Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Miro_LURES


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 04 listopad 2013 - 23:00

Jeszcze kilka prób i  bede zadowolony, przy okazji troszke dla fotki po bazgrałem korpus  pędzelkiemi juz zaczyna to cos przypominac, na dzis dość 15 wobków wystruganych, jutro wkrety, naciecia na ster,obciazenie i inne prace zwiazane z tym i można do kaponu utopić.. za tydzień powinien być efekt końcowy, tym razem już z aero i opalizacją  :)

 

Załączone pliki


  • fish28 lubi to

#42 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 05 listopad 2013 - 21:05

Takie tam sobie prace po kolei, postanowiłem dziś jeszcze do strugać 13 wobków i bedzie mała seryjka 25szt :) , pewno nad woda sie znajdzie jakiś pudełkokrążca  :lol:

 

Niby 13  wobków a  jest co robić, musze sie zaopatrzyć w wyzynarke stołowa/włosowa to na pewno ułatwi prace..

 

Wobler ma 7cm i bedzie wazyl ok 9 -10g, praca drobniutka, dośc mocna  i silne lusterkowanie  w opadzie

Załączone pliki


  • fish28 lubi to

#43 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 05 listopad 2013 - 22:23

Kolego Miro, gdzie mozna kupić to czerwone "ustrojstwo" z drugiego zdjecia, czytałem własnie w innym wątku jak o tym pisałes i myslę ze bardzo pomocna rzecz.



#44 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 06 listopad 2013 - 04:46

Kolego Miro, gdzie mozna kupić to czerwone "ustrojstwo" z drugiego zdjecia, czytałem własnie w innym wątku jak o tym pisałes i myslę ze bardzo pomocna rzecz.

znany portal aukcyjny, choc niewiem czy jeszcze jest bo dawno temu to kupowałem( fachowo nazywa sie to sprawdzian do otworów)


Użytkownik Miro 85 edytował ten post 06 listopad 2013 - 06:39


#45 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 08 listopad 2013 - 11:07

Wczorajszy dzień upłynął na żmudnym wklejaniu oczek,, obciazenia i innych bajerek.

 

Dziś wybieram sie na jakiś test surowego wobka w nitro, a przy okazji zabieram bata i chce złowic kilka uklejek celem obfotkowania uklejek z mojej rzeki zeby jak najbardziej odwzorować malowanie

 

Łącznie 25szt, bedzie na cały sezon( 13 szt ma troche inny kształt 'dupki')

Załączone pliki


Użytkownik Miro 85 edytował ten post 08 listopad 2013 - 22:48

  • fish28 lubi to

#46 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 08 listopad 2013 - 19:28

Tak więc dziś całe popołudnie spedziłem na testach, i finalna wersja już  wybrana.

Testowałem 3 różne stery, i 3 rózne wersje obciazenia dla tej konstrukcji i jestem bardzo zadowolony, praca wysżła bardzo drobna o dość dużej kumulacji drgań i lusterkowaniem w opadzie, wobek idzie jak strzała nawet w najsilniejszym nurcie na czym mi zalezało.( na odskoki w bok przyjdzie czas pózniej,bo latem zrobiłem sobie takiego woba i bolki fajnie sie tez nim interesowały)

 

Kształt steru wybrałem waski, dzieki czemu praca jest drobniutka ale bardzo wyrazista, teraz trzeba sie uśmiechnąć do forumowego kolegi  od sterów coby kilkadziesiąt powielił.

 

No i najważniejsze ze na testowanego woba zaliczyłem atomowe branie, po czym  zaraz ryba spadła,dlaczego to widac na foto,ale wcale sie tym nie martwie a wrecz przeciwnie w końcu to było tylko testowanie, a od kotwic druciaków nie ma co oczekiwac cudów, Mysle jeszcze nad zmniejszeniem oczu do 5mm( teraz 6mm) i znalezieniem bardziej realistycznej siatki do odbicia łuski, bo do uklejki Irasa jeszcze dalekooooo a chciałbym full real.

 

Jedno zamierzenie mi sie dziś nie udało, a mianowicie złowienie uklejki, tak dawno już nie łowiłem na spławik ze az sie dziś dziwnie czułem nad woda z bolonka w  ręku....

 

 

 

 

 

 

 

Załączone pliki



#47 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 12 listopad 2013 - 23:05

Nowych pomysłów ciąg dalszy...

Efekt wczorajszego spławikowania :) ,i połowu podrywką, kazda z uklejek dokładnie obfotkowana, i pomierzona suwmiarka. Starałem sie odwzorowac  uklejke z 'mojej' rzeki w skali 1:1. ( oczywiscie tylny kształt brzuszka zmieniony dla pracy)

 

po kolei 9,5cm/ 7cm/ 5,2cm / 4,2cm /3,2 cm w miare proporcjonalnie... Na razie czekam na dostawę drutu ołowianego, i nowych farb wodnych( przy okazji robie kompresor 'lodówkowca' bo w mieszkaniu inny nie przejdzie,tak samo farby nitro a nie mam już mozliwości malowac gdzie indziej jak w mieszkaniu..)

 

Tak ze chwilowy przestuj bedzie, ale cos tam cały czas dłubie, pomyslów mam multum,tylko mało czasu na realizacje wszystkiego. Niebawem tez bedzie jakiś sprzet do filmowania to i prace  woblerków pokaze do krytyki  :lol:  Bynajmniej ja jestem zadowolony, ale to już bolkom oceniac..

 

 

 

 

 

Załączone pliki


  • woblery z Bielska lubi to

#48 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 23:07

zapowiada się ciekawie ;) 



#49 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 17 listopad 2013 - 18:54

dzis kolejne testy były, i  takie spostrzeżenia :

 

3/4/5 pracuja wyśmienicie ( bardzo drobne X ,wręcz bym powiedział drżenie, i piekne lusterko w opadzie, Ja osobiscie lubie taka prace, ale można tez inaczej i z szerszym sterem  troche sie to zmieni, Kilka wobków zrobiłem prawie ze smuzących i i mysle ze to może byc ciekawa propozycja na letnie rapy patrolujace przy powierzchni.

 

7 i 9 dzis były w przeciązanej wersji testowane i  nie bardzo mi sie podobało,  9tka z kotwami to 28g i  fajna prace miała tylko na szerokim sterze, na waskim praca była tylko przy prowadzeniu orient expresu... A na koniec ją odstrzeliłem i tyle ją widziałem..

Zdecydowanie bardziej wole te długosci w wagowym przedziale   7cm-10g  i 9cm -ok 15-18g i jednak wąskim sterze, spróbuje jeszcze cos pływajacego w nastepnym tyg.

 

U mnie rzeka waska to i kilometrów przy żucie nie potrzeba

 

Wszystko ładnie opisałem w kajeciku i bedzie sie mozna bazowac na przyszłość. 

 

 

Next tydzień beda wkońcu odpowiednie farby( piotro82 dzięki), to i cos sie popsika,i po pędzluje

 

Szkoda ze tak późno sie zabrałem do tych boleniówek, bo już praktycznie po sezonie, cięzko ryby zlokalizowac, a fajnie by było uwiesic jakiegos bolesława na hak przy testach

 

 



#50 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 28 listopad 2013 - 23:25

Po testowaniu przyszedł czas na malowanie,  dziś 20szł 7centymetrowych boleniówek poszedł pod kolor, wczesniej testowałem, rózne warianty malowania, i tu taka fotka zwiastun( jeden z kilku testowych). 

Za 4 dzionki pokaże efekt mojego badzgrania po lakierze finalnym

 

orl1.jpg
 

wj64.jpg
 

l8fq.jpg
 

 


  • fish28, siwek219 i Krystekwolf lubią to

#51 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 28 listopad 2013 - 23:32

Zaje....e, podobne do pokarmu moich rdzawców, zmienimy tylko troche kolorki i będzie jak ta lala :)

Mirku, a tak zapytam. Czy te 7ki będą uzbrojone tylko w tylną kotwice ?



#52 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 28 listopad 2013 - 23:43

nieeee ,napisałęm przecierz ze to tylko testowy korpus.

Własciwie 7-emki mają oczywiscie 2 kotwy, wąski długi ster i ważą 12g bez kotwic

 

 Po bezbarwnym bedzie widać opalizacje i inne szczegóły.



#53 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 06:04

Wiedziałem od samego początku że coś z tego będzie.Zostaw sobie parę bez steru tych boleniówek. 



#54 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 29 listopad 2013 - 12:14

Wiedziałem od samego początku że coś z tego będzie.Zostaw sobie parę bez steru tych boleniówek. 

 mam jeszcze kilka gołych korpusów bez wkretów i obciazenia to cos pokombinuje, przyjdzie na nie czas  :)



#55 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 01 grudzień 2013 - 19:20

Prób ciąg dalszy, dziś kilka takich uklejowych dziwadeł, to przekładanie lakierów z kolorami mnie kiedyś wykończy...

 

Są też już wystrugane uklejki w kształcie real, i na razie skupiam sie na  odwzorowaniu jej na ile tylko sie da..

Załączone pliki


  • fish28 i Krystekwolf lubią to

#56 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:07

Mała partyjka, niestety nie widac w tym świetle opalizacji niebiesko/złoto/zielono/różowej, i tu podziekowanie dla @Tomy za podpowiedz, bo mało brakowało a cała moja praca poszła by na marne

 

 

Załączone pliki


  • fish28 lubi to

#57 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:15

Bardzo zgrabnie wyszly i kolorystyka tez miod.
Robota nie poszla na marne,jak widac.
Jak praca bedzie fajna to w sezonie powinny Cie pocieszyc.

#58 OFFLINE   meyger

meyger

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:32

prawie jak żywe. ;)



#59 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:55

Piękne Mirek wobki Ci wyszły :)

Czekamy na więcej ;)



#60 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 21:23

Mała partyjka, niestety nie widac w tym świetle opalizacji niebiesko/złoto/zielono/różowej, i tu podziekowanie dla @Tomy za podpowiedz, bo mało brakowało a cała moja praca poszła by na marne

Musiałem być nawalony że się wygadałem.

Ale ładnie Ci wychodzą te ukleje.


Użytkownik Tomy edytował ten post 10 grudzień 2013 - 21:24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych