej opcji i z tego co czytałem zmiana oferty dla klientów jest rozbita w czasie: 1. otrzymują nowe umowy posiadacze pakietu z kanałami nPremium. Po otrzymaniu listu mamy 14 ( pewności nie mam) dni na odrzucenie oferty na piśmie. Osobiście czekam aż sytuacja się uspokoi i spróbuję wynegocjować z konsultantem korzystną  dla mnie ofertę.  Często oglądam ESPN więc Polsat nie jest dla mnie żadnym rozwiązaniem.

 

A czy ESPN nie będzie usunięty ? I to chyba dziś.



#58 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1979 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:56

Mam kilka abonentów na C+ i nie otrzymałem jakiegokolwiek powiadomienia o zmianach więc termin 19 kwietnia to jakaś bzdura.

Ogólnie w całej tej sprawie czuję się uprzedmiotowiony i niezależnie od podejścia C+ zrezygnuję z ich usług.

Kolega Jeziorm1 pisał kilka postów wyżej, że ostateczny termin to 19 kwietnia, no to jak to właściwie jest, bo już sam nie wiem. A  na powiadomienie to sobie możesz czekać długo, oni celowo tak zrobią żeby się w terminie nie zmieścić.


Użytkownik Artek edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 10:58


#59 OFFLINE   mesonyx

mesonyx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:57

ESPN jest w oferowanych pakietach  NC+ więc powinien zostać.


Użytkownik mesonyx edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 10:59


#60 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:13

Kolega Jeziorm1 pisał kilka postów wyżej, że ostateczny termin to 19 kwietnia, no to jak to właściwie jest, bo już sam nie wiem. A  na powiadomienie to sobie możesz czekać długo, oni celowo tak zrobią żeby się w terminie nie zmieścić.

 

Panowie termin 19 kwietnia obowiazuje abonentów nki i pakietów premium( teraz sami widzicie że zaczeła się akcja wstrzymywania wysyłania listów), nie wiem jak jest z c+ nie interesuje mnie ten temat bo jestem z n ;)

 

jeśli nie otrzymacie listów to wypowiedzenie jest bezpodstawne, bo niby nic sie nie zmienia, ale ostatnio w N zmieniły sie kanały, kilka znikneło i to juz jest powód żeby rozwiązać umoe bez dodatkowych kosztów, ogólnie tamat zakrecony bo o to im chodzi, zesrali się że dużo osób odejdzie, ale odejdzie sporo, sam widże po moich znajomych, nikt z kilkunastu osob nie zostaje z tymi francuskimi złodziejami....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych